Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

alenava
3. kvě 2013

ahoj holky...můžete mi mrknout na graf? Přijde mi, že na těhu mám nízké teploty....nikdy jsem neřešila BT, šlo to 2x v pohodě, teď se nějak nedaří, tak zkouším první měsíc měřit...děkuji 🙂

alenava
3. kvě 2013

ještě ten graf

huncut
3. kvě 2013

@lauritka jasné, skúsim ešte večer testnúť a uvidíme že čo bude uplne silný-....zajtra doobeda zasa testnem a ráno meriam takže to skombinujem a grafík mi vyznačí či už bola ovu alebo nie, ale myslím že dnes je vrchol, lebo takto ma bruško ešte nebolelo ako dnes, tak sme posnažilkovali už 😀 manželík ide do nočnej...

lauritka
3. kvě 2013

@alenava grafik ukazkovy ovulacny.. uz len pockat na koniec ;)

alenava
3. kvě 2013

@lauritka děkuju, no uvidím, jestli se udrží 🙂

tahivka
3. kvě 2013

@zora256 @lauritka kočky, trošku ste ma zmiatli. Čítala som, že ovulka je v deň najnižších teplôt, ale podľa Zorkinho grafu a jej testíkov to vôbec nesedí. Teplotne vyskočila a ovu pozitív 😕 Myslím tým jej 18DC. Viete mi to, prosím, vysvetliť? Či ešte teplotne vyskočí viac???

lauritka
3. kvě 2013

@tahivka ale ona nevyskocila este tak vysoko, to womnzone to skresluje.. zo je este maly vyskok oproti siestim nameranym teplotam... ten by mal byt aspon o 0,2 a vyssie...

huncut
3. kvě 2013

@lauritka no tak som robila test o 18.00 ale je slabší, prikladám foto, prvé je po 10 min a druhé po zaschnutím na porovnanie s tým ranným... žeby som nevystihla vrchol? ja už nechápem, mám testnúť ešte teraz o 20, alebo až zajtra ráno? prikladám aj graf

tahivka
3. kvě 2013

@lauritka Zorka podľa grafu vyskočila z 36,3 na 36,7 (z jedného dňa na druhý ), to je viac ako o 0,2. A keby sme odignorovali v predovulačnej fáze jej najvyššiu a najnižšiu teplotku, už o 0,2 vyskočila (nepočítam teplotku počas ms)...pýtam sa, lebo ja už mám posledné dva dni (vrátane dnešku) výraznejších dušíkov na ovu testíkoch, ale nie sú ešte dostatočne silné, preto čakám na ovulku, no teplotka mi dnes ráno výrazne poskočila smerom hore (z 36,48 na 36,67), tak som zostala v pomykove, či už mám po ovu, či nie 😒 ...resp. či vôbec bola 😖 Som zmätená a začína ma hnevať, že človek si bude na istom ohľadom ovulky až pár dní po jej skončení 😠 Ďakujem však za vysvetlenie, budem kočku (a Tvoje rady) bedlivo pozorovať aj ďalej, určite sa mnohému priučím :D

lauritka
3. kvě 2013

@tahivka ale neberie sa jeden den na druhy... lebo ten pokles je vyraznejsi pred ovulkou.
ale aspon tych poslednych 6 merani. ked si pozries aj moje grafy, ja tiez niekedy vystupim po poklese na 36,7, ale to nie je moja poovulacna otom to ide vyssie.. ked si pozres tiez kedy mam pozitivne ovu testy a potom kedy je normalny vyskok.

lauritka
3. kvě 2013

@huncut dnes uz nerob, uvidis zajtra 🤐 neviem , zeby si tak rychlo mala vrchol a potom by to uz kleslo hmmm 😨 😕

huncut
3. kvě 2013

@lauritka no urobila som už, tiež je slabší...akoby slabol 😒 ten obedný boli obidva čiarky rovnaké tak ak zajtra bude už negatívny, môžem ten dnešný pokladať za pozitívny? no a ešte aj teplotu si odsledujem ak ovu prebehla zajttra by mala stúpnuť, že?

tahivka
3. kvě 2013

@lauritka no práveže Tvoje grafíky sú mi jasné 😀 ok, budem trpezlivo sledovať dianie okolo seba 😉

alenava
3. kvě 2013

@tahivka já jsem z toho taky paf.. 😉 zapsala jsme si to do grafu a ukázalo to samo....moc tomu taky nerozumím 😀

lauritka
3. kvě 2013

@huncut no ak bude este slabsi a tie obidve boli uplne rovnake dnes.. tak teplota by mala stupnut do dvoch dni, moze aj zajtra alebo pozajtra, pripadne az o dva dni.tam uz be usg presne urcite neviem kedy prebehne ovu.... je tam stale tolerancia do tych 48 hodin. a potom este zalezo ako rychlo zareaguje teplota na zvysenie progesteronu

lauritka
3. kvě 2013

@tahivka napriklad vidis to to u
@alenava .. tiez stupla po vacsom poklese viac ako o 0,2.. ale este nebola NAD uroven poslednych siestich merani.. az potom isla hore.

huncut
3. kvě 2013

@lauritka no tak teda uvidíme....viem že od 12 do 48hodín by mala ovu prebehnúť, teda snažilkovať dnes, zajtra a pozajtra, že? ale mám otázočku, nemože sa stať že tieto testy ešte nezanmenaju ovu a tá príde oveľa neskor? ale príznaky mám, brucho bolí, hlien je, teplota klesla a ten dnešný test bol najsilnejší aký som mala a čiarky rovnaké...juj kým do toho sledovania cyklu prídem tak prejde asi ešte veeeeeeeeľa času

lauritka
3. kvě 2013

@huncut no nemalo by sa stat tymi one stepami tu testuje kopa kociek a zastial boli spolahlive,, ved aj u mna samej..
takze ak mas este aj priznaky.. tak asi ta ovu fakt bude..
najlepsie je to vsetko spolu kombinovat aj so sledovanim hlieniku a nasledne potvrdenim teploty, ak stupnes niet pchyb, ze prebehla.
ano snazilkovat dnes, a este dalsie dva dni.
mozno mas nizsiu hladinu LH ae na praksnutie to staci.. ono ak boli uplne rovnake tak by to malo byt tiez ok.

tahivka
3. kvě 2013

@lauritka jj, máš pravdu, ale nevedieť teploty, ktoré idú za jej 17DC, tiež by som už chaosila, či už nie je po ovulke...vždy všetko ujasnia teploty, ktoré prídu až za nejakým výkyvom...teda aspoň mne :P

lauritka
3. kvě 2013

@tahivka po case sa naucis , ktore teploty su tvoje predovulacne a uz ta to nezmiatne 🙂

tahivka
3. kvě 2013

@lauritka mimochodm, existuje nejaká postupnosť v hlienikoch alebo je to len chaotické a meniace sa podľa neidentifikovateľných dôvodov? Ak má kočka krémový, príde za tým bielkový (plodný) alebo nemusí?

huncut
3. kvě 2013

@lauritka no ja som si to všimla od začiatku ked som začala testovať, že niektoré baby maju tie čiarky až také akoby krvavé, myslím aj kontrolnu a ja mám skor len takú fialkovú akoby, asi to závisí od samotnej koncentárcie aj od moču, ved aj @seginiatko nemala testovaciu silnejšiu ako kontrolnu ale iba rovnaku... tak uvidím aká bude teplota a všetko spolu, ale hádam je to ovulka

lauritka
3. kvě 2013

@tahivka mala by byt postupnost v normalnom cykle, kuk link na zaciatku tejto temy o hliene. tiez to riadia hormony.. pokial funguju ako maju, tak po ovulke uz je len kremovy.. a plodny pred ovu.

snazilka1983
3. kvě 2013

@lauritka
@huncut baby ja som takto skusala testovat a bolo mi to na houby. LH kolise ma sa testovat do 17 hodiny raz denne. zajtra ked urobis testik o case okolo 13:00 mal by byt pozitivny. ja som tento cyklus mala dva dni po sebe rovnako silne ciarky ako si mala dnes naobed a pritom pozítivny bol az treti den ze az bila do oci ta testovacia ciarka.

huncut
3. kvě 2013

@snazilka1983 jasné, zajtra ešte urobím posledný test a uvidím že čo ukáže 😉 bud bude negatívny alebo silnejší...ešte teplotu skontrolujema a graf to nejako vyhodnotí🙂 a potom už len čakať že čo sa udeje 😉

zora256
3. kvě 2013

@mariankamk Ahoj!Mono je to len interné špinenie,a budeš tehu ak sa nerozbehne a prejde po 2dňoch sprav si test.držím palčeky 😉

zora256
3. kvě 2013

@tahivka Ahoj!Problém je skôr vtom,že som si nestihla odmerať teplotu skôr pred vstaním po dlhšom spánku,keď ma syn budil kvôli mliečku a to dosť rázne,proste mi nedal čas si zmerať ráno o pol 3h a tak keď pítal o pol 7h tak som si stihla odmerať a už bolo 36,7 stupňa :-/ len po 3h spánku.Uvidíme zajtra aká bude teplota len dúfam,že stihnem skôr zmerať teplotu než by malý bol veľmi hladný.

tahivka
3. kvě 2013

@zora256 budem Ťa sledovať 😉

kristinka9
4. kvě 2013

@pa_mi veru aj ja mám radosť 😀 prevelikú 😀 ale vzhľadom k tomu, že som si myslela, že druhý folik v jednom cykle dorásť nemôže, tak sme to asi nevystihli 😀 jedine ak bola minulý víkend. Podľa bolesti myslím, že mohla byť aj dokonca sa mi zdalo akési vlhko, no som si myslela, že nejaký výtok alebo niečo také. Ovulácia ma vo sne nenapadla. No podľa dlžky LF uvidím, kedy presne bola. 😀 Tebe držím palce, dúfam, že ste to vystihli 🙂 😉

bianka0111
4. kvě 2013

Ahojte baby, prosím poradte:začala som si merat BT v mesiaci apríl to vyzeralo, že mi ovulacia prebehla, tedy myslím si..moja BT vyzerala asi takto :
5DC 36,8 takto sa držala plus minus
15DC mi vyskočila 37,1..ale na další den klesla
16DC 36,9
17DC36,8
18DC-mi opat vyskočila na 37 a vyššie a takto sa držala do menštruácie...kedy mi presne v 1DC-maj opat klesla na 36,9 a menzes sa na večer dostavil...
Ale dnes je 5DC v máji a včera a dnes mám velmi silné bolesti brucha..dnes som si začala merat BT a mám ju 37,1...dokonca mi aj ovulačný ruž ukazal paprsky ako maju byt pri ovulácii....
Co to može byt? prečo tie silné bolesti brucha? to vyzerá akoby som mala ovu aj v apríli a hned v máji na začiatku???
Dakujem