Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

karkulka9
17. kvě 2014

@lindos ja tam urcite nieco vidim, super 😉

joannah13
17. kvě 2014

@dorotea2 no ja mela cysty s rostouci tendenci. Mela treba 5 cm, pak za dva dny 8 cm, pak 4 cm.. ale ta poslednk, ktera praskla diky herkulesovi, tak pry mohla mit 10 cm, podle volne tekutiny, ktera z ni vytekla.. u tebe je jak velka.
@jaja9891 ja asi dobry, leky zabraly. Ted bojuju s nizkym tlakem a velkou nevolnosti, asi vedlejsi ucinek tech leku.. no u tebe je ovu za dverma, dneska pekns pojistete

karkulka9
17. kvě 2014

@rybkaa drzim palce nech uz grafik len stupa 😉

karkulka9
17. kvě 2014

@joannah13 som rada, ze si v poriadku, len tak dalej. Silno drzim palce 🙂

adamnela
17. kvě 2014

@jaja9891 no dufam, ze mas pravdu, aj ked aj keby prisla mrcha uz, tak by nebolo odveci 🙂 A dnes pekne s muzickom poistite, nech moreplavci vydrzia. A na ako dlho odchadza?

jaja9891
17. kvě 2014

@micikatka takych lekarov mam najradsej,mne ju moja byvala gyn. odporucala niekedy vo februari tohto roka,ze v domacich podmienkach je to najpresnejsie co mozem robit,jasne,ze sa tym neda na 100% riadit,ale mnohym to funguje,statistika,ktoru som citala ohladom symptotermalnej metody,uvadza,ze u 89% zien je tato metoda spolahliva,u 40% presne na den sedi,u zvysnych +/- nejaky den dva sa odchyluje... a tych 11% je to uz ista odchylka a dalsie problemy,ale ovulacia nie je vsetko,dolezite su dalsie faktory,navyse som citala,ze clostyl znizuje sliznicu a vajko sa nema kde uhniezdit,takze jedno clovek lieci a druhe nici...a kolkokrat sa stalo,ze lekari tvrdili podla folikulometrie,ze ovu nebude,ze nic z toho a zienky otehotneli... ja uz beriem lekarov s istou rezervou a verim prirode,a tomu,ze co sa ma stat sa stane a s mnohymi vecami sa telo vysporiada samo... aj veda ma svoje hranice... a technologie a ultrazvuk a subjektivnost ludskeho vnimania..... niektore veci ani lekari neovplyvnia a nevysvetlia... a mozne je vsetko 🙂 nech sa ti cim skor podari najst tu spravnu metodu a nech sa ti podari vnimat signaly tvojho tela 🙂 ja sa momentalne snazim lekarom dokazat,ze sa v mojom pripade tiez mylia 🙂

jaja9891
17. kvě 2014

@adamnela no poistime,poistime,musime niekde vybit energiu.... 😀 nevie presne na kolko,asi na tyzden,ma pracu,kde ho kazdu chvilu poslu inde a na rozne dlho.... tak poistime,ale nedufam uz,po dnesnych stresoch... a tebe prajem,nech sa uz telo rozhodne co chce,riadne ta natahuje...

jaja9891
17. kvě 2014

@joannah13 tak to je dobre,ze zabrali...v nemocnici sa o teba postaruju,hlavne vela oddychuj 🙂 no poistime, ako inak,ak nic,aspon pre odreagovanie sa 😀

jaja9891
17. kvě 2014

@bubulina1983 mas pravdu,privelmi sa trapim nad inymi a skodim len sebe,uz sme si dali vinko a spravime si pekny vecer aspon v ramci moznosti... inak aj ja mam endometriozu a nedavaju mi velmi sance,vy ste sa snazili zatial prirodzene?mas uz nejaku liecbu,operaciu za sebou?

bubulina1983
17. kvě 2014

@jaja9891 - my se snažíme 2.5 roku,zatím jak vidíš bez uspechu.od loňského jara jezdíme do centra asist.repr.Máme za sebou testy v imuno centru- mám zvýšené NK buňky 23%,následně 3 pokusy IUI,potom jsem byla poslana na laparo+chromopertubace- zjisten nepruchodny L.vejcovod + endometrioza,tudíž jsme se rozhodli zkusit 1.ivf- dlouhý protokol.teď v úterý máme jet na krev na přenosné nemoci,podepsat papíry a zahájit 1.pokus.dnes jsem 9.dpo teplota se drží na 37,tak se modlim a zítra chci zkusit test..tak asi tak ve zkratce

adamnela
17. kvě 2014

@jaja9891 no jasne, treba pre potesenia sa poriadne pomilovat 🙂
A mohlo by sa uz veru moje telo rozhodnut co vlastne chce...bolo by uz nacase po tolkych dnoch..

mawiya
17. kvě 2014

@rybkaa no ukázal mi ff že mínus 1DPO 🙂 a označilo mi prerušovanú čiarku na zajtra. nechápala som. že to je už aj vševediaci????? inokedy mi ovulku označí tak po troch teplotách a teraz mi hodilo deň pred 🙂 no sranda. uvidíme čo bude. @adamnela srdienko chcela som začať brať vitamíniky a inofolic, ale nič som si nedávala, iba som začala predvčerom ten džúsik piť. uvidíme, či ovulka aj naozaj zajtra príde a čo budú za teploty.

dorotea2
17. kvě 2014

@joannah13 No moja cysta má 3 cm, nie je to veľa, ale zas najlepšie by bolo keby nebola 🙂 Ja keď som mala takúto "väčšiu" cystu, tak sa vždy vstrebala. Tak dúfam, že aj táto bude taká láskavá a nebude robiť problémy 😝

joannah13
17. kvě 2014

@karkulka9 dekuji.. bude fajn 😉
@jaja9891 pravda.. musite upustit paru po tom dnesnim stresu, a toto je uplne nejlepsi zpusob 🙂

joannah13
17. kvě 2014

@dorotea2 asi pod navalem hormonu se vytvorila a pak taky zmizi.. uvidis

jaja9891
17. kvě 2014

@bubulina1983 no tak mas toho vela za sebou,my sme sa ani nesnazili,nestihli sme a prisli bolesti,cysty,laproskopia,laparotomia,endoemtrioza,zrasty,11 mesiacov v umelom prechode,poslali ma do centra,ze to inak nepojde,ale v centre,ktore mi oni odporucali,tak vraveli,ze netreba panikarit,pokusit sa chvilu prirodzene a potom dalsie vysetrenia... a tie NK bunky vplyvaju nejako na plodnost?ci to suvisi s endometriozou?ja som mal uz v r. 2006 znizenu mierne imunitu,tusim nieco s tymi NK bunkami,ty ju mas akoze zvysenu tym padom??? drzim palce,nech to vyjde,nech nemusite na IVF 😉

jaja9891
17. kvě 2014

@joannah13 ano,dali sme si vinko,aby sme nejako otupilii mozog a po hokeji ideme na to 😀

jaja9891
17. kvě 2014

@mawiya uz tu bol tusim taky pripad,ze FF bol vestcom,ci sa mylim???? 🙂 ci ma nejaku novu funkciu? 🙂 aj mne by mohol ukazat...

bubulina1983
17. kvě 2014

@jaja9891 - no nevim jestli si to lekarsky myslím správně,ale endometrioza zpusobuje zvýšení bílých krvinek tam dole,tudíž to likviduje cizí buňky,tudíž mám ty NK buňky zvýšené,je to druh bílých krvinek= natural killer,tak asi proto..no asi by me kleplo,kdyby to teď vyslo na poslední chvili za minutu 12🙂

jaja9891
17. kvě 2014

@bubulina1983 no ja som bola teraz na preventivke,tak uvidim ake budu vysledky,aj na imunitu mi brali krv... no nikdy nevies,stalo sa uz,ze ked to najmenej clovek caka,tak to vyjde,nech je akokolvek,len nech to uz vyjde 🙂

gabko26
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rybkaa
17. kvě 2014

@paskolinka čítala som, že sa nemá merať krátko op sebe, že teplomer potrebuje čas na "regeneráciu", ale to sa mi zdá blud...ja meriam v pošve, zvyknem teplomer pred meraním trochu pošúchať, aby sa zahrial na normálnu teplotu, dnes som zabudla...ak by som ho vložila a minútu čakala, zaspím 😀
@adamnela ja to vidím na anovulák...môže to spôsobiť stres, že žlté teliesko neprodukuje dosť progesteronu a preto teplota nejde hore....alebo ovu ešte len príde 🙂
@mawiya jaj už chápem 😀 to urobilo minulý cyklus aj mne, potom ako mi teplota stúpla, čiara zmizla a vyznačilo mi potom ovu po 3 vysokých teplotách, to dáka novinka 😀 ale tento mesiac mi to neukázalo, asi oreto, že mi dosť teplota šla dole pred ovu abo neviem 😀
@micikatka na folikulometrii nevidí žiadne foliky alebo sú malé a nedozrievajú? z grafu ti ovulku pekne vidno, na tom minulom celkom presne nie je jasné, kedy bola, keďže si vynechala meranie, ale určite bola....len LF máš dosť krátku, tým sa gyn. nezaoberá?

micikatka
17. kvě 2014

@rybkaa nezaobera kedze podla neho ovulku som nemala ziadnu :o( a foliky vidi ale na 14 dc maju 14 mm a uz na 17 nie je ziadny folik :o( (podla ovu testov a mojich grafov je ovu neskor )

rybkaa
17. kvě 2014

@micikatka a kam sa ten folik stratí ak nepraskne? sprosto sa pýtam, ale neviem si to vysvetliť....a robí niečo preto, aby si ovulku mala? predpokladám, že graf si mu ukázala, no ak to zatracuje, je to zbytočné... neskúsiš konzutáciu u iného lekára alebo v car?

paskolinka
18. kvě 2014

@rybkaa ja som ten teplomer riešila dosť dlho, kym som si našla spôsob akotak presného merania. Digi teplomery podľa mňa nie su ani zďaleka take rychle a presne, ako by si výrobcovia želali 😉 preto zakazujú merať viac krát po sebe, aby ľudia boli spokojní 😉

micikatka
18. kvě 2014

@rybkaa neukazovala som mu graf, ale v utorok idem. tak mu ho asi vezmem. beriem clostil dvojitu davku momentalne. a dalsieho lekara zvazujem len najblizsie mozem az od 1,7 lebo tohto nemam este pol roka :o(
podla mojho lekara vobec nemam ovulku, preto on neriesi co sa stane s prasknutym folikom, ale vraj cysty nemam chvalabohu.

senta_sofia
18. kvě 2014

@rybkaa @micikatka ja som citala, ze tak ako dozrieva viac folikulov a jeden z nich sa stane dominantny, tak ostatne zaniknu, tak mozu zaniknut aj takto

senta_sofia
18. kvě 2014

@luca16 @bubulina1983 no co testerky, kde mame vysledky?🙂)
@ tak bola, ci nebola, cakaaaam info 😉
@ joannah13 vsetko v poriadku, zlatusikovia?

senta_sofia
18. kvě 2014

@adamnela zabudla som ta tam napisat, uz dementniem :-/

bubulina1983
18. kvě 2014

@senta_sofia - ahooj já hlasím že bílý jezdec jede tmou, jsem dnes teprv 10.dc, ta si říkám že je ještě moc brzy, dělala sem max z kauflandu, ale ani ťuk, teplota zustává 37, nevím myslíš že má cenu zítra ráno zkusit? Někde sem četla že reagujou na hcg i ovu testy dřív než těhu(nevím co si o tom myslet) nemáš s tím zkušenost, ještě mi dva zbyly že bych je vyplácala 😀 v úterý jedeme do sanusu na krev tak asi budu vědět co a jak...uvidíme co bude dělat teplota dál...