Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

zuzulienocka77
13. kvě 2014

@rybkaa @senta_sofia @adamnela baby a luteralka 11 dni, je dosť, či málo? Dikes 🙂

jaja9891
13. kvě 2014

@vejula my ho neodmietame,len my sme sa o babo este ani nepokusali,ja som len zacala mat bolesti a uz tam boli cysty a endometrioza,bola som aj v centre a tam mi docentka vravela,nech to skusime prirodzene,ze po par cykloch mam prist a doplnime vysetrenia,ze som este mlada na IVF,ze je to narocne pre telo a ze ako mozu vediet,ze neotehotniem,ked sme sa nesnazili a zdrave pary sa snazia aj rok.. tak skusame teraz 2 cyklus prirodzene a niekedy v july by som chcela ist do centra na hormonalny profil a ostatne vysetrenia.. ale co centrum,to iny nazor...a navyse to je aj financne narocne,je mi jasne,ze mam problem,ale nechapem ako ma mozu odpisat a takto psychicky deptat....

dorotea2
13. kvě 2014

@jaja9891 Ahoj. A Ty si spokojná s Tvojou lekárkou? Lebo aby Ťa zdeptala tak, že ideš od nej s plačom? 😖 A inak... To, že máš zrasty vie ako? Lebo veď to sa diagnostikuje napr. "prefukom" vajcovodov... Či ona je nejaká špeciálna keď to vidí aj bez toho? Joooj normálne som sa vytočila 😀 Čítala som aké máš ženské problémy, ale.... Si mladá baba a všetko potrebné máš. Máš maternicu a ostatné a to je hlavné a máš 6! folikulov, tak nech Ťa nestresuje. Motyka raz určite vystrelí, držím palce 😉

jaja9891
13. kvě 2014

@dorotea2 no ona ma operovala,tak vie ako to v mojom bruchu vyzera a prave k nej som po operacii prestupila,lebo ta moja gyn. predtym ma zanedbala...a tato len co pozrela na UTZ hned vedela o co ide,preto som k nej prestupila.. a myslela zrasty vajecnikov s crevami,zrasty maternice s crevami,vajickovodov.. ale priechodnost mi nezistovali,len ma rovno odpisali.... navyse robi 1x do tyzdna,cakaren plna tehotnych do poradne,lebo robi v nemocnici,no hroza,ale ona je dobra doktorka,len neviem ci taka prisna,alebo ja si nahovaram,ze nemozem byt na tom tak zle... a problem je v tom,ze ja vraj nemam vela casu,lebo endoemtrioza sa vracia a rastie a nici organy :( bola som pozitivne naladena,ale tie kontroly ma deptaju,och... a dakujem za povzbudenie 🙂

paskolinka
13. kvě 2014

@jaja9891 ja byt tebou, tak nestresujem. dam si do tridsiatky cas, mozes sa venovat sebe a skusat kadeco, aby sa ti napravil cyklus (myslim nejake prirodzene metody, nie lieky, tie niekedy viac uskodia ako pomozu), tes sa zo zivota, vsak si mlada 😉 ja mam uz dost viac rokov, ale na umele ani nemyslim. kto vie, co by to so mnou dorobilo, poznam pripady, kedy ani na x-ty krat to nevyslo, akurat dievcata skoncili s odobratymi vajcovodmi a telom totalne rozladenym. ja to beriem tak, ze co ma prist pride... a ked nepride, tak si adoptujeme 😉

senta_sofia
13. kvě 2014

@jaja9891 ja by som si minimalne vypocula nazor este dalsieho lekara... to, ze ta operovala je sice pekne, ale ak je to tak, ako hovoris, ze ma toho vela, kto vie, ci to neflaka aj ona a nesnazi sa ta len zbavit tym, ze ta stale posiela na umele :-/ nemas v okoli nejakeho lekara, prip. aj sukromneho, co su nanho pozitivne ohlasy, ze by si sa tam vybrala? a inak fakt nechapem, lebo kludne folikulometriu a hormonalny profil ti vie spravit aj normalny gynekolog, na to nemusis ist do centra...

senta_sofia
13. kvě 2014

@zuzulienocka77 toz otazka... vraj aj 10 dni staci, tak neviem, ale @vejula ma daco nastudovane na predlzenie lutealky 😉, ze cicus, poprosime vyklad 🙂

jaja9891
13. kvě 2014

@paskolinka ja som este nedospela k takemu mysleniu ako mas ty... som mlada ako mlada... dnes je proste den blbec... a lieky uz teraz nijake neberiem,kys. listovu a nejake cajiky... podstupila som u lekarov co som musela a teraz sa snazim im vyhybat,aj liekom... a ty mas aj nejaky konkretny problem?vies bolesti,ktore mi endometrioza sposobovala boli take,ze som na vyber nemala,len ist pod noz...a mozem s alen modlit,nech sa tak skoro nevrati a nerozrastie,lebo mi moze uplne znicit vajecniky... ale citala som o mnohych zienkach s mojim problemom,lekari robia svoje a telo si aj tak spravi po svojom nakoniec...mnohe s dg. neplodnosti otehotneli....snad ma depka coskoro prejde

jaja9891
13. kvě 2014

@senta_sofia nemame tu dobreho doktora,bohuzial,od tej prvej som odisla po tom,ako mi odmietla spravit folikulometriu,ze je to zbytocne,to som uz mala na nu pekne nervy,najprv nerozozna cystu a potom este toto,ale ona si myslela,ze to mam skusat a ak to nepojde,az potom IVF,ze mam na IVF cas,ale aj s vekom a aj s chorobou sance IVF klesaju,preto ma posiela terajsia gyn. cim skor... komunikovala som aj z dr. z ineho CAR,ten zase tvrdil,ze okamzite na IVF,ze nikdy neotehotniem,zase jeden lekar z Ciech mi vravel,ze nech to skusim aspon pol roka a potom IVF... proste na nervy,samy nevedia co robia a co so mnou... budem ok,len dnes je den blbec... nemoze ma odpisat po 1 mesiaci snazenia a hotovo 😠 no nie? 😀 oni svoju sancu mali a teraz je rad na prirode... musim si nastudovat nejake bylinky a asi aj Inofolic ma nieco do seba,ked mam na tych mojich postihnutych vajecnikoch 6 folikulov... 😀

sjuzan77
13. kvě 2014

@zuzulienocka77 myslim, ze 11 dni je dost, tusim sa uvadza, ze minimum je 10. Ja mavam lutealku 9-10 dni a otehotniet sa mi podarilo 3x, tak to asi staci 😉

paskolinka
13. kvě 2014

@jaja9891 ja som k tomuto mojmu nazoru dospela po tej operacii, co som mala minuly mesiac. tak som si po nej povedala, ze to je posledne, co som bola ochotna pre to urobit z (hladiska sucasnej modernej mediciny). samozrejme budem sa snazit dalej, cajiky, cvicenia, masaze atd. ale hormony do seba pchat nechcem, ani umele. mna moja gynekologicka tiez uplne odrovnala tym, ze mam endometriozu a to je pravdepodobne pricina doterajsieho neuspesneho snazenia, a ze teda nasadime HA a potom IVF, alebo akysi visane (ci ako sa to vola) na 6 mesiacov... ale ja toto proste nechcem. ja ale na rozdiel od teba nejake vyrazne problemy nemam, bolesti len klasicky pocas ms 2 dni a s ibuprofenom sa to da uplne v pohode prezit. ty ak mas velke bolesti, tak to je asi trochu ine...

jaja9891
13. kvě 2014

@paskolinka no uz teraz po operacii tie bolesti nemavam,tie bolesti zacali,ked som mala uz 3 a 5 cm cystu a boli hrozne,potom operacia,liecba v umelom prechode na 9 mesiacov,z ktorych bolo 11 nakoniec...a teraz mam druhy cyklus po liecbe... a ako vravis prve dva dni ms su horsie,inak to teraz zvladam... tiez uz nikdy do seba hormony nechcem pchat,bolo to hrozne a ci to nieco pomohlo,ktovie.... myslim si,ze to z tych hormonov som mala vsetky tie vedlajsie ucinky,teraz sa uz davam dokopy...no dnes ma gyn. fakt ze dojala... ale mam preventivku za sebou a tak skoro ma tam snad neuvidi,iba ak tehotnu 🙂 a mala si cysty,ci mas loziska niekde?

paskolinka
13. kvě 2014

@jaja9891 cysty nie, aspon neviem o tom, a nasli mi tu endometriozu a aj to rovno odpalili na tej operacii vraj, tak neviem, ci sa to vrati, ci co mam teraz cakat. v podstate mi vela k tomu nikto nepovedal.... ale ms, co som mala uz po tej operacii, bola uplne rovnaka, aj s bolestami. tak ja neviem, mne tie bolesti asi nesposobuje ta endometrioza ale to tak asi mam a hotovo 😝 a este som vraj mala neprechodny jeden vajcovod, ale ze ci ho spriechodnili ani neviem, lebo ako ma lekarka tak ovalila tymi infoskami, ze teda mam ist na IVF, aj som sa zabudla v soku spytat 😀

jaja9891
13. kvě 2014

@paskolinka no to poznam,clovek nevie na co sa pytat,az potom mu prichadzaju informacie a otazky na rozum 😀 tak mne cysty odstranili,loziska ine nevideli,ale ze to neznamena,ze tam neboli a na ne som mala tu liecbu... ktovie co bude dalej,uvidime...

zuzulienocka77
13. kvě 2014

@sjuzan77
@senta_sofia dakujem, ste zlate 😉

rybkaa
13. kvě 2014

@jaja9891 moja zlatá, to mi je strašne ľúto ☹ nevešaj hlavu, nádej vždy žije, ak máš foliky, je to super! Aké si ich mala veľké? Je možné, že ti viac pomôžu v centre ako súčasná gynekologička, mám pocit, že ťa odflákla a dosť tvrdo, keď si šla s plačom...a v centre sa špecializujú na neplodnosť a vedia lepšie ako to riešiť podľa mňa, nemusíš ísť hneď na IVF, ale riešiť tie zrasty a endometriózu. A nepomohlo by vám v prvom kole ani IUI? Nie rovno ísť do IVF, ale skúsiť toto, ak to teda ešte nejaký čas nepôjde prirodzene. Skúšate krátko, ešte je šanca, aj keď prognózy sú škaredé, ale mala si peknú ovu minulý mesiac, pozitívne myslenie je prvým krokom k úspechu, sme tu s tebou, podporíme ťa, podržíme, neboj! Posielam srdiečko a veľa veľa sily! Oddýchni si....
@zuzulienocka77 mala by byť 12-16 dní, ale niektoré baby majú len 10 dní a otehotneli, takže aj pri 11 dňoch sa to dá zvládnuť 🙂

paskolinka
13. kvě 2014

@jaja9891 snad uz to bude dobre 😉 ja neviem, ci sa tej endometriozy treba az tak bat, mne to objavili vlastne nahodou. povodne mi operovali polyp na krcku maternice a teda, ze ked uz budem v tej narkoze, urobia aj laparku a bum - endometrioza. hned sa mi lepsie zije 😀

jaja9891
13. kvě 2014

@rybkaa dakujem,si zlata,dnes ozaj zly den... IUI mi nepomoze,to akokeby som sa snazila prirodzene... u mna asi vadia tie zrasty,lebo sa to asi nemoze pohybovat a posunut ci zachytit vajicko a dopravit ho tam kam ma.... alebo mozu byt vajicka nekvalitne,nevravela mi velkost,resp. nemerala,ved na co 😒 veru aj ja si vravim,ze zacnem chodit do centra,aspon to maju pod kontrolou,spravia vysetrenia a pod.,lebo u mojich gyn. sa ani normalnej folikulometrie,ci hormonalneho profilu nedozije clovek... a endometriozu mam v podstate preliecenu,zoperovana som,niektore zrasty odstranili,ved ja som mala normalne rez cez cele brucho... tak snad dali dokopy co mali... moja gyn. je asi prilis prisna,pesimisticka a nedava nadeje... no je vela zien s touto chorobou a otehotneli napriek takymto vyrokom lekarov... inak,dnes to zaklincovala,ked mi vravela,ze dobre,ze nemate boelsti pri sexe,to by ste si rovno mohli hodit slucku.... potesi,nie?akoze to bolo v ramci zartu,ale chapes... ja si myslim,neviem ci si nedavam falosne nadeje,ze ovulujem,mm ma dobry spermiogram,mam maternicu,vajecniky a aj vajickovody...tak snad sa moze stat zazrak...

jaja9891
13. kvě 2014

@paskolinka tak endometriozu moze mat vraj vela zien,len o tom nevedia,ze aj u zdravej sa moze vyskytnut,len zalezi ci to imunita znici... a tak aspon mali zaujem urobit aj nieco viac,moji spravili len co museli... vies endo ako taka,kym nesposobuje problemy tak ok,ale ak uz ano,tak je to dost bolestive a neprijemne... dufajme,ze uz to bude ok a nevrati sa 🙂

adamnela
13. kvě 2014

No ja som bola dnes so synatorom aj so sebou u zubarky, tak aj jemu aj mne vrtala a dall nam plombu a jemu dokonca vytrhla este aj jeden mliecny zub 🙂 Bolo to jeho prve vrtanie a zvladol to uplne super, som na neho hrda 🙂
Inak chcela som si dnes kupit ten Agnucaston, ale nikde ho nemaju, tak si budem musiet ho dat objednat u nas v lekarni..Ale kupila som si aspon vitamin E 🙂
@jaja9891 joj moja, tak to ma velmi mrzi, ze ta Tvoja dr. ma taky cudny pristup, ale ja si myslim, ze vzdy je nadej a zazraky sa naozaj deju, takze vsetko je mozne a dufam, ze to bude aj Tvoj pripad 🙂 Ale sme tu pre Teba a vzdy Ti vsetky rady pomozeme a poradime 🙂
@zuzulienocka77 podla mna by to mohlo stacit tych 11 dni na otehotnenie 🙂

adamnela
13. kvě 2014

@zuzulienocka77 ved jasne treba tomu nechat cas, ale ja by som tomu nejako chcela troska pomoct, aby som tie cykly nemala az take dlhanske, ale tiez to nechcem prehanat roznymi chemiami. Tak po troske podoplnam vitaminiky a uvidim 🙂

jaja9891
13. kvě 2014

@adamnela ďakujem,ste tu všetky úplne úžasné,skvela partia spravnych zien, pomohli ste mi a naberiem nove sily
@paskolinka
@rybkaa
@senta_sofia
@dorotea2
@vejula
a ďalšie

zuzulienocka77
14. kvě 2014

Dobré ránko kočeny, tak zatiaľ takto http://www.fertilityfriend.com/home/4f3862. Uvidíme, či sa potvrdí ovulka, som straaašne zvedavá 🙂
@adamnela
@rybkaa
@senta_sofia

senta_sofia
14. kvě 2014

@zuzulienocka77 silne mi pripominas moj minuly graf, tri akoze poovulacne teploty 36,5, potom to vyliezlo na 36,8 a podla vsetkeho az ta bola poovulacna, tak som fakt zvedava, ako to bude u teba 😉

kubisova
14. kvě 2014

@senta_sofia ahoj tak som takto na tom asi nic z toho http://www.womenzone.cz/uzivatelka/kubisova2

senta_sofia
14. kvě 2014

@kubisova fuuuha, tak tebe to riadne skace, teraz mas este nizsie teploty ako po menstruacii... aky dlhy mavas cyklus?

zuzulienocka77
14. kvě 2014

@senta_sofia aj ja som zvedava, lebo za 8 dni by som mala dostať mrchaňu, tak to by nebolo bohvie čo, to by som mala veľmi krátku luterálku ☹

kubisova
14. kvě 2014

@senta_sofia cyklus tych 33 dni...vobec neviem co sa to deje...pred chvilou som skusala krcok len tak pre zaujimavost a mala som taky lepkavy hlien ako bielok ale vecer sme s partnerom maly sex tak tk mozu byt aj spermie co

joannah13
14. kvě 2014

ahoj babenky, stále vás tady kontroluju a prožívám to s váma.. přiznám se, že stále měřím 😀
@adamnela a jéééj, ten graf se pořád plácá tam a hned zpátky, to je tentokrát tak nějak nekonečné, no tak raději at je to ten anovulák a dostaneš MS, ať se začne nanovo a nebo ovula je tak solidární příjde, že ví, že manžílka nemáš doma a čeká, až se navrátí 😀
@jaja9891 ach jo, no víš jak, v CARU si budou vědět víc rady, umí se taky k těmto párům líp chovat a určitě tě proklepnou víc a najedou třeba i jiné možnosti, tak si teď pěkně odpočiň, na všecko se vyprdni z vysoka a jen odpočívej
@rybkaa za to ty to bereš pěkně hopem, tak snad to tentokrát bude tutovka a mezi hokejováma přestávkama je zasazeno.. takže ananasový džusík a na těch pár nekonečných dní se nějak zabavit, než budeš testovat 🙂
@senta_sofia takže taky zase nanovo, tak tfuj tfuj, ať se teď už zadaří, ať nemusíš přemýšlet nad novou prací..

a i všechny ostatní zdravím a přeji hodně moc sil a hlavně těch úspěchů..

adamnela
14. kvě 2014

Ahojky kočky ...
Ja uz naozaj neviem co si mam o tom mojom grafe mysliet http://www.fertilityfriend.com/home/adamnela
Som tak v kutiku duse dufala, ze dnes bude teplota zasa vyssie a mozno sa zajtra potvrdi ta ovulka na ten pondelok, ale teraz zasa z toho nic 😒
@joannah13 bud naozaj ta ovulka caka, ale zasa uz nemam hlien vobec, tak neviem, alebo to naozaj bude anovulak...ktovie...
@kubisova no neviem Ti na tento Tvoj graf nic povedat. Raz si hore, raz dole, neviem ci si naozaj mala tu ovulku, lebo to by museli byt teploty hore... 😒
@zuzulienocka77 tak nech sa teda potvrdi a nech je tak ako ma byt 🙂
@jaja9891 diky, aj Ty si super 🙂 A si silna osobnost, drzim Ti moc moc palce 😉