Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

vierka0
20. dub 2011

@marosusu skus toto postudovat http://www.fertility.sk/riesenie-problemov/horm... trosku nizsie v clanku mas uvedene aj "normalne" hodnoty BT aj hodnoty BT pri problemoch so stitnou zlazou rozdelene podla toho kde merias..co som citala aj videla v inych temach, tak liecenim stitnej zlazy sa zmeni aj BT ak uz je v poriadku

sarafortuna
20. dub 2011

@tinara23 , booože, to čo tu máme za záhady? zo mňa tiež včera "niečo" vyšlo - mne to prišlo ako "blana" - proste vyzeralo to ako číry hlien popretkávaný čokoládovým - ale hustý a pevný jak nejaká blana.. tiež som myslela, či nie cysta.... a v noci ma veeeľmi boleli vaječníky - raz jeden a potom druhý... no hlavne pravý... 😖 😖 😖 😖 😖 ten lenivý...
škoda, že človek nemá doma ultrazvuk... 😀 😀 😀

sarafortuna
20. dub 2011

@tinara23, žeby JARNA OČISTA - maternička a vaječníky upratujú, lebo doraz im tam príde taký malý škrečok, čo si tam spraví brloch a bude tam spinkať.. 😀 😀 😀
Tinara, TERAZ nám to vyjde, neboj...
Predpovedám nám to, tak ako Betine.... 🙂 🙂 resp. HLAVNE TEBe.... čáry-máry ...... 😉
Ja verím, že Pán Boh nedopustí, aby sme sa už z toho zbláznili - dosť blbcov už aj tak behá po svete 🙂

ja zisťujem, že mám asi niekde v podvedomí strach a trému z tej zajtrajšej skúšky... aj mi je nejako blbo od žalúdka, to bude asi tým strachom...
už nech je zajtra 16h 😎 😎 😎 😎

riana12
20. dub 2011

@sarafortuna budem na teba mysliet, nech to v pohode zvladnes 😉

saronka
20. dub 2011

@sarafortuna jojo ted jsem testila a čárky krásný uplně stejný takže ovu přijde jupíí takže dneska začínáme tuleníčko.. snad ještě zítra ráno stihneme, doma hihi a pak holt ještě u tchýně alespon jednou at to máme komplet hihi.. ale nějak mě bolelo v pravo..ta to máme jen 10% ale co..i tak zkusíme..

karin415
20. dub 2011

Ahojte dievčata, KUK prosim na moj grafik http://www.fertilityfriend.com/home/34bce6 FF mi oznacil ze ovu bola 17-teho ? spravne tomu rozumiem? je to moj prvy grafik 🙂

kido12
20. dub 2011

Ahojky, prosím o názor, případně radu... na kontrole velikosti folikulů mi dr naměřil jeden dominantní a několi menších folikulů. 14 DC byl dominantní folikul 6 mm, 15 DC 7 mm a 16 DC 8 mm - kdy prasknul. Z internetu vím, že velikost folikulu před prasknutím a samotnou ovulací by měl být cca 18-22 mm. Doktora jsem se ptala, jestli není problém v tom, že moje folíky jsou příliš malé. Uklidnil mě, že velikost je dostačující a že naopak větší hodnoty ,dosahované při stimulovaných cyklech naopak mohou způsobit cysty.. Je možné, že opravdu byla ovulace 16 DC a že stačí velikost folikulu 8 mm.. Zároveň jsem testovala ovutesty - 14-16 DC se mi však stejně silné dva proužky upozorňující na ovulaci nezjevily. 13-15 DC však byl zaznamenán bílkový tažný hlen.
K dokreslení - jedno dítě již mám, druhé těhotenství na konci roku 2009 - po léčbě clostil, provera, 3 x pregnyl. O miminko jsme v 12 tt přišli ☹, po té pauza, zhruba od května 2010 nové snažení - clostil 5-9 DC. Od ledna 2011 snažení bez podpůrných hormonů. Hormonální profil mám zcela v normě, nikdy jsem se na nic neléčila,žádné záněty, cysty, operace..

elebe
20. dub 2011

kočky otázka: ak má žena 0,6 HCG v krvi je možné že sa na každom teste ukazujú duchovia?? 😲 kamoška má takýto problémik a nevie sa z toho vysomáriť 😖

sarafortuna
20. dub 2011

@kido12 , tak k tej veľkosti foliku sa ti neviem vyjadriť.. mne sa to zdá ako laikovi tiež málo... 😅 😅 😅
ovu testy ti už v deň ovu nemusia ukázať NIČ... ovu testy "oznamujú" ovu dopredu... VACSInOU - po // je ovu do cca 36hodín... ale sú aj kočky, ktoré majú úplne pozitívny test aj v deň ovu... takže ťažko povedať...
Na potvrdenie ovu treba buď hodnoty progesterónu v krvi alebo merať teplotu, tak ako to robí my tu.
Ja som už začila aj pozitívne ovu testy a folik 18mm a k ovulácii NEDOŠLO... takže pomôže ti merať teplotu, aby si sa uistila či ovulácia prebehla... viac o meraní na prvej strane alebo na googli...

@elebe pokiaľ viem, tak každý ma HCG v krvi do cca 5 jednotiek.. test má citlivosť 10 - takže pochybujem že zachytí niečo pod 8. a treba dať pozor - ono HCG v krvi nie je to isté ako HCG v moči 😕 😕 😕
http://www.orift.com/cs/hladina-hcg-moc-krev-54

sarafortuna
20. dub 2011

aha čo som v tom článku hore našla...
falošne pozitívne tehu testy:
"Falešná pozitivita, příčiny: přítomnost krve a bílkovin v moči, některé léky" - teda zápal nejaký? 😅 😅 😅

elebe
20. dub 2011

@sarafortuna no ja jej s týmto poradiť neviem,tak reku opýtam sa na MK....ale ja som sa jej tiež pýtala či nemá cysty,alebo zápal alebo či berie nejaké lieky.....a ona že nie 😕 a nemohlo sa stať že by jej ten test HCG urobili skoro? teda len pár dní po oplodnení? lebo ona nevie kedy ma ovulku,nerobí merania,ani testy...

sarafortuna
20. dub 2011

@elebe , trochu nerozumiem tej situácii 😕 😕 😕 má duchov a potom krámy? má ducha nemá krámy a krv neukázala nič? 😅 😅 😅
tu na koníkovi je 10% žien čo mávajú proste duchov... preto treba testovať radšej neskôr alebo 25tkou... a ak ma mierny zápal (ak je to pravda o tých falošných testoch a bielkovinami v moči) tak to nemusí vôôôbec vedieť..

elebe
20. dub 2011

@sarafortuna to MK som myslela modrý koník.....ona mala mrchu takú dosť slabú,ževraj iba špinenie....no je to každopádne divné 😲 lebo som tie testy videla a boli tam aj s citlivosťou 10 aj 25 a mala tam duchov....a doki jej povedal že má dojsť tak za tri týždne....chúďa taká je hotová a toľko prachov vyhodila za testy,ja som jej dokonca aj dala tie od lauritky....

sarafortuna
20. dub 2011

@elebe a na krv bola po tých duchoch na testoch?

elebe
20. dub 2011

@sarafortuna tak najprv bola u dokiho a potom sa jej začali objavovať duchovia....tak preto ma napadlo že sa jej to HCG mohlo robiť veľmi skoro...

sarafortuna
20. dub 2011

@elebe , a najnovší test jej ukázal čo?

elebe
20. dub 2011

@sarafortuna klasika ducha 😝 ja sa jej už smejem,že ona je väčší dinosaurus ako ja 😀 😀

sarafortuna
20. dub 2011

@elebe , no ak máva stále ducha ktorý nesilne a prídu po ňom krámy, tak bohužial patrí veru k tým dinosaurom , ktorí to takto mávajú...alebo nech ide na krv vtedy, keď nájde ducha.. prípadne skúsi pýtať duphaston

elebe
20. dub 2011

@sarafortuna ja už som jej radila všeličo....tak som zvedavá čo sa z toho vykluje....ja len žasnem aké všelijaké prípady sa vyskytujú 😲 😲 pomaly je fakt zázrak zistiť tehotenstvo 😲

chirabell
20. dub 2011

@marosusu napisala: "že keďže im počas cyklu nevystúpila teplota v pošve nad 37 stupňov, že čosi nie je v poriadku"
nie je to pravda...ja som prvu 37 mala az tyzden po pozitivnom tehu teste a doteraz som ich mala mozno 4-5...vacsinou sa mi drzi teplota na 36,8-36,9 a tak bola aj po ovulacii...

marosusu
20. dub 2011

@chirabell noo to som citala vcera v nejakom clanku, ktory napisal nejaky kosicky lekar ,.,.a ze ked teplota nie je 37 treba sa liecit na neplodnost??????,.,.,.som sa zlakla normalne pri citani clanku vcera,.,.ale myslim ze je to hlupost,.,.,.za moje meranie som 37 este nemala ,.,.,.takze pohoda klidek tabacek,.,.,.:DDD

sarafortuna
20. dub 2011

@chirabell
@marosusu
ono to bolo aj na LPP článok - tiež to neviem nájsť, že nízke teploty alebo príliš vysoké MOZU byť spôsobené zníženou alebo zvýšenou funkciou ŠŽ... POdľa mňa si to nevycucali z prsta - ale to asi takto štatisticky vychádza...
* ale to by si musela mať v luteálnej fáze menej než 36,6-36,7 - nejako takto to tam bolo
* a pri zvýšenej bola teplota nad 37 v predovulačnej fáze....

čiže niečo na tom je, ale určite nemusí mať žena nad 37stupňov... a určite to nie je NEPLODNOSŤ... netreba zas všetkému úplne veriť - pravda je niekde uprostred..
Ale aj u LAIKOV tých čo sa BT nevenujú sa hovorí (myslím dr. a pod) že teplota nad 37 viac ako 14 dní je predpoklad že ide o tehotenstvo... (ale je to len tak podľa mňa ORIENTAČNE zaokrúhlené) 😉 😉

chirabell
20. dub 2011

@vierka0 pozrela som ten prilozeny link o BT a stitnej zlaze...Ja nie som liecena na stitnu zlazu, ale som pozorovana, lebo pred rokmi som mala malu cystu na nej,ktora v priebehu roka zmizla, odvtedy nic, funkcnost mam v poriadku a nikdy som nevrala lieky dlhodobo, len eutyrox 25 asi 1x tyzdenne po dobu 3 mesiacov a to bolo tak pred 3 rokmi.
Cyklus mam pravidelny 27-29 dnovy. Z tej tabulky co je tam dole uvedene, ked som si pozrela podla miesta merania tak mi vychadza toto :
Normálna funkcia FF 36,3 - 36,7 °C LF 36,7 - 37,2 °C
cize moje teploty vo FF okolo 36,4-36,5 a teploty vo LF okolo 36,8-36,9 su v normale, dokonca aj ta 37,0 ktora mi obcas vybehne rano...este podotykam, ze sa nam podarilo otehotniet na druhy pokus po vysadeni HAK po cca 10 rokoch...(klop klop aby to vydrzalo) cize moje tvrdenie, ze je to blbost, co @marosusu niekde citala, ze ak zena nedosiahne 37 a viac mala by riesit neplodnost je blbost je tymto potvrdene 😀
A ja som hned kludnejsia, ze ked sa o mesiac dostanem zas na kontrolu k endokr. kvoli tehu (mala som sa hned hlasit, ak by som otehu skor ako bude rocna kontrola) nedozviem dake hrozy a pravdepodobne to ostane aj nadalej bez liecby 🙂

chirabell
20. dub 2011

@elebe ta tvoja kamoska ma ducha na 10 a ducha aj na 25? a nie je to blbost, nemala by na 10 mat uz kolajnicky, ak ma na 25 ducha? podla mna skor bude pravda to s tym zapalom a ak je mierny, nemusi o tom ani vediet

vierka0
20. dub 2011

@chirabell to je super, ze sa vam takto hned podarilo 🙂 drzte sa v zdravi az do decembra 🙂 aj nam na prvy sup, ale potratila som..ja som si doteraz merala teplotu a vyuzivala to ako prirodzenu antikoncepciu, takze tie svoje teploty uz celkom poznam 🙂 to, ze ked su vyssie alebo nizsie ako normal, tak ze to moze suvisiet so stitnou zlazou som sa dozvedela az tu na mk 😀 a veruze je blbost, ze to rovno znamena neplodnost 🙂 ale ja som zistila, ze lekari sa bazalnou teplotou velmi nezaoberaju, casto im zeny rozumeju viac ako samí lekári..

kikasa
20. dub 2011

Ahojte 🙂
dlho som tu nebola, tento cyklus som ani nemerala

Pridávam moju skúsenosť -teploty a štítna žľaza
ja mám teploty ukážkové, ovu pravidelne a napriek tomu hypofunkciu štítnej žľazy, takže teploty hovoria, že štítka o.k. a krvné testy, že nie je o.k.

karin415
20. dub 2011

@lauritka tak dnes som doplnila dalsiu teplotku a graf je takyto http://www.fertilityfriend.com/home/34bce6
FF mi oznacil ze ovu bola 17-teho ? spravne tomu rozumiem?

lauritka
20. dub 2011

@karin415 teoreticky ano, ale podla mna bola skor vcera... 🙂 uvidis dalsie teploty.
zatial si nie je isty ani FF, ale nezadal asi mu hlien , tak aj preto. 😉

karin415
20. dub 2011

@lauritka ok dakujem si zlata 😉

ema263
20. dub 2011

@lauritka Lauri, vidim, ze ty si riadna odbornicka v tych grafoch... 🙂 Ja som merala asi 5 krat a stale mi FF ukazal ovu prerusovanou cervenou ciarou. To znamena, ze nebola??? Ci ako to vlastne je? Som myslela, ze zacnem merat nanovo, no tento cyklus som sa na to vyaslala opat... 😒