Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

strihalka
11. srp 2011

@sarafortuna no leky beru druhy mesic☹prvni mesic sjem brala parlodel na snizeni prolaktinu, zitra jdu na krev, dr mela dovolenou☹, a thyroxin na stitku beru uz druhy mesic☹teploty, ktere jsem diky tomu mela zvysene v prvni casti grafu jsou stale rovnake....a poovualcni jsou uplne na nic ☹ a k tomu jeste duphaston a i pred duphaston mi prijde klidne mrcha☹uz nei aby chodila☹
@ftinka sic emozna n mrchu skoro, ale ani bych se nedivila....vzdyt minuly mesic mi dosla i pred duphaston na 11DPO uz mrcha prisla☹

adrioska
11. srp 2011

Ahojte baby,
prepacte, mozno trochu mimo temy sa vas opytam, chodite sa kupat ? Chceli by sme ist,ale teraz rozmyslam, ci ano alebo nie, aby som nieco nechytila a potom by sme sa nemohli snazit...teraz, ked sa nedari, tak nechcem si to este aj takto stazit...

sarafortuna
11. srp 2011

@adrioska , ja som si 5 rokov odopierala kupká len preto, že som sa bála nejakej pliagy... 😉 Ak máš niečo chytiť, tak to chytíš... Ja som toho roku bola, síce som na to myslela ked som bola na deke, či "tam" mám už "sucho" 🙂 ale neberiem to tak tragicky ako kedysi...
ale sú kočky, čo proste nemôžu ísť nikam, lebo hned majú nejakú mykozu (minimálne)..
Ak ak k ním nepatríš, tak nie je dôvod si odopierať - hlavne potom dodržať zásady hygieny - osprchovať a obliecť suché gaťky, 😉

sarafortuna
11. srp 2011

@strihalka , fakt to chce trpezlivosť...
ja mávam problém s prasknutím foliku a následným slabým krvácaním/špinením...
A dr. mi dala duphaston, že na 3-6 mesiacov a sa vraj vôôôôôôbec nemám 3 mesiace pozorovať - nemerať teplotu, neriešiť ovulku....
proste musíš od toho vypnúť a dať tým liekom trochu čas... efekt nebude ani za mesiac ani za 2 ....
Bohužiaľ... 😔 ale neboj, zbehne ti to rýchlo a určite ťa "nastavia" správne...

ty si pomôž nejakými prenatálnymi vitamínkami (prípadne Bčka a vit.E), prípadne aj agnucastonom (ale neviem, či sa netreba poradiť, ked berieš tie iné lieky 😨 )

sarafortuna
11. srp 2011

@strihalka a dufaston berieš od 15-24 dc 2krát 1tbl.? (ja to mám tak naordinované.. 😠 😠 😠 😠 )

strihalka
11. srp 2011

@sarafortuna tak jsem to naordivane mela, ale pry to blokuje ovu a ot se mi nece☹ aty to tak beres?
takze ja ho vzdy nasazuji az po ovu

strihalka
11. srp 2011

@sarafortuna takze duphkk jsem mela brat 15-24DC a baby tu ze to blokuje ovu, tak at to tak neberu, ze az po ovu....kazdy mesic si rikam nasadim to podle ni, ael jak se blizi to datum, tak to nenasadim a cekam na ovu.
Jinak tento mesic opet zacnu kontryhel a chtelajem zkusit ten agnucaston na ten prolaktin...
T y co vse beres?

sarafortuna
11. srp 2011

@strihalka , áno, tiež verím, že blokuje ovuláciu...
Ale mne to dr. dala, na úpravu hormónov - proste taký RESET - haló hormóny spamätajte sa, takto to má byť... s tým že po vysadení by telo malo "samo nabehnúť" na ten "umelý systém" - čiže sa telo akoby "nastimuluje" na ten správny pomer jednotlivých hormónov...
mne to ešte dáááávno vysvetľovala gynekologička, že umelými hormonmi "naučíme" hypofýzu správne fungovať a po vysadení to už bude vedieť sama... píšem ti to tak laicky, takto tomu rozumiem ja..

Preto mi dr. povedala, že sa nemám sledovať - priamo mi nepovedala, že je malá šanca že otehotniem - skôr naopak, vravela, že mi to môže trochu rozhádzať môj "zlý" systém...
Mnohým kočkám sa dáva na "nápravu cyklov" HAK - lenže ja ju nemôžem, tak mi dala dufaston - to je menej agresívna alternatíva... Lekárka mi prízvukovala, že musím byť trpezlivá, tým cchela povedať, že je to DLHODOBEJŠI proces... preto kašlem ked nemám ovulku, mna proste nebaví špiniť od 15.dc a na 20-25deň sa rozkrvácať...

Preto si myslím, že si mala počúvnuť lekárov, dať dufastonu 3 mesiace šancu aj tým ostatným liekom... Ak by si nebrala toľko liekov, tak by som fakt odporúčala agnucaston, ale asi s ním počkaj ešte kým sa ti aspon štítka neupraví... niekedy je lepšie "ladiť" tie problémovové veci postupne, a nie riešiť všetko naraz...

Odporúčam ZMIERIŤ sa s tým, že najbližšie 2-4 mesiace asi neotehotnieš (možno áno.. 😉 ) a tento čas ber ako liečbu a prípravu tela na tehotenstvo. Ak otehotnieš a štítka nebude OK, hrozí ti potrat a iné komplikácie...
Tak kľud, pohodička - vydrž do novembra, decembra ... uvidíš čo spravia lieky, možno ti ich zmenia, vysadia a pod. Neboj, uvidíš že ti to pekne postupne upravia... zatiaľ ver lekárom 😅 😅 😅 😉 😉 😉

sarafortuna
11. srp 2011

@strihalka , mnohé veci vie pokaziť stres- taký ten viditeľlný ale aj taký, ktorý si ani neuvedomuješ...
ja som bola pred 2,5rokom asi "zablokovaná" - mala som depky z práce a že som robila v inom meste ako manžel a vnúúúútorne ma to štvalo - v práci som bola OK, ale proste som nebola spokojná...
a myslím, že práve to bolo aj spúšťačom mojich otrasných cyklov - vid album...
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sarafortuna/...

zmenila som prácu, začala byť spokojnejšia k tomu Agnucaston a FEMI kvapky.. a moje telo fungovalo ukážkovo... teraz mám možno zase niečo kdesi v hlave, čo ma brzdí... 😕 😕 😕 😕 😕

saxana123
11. srp 2011

@st2 no ten druhý bol Rapiclear 10tka a teraz po uschnutí tam vidno ducha. Ten pred tým bol Gravitest 10 a skúsila som teraz po obede po poobednom spánku (dáchla som si s malým 😀 ) ten Gravitest 10 a znova //, slabšia jak ráno ale pekne ju vidno. No ten bruch ma bolí jak na mrchu a to dosť.

sarafortuna
11. srp 2011

@strihalka a VIERA má veľkú silu...
nemusíš veriť v Boha, stačí že budeš VERIŤ že sa ti to všetko upraví a že v roku 2012 porodíš krásne bábo...
😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂
posielam ružové okuliare 😎 😎 😎 😎 😎
pa

st2
11. srp 2011

@saxana123 rapiclearu never, tie nie su spolahlive a ale aspon teda co to po litime ukazal, a k tomu poobednajsiemu testu to je v pohodke, hcg uz nie je v takej koncetnracii v moci ako rano, rano je to najlepsie, nebojkaj ak je bublinka silna vydrzi to a ciarocky budu silniet

riana12
11. srp 2011

mimo temu - odkedy ma tema pozmeneny nazov? 😕 ja som si to az teraz vsimla 😅

st2
11. srp 2011

@riana12 toto cudo sa udialo dnes, aj ja som si to hned vsimla a som sa pytala, nojedine zakladatelka temy ju mohla zmenit nie 😀 😀 😀 😀 😀

strihalka
11. srp 2011

@sarafortuna az slzicky do oci🙂))vse si tak krasne napsala...me to doki prave vubec nevysvetlila☹ dobre taraz jsem opet odhodlana to nasadait tak jak rikala doki..uvdime jake budou cykly, hlaven budou kratsi nez teraz.))

riana12
11. srp 2011

@st2 😉

sarafortuna
11. srp 2011

@strihalka , aj mna to štve že som na tom dufastone, ale proste ja špiním a krvácam ked ho nemám... a už dvakrát sa mi stalo že ovulka prišla po vysadení... raz na 28DC - predbehla MS, ktorá sa už spúšťala a raz počas menzesu... ale proste moje telo nefunguje správne bez neho... teraz som ho mala 3.mesiac, tak ešte vydržím... 😉

fakt, použijem otrepanú frázu, ktorá vytáča aj mna - "netreba tlačiť na pílu" - daj si to pekne doporiadku, nech má telo poriadok 😉 😉 😉 😉

ozaj len trpezlivosť, pôjde ti to na nervy, hlavne ked okolo teba každý otehotnie, ale aj na teba príde rad, neboj sa... držím palce ! zvládneš to... 😉

zucana
11. srp 2011

caute snazilky neviete so je so sasenou?viem ze bola v nemocke ale nestiham vsetko citat 😒

sunday1
11. srp 2011

Baby, ja som predsa zašla na to sono a krásne bije srdiečko. Aj som sa pobavila, termín mám 1. apríla 😀

st2
11. srp 2011

@zucana naposledy sem napisala ze je v nemocke viac nic, casto sem uz nechodi, mozno do ineho fora 😉

@sunday1 tak gratulujem k srdiecku 😵 😵

chanae
11. srp 2011

Ahojte..rozhodla som sa merat po najblizsej MS ale:
14.7 posledna normalna MS
26.7opat krvacanie(2dni)- lekar mal dovcu..
30.7 som aj napriek tomu zacala brat duphaston-10dni
..
vcera som zacala opat krvacat 😒 mam to brat teraz opat ako ms ci co? 😔 som z toho blba 😔

zucana
11. srp 2011

@st2 dik vsak snad sa ozve ;)

saxana123
12. srp 2011

Ahoj kočky tak som skúsila zas dnes a aha, sa mi zdá trošinku silnejšia ale ten hnusácky rapiclear mi neukázal nič, úplne čistý a pritom citlivosť majú obidva 10 - to čo je???

st2
12. srp 2011

@saxana123 no vidis super, a som ti pisala kasli na rapiclear 😝 , ked sa ma testovat tak vzdy len s rovnakym testom aby to bolo objektive, takze super nech len silnie ciarocka, a je teraz silnejsia ako predtym ze 😝

riana12
12. srp 2011
st2
12. srp 2011

@riana12 nevidim tam dnesnu tepltoku, si nemerala 😕

mima01
12. srp 2011

Ahojte babule. Ja to tu strasne zanedbavam posledne dni 😒 Ale sme po ovulke, zajtra by som uz chcela skusit testik, ak vydrzim hore. Budem sice len 9dpo, ale tak budem ich tam susit na policke tie testy? 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/mima01
Len uz zacinam citit vsetko tam dole, dnes rano ma tak podbrusko bolelo, az mi to na vajka prechadzalo. Ale uz to preslo. No ved uvidime. A tu je co nove? Nejake pozitivne spravy? Niekto tehu? 😵

sarafortuna
12. srp 2011

@chanae a nemohlo byť 26.7 ovulačné krvácanie... ? toto určite menzes nebol...
takže ak bol menzes 14.7. tak 11.8. menzes je úplne v pohode...
podľa mna mrchu máš teraz - ak si mala ovulku tak sa rozkrvácaš aj CEZ DUFASTON... mne sa to tak stalo 😉 lieky boli "slabšie" ako TELO...
uvidíš dalšie dni..

mima01
12. srp 2011

@zucana ahoj....saska je v pohode, uz su doma od pondelka. Krvacanie prestalo, vsetko je v poriadku. Akurat ma naordinovany odpocinok, ziadna zataz, nic. Teraz tu moc nebyva, lebo dokoncuju domcek, a su teraz tusim aj u svokrovcov, tak sa moc na net nedostane.

riana12
12. srp 2011

@st2 merala, len si to zapisujem skoro vzdy cez mobil a kym to neaktualizujem cez pc, tak to nevidiet 😅 😝
uz mozes mrk, bo som dneska na to zabudla 😅