Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

joannah13
17. kvě 2014

@mawiya
@rybkaa dekhji za ty srdicka.. vypada to, ze sme v poradku, spineni na ustupu, jen se pridal nizky tlak, a navic mi dali magnezko na krece. UZ bude az v pondeli, tak se nemozu dockat, ted o vikendu me jen tak nechavaji, zbytecne do me nestouraji. Skocila sem o dve patra vys pokecat za mojema kolegynama, ted lezim a asi to prospim,pac v telke nic nejde. Rybicko, taky mi obcas zapipal teplomer driv, tak sem ho vypla, nevytahovala a zapla znovu a hned bylo cislo lepsi 😀 no ale mam sileny abstak, nemam s sebou teplomer, ale stejne bych radeji uz pak nemerila, at to tam jeste nepostoucham.. ale je to divne

vejula
17. kvě 2014

@paskolinka ja mám super gyndoša, on je len za prirodzené metody antikoncepcie, lebo je to kresťanský doktor a nepredpisuje ani HAK... Takže meranie BT, sledovanie hlienu a take podobne zaležitosti ma zmaknuté a fandí im

adamnela
17. kvě 2014

Ahojte kočeny moje.
Tak ja nic moc, zasa po starom http://www.fertilityfriend.com/home/adamnela 😒
Tak na tu temu co tu mate o ovulke vobec neviem reagovat, lebo nie som vobec v tom zbehla a najprv sa snazim porozumiet mojmu telu, co mi ani velmi nejde. Takze vobec neviem ako to s tou ovulkou moze byt 😒
@rybkaa ja som inak tiez dnes merala na 2 krat 🙂 Najprv normalne o 6:05 a to som mala 36,4 a potom o 6:55 a to uz som mala 36,6 Akosi rychlo to stuplo o necelu hodinku, ci? Ale zapisala som samozrejme 36,4.
@lindos krasne 2 ciarocky, gratulujem potichucku 🙂
@mawiya no som zvedava co to bude u Teba za graf. Zacala si aj nieco uzivat, ked Ti ovulka tak skoro prisla?
@joannah13 ako? Uz Ti je lepsie?
@marikura teraz mas uz graf presne ako sa patri...krasny a hlavne nech sa pekne drzi hore uz.....

paskolinka
17. kvě 2014

@vejula tak to máš super. Tá moja je inak fajn, ale najradsej by má videla v CARe 😀 a ja som momentálne odhodlaná dokázať jej, že aj bez IVF budem mať deti 😉

adamnela
17. kvě 2014

@joannah13 no kym sa ja pisala, tak si pisala aj ty 🙂 Tak sa tesim, ze sa polepsilo a uz kazda cakame na pondelkovy usg. 🙂

paskolinka
17. kvě 2014

@rybkaa ja už to robím len tak, že teplomer najskôr asi minutku mám v ústach a potom zapnem. Ked zmera, kuknem, vynulujem a znovu zmetam - druhýkrát už nečakam so zapnutim tak dlho, asi 20 sekund. A vyššiu hodnotu znacim. Ale líšia sa minimálne, tak väčšinou 0.01-0.03 stupna.

adamnela
17. kvě 2014

Baby ja stale rozmyslam, ci ten moj graf je anovulak alebo fakt este len tak ovulka pride. Ked som kukala na ff v galerii anovulacne grafy, tak vycsinou vyzeraju dost skakavo, co ja nemam tak. Mne sa tie teplota drzia vyrovnanejsie, tak neviem fakt...Co myslite?

senta_sofia
17. kvě 2014

@paskolinka moj mi to odporucil, akurat ja som uz merala 2 mesiace, ked mi to povedal... 🙂

dorotea2
17. kvě 2014

@joannah13 Ahoj. Aj ja Ti mooooc držím palce. Teda vám 😉 Dúfam, že bude všetko OK. Ale určite áno. Ku tebe mám "puto" keďže sme cca rovnako tehotné 😀 Ja som v stredu bola u doktorky a tiež to nie je úplne bez problémov. Ja mám zase cystu na vaječníku 😠 Ale nevadí, údajne je to častý problém a zvykne sa vstrebať. Tak mám nakázané jesť veľa orechov a toho kde je vitamín B. Tak jem, aj keď tie orechy nie sú pre mňa to "pravé orechové" 😀 Ale hlavné je, že sme už mali srdiečko. Tá cysta sa snáď vstrebe. Ty si ináč pekne dlho merala BT. To ja pár dní po pozitívnom teste som teplomer slávnostne odložila do lekárničky. Som sa mu poďakovala za úžasné služby a splnený účel 😀

paskolinka
17. kvě 2014

@adamnela ťažko povedať, ja meriam len od januára a este som anovulak nemala. Zvláštne je, že ty máš aj ten plodný hlien s takými prestavkami... A kto vie, možno bola ovu včera... Mavas nejaké ovu príznaky (bolesť, tlak vo vajecniku)? Žeby si aj podľa toho vedela trochu predvídať že sa blíži...?

adamnela
17. kvě 2014

@paskolinka Ved prave to, ze mavam ten hlien akosi trhavo a normalne by som bola veru rada, keby bola ovulka vcera, kedze bol aj sexik 🙂 No a praveze ziadne priznaky nemavam, absolutne ziadne, tak ani neviem predvidat, ci je blizko, alebo je po nej. Nikdy mi telo nedava signal 😠

paskolinka
17. kvě 2014

@senta_sofia žeby to len tá moja bola tak prísne orientovaná na modernú medicinu? To som si zase raz vybrala lekára 😨 😀

ennynka
17. kvě 2014

@vejula to mas super,kiezby takych gynekologov bolo viac po celom Slovensku a aj v mensich mestach 😒

paskolinka
17. kvě 2014

@adamnela tak potom len meraním to zistis... Hm, tak dúfajme že bola včera 😉 zajtra sa uvidí...

joannah13
17. kvě 2014

@adamnela jaj dekujem.. myslim pozitivne a to je hlavni .. no ale u tebe draha je to zahada stoleti. At je to treba anouvlak, ale at uz se dostavi milostiva pani v cervenem. I kdyz je pravda, ze kdyz nedojde k ovulaci, tak je telo trosku s hormonama zblaznene a ty teploty sou vselijake, coz u tebe se to drzi krasne dole, jakoby to melo teprve prijit. Vis jak to nekdy je, staci nejaky stres nebo nemoc a hned mame v tom tele curbes a mize se to spozdit. Nebylo neco takoveho??

joannah13
17. kvě 2014

@dorotea2 dekuji.. poradkm ti, co je jeste dobre na cysty. Hodne moc pij, to pomaha k jejimu vstrebavani, i kdyz to zni jako paradox a taky bezsacharidova dieta, protoze cysty rady na sebe vazou cukr. Tak vyzkousej a uvidis, ale nezarucuju vysledek. No a kolik si ted a v kolik si byla, kdyz bylo videt srdicko?? Jinak drzim pesti, a neber si priklad ze me.. 😔 😀

vejula
17. kvě 2014

@paskolinka tak to môj gyn použíVA naprotechonologiu a venuje sa takýmto spôsobom neplodným párom. TEda sa snaží spraviť maximum pre to, aby žena prirodzene počala. To práve preto, že jeho ambulacia je vlastne kresťanská a patrí pod faru. Nepredpisuje HAK, neodporuča potraty, taktiež necháva na žene aby zvážila, či chce podstupiť krvné testy genetickych poruch alebo nie. Ultrazvuky, vaginalne vyšetrenia či rôzne testy v tehotenstve robí len ak s tým žena súhlasí. Nenatláča ženám žiadne umeliny, vitamíny od výmyslu sveta.. Jedine čo žene odporuči a predíše je kyselina listová za 1,50Eur ..... Vraj to stačí a netreba tie rôzne femibiony a calibrumy, čo stoja 20 ečiek jedno balenie. Inak je aj velkým zastancom humanizacie pôrodnictva a prirodzených pôrodov.... Práve pre tie pôrody som vlastne k nemu prestupila na konci druheho tehu, ked mi všetci lekari odporučali cisarsky, len on ma držal nad vodou.... A nakoniec som porodila prirodzene, hlavne vdaka jeho podpore som to nevzdala

vejula
17. kvě 2014

@ennynka to máš pravdu... K nemu chodia páry čo maju problem s plodnosťou z celeho slovenska od východu po Bratislavu... TEda hlavne tie, ktoré nechcu isť na IVF a chcu vyskušať všetky prirodzené cestičky

micikatka
17. kvě 2014

prosim vas baby, viete mi poradit? uz treti mesiac si meriam bt, mala som oba mesiace dvojfazovy graf, je napriek tomu mozne nemat ovu?

ennynka
17. kvě 2014

@vejula tak to by sme aj my mali k nemu zajst 😒

vejula
17. kvě 2014

@ennynka a ako dlho sa už snažite o bábätko? Bývaš daleko od Žiliny?

ennynka
17. kvě 2014

@vejula v auguste budu 2roky.noooo...dost,na vychode

adamnela
17. kvě 2014

@paskolinka No veru len a len meranim to zistim. Ovu testy neprichadazju do uvahy, lebo by som asi pretestovala aj gate pri tych mojich nekonecnych testoch...Takze u mna jedine ta teplota...
@joannah13 ved prave aj mne sa zda ako keby este len mala prist, lebo som stale na mojich predovulacnych teplotach, ani jedna mi nevysla nejako moc hore, ze by boli hormony nejake zblaznene...No ak bude zajtra teplota vyssia je nadej, ak nie, tak teda fakt neviem... 😒 A nie ziadny stres, ani nic take som v poslednom case nemala. Mozno len to, ze stale myslim na to stahovanie a najradsej by som uz bola v dome a mozno sa nejako nedokazem uvolnit a stresuje ma to..A mozno to vsetko na mna takto vplyva...

paskolinka
17. kvě 2014

@adamnela vsak počkaj, možno zajtra motyka vystrelí 😉

luca16
17. kvě 2014

Ahoj holky, musím se pochlubit s nudným plochým grafem 😀 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/48c616

paskolinka
17. kvě 2014

@vejula áno, už som o nom počula a mám to ako take zadné vratka, že ked sa nebude dariť, spravíme výlet do mesta pod dubňom 😉

paskolinka
17. kvě 2014

@ennynka to sme na tom uplne rovnako, v auguste dva roky 🙂

joannah13
17. kvě 2014

@adamnela kdyz ono s tim barakem je to na dlouho, uz nejaky cas stavite, trva to uz dyl, mozna aj ta manzelova pokuta do toho, si kratce po vykonu, a ac si treba rikas, ze te to nestresuje, mozna vnitrne jo. Urcite nejde vsechno hodit za hlavu. Je to jen takova skladacka, kousek ke kousicku a muze to v tom tele zahaprovat.. treba ta ovula fakt teprve bude a snad to bude stat za to, kdyz tak dlouho cekas..

senta_sofia
17. kvě 2014

@luca16 nic, co je okolo 37,1 nie je nudne, pretoze kazdy caka, co bude dalej 😉))

joannah13
17. kvě 2014

@luca16 mozna nudny, ale teploty sou skvele. Ja bych nevydrzela a uz testovala.. drzim pesti. Jak sem zacala byt tehule, tak se mi ty teploty pak taky ustalily. Kdybych nemela teplomer na dve desetinky, tak ho mam taky rovny, jak prkno