Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

adelka89
autor
16. srp 2009

lauri. asi mas pravdu, ale chtela jsem si tu teplotu kontrolovat aspon do toho 31.8.
porad me poboliva podbrisek a jsem strasne nafoukla, ze nevim co me to v tom brisku vlastne boli...
Snazim se myslet pozitivne,takze snad to je dobre 🙂

flamenga
16. srp 2009

ahojte.... viem, že toto určite ovládate a mne sa to nechce hľadať na nete... ako sa volajú nejaké "vitamínové" tabletky, ktoré sa odporúčajú pred otehotnením? Načo sú dobré a zoženiem ich aj bežne v lekárni?

bodzlomu
16. srp 2009

laurit - asi ano... vsak ani telo nie je stroj 🙂 a priroda to vsetko pekne zariadila!

neviem, ci ste vcera pozerali spravy! ale davali tam, ze knazi na kaznach kazali, ake je zle umele oplodnenie! ze ziadne dieta co je zo "skumavky" by sa nemalo narodit!! sorrac, ale su to idioti - hlavne teda ti, ktori sa nemozu zenit, nemali by mat teda sex a nevedia, co je to skutocna rodina!!!! taky nikdy nepochopi, ake to je!!! 🙄 Nie ze by som verila v Boha, ale prosto v cirkev neverim! 😠

kv3tka
16. srp 2009

krasnu nedelu vsetkym....
flam... ☹ ....skoda,graf si mala ukazkovy....ale zas vidis,ze tie skore testy stoja za prd....na ziadne tiene,ci duchov sa netreba spoliehat.... 😉

kukulik....si si na tu ovulku pekne pockala....waw,ze 51DC....to ja uz by som mala dvakrat mrchu 😀

ja tiez treti den mrchujem....prvy mesiac merania nebol uspesny...ale aspon mi co-to povedal o svojom cykle...a v merani pokracujem az "tetka z Ameriky" odcestuje 😀 : http://www.fertilityfriend.com/home/kv3tka

a kocky,co sa tyka toho "vajcaka"...tak ja by som ho mohla rozdavat....najskor mam len take mokre dni...no 2-3dni pred ovulaciou pride ten "vajcak"...a to v riadnom mnozstve...vtedy musim pouzivat intimky,bo to zo mna normalne vyteka....a by som toho mala plne gatky 😀 ...a po ovulke uz je sucho
asi pred rokom som bola na preventivke(to sme este nesnazilkovali)....zrovna par dni pred ovu....az som sa trapne citili...ked ten "vajcak" zo mna vytiekol zrovna na koze.... 😕 ....a lekar sa len usmial a povedal,ze to bude moje velke plus,ked sa rozhodneme pre babo 😉

babulka123
16. srp 2009

bodzlomu.... mne je z toho vyjadrenia normalne smutno... kto moze povedat ze by sa mi nemalo narodit dieta.. pozri album .. neviem si predstavit ze by som Ninku uz nemala.. len za to ze je po UO. ja sa tym pysim a je to uspech ze sa taketo nieco dr. vobec podarilo urobit.. je uzasna... normalne mi je doplacu z toho vyjadrenia..

lauritka
16. srp 2009

flamenqa FEMIBION 800 je velmi dobry, aj ked trosku drahsi..okolo 17 EUR. ale obsahuje aj potrebnu davku kyseliny listovej a este B6 je dobre k tomu 😉

adelka 🙂 neboj, uzy sa tam nic nezmeni, pekne si uzivaj tehulkovanie 🤐 podbrisek pobolieva, lebo sa yvacsuej maternica.

flamenga
16. srp 2009

bodzlomu prepáč, ale nedá mi nereagovať. Kňazi určite vedia, čo je to skutočná rodina, pretože aj oni vyrastali v rodinách... a to, že zavrhujú umelé oplodnenie je ich právo, ktoré vychádza z morálneho zákona ich viery 🙂 To, že pri umelom oplodnení "umierajú" ľudské zárodky, ktoré sú nepotrebné každý vie.... a keď raz s týmto viera nesúhlasí, tak s tým nemôžu súhlasiť ani kňazi 🙂 je to snáď ich právo na názor, presvedčenie, vieru.... áno, bol včera pastiersky list o bioetických otázkach... veriaci si ho vypočuli v rámci kázne.. a je len na každom človeku, aký záver si z tejto kázne vezme 🙂 Ja osobne neodsudzujem ľudí, ktorí sa rozhodnú pre umelé oplodnenie, ale zároveň nie som jeho zástancom a sama by som na umelé oplodnenie nešla... práve kvôli názorovému presvedčeniu... snáď za to nebudem v tvojich očiach idiot 🙂

adelka89
autor
16. srp 2009

flam. doporucuje se calibrum babyplane, centrum Materna a nebo podle me nejlepsi je Pregnium.
Pregnuim je ale hodne drahe, na 14dnu 300kč.
Ted jsem si koupila Maternu (je to pro zeny pred otehotnenim i v tehu)V pregniu je totiz ta dobre znama kyselina DHA,ktera působi na dobry vyvoj mozku,nervu,michy a ocicek miminka. Tato kys.je obsazena v rybim tuku takze jsem si k Materne koupila rybi tuk a na 3 mesice me to vyslo na 500kč.
Je to dost penez,ale pro zdraví miminka udelame vse,ne? 🙂

bodzlomu
16. srp 2009

babulka - aj mne bolo az do placu, ako take dristy vobec pustili do telky!!! chapem, ze chcu, aby si take rodiny adoptovali radsej deticky, ktore su v detskom domove, ale na druhej strane by mali kazat o tom, aby rodicia tie deticky VOBEC do toho decaka nedavali!!!!!a mat vlastne, je predsa len mat vlastne!

afrika
16. srp 2009

tiež sa vyjadrím k tej cirkvi-som veriaca, ale verím v Boha a nie v to, čo kážu farári. máme žiadosť na IVF a aj keď sa niekedy zamýšľam nad tím, či to nieje proti prírode, neľutujem rozhodnutie skúsiť to takto. a je mi ťažko pri pomyslení, že otehotniem pri IVF a nejaký farár mi povie, že moje dieťa je tím menejcenné a nemalo by sa narodiť. je to smutné a zamyslenia sa hodné. držím všetkým palce, či už prirodzenie, IUI alebo IVF.

adelka89
autor
16. srp 2009

lauri, dekuju za uklidneni, vim to, ale obcas mi probehne hlavou myslenka,jestli to nemuze byt mimodelozni,ale to by bolelo asi vic.
Na druhou stranu jsem rada,ze aspon neco citim a vim,ze tam spuntik je 🙂

kv3tka
16. srp 2009

ja som to tiez pozerala...aj ma to poriadne rozculilo 😠
ja v Boha verim....ale nie vsetko,co si dnesna moderna cirkev vymysla mi je po chuti....
ved ako moze clovek,ktory nema vlastne deti,zije v celibate...nikdy nebude mat kompletnu rodinu s manzelkou a vlastnymi detmi....ako moze toto povedat....
kazda normalna zena tuzi po vlastnom dietatku....a ked to nejde prirodzenou cestou spravi pre toho drobceka cokolvek....a je len velke plus dnesnej modernej doby,ze nieco take ako umele oplodnenie vobec existuje....ze pomohlo a este pomoze vela parom tuziacim po dietatku 😉

bodzlomu
16. srp 2009

flam - v tom s tebou suhlasim, ze kazdy ma pravo na vlstny nazor 🙂 to je pravda... myslela som to skor obrazne, ze su "idioti" nenasla som rychlo iny vyraz 🙂 Mozno vedia ake je to byt v rodine, kedze v nej vyrastali, ale nikdy nezaziju ten pocit, mat so svojou zenou vlastne deticky, dat niekomu zivot a pod.
ale ako pises, je to vec nazoru 🙂 Keby si zila tam, kde zijem ja a farar ti dava rozhresenie za to, ze mas predmanzelsky sex a stale naokolo mladez poucuje a potom sam privedie dievku odvedla do druheho stavu, tak neviem neviem... ale aj to je asi vec nazoru 🙂

afrika - mas pravdu, aj ja drzim vsetkym palceky, ci uz prirodzene, alebo cez IUI, IVF a pod. To je podstatne, aby sme boli stastne 🙂 a babom v naruci 🙂

adelka, nebojkaj!!! urcite sa roztahuje maternica... ak nespinis, alebo nemas ruzovy vytok, tak je vsetko ok.. no teda este na nejake krce ☹

lauritka
16. srp 2009

bvabulka Ninka je nadherna.... za take stvorenie sa oplati ist aj proti osudu 😉

na tu cirkev mam len jedno heslo : ucel svati prostredky... 😅 netreba brat zenam pravo byt matkou, bohuzial ked je doba zla, zijeme v smogu a roznych chorobach, je pochopitelne, ze plodnost je ohrozena.
ved zena si chce len splnit poslanie nie?- ktore jej boh dal do vienka a to byt matkou, prave by sa na to mali pozerat inac, ved len chceme priviest na svet dalie " bozie ovecky" 😅

lauritka
16. srp 2009

flami ja nie som tiez potesena, ze som musela ist na IVF, ale tuzba po babatku ja vacsia. hoci to dopadlo ako dopadlo 😔 takisto som zastanca otehotnia prirodzene, prave preto si davam nacas a tvrdohlave skusame, hoci uz mam svoj vek.. a mozno ma to potom zase pritlaci do dlasieho iVF 🙄
je to na prd, ale ked cloveku neostava ina moznost, tak neviem, radsej ist do IVF ako do adopcie napriklad... ak teda nie je clovek totalne neplodny.-.. 😒

afrika
16. srp 2009

lauritka koľko IVF si už skúsila? ak sa môžem opýtať aký máte problém?

adelka89
autor
16. srp 2009

bodik: krece mam jenom kdyz mam nafoukle brisko,ale to mivam jen vecer (a mivala jsem to i pred tehu)
Verim,ze to bude dobre 🙂

A k tomu,co tady probirate, v Boha verim a chapu i pohled cirkve na umele oplodneni s tim rozdilem, ze to nevidim jako hrich.
Kdyz se k tomuto manzele odhodlaji tak je to jenom pro to, aby meli sve vlastni deti, k tomu, aby naplnili svuj smysl zivota tady na zemi a svym zivotem mohli zivot dat nekomu jinemu.
Zena nezaziva zadnou slast pri IVF, je to bolestne jak telesne tak i psychicky, neni to sobecke a ani bezoohledne, je to vsechno z lasky k zivotu...
Ale nazor cirkve chapu.

kv3tka
16. srp 2009

lauritka,prosim ta nevies,preco mi ff vyznacil ovulku modrou liniou a nie cervenou??? 😨

babulka123
16. srp 2009

lauritka dakujem velmi pekne.. vsak to ... ja som sa moralne vysporiadala s tym ze mam babatko po UO a nikdy v zivote sa za to hanbit nebudem a ani ju nebudem povazovat za menejcennu alebo nieco podobne..
neviem ako som tak dlho mohla byt bez nej... a mozu mi vsetci vyliezt niekam..

lauritka
16. srp 2009

afrika jedno IVF a jedno KET / zmrazene embrya-uz neostali potom /, dvakrat tehu, dvakrat missed. 😔

problem ziadny, trosku horsi spg..proste to nejde a nejde 🙄

bodzlomu
16. srp 2009

lauritka - ja ti to prajem, aby to bolo prirodzene, ale ak by si isla na IVF,tak i tak ti budem drzat palceky, aby sa to tento krat podarilo!!!! Aky uzasny je pocit, ked citis v sebe novy zivot! ked vies, ze ten drobcek vo vnutri je zavisli uz od pocatia len od teba 🙂 nadhera 🙂
ja to beriem aj tak, ze ak si niekto spomenie na stary zakon a stavanie babylonskej veze: vtedy Boh urobil to, ze tak zmenil rec ludi, aby sa nemohli dorozumiet... a teraz predsa tiez z neba vidi ten pokrok vedy... ja si myslim, ze nikto nema pravo odsudzovat toho druheho... kazdy si bude spitovat svoje svedomie pred poslednym sudom 😉

bodzlomu
16. srp 2009

oki doki toto je "tazka" tema na nedelu 🙂
flam, dufam, ze som ta neurazila - urcite som to nemala v umysle 😉 😉 😉

co budete robit dnes v tento krasny nedelny den? 😵

flamenga
16. srp 2009

na tej babyplan som nepočula nejaké veľmi dobré ohlášky... tak neviem.... tak možno skúsim ten femibion... a ak by som si napr. kúpila len kyselinu listovú? Chcem sa opýtať... ak by bol napr. problém, že by som mala "zlé" vajíčka... chápete.... pomáhajú tieto vitamíny aj na toto? A mohla by som popri užívaní napr. kyseliny listovej piť alchemilku?

adelka89
autor
16. srp 2009

bodik, my jedeme k rodine na navstevu a musime si jeden druheho poradne uzit, protoze nam zitra tatka odjizdi zase na cely tyden na sluzebku ☹
co ty?

flamenga
16. srp 2009

ináč... mám strašne silné krámy... asi bola zvýšená sliznica, pretože toto čo mám včera a dnes som už dávno nezažila... skoro nikdy 😖 😔

a môj plán: cyklus pauza - oddych pre maternicu. Potom si zájdem za gyndoškou, prezradím jej túžbu znovu otehotneiť 🙂 a verím, že odídem s tabletkami na udržanie plodu....

alzbeta.hod
16. srp 2009

ahojky stalo se vám někdy že jste po ovu špinili???

lauritka
16. srp 2009

babulka 😵

kvetka , no lebo si ju oznacila sama minuly cyklus nie ? 🙂

bodzlomu
16. srp 2009

flam, cista kyselina listova sa v lekarni kupit neda ☹ cista je vraj len na lekarsky predpis...ale su dobre preparaty v spojeni so zelezom a vitaminom B12 🙂 vraj je dobra aj materna... mne femibion nerobil dobre - vyhadzala som sa z neho a doktorka mi povedala, ze som previtaminizovana 😢
mne doki na dobre dozrievanie a silne vajicka poradil jest drozdie alebo si robit drozdove natierky, vraj to dost pomaha!

adelka.... chudatko, mas v okoli niekoho s kym stravis ten tyzden? alebo chodis do robotky?

ja by som chcela ist niekam sa prejst poobede, pozriet moju maminu, lebo ma teraz zdravotne problemy ☹ a nejako si uzit volny vikend s priatelom, lebo on ma volny vikend, len kazdy druhy tyzden 😠

katkaajurko
16. srp 2009

nerieste farara,nech si hovori co chce, a ak niekto na to da-a koli tomu nebude mat dieta,lebo prirodzenou cestou to nejde-je to jeho rozhodnutie a s tym bude musiet zit..a nie ten farar-ale ten par 😔

oni vela veci kazu... ja napriklad celym telom a dusou neznasam,ked pocujem reakcie v telke (hlavne zo zahranicia) ze odsudzuje vyskum kmenovych buniek - z ktorych mozno casom klonovat organy na transplantacie... chcela by som vidiet prave tych aktivistov-ktorym by dieta ochorelo na leukemiu - ci by boli potom proti-keby im toto zachranilo zivot dietata... ale toje na dlhu debatu a netreba sa vzrusovat,len dufam,ze si to jednoducho nepresadia.

ja verim v boha,no v cirkev tiez nie. cirkev ma za sebou starocia tyranie a katastrofalnych veci z mojho pohladu.... a mam nastudovane vela o sektach - a ono to ma vela spolocneho ak sa niekto stane aj fanatikom v akomkolvek nabozenstve... ale kazdy si je strojcom svojho stastia... ak to niekoho naopak robi lepsim clovek a vedie zivotom.... okej..kazdy ma pravo na vlasnty nazor,presvedcenie...ciny...

ja mam k tomu len tolko - ze preco nie umele oplodnenie? lebo to je zasahovanie do zivota??? a zasahovanie do zivota nie je potom aj prva pomoc pri nehodach? tak nezasahujme a nechajme ludi umriet..ved tu ide tiez len o pokrok mediciny a o to - ze ked uz v tomto storoci vieme pomoct-tak pomozeme...urobia sa operacie,transfuzie,transplantacie a vieme zachranit tazke stavy...to nie je proti bohu? nemali by sme sa na to vykaslat a nechat ludi umriet?? pozerajme radsej v pred a nie vzad...no nie? 🙂

bodzlomu
16. srp 2009

alzbetka - osobne s tym skusenost nemam, ale moja sestra spini pri ovu, alebo po nej bezne!