Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

rybkaa
12. únor 2014

@mariankamk ejha, to som si ani nevšimla, to som asi omylom klikla na mobile, prsty šikovné 😀

snehulienka82
12. únor 2014

@rybkaa vypisalo mi to podla zapisanych teplot, ze som ovu mala v posl. den ked som mala nizsiu teplotu, tak ako som aj predpokladala, ze som ju mala, este kym som si tu nedala "vyrobit" graf.

rybkaa
12. únor 2014

@mawiya inak, sranda, že ja pohan najväčší na svete ide podľa jonáša svätého človeka na vieru obráteného 😀

mariankamk
12. únor 2014

@rybkaa 😎

sjuzan77
12. únor 2014

@makronka1986
@mawiya no dievcata, tak ja teda nic, bt stupa, ale to kvoli tomu agolutinu, test aj dnes negativny, ale prisla som na to, ze sa mozme snazit do aleluja, ked som taka blba 😒 teplotu meriam, zapisujem, ale neviem naco, ked sa na tie grafy riadne nedivam. Dnes som si ich presla a zistila som, ze to spinenie mi zacne kazdy cyklus 5 -6 dni po ovulacii. Tak ja mozem kupovat testy do nemoty, ked mam lutealnu fazu de facto 5 dni 😖 ale nestracam nadej, doktor mi nasadil duphaston, vraj od 15-25 dna cyklu, ale ja viem, ze ovu mam vzdy 17 DC, tak to budem brat az po nej. Snad sa uz dockam 2 ciarok aj ja 😉

rybkaa
12. únor 2014

@snehulienka82 nerobíš si graf aj na FF? mne ten príde zrozumiteľnejší 🙂 lebo na women ukazuje síce to zelené, ale keď si dáš "grafy bazálnej teploty", tak potom nad grafom píše, na základe čoho graf vypočítal ovu a mne tam furt vypisuje, že len podľa kalendára, že podľa teploty nevedel zistiť - to bolo minulý mesiac, čakám, čo povie tento 😀
tiež si si nechala Jonáša urobiť? a ten malý či veľký výpočet? ja mám malý, lebo neviem presne minútu narodenia 😅 no ešte som to podľa neho neskúšala, lebo mám výpočet až od marca 2014 do februára 2015, nakoľko som mala v decembri MA a teda oni to tak rátajú, že až od marca je vhodné otehu, takže zatiaľ len pozorujem ovulku a výpočet ešte musí počkať mesiac 🙂

rybkaa
12. únor 2014

@sjuzan77 držím palce, aby duphaston upravil cyklus a // vyšli 🙂

sjuzan77
12. únor 2014

@rybkaa dakujem, cyklus sa mi pokazil po potrate 😔 ale verim, ze uz bude dobre 😉

snehulienka82
12. únor 2014

@rybkaa ja zase nerozumiem grafu na fertilityfriend. :D mne tento vyhovuje, kym mi nevstupi teplotu, tak pocita podla kalendarovej metody, ta je orientacna, cca viem, kedy ocakavat ovu, a ked vystupi teplota, tak viem, ze to uz bolo... ja som mala MA este v 2008, ale vtedy som este nebola pripravena na babo, takze sme to neriesili nejak extra, teda myslim otehotnenie, a dala som si prave preto u Dr. Jonasa vypocitat spec. vypocet. Mala som dobru zivotnost teraz v uplynulych dnoch, tak sme boli spolu s muzom. Uvidime, ci a co z toho vyjde. Podla jeho vypoctov to ma byt chlapec. A ma byt chlapec podla toho aj dalsi, a maju sa narodit cez den. 🙂 Chcem tomu verit napriek tomu, ze to je trosku proti logike, lebo realnu ovulaciu som este nemala, a nemyslim, ze spermie by vydrzali az 7 dni, kym budem realne ovulovat podla menstruacneho cyklu... No, ale v jeho pokynoch je, ze to su 2 odlisne, na sebe nezavisle cykly a ze to je mozne, opiera sa aj o viac ako 20 rocnu prax ako gynekolog... no, skratka, drz mi palce! 🙂

rybkaa
12. únor 2014

@sjuzan77 hm, mne tiež ☹ predtým ako hodinky a teraz dáko divno, bo ani MS som poriadnu nemala, len 1 deň špinenie a hotovo....

sjuzan77
12. únor 2014

@rybkaa no ja zasa 5-6 dni spinenie a az potom sa mi spusti normalny menzes. Lekar mi hovoril, ze hlavne sa nemame az prilis snazit, lebo bude problem kvoli psychike. Chapem to, no ale da sa to aj praktizovat? 😖

mawiya
12. únor 2014

@mariankamk ani mi nehovor. má 12 a hubatý je. má síce 176 cm, ale je to zlatíčko, ktoré sa aj pomojká. To by ma asi zabil keby vedel, že som ho bonzla. Má hlášky, ale aj dnes sa po ceste zo školy postaral o mladšieho, lebo ten si v škole narazil ruku a bolo mu zle. jasne, že som letela domov ale aj tak. sú obaja hubatí po maminke, ale hlavne majú dobré srdiečko. sú to moje malé potvory, kvôli ktorým je môj život krásny. Preto všetkým babám prajem, aby mali aspoň jedno bábatko. Len najhoršie je, že keď už je to jedno, tak poväčšine príde túžba po ďalšom. 😀 . Keby bolo na mne, tak ich mám doma štyridsať. 😀

mawiya
12. únor 2014

@sjuzan77 jasné že sa čoskoro dočkáš. Niekedy naozaj stačí jednoduchý liek a vitamíny. neboj bude to čoskoro.

mona01
12. únor 2014

@julka82 myslím,že ne. Test jsem si teda nedělala, ale cítila jsem to. No pokud byla později,tak těhu určitě nejsem, páč pak onemocněl manžel a po něm já....

sjuzan77
12. únor 2014

@mawiya snad to bude coskoro. Teraz uz len cakat, kedy zaberie vyvolavacka a ide sa na to. Len ma stve, ze mam kazdy vecer nevolnosti, pravdepodobne z toho agolutinu, tak sa bojim, aby mi nebolo zle aj z duphastonu 😒

rybkaa
12. únor 2014

@mariankamk keď tak ale premýšľam nad tým grafom, tak tá nízka teplota mi tam narobí šarapatu, pretože mi potom vyznačí ovu na 16 DC, hoci ja si myslím, že bola 14 DC...ak tú teplotu discartnem, tak ju vyznačí na ten 14 DC... čo ty na to? http://www.fertilityfriend.com/home/Rybkaa
tak neviem, uvidíme, ako sa pohnú teploty zajtra....bo po tom dnešnom meraní neviem neviem, keď za minútu nameralo 3 rôzne teploty 🙂

mon777
12. únor 2014

@rybkaa ze? 😀 aj ja som cumerla jak puk dneska 😀

kitulka
12. únor 2014

@rybkaa Ano, uz mam vypocet. Vysli mi tam 4 terminy na zivotaschopne. Akurat mi to tam vychadza tak, ze sa mi kryju zelene dni a cervene. Tak neviem, ci tomu spravne chapem. Je to tak, ze by sa prekryvat nemali, ale snazit sa mozeme, hej? Len sa znizi pravdepodobnost a presnost vypoctu na pohlavie a zivotaschopnost na tych 70 percent. Dobre tomu chapem, ci?
Kocky, co mate Jonasa, aj Vam to tak vychadza? A ako sa teda snazilkujete? Dik za rady.

mariankamk
13. únor 2014

@rybkaa je to len program, netreba sa nim 100% riadit... preto sa aj my ucime STM, aby sme sa aj bez "nazoru" programu v grafe vyznali 🙂

julka82
13. únor 2014

@mona01 tak uvidíme, možno budeš milo prekvapená 🙂

snehulienka82
13. únor 2014

@kitulka tak tebe by to teoreticky aj mohlo vyjst, ked su cervene dni cez zelene, lebo vtedy aj realne ovulujes. Mne Jonasove dni vychadzali koncom minuleho roku na MS, co sme predtym povazovali za neplodne obdobie... no, a tento rok mi vychadzaju plodne dni podla neho na dni po skonceni MS a pred ovu... skusili sme, tak uvidime, ci sa daco podarilo, alebo nie. ale meriam si aj teplotu a je stale nizka... sice vyssia by mala byt az po realnej ovulacii... no ja neviem, ako mala byt teraz aj dobra zivotaschopnost, tak som to nechcela vynechat. 🙂

rybkaa
13. únor 2014

@kitulka aj mne sa teraz kryje jeden deň ohraničený zelený s ohraničeným červeným 🙂 no dobre to chápeš, snažiť sa môžte, ale znižuje sa šanca na 70% čo sa týka pohlavia aj životaschopnosti. Mne tiež vyšli 4 dni ako životaschopné a hneď prvý mám v apríli - len tam nemám pohlavie, tak sa tešíííím 🙂 Inak mám v kalendári vyrátaných hlavne chlapcov 😀

makronka1986
13. únor 2014

Holky, tak nevím, to úterý sem myslela MS je tady, ale v podstatě jen špinění, včera nic, ani to špinění, dnes opět ano, a bolí mne trochu podbřišek. Teplota opět stoupla dnes...já nevím8-o, myslela jsem, končím s měřením a bla bla bla....ale teď fakt nevím jestli ještě testovat, nebo to brát za konec cyklu....

rybkaa
13. únor 2014

@mariankamk tento program sa mi začína páčiť čoraz menej....teda - moje telo sa mi prestáva páčiť, aha čo mi zas urobilo 😠 😠 😠 http://www.fertilityfriend.com/home/Rybkaa

mariankamk
13. únor 2014

@rybkaa to nie je v programe 😅 skus este ovu testy dalej 😒

rybkaa
13. únor 2014

@snehulienka82 tiež mi minulý rok vychádzali jeho červený dni na MS, no ako som už písala, tak aj tie sa u neho považujú za plodné podľa toho, čo píše v tom manuáli, že v Afrike a Ázii súložia výhradne len počas MS a koľko detvákov tam majú 🙂 Takže niečo na tom bude a za pokus to určite stojí, nie? 🙂

rybkaa
13. únor 2014

@mariankamk viem, že to nie je v programe, ja mám v tele planý program 😀 no skúsim test poobede, no osobne sa na ovu už necítim 🙄

mariankamk
13. únor 2014

@rybkaa to nevadi, ovulacia moze prebehnut aj uplne bez priznakov, hlavne, ked ju necakas a nesledujes sa 🙂

katerinap1978
13. únor 2014

Ahoj holky - zkušenější v měření BT a testování. Poradíte, zda má cenu dělat TT? Nebo do kdy čekat? Já už nechci čekat 😀

mariankamk
13. únor 2014

@katerinap1978 aspon este 3 dni vydrz, potom uz by to malo byt pravdive