Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

natalca
28. bře 2010

aspinka, aj ja gratulujem 😵

aspinka
28. bře 2010

dakujem ste zlate myslim na vas o chvilu sa ku mne pridate viem to ved jar je na snazilkovanie najuuuzasnejsie obdobie 😉

toja
28. bře 2010

aspinka ako dlho ste sa snazili?

evicka predtym ich nosil niekolko hodin po ba? 😀
my sme mali nic moc,ale hovorim si,ze kvoli mrazu -5 a ze sme dlho nic...pojde na kontrolny mozno o mesiac,tak uvidime

lilik
28. bře 2010

natali tak drzim palce aby si aj ty o mesiac mala dve ciarocky. a mozes mi napisat co presne ti to robili?

aspinka
28. bře 2010

toja ja som koncom 2008 potratila potom som mala povinnu 6mes pauzu a snazili sme sa od jula 2009 v oktobri boli // ale slabli pravdepodobne biochemicke. Takze cca 8 mesiacov snazenia

evicka293
28. bře 2010

aspi super gratulujem

toji a ake ste mali hodnoty?no isiel do prace,potom k policajtom atd a potom ich bol zaniest,sak chlapi 🙂

natalca
28. bře 2010

lilik, dakujem, ale ja som mala zle vysledky, tak ak teraz nebudem tehu idem na laparku
ide o rontgen maternice, vajickovodov a vajecnikov, urobi ti 3 snimky a ides domov, cca 10 minut aj s cakanim na dokiho
ak chces viac najdem niekde IP co som niekomu poslala a preposlem, vobec sa toho nemusis bat, ak to nepomoze, urcite neublizi

lilik
28. bře 2010

ano no myslela som si ze je to omnoho horsie. mne dr povedal ze ak sa nezadari do maja tak ma posle na laparku a vies co je laparka?

toja
28. bře 2010

aspinka co znamena "slabli pravdepodobne biochemicke"?

evicka 30percent zdravych,18 milionov pocet atd....

natalca
28. bře 2010

lilik, to ti v uplnej narkoze vysetria tie organy, keby nieco nasli co vadi tvojmu otehu, tak to mozu hned dat do poriadku, odstrania cysty, zrasty.... a ine neduhy, vela bab tu pisalo, ze im to pomohlo otehu, skus najprv hsg, mozno laparka nebude potrebna 😉

lauritka
28. bře 2010

Biochemické tehotenstvo
veľmi včasné tehotenstvo zistené vzostupom hladiny hormónu chóriového gonádotropínu (HCG) v sére. Pri ultrazvukovom vyšetrení sa prítomnosť embrya v maternici ešte zistiť nedá.

soldi
28. bře 2010

toji, ze to bolo biochemicke tehotenstvo.

aspinka, tak gratulujem a verim v stastny koniec 😉 😵

evicka, tak si mala pravdu s tou lisou 🙂

aspinka
28. bře 2010

ze mi vysiel pozitivny test s // meskala mi mrcha ale ked som kazdy den testila zistila som ze pravdepodobne z toho nic nebude lebo na 12DPO bola ciarka silnejsia ako na 14DPO a na 15DPO uz vysla len / a o den neskor prisla mrcha. Vajicko bolo oplodnene ale nevyvijalo sa to tak ako malo hcg klesala a mrcha sa spustila vtedy som o tom kecala s flamengou aj ona mala pred tehotenstvom biochemicke s tym istym priebehom.

soldi
28. bře 2010

lauritka, tak to mala teraz asi aj tuniska, vsak? 😔

soldi
28. bře 2010

lilik, hlavne do seba nepchaj ziadne hormony, kym nemas osetrene tieto veci 😉

toja
28. bře 2010

aspinka aha,tak chapem. no ale teraz vam to vyslo,ze? jeeej. super. musis byt stastna. velmi to prajem vsetkym,ktori by tak velmi chceli...
kočky,želam vam pekne teplotky,nech vam zajtra vyjde to,co si prajete.

aspinka drzim palce!!!!!!

lauritka
28. bře 2010

ano soldi 😒 hcg sa nezvysuje ako ma a potom zasne klesat,

zuztek
28. bře 2010

ahojte, tak mne nabehlo na par dni VIP, tu je grafik: http://www.fertilityfriend.com/home/2c194f
cez vikend som nemerala, chytila som mocove cesty, este k tomu mam dnes pozit. ovu test, ale sexik musime nechat na zajtra... 😒

lauritka
28. bře 2010

Čo je to laparoskopia?
Laparoskopia patrí k najnovším, hoci dnes už etablovaným diagnostickým a operačným metódam v gynekológii. Umožňuje „pozrieť sa“ do brušnej dutiny, resp. do oblasti malej panvy. Priamou vizualizáciou malej panvy poskytuje možnosť diagnostikovať niektoré ochorenia a podľa potreby ich súčasne aj laparoskopickou cestou operačne riešiť.

Aké sú najčastejšie indikácie na laparoskopiu?
Dôvody na vykonanie laparoskopie môžu byť rôzne. Rozlišujeme diagnostickú a operačnú laparoskopiu.
Diagnostická laparoskopia hľadá príčinu ťažkostí pacientky (napr. bolestí, neplodnosti), alebo je potrebná na potvrdenie, resp. vyvrátenie diagnózy (napr. podozrenie na vrodenú vývojovú chybu vnútorných pohlavných orgánov). Operačná laparoskopia je indikovaná na operačné riešenie existujúceho problému (napr. mimomaternicová tehotnosť, cysta na vaječníku).

K najčastejším indikáciam na laparoskopiu patria:
- sterilita (neplodnosť),
- chronická bolesť v malej panve,
- podozrenie na endometriózu,
- podozrenie na chronické zápalové ochorenie malej panvy,
- potvrdenie, resp. vylúčenie anomálií na vnútorných pohlavných orgánoch,
- pred chirurgickým výkonom na vnútorných pohlavných orgánoch,
- akútna bolesť brucha,
- podozrenie na mimomaternicovú tehotnosť.

Ako sa laparoskopia vykonáva?
Laparoskopia sa vykonáva v celkovej anestézii.
Po príprave operačného poľa sa urobí krátky (asi 1cm dlhý) rez v dolnom póle pupku a následne sa pomocou špeciálnej ihly aplikuje do dutiny brušnej CO2, aby sa predná brušná stena oddialila od vnútorných orgánov.
Cez ten istý rez sa zavádza do dutiny brušnej optika, ktorá je napojená na kameru a monitor.
Operatér na monitore vidí stav v dutine brušnej. Podľa potreby sa vykonávajú ešte jeden až dva ďalšie pomocné rezy (asi 1 cm dlhé), cez ktoré sa do dutiny brušnej zavádzajú potrebné laparoskopické operačné nástroje.
Samotný operačný výkon závisí od indikácie laparoskopie, zistenej diagnózy a potrebe operačného riešenia.

Aké hlavné pozitíva má laparoskopia pre pacientku?
- možnosť detailného zobrazenia vnútorných pohlavných orgánov,
- možnosť presného posúdenia priechodnosti vajíčkovodov,
- možnosť jednoznačne diagnostikovať niektoré ochorenia, ktoré nie je možné zistiť neinvazívnymi metódami (napr. ultrazvukom),
- možnosť súčasne ochorenie diagnostikovať a podľa potreby ho hneď aj operačne riešiť,
- rýchla rekonvalescencia pacientky po operácii,
- vo väčšine prípadov možnosť realizácie v rámci jednodňovej chirurgie,

evicka293
28. bře 2010

soldi sak to mam aj cierne na bielom od sudneho znalca ze mam nadpriemernu pamat ale len dlhodobu 😀 lebo ked idem do izby po nieco tak kym tam pridem tie 2 m tak aj zabudnem co som chcela 🙂

toja
28. bře 2010

kočky? toto je trosku mimo,ale kamosku dost dlho od zaciatku tehotenstva pobolievalo podbrusko,aj do piateho mesiaca a teraz je na zaciatku siedmeho a picha ju na pravej strane,nepoculi ste nieco o tom? myslite,ze je to ok?

soldi
28. bře 2010

lauri, to znie ako reklama na laparoskopiu, hned by som sla 😀

evicka, vazne? od sudneho znalcu? 🙂

toji, ako netehula nemam kompetenciu sa k tomu vyjadrovat 😀

kukala si ten clanok o tej matke osemtorciat?

natalca
28. bře 2010

soldi, ze reklama 😀

lilik
28. bře 2010

tak ziadne hormony radsej hej? no dufam ze otehotniem aj bez nich

dakujem za podrobne vysvetlenie laparky, kolko po nej moze zena ist do prace teda kolko sa zotavuje?

natalca
28. bře 2010

lilik ja nastupim do nemocky vo stvrtok, v piatok to urobia, v sobotu idem domov , tyzden budem na PN a potom mozem ist do prace..... inak natula je cerstvo po laparke, ona by ti to povedala najpresnejsie ako sa citi a tak , ma to cerstvo v pamati 😎

evicka293
28. bře 2010

soldi hej sudneho mali sme ho prideleneho od policajtov 🙂

toja
28. bře 2010

natalca ahoooj, teba som tusim este nepozdravila...a zaroven sa odpajam...kokso,mam absťak,že nemeriam 🙂

natalca
28. bře 2010

toja ahoj, kde mas foto?

lauritka
28. bře 2010

lilikk staci par dni, ak mas sedaciu pracu, mozes ist prakticky hned ked sa vratis domov. 🙂

lilik
28. bře 2010

to uz tento stvrtok ides na tu laparku?