Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

rebelie
18. dub 2011

@betina1984 Jééé, tak Ty taky, už jsem to myslím někde zahlédla, ale vůbec nevím, jestli jsem už gratulovala - takže gratuluji! Budeme v tom spolu, my máme taky termín v prosinci (pokud bude vše v pořádku).

betina1984
18. dub 2011

@rebelie no, keď si v 6 tt., tak áno. Kedy ti vychádza? Asi skôr ako mne...

rebelie
18. dub 2011

@betina1984 Snad 9.12., ale fakt nevím... trochu se bojím se na to upínat... ale samozřejmě radost je veliká.... A Ty?
Chodíš do nějaké těhu diskuse? Je tu nějaká "slušná", kam chodí normální holky?

betina1984
18. dub 2011

@rebelie mne vychádza na 21.12., tak uvidíme. Dúfam, že sa nič nestane. Dr. idem 5.5., keď už by malo byť vidieť aj akciu srdiečka, skôr je to zbytočné.

rebelie
18. dub 2011

@betina1984 To víš, u mě je to první těhu, takže jsem u doktorky byla už dnes, ale byl tam "jen" žloutkový váček.. 2.5. jdeme znovu, tak tam snad bude už i srdíčko...

jania023
18. dub 2011

@lenik_25 ako dlho uz neberies dufik ja 2 den takze este 2 a mam ms 🙂

jania023
18. dub 2011

@lauritka diky moja za odpoved ..aj ja som mala pichany pregnyl ale pret transferom ked som robila IVF a fakt to asi zavisi od lekara a jeho ochote..ale aj ja si myslim ze mi ho netreba

jania023
18. dub 2011

@rebelie moja ty si tu dlho nebola kde si zmizla??tak velka gratulacia 😉

tiburcia
18. dub 2011

@rebelie gratuluju a držím palce ať je všechno ok 😉 😵

rebelie
18. dub 2011

@tiburcia @jania023 Ahoj holky, díky moc. Doufám, že smůli jsme si vybrali už při snažení a že teď bude vše O.K.
@jania023 Zmizela jsem, neb jsem to nějak nerozdejchávala a jednak jsem tu nechtěla šířit depku a druhak jsem potřebovala minimalizovat přemýšlení o miminku a snaze o něj...

jania023
18. dub 2011

@rebelie no vidis a podarilo sa 😀 tak vela stasticka a zdravicka mimiskovy 😉

sarafortuna
19. dub 2011

@rebelie , PECKA !!! silno držím palce... 😉 😉 😉 😉 😉 😉
krásne prekpavanie, už som na teba myslela, že čo je s tebou... a ty takto? 😉 😉 😉
tak nech je všetko OK - prajem z celého srdca....

sarafortuna
19. dub 2011

Ahojte,
tak ja už mám v šuflíčku Pre seed - vkladám do neho asi príliš veľké nadeje, mám k tomu aj bobule na čajík z tej Góji - Kustovnica čínska - zoznam pozitív je asi v 14 odrážkach.. 😀 😀 😀 tak uvidíme že či TROCHU nepreháňajú...
Len či nám bude chutiť 😖 😖 😖

ja tiež asi nebudem merať (buď bude HAD, alebo pekný grafík 😉). Pôjdem cca na 10.DC k dr, a chcem aj utz... ak nájde dom.folik tak pomerám až na potvrdenie ovu...

sarafortuna
19. dub 2011

@betina1984 ,
BETI pamätáš ako sme si "VEŠTILI" tehotenstvo... ja som vyveštila tebe a ty mne..
hurá hurá, o chvíľu budem tehuľka... myslím, že tam bolo povedané, že do mája budem 😉 😉 😉 😉

elebe
19. dub 2011

dobré ránko kočky....kuk grafík....žeby sa blížila ovulka 😕
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/elebe/grafy....

tinara23
19. dub 2011

@sarafortuna ahojko, no tak, že od dnes som 1DC pri teplote 36,8 😒 . Včera som si išla kúpiť ten testík a kým som prišla z obchodu začala som špiniť, si hovorím príde mrcha, tak nejdem ani testiť. O hodinku špinenie prestalo, inak ja takéto špinenie nemávam, proste hneď príde mrcha. Od šiestej večer zase teplota telesná 37,00, tak si hovorím, no nič testnem ráno aj tak mám iba 25-tkový test. A ráno potvora došla, ale predsa som testla, pre istotu, ale testík snehobiely ☹
Dosť ma prekvapilo to špinenie, to som nikdy nemala, aj brucho ma prestalo po špinení bolieť, no ale tak čo už, to sú tie "halušky" čo si telo robí 😠 a to asi preto, že som si povedala, že tento mesiac sa od toho odpútam, tak si povedalo, tak to teda nie, budeš si ma pekne všímať 😉 http://www.fertilityfriend.com/home/323948
@rebelie gratulujem, super správa 😉

sarafortuna
19. dub 2011

@tinara23 , poď nemerať... 😉 😉 😉 veď ty máš ovulku takmer na deń presnú... stačí od 10.DC snažilkovanie a bude to tam aj bez teplomera... 🙂 🙂

ideme do toho? ja to sama asi nezvládnem... 😉
mala by som mať testíky od Lauritky, tak len budem cikať ovu testy + utz (DUFAM) a potom odmeriam 3 dni, či fakt bola a zase pôjde teplomer na svoje miesto...

ja neviem ako iné kočky, no ja som vnútorne nervozna - ide my všetko "na mozog". Minule som vybuchla pred svokrom, lebo mi s mužom doškrabali NOVU podlahu v obývačke ... proste pol metrový škrabanec a ja som hrešila jak pohan 😠 😠 . Ma to do dnes mrzí... a vravím mužovi, že to je asi TO, čo mu stále hovorím, že už "som na nervy, zo všetkéééééého" 😖 😖 😖

tak fakt by som chcela vypnúť, kašlem na detičky.. na víkend prídu k našim brácho s dcérkami, tak sa ICH nabažim... a proste budem musieť ZOHNAŤ niekde robotu... my prachy potrebujeme ak chceme toho roku fasádu 😅 😅

tinara23
19. dub 2011

@sarafortuna asi idem nemerať 😉 lebo už ma to tiež nebaví, mm sa mi smeje, keď už len zočí teplomer, povedal, že mi na narodky kúpi nejakú peknú sadu teplomerov 😀 😀 😀 a vnútorne som aj ja dosť nervózna, na mne to moc nevidno, ale už to sama na sebe cítim. A hlavne dnes mi tiež mm zabil, že hm ako to on vidí, musí byť u mňa niekde problém a asi to prirodzene nepôjde a bojím sa, že má pravdu ☹ Ja sa strašne bránim laparoskopii, lebo ak je problém, tak to bude v nepriechodnosti a trošku sa toho bojím a v Care mi to veľmi neodporúčali, tak neviem.

To je to, že ja aj vypnem, ale len do ovulky, potom sa niečo u mňa prepne a už len myslím na to či to vyšlo, alebo nie. Aj som cvičila pekne a akonáhle ma od 8DPO začal bolieť podbrušok som prestala, ale nie preto, že by som sa bála, ale proste zneprijemňujú mi cvičenie tieto bolesti a až do dnes som necvičila, teraz sa zase nakopnem, ale uvidím ako to zase skončí. Ale každopádne zmeriam asi iba okolo ovulky 😉

sarafortuna
19. dub 2011

@tinara23 a ináč aj mne to robí telo, že si poviem, že kašlem na to... a ono nakoniec tak namotáva a namotáva .. že človek zase do toho vhupne... no teraz sa už nedáme nachytať... 😉 😉 😉

dnes napr. ani neviem, či som fakt 2.DC - lebo ak toto je mrcha, tak to je veeeeľmi slabučké... tak ja neviem, brucho bolelo, akoby mali prísť vodopády a len trošku špiním... + zo mňa vyšlo "niečo" - také priesvitná blana popretkávaná čokoládovým hlienom.. fuj, nechutné, viem... ale žeby to bola cystička? 😉 😉
už by som rada rozumela môjmu telo.
Môžem mať pri anovuláku a po duphastone takú slabučkú menštruáciu? 😕 😕 tak čo tam robil ten progesterón? sa flákal... ? no možno sa to rozbehne, ešte uvidím.

sarafortuna
19. dub 2011

@tinara23 , dobre, tak to skúsime bez teplomera 😉 😉 😉

ja som rozmýšľala, že budem DENNE cvičiť cviky od Mojžišovej - sú to podobné cviky ako v kalanetike na boky, brucho, zadok... proste aby sa panva napínala, naťahovala a tým prekrvila...

a berieš E-čko alebo prenatálne vit? nejaké bylinky si neskúšala..?

tinara23
19. dub 2011

@sarafortuna nie nie, už žiadne namotávanie sa 😉
moja ms trvá vždy aj s cestou tak dva max. tri dni a je strašne slabučká, tak neviem či aj to môže byť nejaký problém 😲
a hádam sa ti ms normálne rozbehne, dúfam, že už teraz budeš mať normálny cyklus, lebo z takýchto by ma fakt porazilo 😠

tinara23
19. dub 2011

@sarafortuna momentálne neberiem nič, stále chcem ísť k tomu môjmu liečiteľovi nech niečo namieša, ale neviem sa nejak k nemu dokopať 😠 ja už ani neviem čo brať, pila som alchemilku, jedla clostil, soju, bromelain, jem tabletky na štítku....ja už sa bojím aj niečo jesť, lebo od vtedy ako sa snažíme, mávam tie poovulačne bolesti a viac a viac sa to stupňuje 😖

sarafortuna
19. dub 2011

@tinara23 , aspoň vitamín E by si mala ... mne dr. odporúčala všeobecne ANTIOXIDANTY - to je aj zelený čaj, pravá čokoláda... ale proste aspoň každý druhý deň si dám polovicu Selezinu...
Ečko vraj robí divy.
Ale zase kto žije "zdravo" tak to má všetko v strave... my dosť málo jeme zeleninku a ovocie 😒 😒 .
Muž málokedy kúpi, a ja teraz sedím doma a učím sa anglinu.. no minule som spravila úúžasný šalátik so syrom "balkanského typu"... musím pridať viac zeleniny a ovocia do jedálnička.

aj ja dúfam, že toto bude už normálny cyklus... 😖 😖

a čo sa týka MS - ja mávam strašne silnú, keď je po ovulke... proste totálne tečúca krv prvé 2 dni... ale keď ovu nemám, tak krv len tak na papieri a skôr je to silné špinenie... takže u mňa sa v maternici určite niečo deje po ovulke...
a nebola si na utz po ovulke? či máš dostatočnú sliznicu... ale myslím, že niekde som čítala, že to ani nemá vplyv - že to neznamená, že keď je silná MS, tak bola "dobrá" sliznica a naopak.. Ale s kočkami na koníkovi, sme sa tu niekedy o tom bavili a tiež im to tak vychádzalo, že keď bola na utz nízka sliznica, tak mali slabú mrchu.. 😕 😕 😕
Keby sme sa spýtali lekára, tak povedia, že to nemá nič spoločné, ale podľa MS sa dá určiť aj nejaká "odchylka" - mňa sa minule dr. pýtala, že akú mávam intenzitu MS - ale neviem čo tým sledovala... Tiež som niekde čítala, že pri zvýšenom prolaktíne je bolestivá a silná menštruácia.. Tak, a laik si potom domýšľa... 😕 😕 😕

lenik_25
19. dub 2011

@jania023 ještě ho beru, mám ho brát, dokud MS sama nepřijde NEBO dokud nebudu mít další negativní výsledek z krve a to jdu zítra.

lenik_25
19. dub 2011

Holky, všem vám přeju hezký den,
nesu novinky. Rozhodla jsem se nakonec, že snažení o druhé miminko odložíme. A to jako že na neurčito. Za dva měsíce nastoupím do práce a už teď se zaměřím hlavně na sebe! Potřebuju to. Doteď jsem koukala na ostatní, tak teď si zajdu 3x týdně zacvičit, zaměřím se na stravu, shodím dost kilogramů (potřebuju to jako sůl a po druhém dítěti by bylo v tomhle ohledu jen hůř) a až budu v práci, tak si občas dopřeju nějakou příjemnou masáž... a prostě dám do pohody hlavně sebe.
Takže sem občas na vás nakouknu, jak se vám daří, ale končím s měřením BT, testy a stresy.

denda29
19. dub 2011

@lauritka Ahoj. Mám taku otazku kedy mi FF ukaze ovulku?? Alebo ako to je? Az po ovulke mi ukaze ze asi kedy som mala?

erika3011
19. dub 2011

Ahojte... tak ono to na IP nevyzerá.. skôr na bližiacu sa ms..ale mam ju dostať až za 3 dni 😠

sarafortuna
19. dub 2011

@lenik_25 , držím palce... mne to minulý rok pomohlo... povedala som si po Vianociach, že teraz nechcem byť tehu, že aj tak samá chrípka a že schudnem a budem sa zdravšie stravovať, že 2 mesiace pauza a že v marci začneme... a vtedy som otehu... 😉
aj ja by som to potrebovala - odstrihnúť sa už od tejto mánie... ☹ 😠 ono je to krajšie, keď človek "nevie ako" a nájde //.
Držím palce, aby si to zvládla tak ako si predstavuješ... 😉
Aj my s Tinarou už chceme skúsiť menej "snaživý" a pozorovací prísup.. 😉 😉 😉

sarafortuna
19. dub 2011

@denda29 , jasné... FF nie je veštec 😉 😉 😉 😉 až keď bude mať 3 dni za sebou relatívne stúpajúce teploty, resp. podskočené tak až vtedy vyznačí, + mu ešte pomáhajú príznaky ovu - ako napr. egg hlien, pozitívny ovu test..
On si robí tvoju štatistiku, takže čím viac údajov a cyklov máš - a sú samozrejme vyrovnané, podobné - tak aj to mu potom pomáha...
Lebo niekedy ani mne nevyznačí - musím sama mu pomôcť.. 😉 ale to napr. vtedy keď som mala ovu o 14dni neskôr ako je môj priemer...

denda29
19. dub 2011

@sarafortuna Aha no toto som nevedela. Znacim si tam iba prvy mesiac. Tak dakujem za odpoved 🙂