Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

benjina
5. říj 2009

katka: no tak asi mrcha za dveřmi to máš docela krátký cyklus . 😒

nela00
5. říj 2009

ahojte ešte raz 🙂 vidím, že je vás tu už viac tak zopakujem: ak sú folikuly 16mm, môže byť na druhý deň ovu? nezrýchli sa rast po pichnutí pregnylu? a ak prasknú pri 18mm sú nezrelé a neschopné oplodnenia? bolesti sú pri praskaní folikulu alebo pri dorastaní? je zbytočné robiť ovutest po pregnyle? thank you 😉

andzi
5. říj 2009

katka: vidíš to na prichádzajúcu ovulu? Neviem ako dlhé mávaš cykly.

nellie_
5. říj 2009

andzi no vidis, takze predsa to bola fakt ovu... 😎

simib, taky dokonaly graf a test nic??? 😒 😒 asi si mala nejaky pokazeny.. 😀

hiva - pekny graf.. 😉

kati - zeby koniec toho skaredeho cyklu??

benji - tak sa ides vykaslat na meranie??? keby mam ja tiez take dokonale cykly a muzika stale doma, tiez by som asi kaslala na to.. 😉 ja to teraz beriem ako mudru vec to meranie, lebo keby nemeram uz som aj tento cyklus nervozna jak pes ze kde je mrcha alebo // 😀 😀 😀 a pritom som este len 8DPO.. 😎

benjina
5. říj 2009

shaarka: ale jinak máš pravdu.Já jsem prostě takový člověk co ho všechno hned mrzí a moc si to bere a moc přemýšlí nad věcmi jestli se rozhodnul správně a nebo ne, ale už mě to nebaví takto se dál stresovat a začnu žít už konečně pořádně a naplno a to mimčo někdy prostě přijde. 😀 Stejně tomu nepomůžu i kdybych se zbláznila.Jenže vždy si to řeknu a pak mě manžel naštve a je to v háji, ale to už je úděl nás žen. 😉

shaarka
5. říj 2009

kati, tipujes ovu alebo MS?
ak to bude MS, tak si dal pozor, aby si enbola pripad ako andzi a nemala potom ovu velmi skoto 😉 😀

priznaky? uz som to tu pisala, nic vynimocne. obcas boli brusko (hlavne ked sedim - potom sa musim natiahnut), trosicku mam citlive prsia, ale je to vydrzatelne. chute ostali, ibaze jem menej a viac sladkeho (kedze som predtym nejedla takmer vobec), pachy mi nevadi, okrem toho mam uz tyzden nadchu a vlastne som vkuse chora. to je najvacsi priznak 😀 lebo predtym som ola chora len vynimocne. mierna zapcha, castejsie mocenie.

az sa cudujem, ako som to tu vsetko napisala dokopy, je toho dost - ale uprimne povedane, ziaden z priznakov nie je taky, zeby ma nejako zvlast obmedzoval. a keby som nebola tehotna, tak podla tychto priznakov si to teda urcite nevsimnem 😀 😀

benjina
5. říj 2009

nellie: jediné v čem je dobré pro mě měření, že přesně vím kdy přijde a takhle když nebudu měřit a ani si počítat dny tak nebudu až tak přesně vědět kdy přijde, ale chytré špiněníčko mě na to dopředu připraví.Já to opravdu nepotřebuji měřit, sami jste viděli, že ovulku mám vždy ať už je to +- dva dny, ale je a poslední 4 měsíce je dost pravidelná a nebudu se stresovat a myslet na to, že se musíme s manželem pomilovat protože je ovulka, ale já jí i tak poznám podle hlenu 😀 takže se to nedá jen tak vypustit z hlavy. 😉 A hlavně zatím musím chodit na měření foliků na 12DC takže doktor mi prozradí kdy bude i tak.

benjina
5. říj 2009

shaarka: no tak já jsem asi taky těhu mám už asi týden nádchu a k tomu časté močení. 😀 😀 😀 😀 Kdyby mi neskončila mrcha tak bych šla testnout. HI hi dělám si srandu. 😉

hiva
5. říj 2009

nella00 ...poradila by som, ale neviem ani jednu odpoved...snad niektore dalsie baby poradia....

simib, inak Rapid ako test by som neodporucala...strasne vela bab hovori, ze je blby...ze im vychadzal negativny aj ked ma najlepsiu citlivost a podla inych testov uz boli tehule.....ja by som radsej skusila iny test... 😉

shaarka ...iba dnes sa chystam do lekarne kupit testy....snad ma mrcha nepredbehne 😅

shaarka
5. říj 2009

nelka, ja som precitala tvoju otazku a aj som premyslala...
neviem to povedat na 100%, ale napisem ti, aku mam skusenost.

presne toto ma trapilo, ze co ak sa poda pregnyl prilis skoro? praskne aj nedozrety folikul? praskne kedy? 18mm alebo neskor? narastie este aspon 2mm po podani injekcie? alebo?
cize istu odpoved nemam, ale myslim, ze pregnyl sa picha od velkosti 18mm. podla mna kazdej zene praska ina velkost (ci uz je v nom schopne vajko, to neviem a asi ani nikto nevie), poznam baby, co im praska 18mm a aj 30(!!!)mm. takze ta injekcia pregnylu je dost individualna. skoda, ze ta Dr pri prirodzenych cykloch neodsledoval, ze kedy praska tebe - aby podla toho vedel nacasovat pregnyl. co ak ti praska az 24mm (a len vtedy je dobre vajko) a ak ti dal pregnyl skor, tak vlastne posral cely cyklus?

a dalsia otazka, ktoru mam, je - kolko pregnylu treba? do akej miery spolupracuje pregnyl s LH telu vlastnym? to teda neviem. prave ja som bola prototyp, ako to nefunguje - dostala som dvojity pregnyl a k ovulacii nedoslo. bud bol pichnuty skoro/neskoro, alebo ho bolo malo (viac sa uz nezvykne pichat), alebo som mala pravy vajecnik fakt neprerazitelny. ak ti pichnu pregnyl, ale telo nema dost LH, lebo planuje ovu az o 4 dni, co sa stane?
to su take otazky, na ktore ti neviem odpovedat.

a testovat ovu testami sa neoplati.
a bolesti su pri dorastani. ked folik praskne, uz nema preco boliet.

katkaajurko
5. říj 2009

baby ja totalne neviem..netipujem nic - lebo fakt neviem...skusala som krcok pocas spinenia a bol otvoreny a nizko.... ale vcera uz bol stopro vyssie... ale na ovulu to nevidim-lebo ja mavam egg a egg nikde..a ani tak nizke teploty nemavam...ale ja vlastne viac veci nemavam a tento cyklus ich mam..cize musim pockat a uvidim...fakt neviem..ale urcite mojmu telu trosicku pekne zahrabkava... 🙄 🙄 😅

simib
5. říj 2009

No ja myslím,že ak je niekto tehu,tak ukáže na hocijakom.Ale viem,že Rapid vela báb neodporúča.

benjina
5. říj 2009

nella00. no tak to ti nedokážu poradit ani já, ale je pravda, že pregnyl by měl pomoc prasknout vajíčku, ale nevím jestli i dorůst, ale to pochybuji.Ale před minulý cyklus jsem měla na 11DC 14mm folik a druhý den ovulka, tak asi také prasknul, ale nebyl schopný se oplodnit a tento cyklus, když jsem podle doktora byla připravená na otěhotnění tak ani tak to nevyšlo.
hiva: no tak taková krásná a první ovulka musí skončit pěkně jako shaarke 😉

katkaajurko
5. říj 2009

nella ja vobec neviem... ale ak je to tak-ze boli to - ked folik dorasta-tak tento mesiac ma nic nebolelo..nedorastal a ani nepraskol...a to sedi na anovulak moj... viac neviem :(

shaarka
5. říj 2009

hiva, ja ti verim a verim, ze budes mat krasnu LF!
super prirodzena ovu,super! 😵

simi, viem, ze som asi jedna z mala, co som mala s rapidom dobru skusenost. ak sa testuje prilis skoro, asi velmi zalezi na znacke, lebo sa moze stat, ze jedna ukaze, druha nie. ale aj sa testuje po ocakavanej mrche, potom je podla mna jedno, aky test sa pouzije, lebo na vsetkych by uz malo byt vidiet //

a testy, ktore fakt odporucam, su lacne shity pepino 😀 reaguju na hCG a to je vsetko, co ma test mat. 😀

benjina
5. říj 2009

simib: přesně tak i já si myslím, že pokud je žena těhu tak i na tom nejhorším testě bude aspoň duch.Tedy pokud není ten typ co se jí vajko uhnízdí těsně před mrchou a mrcha ještě dojde, to by mohl být test pozitivní až po mrche. 😉

simib
5. říj 2009

No veď počkáme na mrchu a ona zas odíde,no nie? 🙂 🙂 🙂 🙂

nela00
5. říj 2009

shaari veru za tých x-mesiacov čo chodím na folikulu som po ovule nebola na utz ani raz 😠 väčšinou mávam na 13-14dc od 16-20mm. raz som mala dokonca 29mm a nebol ešte prasknutý. skúsim zistiť názor od dr. dám vedieť. dakujem aj tak za odpoveď🙂

hiva
5. říj 2009

vlastne skusenosti s Rapidom nemam, lebo som nikdy tehotna nebola....ale tu na fore som stretla kopu bab, ktore mi to tvrdili....vraj im uz pomaly vsetky ostatne testy ukazali // alebo aspon tienik a Rapid bol uplne biely (teda iba 1 palica) 😅 ....chcela som len povzbudit simib, ze nemusi byt vsetko tak ako sa zda.....kazdopadne uvidis, kedy a ci pride mrcha 😉

shaarka...este raz dik 😵 😵 😵

simib
5. říj 2009

Hiva dík.Ja som v pohodke.Mne to nevadí.Ja ju čakám s otvorenou náručou.Horšie by bolo,keby by chodila len po injekciách.Proste nejak mi to je jedno.A je to super pocit.Lebo predtým som už dávno plakala.

benjina
5. říj 2009

simib: přesně tak musíme to brát z té lepší stránky, že když už má přijít tak přijde sama a nemusíme chodit na agolutinové injekce, to by pak nebylo až tak dobré. 😖

simib
5. říj 2009

Benji veď ťa presne nasledujem.Pekné teploty a nič. 🙂 🙂 Ale možno ešte zajtra pekne klesne.

albao
5. říj 2009

nelka, shaarka: Tie folikuly aj mna zaujimaju. Raz som bola na 15DC na kontrole a lekar mi hovoril, ze vidi pekny folikul pred prasknutim. Lenze podla teplot som uz bola 1-2 dni po ovulke. Ako ej to mozne? Moze iny folikul ostat po ovulke? Alebo je to uz zlte teliesko, co videl? Som z toho jelen 😀

benjina
5. říj 2009

simib: no tak nemusíš mě až tak následovat, pro mě by bylo lepší kdyby jsi zůstala těhu a já tě pak následovala. 😀

simib
5. říj 2009

Benji tak možno nabudúce. 🙂 🙂 🙂

flamenga
5. říj 2009

ahojte... ja ani nepridávam graf, dnes som nemerala, pretože včera bola teplota už 39,2 🙄 bol u mňa známy lekár, pichol mi injekciu proti teplote, ale ešte stále sa pohybujem nad 37.... akože takéto čudo som nečakala, myslela som si, že si to obídem len s nádchou a trošku boľavím hrdlom, ale skolilo ma to kvalitne....

takže po tejto spŕške liekov a teplôt už neočakávam nič iné, iba mrchu 🙂

majte sa krásne, pekný deň, idem sa potiť 🙄

benjina
5. říj 2009

No koukám, že ty foliky jsou dost záludné a asi nikdo nám na to nedokáže až tak odpovědět ani doktor sám.možná je lepší se tím až tak nezaobírat . 😀
Jinak opravdu nevím jak to bude s tou dobrovolnou nemocenskou od nového roku, pořád tvrdí něco jiného a ani nevím jestli si to mám začít platit a nebo ne. 😉

albao
5. říj 2009

benji: na tieto odborne veci mam dobre skusenosti s www.porada.sk, tam chodia ludia, co sa hybu v tychto odvodoch/daniach/zakonoch. Ja sama veru neviem.

flam: no hlavne sa dja dohromady 😉 😉 😉 Potom to uz vyjde 😉

benjina
5. říj 2009

albao: děkuji moc aspoň budu mít dneska co studovat. 😀

flamenga: brzké uzdravení.

shaarka
5. říj 2009

flam, tak nech to rychlo prejde. ale mas vyhodu, tebe pomohli lieky, ja som sa s tym musela popasovat sama a fit nebudem este 2 tyzdne 😒
alba, nechces to prosim ta nastudovat a potom nam to tu len napisat? 😀 😀 😀 ja na to fakt nemam nervy.