Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

chrobacek
19. únor 2010

toja to máš pravdu a taky je to "antikoncepce"

evicka293
19. únor 2010

sara mas priznaky tehu podla mna mozes byt 13 dpo a mohlo prist len nedavno k uhniezdeniu,ake mas dlhe cykly kedy bol sexik okolo ovulky aky test si pouzila?aby sa ti dalo lepsie poradit 🙂

smoulinkalenka
19. únor 2010

no antikoncepcia by to bola, ale by nemohlo dôjsť k ovu a sara podľa grafu ovu mala ...

toja
19. únor 2010

smolunka, ale ved to,ze sa zvysi teplota nemusi znamenat,ze 100 percentne bola ovulacia.
navyse poznam osobu,ktora otehotnela s mierne zvysenym prolaktinom=kedysi.lebo kedysi sa o tom az tak nevedelo...moze byt ovu mozno...ked je nizka hladina prolaktinu, ja neviem,telo je nevyspytatelne

evicka293
19. únor 2010

babulky jeden z priznakov tehu je aj vytekanie tekutiny z bradavky mala som to tiez ked som bola tehu 🙂

sarafortuna
19. únor 2010

evicka, sexík bol v den ovu... ak to bolo neskor tak deň pred... čiže relatívne sme sa trafili.. a užili sme si to, lebo som povedala MM že doraz príde mrcha, tak si ešte užime.. 😀 😀 takže sme sa milovali a nerobili bábätko..
ved to, že takéto príznaky som ešte nemala, ani 37,2 som tuším nikdy nemala... robila som mamatestom, no nie však ráno, ale po práci - asi 2 hod. som pre tým nepila... no tiež uvažujem či nie som len 13DPO /vôbec som nemala pichanie vaječníkov, takže som ovu necítila/
ak nebudem tehu, tak to prežijem... 😉 nejako som si zvykla na to sklamanie... ale je to napínavé.. 😀 😀 😀

sarafortuna
19. únor 2010

veď to, prolaktín by blokol ovu...

smoulinkalenka
19. únor 2010

toja ja teda neviem, ale všetky kočky tvrdia, keď stúpne BT na 100% došlo k ovu, pretože pri prasknutí vzniká ten hormón čo zvyšuje BT a keby nedošlo k ovu tak Bt je v jednej rovine a to je anovulák 🙄

toja
19. únor 2010

smouli, hovorim, ze ja neviem, len som to citala....ale suhlasim. ved preco ine by sa takym sposobom zvysovala teplota

sarafortuna
19. únor 2010

bolesti a pichanie v podbrušku /u mna tipické pre LF/ boli iba cca do 8 dňa... potom tom zrazu stíchlo... a práve potom tie teploty vyšli na 37,2.
FEBRUAR je plný záhad... ja som februárová, tak by bola sranda, že sme zasadili fazuľku práve vo februári

smoulinkalenka
19. únor 2010

tak tak toji aj ja to všetko len odtiaľto viem, inak som úplný amatér....tak 5 mesiacov do zadu som ani nevedela, že ovu existuje 😅 , sladká nevedomosť....

toja
19. únor 2010

ja napriklad riesim, preco som nemala plodny hlien....preco som mala druhu ciarku silnu,ale nie dostatocne...teplota sa dnes zvysila..ale ine prejavy ovulacie chybali ☹

smoulinkalenka
19. únor 2010

no niekedy hlien nie je, možno je len pri kŕčku a ty ho nezaregistruješ, no a ovu test nemusíš vystihnúť ,,,napr keby si spravila doobeda ovu test a je len mierne slabá tá testovacia čiarka a večer nespravíš môžeš to prešvihnúť a na druhý deň keď budeš robiť tak už je zas negatívny
ja si práve myslím, že na BT sa môžeš 100% spoľahnúť 😉

evicka293
19. únor 2010

sari takze sexik bol na ten 27 den?no to by si bola potom 14 den a este neskor potom nebol?no myslim ze by si mala robit z ranneho mocu,uvidis aka bude zajtra teplota,lebo mrkla som tvoj minuly graf tam si ku koncu tiez isla hore a potom klesla,ale ta tekutina je priznakom tehu no tak len cakat do rana,mas este na rano test?

sarafortuna
19. únor 2010

toja, aj ja mam vždy rôzne príznaky ovu... teraz som ju spoznala IBA podľa hlienika... a niekedy mi test ukázal aj druhú paličku, ale ozaj som to iba "SUBJEKTIVNE" zhodnotila či ozaj je + alebo -, lebo som nevidela žiadny plodný hlien...
Ja som mala teraz 6. ovulačný cyklus a stááááááále ma na nom niečo prekvapí... takže z toho si hlavu netreba robiť, treba veriť teplote a pocitom v brušku.. a niekedy sa človek úplne stratí v cykle ...tak ako ja tento cyklus... čakám mrchu - aj ma mrchovský bolelo brucho a zrazu tam vnútri vyhralo vajko a bola ovu a nie krámy... 😀 😀

toja
19. únor 2010

inak viete co? su to sice nervy...kazdy mesiac byt sklamana a zacinat zase odzaciatku so snazenim...ale zatial som toho nazoru,ze chcem poriadne vytuzene dieta. viac sa mi to paci, ako len tak šup, tehotna,šok...a prd o tom vediet...aj vdaka vam som sa dozvedela kopu veci....
ale kazdopadne, nech sa to zato niekedy podari 😎

smoulinkalenka
19. únor 2010

toja tak to je super myšlienka .... 😎

sarafortuna
19. únor 2010

evi, test je v zálohe 😉 😉

sarafortuna
19. únor 2010

a sexík bol 24DC, 27DC a 29DC... takže ak Pán Boh chce aby som bola tehu, tak priestor na to bol, aby zariadil, aby sa tie 2 potvorky /bunky 😉 / stretli....
ja nevylučujem ani PSEUDOtehotenstvo... - vlastné telo presvedčím o tom že som tehu 😀 😀

dakujem za rady, len som sa chcela presvedčiť, či mi nešibe 😉...
krásny víkend všetkým a keď objavím na sebe opäť niečo neobyčajné /alebo na teste/ tak sa prídem pochváliť... 😎

aknomis
19. únor 2010

http://www.fertilityfriend.com/home/2b07a0 nahodila som dnešnú teplotku, a posunulo mi ovu z 13 na 18DC

maja2
19. únor 2010

ahojte, je tu niekto?

potrebujem poradit - krčok klesá dolu hned po ovulke?

maja2
19. únor 2010

aknomis ahoj- ja sa teda v tom moc nevyznam, ale je to dost skok - o 5 dni. chyba ti tam dost teplot, nebude to vadit? a test si si nerobila?

edita84
19. únor 2010

ahoj kočky čo nové? je nejaká nová tehulka? sorry ale nechce sa mi čítať dozadu dá niekto súhrn prosím 😉

elllla
19. únor 2010

kde ste dnes vsetky???
ja som si pridala seriu ovu testikov do albumu, viac uz nema vyznam robit kvoli vcerajsiemu pregnylu..... aj som dala overlay grafikov - januar a februar...

aknomis
19. únor 2010

maja2: no chýbajú mi dve teploty. teda oficiálne iba jedna - ta prvá - to som nemerala. a ta druhá to som mala 37,5 - ale to som sa cítila zle, telesnú teplotu som síce nemala, ale mala som nádchu a cítila som sa oslabená, tak sa to na tom asi prejavilo.
testík som nerobila. až v stredu mám mat mrchu, tak testovat budem až ked mi 2 týždne bude meškat

jerryjanka
19. únor 2010

lauritka a ine dlhodobe snažilky
odporučam prečitať si toto:

kveta • 10tt • Dnes o 18:52

Môj príbeh. S manželom sme sa začali snažiť o dieťa pred ôsmimi rokmi. Neúspešne.

9/2007 Manžel absolvoval spermiogram. Dg. ťažká oligoasthenoteratozoospermia. Odporúčané IVF+ICSI.
3/2008 CAR. U mňa diagnostikovaná anovulácia.
4/2008 IVF+ICSI. Na chvíľočku pozitívny tehotenský test. Potom potvrdený neúspech pokusu... Ťažké OHSS, voda na pľúcach, čiastočne poškodená pečeň, ktorá sa však časom zregenerovala.
6/2008 Navštívim CAR, aby som si dohodla ďalší termín IVF. Lekár mi dôrazne odporúča darcu, lebo šanca pri manželovej dg. je nulová, embriá sa vyvíjajú pomaly... V slzách sa vraciam domov...
7/2008 S manželom sme sa dohodli, že darcovstvo nie je nič pre nás.
10/2008 S manželom sme nezávisle na sebe zistili, že by sme predsalen chceli dieťa aj z darcovskej spermie.. Objednávame sa v CARe na IVF+ICSI.
11/2008 Preventívna kontrola u môjho gynekológa odhalila cystu na vaječníku. IVF sa odsúva o tri mesiace.
12/2008 Cysta laparoskopicky odstránená, ale po operácii sa preberám v omnoho horšom stave, než som čakala. Z brucha mi trčí hadička. Lekár ma až po týždni informoval, že zároveň mi pri operácii diagnostikovali endometriózu tretieho stupňa, je ňou prerastená aj svalovina maternice... a nepriechodné vajcovody. Väčšie ložiská endometriózy lekár vypálil /preto som sa cítila ešte mesiac ako keby ma prešiel válec/. Množstvo malých nechal.. IVF sa odsúva o ďalších sedem mesiacov... Depresie...
1/2009 Začína liečba endometriózy injekciami Lucrinu. Peklo. Liekom spustené depresie, pocit nezmyselnosti života, na prechodnú dobu poškodená pamäť a pozornosť, nedokážem prejsť sama cez križovatku, lebo keď sa rozhliadnem doľava a potom doprava, neviem si spomenúť, či vľavo bolo nejaké auto... Nepamätám si vety z receptu, nie som schopná skontrolovať číslo účtu... jednoducho ťažko postihnutá krátkodobá pamäť. V tvári sa začínam gulatiť, trocha mám mužské črty a hrubne mi hlas. Manžel je o vedľajších účinkoch Lucrinu poučený. Zákaz vychádzať na Slnko. Hrozí veľké priberanie, ale cvičím poctivo medzi svojimi štyrmi stenami každý deň. Nepriberiem ani deko.
3/2009 Posledná injekcia Lucrinu... Ešte tri mesiace a môžem sa vrhnúť na IVF s darcovskými spermiami... Viem, že mám čas do 12/2009 na to, aby som otehotnela, potom sa pozitívne účinky Lucrinu stratia a budem definitívne neplodná. Liečba Lucrinom je tak brutálna, že sa nesmie nikdy v živote zopakovať...
8/2009 Podstupujem IVF+ICSI, tentokrát špeciálny krátky protokol. Základná objednávka CARu je, aby som nedostala OHSS. Sľubujú, že s týmto špeciálnym protokolom to prakticky nehrozí... Opäť OHSS, končím na infúziach, opäť mi buble voda v pľúcach.
Po týždni na infúziach sa vraciam domov. Lekári ma upozorňujú, že je v mojom záujme, aby som už viac umelé oplodňovania neriskovala, keďže moje telo veľmi precitlivene reaguje aj na slabú stimuláciu... Viem, že tým moja cesta za bábom skončila... Mám nepriechodné vajcovody, viem, že IVF bola jediná šanca... Manželovi sa smskou ospravedlňujem, že to musím vzdať.

O dva dni ma manžel opúšťa kvôli milenke, ktorú si našiel, kým som ležala na infúziach. Ich vzťah trval dva týždne, keď sa rozhodol, že je so mnou koniec.

Peklo... Siahla som si na dno... Je mi jasné, že ostávam bezdetná, keďže nečakám, že by som sa z manželovho odchodu spamätala skôr než uplynie doba pozitívnych účinkov Lucrinu.. Cítim nenávisť k milenke manžela.

12/2009 Mám nového priateľa. Manžel sa rozišiel s milenkou.
1/2010 Rozvod.
2/2009 Vynechaná menštruácia, ale všetky príznaky vyzerajú ako cysta vaječníka... Odchádzam k dr. zdeptaná a vraciam sa uplakaná šťastím. Som tehotná. Napriek endometrióze, anovulácii a nepriechodným vajcovodom.

smoulinkalenka
19. únor 2010

ell aha toto mi na FF vybehlo čo to znamená
You have recorded an HCG trigger. Please use the menu Analysis/Override to set your ovulation date according to what is recommended by your health care provider.

cukruska1920
19. únor 2010

zly zaciatok so stastnym koncom 🙂

jerryjanka
19. únor 2010

smouli dala si tam že si si pichla pregnyl
teda hcg

elllla
19. únor 2010

haha, smouli, presne na to som sa pytala pred 2 hodinami....
proste ti FF pise, ze kedze si dostala pregnyl, tak ovulku si mas sama zaznacit podla toho, co ti povedal doky... cize ak ti povedal, ze ovu bude o 3 dni, tak potom si tam vyznacis ovu... ja do toho zatial manualne nezasahujem, aj minuly mesiac to islo bez toho, aby som prepisovala ovulku..