Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

lauritka
22. črc 2009

katka 😀 je neuveritelne coho su niektori ludia schopni... na reality zone chodi diskusia s mediom/jeden chlap, celkom sympatak :P/, teda akoze vie rozpravat s duchmi... atd... amerika no 😉 stale sa na tom pobavim.

anjelinka ja tu mam aspon ventilator, ale len rozfukava teply vzduch. 😔 dnes ma byt zase tropicky.-

lauritka
22. črc 2009

sarai urcite sa podari, pokial ty ovulujes pravidelne. este by mohli byt u teba neprechodne vajcovody ako pricina, ale to by som zatial neriesila, skuste este aspon pol roka.

anjelinka
22. črc 2009

sarai, tak trosku sa treba odosobnit, aj ked je to tazke...co chodim do jednej temy, tak dve baby uz mali papiere na IVF, cakali na stimulku a obe prirodzene otehotneli, sme sa smiali, ze si treba vypisat ziadost, chodit do centra a to je ako zazrak...ale nie, prestali na to jednoducho mysliet a bum..tehulky..
a teplotu meraj, aby si zistila presne ovu... 😉

lauri, neviem, ale aspon tu na Terase je to o drzku 😀 😀 inak, neznasam take horucavy, mam rada takych 25stupnov, pre mna optimalne...

lauritka
22. črc 2009

no ved to nie je ani zdrave anjelinka take horucavy v meste, ked nemame ani more 😨 na tieto nase podmienky by sme mali mat najviac 28... mam znameho na Hawai a tam maju okolo 28 😖 taketo horucavy ani nepoznaju.

kell
22. črc 2009

Lauritka, mám ten kalendář taky vypočítaný Jonášovou metodou, no sama už po tom všem nevím čemu věřit. Myslím si, že nemám zase tolik času zkoušet to třeba rok jen podle těch plodných dní co vyšly. Navíc, kdybych třba fakt otěhu a zase by to nedopadla. tak zase nějaká ta pauza ..... Už mě to docela fakt unavuje. No vymazala jse teda teplozku 10DC a ejhle graf je fakt jiný.
http://www.fertilityfriend.com/home/1ff219

anjelinka
22. črc 2009

lauri, mat tak more, juuuuj, ze z prace ideme, zaparkujeme, okupeme a ideme domov 😀 ..to ked sme boli min. rok v Grecku, tak oni tak chodili, normalne z prace, jedneho sme raz videli, jak sa z obleku vyzliekal pri aute, nahadzal veci, plavku uz mal pod nohavkami a pod ho k vode do vecera....to by sa mi pacilo...ale tu ani nemas kde poriadne ist 🙄

kell
22. črc 2009

No když se teď na ten graf podívám už mi ani nepřijde tak divný 😀 😀 😀 😀 ! A nevadí, že tam ten 10DC není?

lauritka
22. črc 2009

kell teraz sa mi ten graf paci viac ;) tym hlienom si si ista na 16DC?? nebol teda skor ???

verim ti, ze otehotniet je unavujuce, najme pre dlhodobejsie snazilky ☹

sarai
22. črc 2009

ja praveze nejako nestresujem, do ovulky som uplne kludna. ale ked dostanem znova a znova mrchu, tak mi to je luto. a naozaj mam kopec kamaratok, ktore su teraz tehotne a takmer na prvy sup.
nepriechodne vajecniky mi napadli tiez. chcem ist teraz za doktorom, nech mi spravi vysetrenia. ak nieco nebude ok, tak nech sa to cim skor da do poriadku.
a ak su nepriechodne vajecniky, ako sa to prejavuje? napr. doktor mi zistoval cysty, ci nemam, ale to som mala OK.

evina0
22. črc 2009

lauritka awooj
neda mi nezapojit sa do debaty o vesteni..mam kamaratku co vesti(teraz uz malo je v zahranici) ja som si tiez myslela ze su to len keci no s vlastnej skusenosti vravim ze to co ona povedala tak vyslo 😅 .aj ked mala by svadba a ona vravela ze v kartach vidi ze nebude a minimalne 2 roky nebude..myslela som si ze je to blbost ved sala bola rezarvovana a naozaj nebola,vzdy vravela ze sa mi bude darit s mojou sukromnou pracou a tiez mala pravdu,aj to ze ma polozi nejaka choroba a naozaj som minuly rok v maji ochorela tak ze som unikla o vlasok hrobarovi s lopaty a potom ked som sa zotavila zase vestila ze budem chora bude nutna aj operacia ale uzdravim sa ci uplne nevie ale budem sa liecit,vtedy som si myslela a dost vestenia a zase mala pravdu..zistili mi enodmetriozu a operacia tiez bola aj liecbe je momentalne..a kopec veci vyslo a nielen mne ale aj znamym..naposledy mi vestila ze deti budem mat toho sa bat nemusim a budu asi 2 ale budem musiet byt este trpatliva.pevnu volu mat a mozno ( nevie na 100%) do konca tohto roka otehotniem.
jednej znamej vetila ze budem mat co robit aby ostala tehotna a tiez to bola pravda znama sa snazi uz 3 roky a stale nic.
co sa tyka sexu cez menzes,,tiez som neverila ale mam zive 2 pripady co ostali zeny tehotne cez menzes.
lauri a tebe jonas nevravel ze mas skusit sex cez menzes?lebo tej jednej znamej povedal ze je plodna len cez menzes ..tiez sa roky snazili a u nich to zabralo..este otazocka a vy ste neskusali maccu?

simib
22. črc 2009

Ahojte.Laurit ako sa máš?Ja teplotu len tak skromne.Dnes som merala o hodinu a pol neskôr. 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/Martinka

evina0
22. črc 2009

sarai a ake vysetrenia ti uz robil lekar?ked citam ze sa rok snazite..my sme sa snazili 7 mesiacov a lekar vzdy vravel ze az po roku sa robia vysetrenia 😔 😔 a nakoniec mi s toho zisla endometrioza.ked mi robili laparku kukli mi vsetko aj priechodnost takze som bola rada ze nasli dovod pre sa nam nedarilo .teraz coskor koncim s liebou a uvidime co bude do konca roka 😉

anjelinka
22. črc 2009

jonas stale vravi,ze zena pri jeho vypoctoch musi byt absolutne zdrava...ale mne to nejde dokopy, ved zena moze otehu len pocas ovulky...ale tie datumy, ktore dava on, tak aspon mne sa ani raz nezhodli s ovu.... 🙄

andzi
22. črc 2009

lauritka, prosím ťa, pred MS som mala taký biely hustý hlien býva to bežne pred MS?

sarai
22. črc 2009

praveze mi nechcel robit ziadne vysetrenia, ze to az po roku. len mi spravil ultrazvuk, ci nemam cysty. no to som mala v poriadku. ja si meriam BT, ovulku mam, ale mam kratsiu lutealnu fazu, tak som si vypytala duphaston. no aj tak chcem vediet, v com to je, preco nam to nejde.

lauritka
22. črc 2009

sarai na uzv sa to nezsiti, len pri HSG vysetreni alebo laparoskopii.

ahojki evina a simib. evi macu sme skusali. ja si uz presne nepamatam, kedy mi vychadzali tie vypocty. ale ani po roku nic. ale tie tvoje zname nemerali BT nie ???

evina0
22. črc 2009

anjelinka ja s jonasom nemam skusenosti..ale citala som o nom na nete ze ked im on dal datumy tak ostali tehotne takisto tomu nerozumiem ale aj mne lekar vravel medicina je jedna vec a ine sily druha.mal pripady kedy zeny ostali tehotne a dodnes nevie kedze je lekar ako je to mozne.
este cosi k tym vesteniam ta moja kamoska vravi ze zeny ktore vestia za peniaze su neni VESTICE,pretoze za vestenie sa nesmu brat peniaze!! moji znami to robili napr tak ze dali mne koruny ja som sa s nou dohodla ze aku knihu na vestenie este potrebuje a sla som jej ju kupit.nikdy som od nikoho nepocula zeby pytala od neho koruny..tak boli ludia co jej nehali na stole jasne ze ich nevratila ale zase si cosi s toho kupila bud nove sviecky a tak.mozem povedat ze vela ludom pomohla aj mne.segre..kamoskam len skoda ze pracuje v rakusku a malo chodi na slovensko a ked dojde nema enegriu na vestenie a to treba mat inak vestba je blbost.

lauritka
22. črc 2009

andyi ano, uplne normalne, pokial to nesvrbi alebo nepali. potom by to mohlo znacit mykozu alebo zapal.

anjelinka
22. črc 2009

evi, hmm, tak mozno tie tehulky zaovulovali pocas tych dni, ked sa stretli s jonasovym vypoctom. ja sa na tieto veci uz snazim mrkat inak, nakolko sa dlho snazime, tak som vyskusala vselico a stale sa mi len potvrdi, ze to, co medicina ma zvacsa pravdu...

lauritka
22. črc 2009

evina to som tiez pocula, ze spravna vestica by nemala pytat peniaze. ale zase z coho by zili nie 😀

evina0
22. črc 2009

lauritka tie moje zname nevedia ani co je bt ked to niekomu vravim ze aj to som merala kukaju na mna ze co to je..
sarai viem presne ako sa citis.ja somtiez merala BT 7 mesiacov.ovulka byvala vzdy.brala duphaston tiez asi 7 mesiacov.skusala krcok,sledovalka hlien .kukala mikroskop a sliny .asi vsetko pretoze som bola uz nestastna ze sa nam nedari a to ze som mala dajake problemy som si myslela ze su bezne no teraz viem ze neboli a aj ked ma lekar presviedcalk ze som ok nedalo mi to a teraz viem ze davno som mohla mat tu enometriozu ale ze ju mam som zistili aj pri snazeni o babenko ktore stale nema ale verim ze bude uz coskoro.no strastit ta nejdem

lauritka
22. črc 2009

anjelinka tiez suhlasim, ze to vyslo len vtedy, ked sa jonas trafil do ovulacie. 😉

evina0
22. črc 2009

lauritka ja vravim konkretne o kamoske,preto ona vesti len ked ja niekomu vybavim, nerobi to koli zarobku.segra navtevovala tiez jednu za prachy a nic jej nevyslo skoro a ked jej vestila tato kamoska tak ej vyslo takmer vsetko.len ako vravim aj zle veci vychadzaju a ked mi povedala ze cosi so mnou bude tak ma to trapilo ale verila som ze su to len karty ale neviem preco neokabatila som tie karty .stala sa to.probalem je ten ze ona ale nevie presne na den povedat ze kedy sa vestba naplni.mne roky dozadu vestila ze budeme byvat v dome,,vtedy sme sa s toho smiali ze ja a dom..nehrozi ved ja manzela ku nam nedotiahnem aby sme stavali.ale zase ..uz mame vybavene aj stavebne povolenie a zaciname stavat.potom vam poviem ci sa jej podarilo vyvsetit ze asi otehotniem do konca tohto roka..

lauritka
22. črc 2009

evina tak prave preto, ze nemeraju, tak nemozu vediet kedy bola presne ovulacia. to su len dohady. mohli sexovat napriklad ku koncu MS, ovulku mohli mat vynimocne na 8 DC, a spermie si par dni pockali, tak to vyzera , ze otehotnela cez MS:.. 😔

evina0
22. črc 2009

laurtika inak musim ti povedat ze ja ta osobne obdivujem stretli sme sa tuna minuly rok a ked citam prispevky v inych tema tak sa uz roky snazite ..nato treba naozaj nervy s ocele.u teba dake zavery aj padli?? ci stle behas po vystreniach?

lauritka
22. črc 2009

okrem toho MS nastane pri hormonalnej premene endometria, cize ked prudko klesne progeňsteron a nastupi estrogen, to by mala potom nizke teploty pred MS, a to by znamenalo anovulacny cyklus a MS by prisla len z hormonalneho spadu.. takze je to cele uplne nelogicke.

anjelinka
22. črc 2009

ano, lauritka ma pravdu...spermie preziju a ked sa uvolni vajo, tak ho oplodnia...je dobre si merat teplotu, treba mat na to aj kus trpezlivosti, bo ja som niekedy merala tak, ze cele cykly, potom len asi patkrat v cykle, sa mi nechcelo, ale aj tak mi to vela povedalo, zena spozna svoje telo..aj ked moj gyndar na to neveri, ale mna to netrapi, skor som vedela ako on, ze neovulujem, pritom on mal len dohady...

lauritka
22. črc 2009

evina ziadny zaver, trosku horsi spg, ale otehotneli aj s horsimi.... nkto nevie preco. 😖

anjelinka
22. črc 2009

a lauri, ja som kdesi citala, ze ked su anovulaky, tak to vlastne ani nie je menzes, normalne gynekologovia pisali...skutocny menzes je vtedy, ked je ovulka...

anjelinka
22. črc 2009

lauri, vam uz robili aj genetiku a tak? a asi ti robili aj test na spermie, nie? ci ich nezabijas...