Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

lauritka
1. bře 2011

tak si potom urob albumik 😉 a hod test.

a priznaky uz mas ???

saronka
1. bře 2011

Ahoj holky..tad můj grafík http://www.fertilityfriend.com/home/24d079 už se mi zobrazila nově ovulka .. z pondělí na pátek

lauritka
1. bře 2011

@saronka osobne si myslim z bola az na 20 dc 😉

kamillka100
1. bře 2011

@sarafortuna no ahoj, pytala som sa sestricky aky hormon mam zly, tak mi povedala neochotne oblickovy a nadoblickovy, tak preto musim dnes o 23.00 zobrat dve tabletky a zajtra do 8 rana musim stihnut krv, vysledky budu az na druhy tyzden ☹ , tak som zvedava

riana12
1. bře 2011

@kamillka100 ahojky a co su to za tabletky? a tie hormony? to nejak divne nazvala, nie? 😖

kamillka100
1. bře 2011

@riana12 no cakala som riadny nazov hormonu, napr. prolaktin atd....., ale ona mi povedala odmerane, ze nadoblickovy hormon, divne to je ☹ nazov je asi dexamethazon koniec je ostrihnuty, tak som si domyslela a nasla som, ze je to nejake steroidny hormon, myslim tie tabletky, ja som z toho uz jelen ☹

sarafortuna
1. bře 2011

@kamillka100 , tak to ti veľa nepovedala... 😠 😠 😠 😠
tak držím palce, nech to dobre dopadne... lebo s hormónmi nadobličiek som si tiež užila svoje - brala som mesiac tabletky - silné kortikoidy a tie mi spravili horšiu šarapatu než som bola bez nich... väčšinou majú tieto hormóny za následok zvýšený testosterón a hovorí sa tomu hyperandrogenizmus - zvýšené mužské hormóny - vraj za to môžu nadobličky. Pripisuje sa to PCO syndrómu...
tak sa potom ešte podrobne na to popýtaj lekára...
neodporúčam užívať tie kortikoidy a podobné svinstvá, toto ti upravia aj bylinkové extrakty..
skús keď budeš vedieť viac o tom pogoogliť na nete, aby si si utvorila vlastný názor na to... papa

saronka
1. bře 2011

@lauritka vrr no tak to šance vůbec žádná neb manžel je pryč.. no jo co nadělám.. ale hlen jsem měla jen ty dva dny.. i v pátek ovu test dálnice jak blázen

leeena_4
1. bře 2011

@kamillka100 kami já se skoro obávám, aby to nebylo taky PCO, jako mám já.

sarafortuna
1. bře 2011

@kamillka100 , presne som písala o dexametazone... ja som ho brala mesiac...!! neboj jedna dávka neublíži..
Kamilka, máš niečo z tohto:
- nadváha
- nadmerné ochlpenie - pera, pupok, stehná a pod.
- mastná pleť?

saronka
1. bře 2011

@lauritka http://static1.asmira.com/photo/12/78012/album/... to byl můj první a rovnou vítězní graf 🙂) no ted u druhého budu asi měřit o dost dýl i po tom mimoděložním to bude asi horší..

sarafortuna
1. bře 2011

booože, ja milujem tie grafy čo končia zelene... ja sa na to usmievam ako na fotku dieťatka... 😉 😉 😉 😉

kamillka100
1. bře 2011

@sarafortuna akurat trochu mastnejsiu plet, inac nic, nadvahu urcite nie a ani ochlpenie, ako v jeden mesiac mi povedal, ze mam naznak n, ale potom na druhy mesiac tam nic nebolo, ten vajecnik co som mala PCO, som mala krasne cisty, ziaden naznak, vraj sa vytratili

leeena_4
1. bře 2011

@kamillka100 @sarafortuna já nemám ani nadváhu, ani ochlupení a přesto mám PCO. Vysvětloval mi to pan primář v Gestu. Nejdůležitější podle čeho se poznají polycystické vaječníky je klasické PCO vaječníky (jako perlový náhrdelník) a HP v nerovnováze. Jedná se poměr LH s FS hormonů. Teď si přesně nepamatuju ty zkratky, ale ten poměr hormonů je tam důležitý.

kamillka100
1. bře 2011

@leeena_4 no uvidime, do car idem, tam mi urcite pomozu ked budem mat PCO, len mi neide do hlavy, ze raz by som mala a raz nie, mrcha pravidelna, ziadna nadvaha , ani ochlpenie atd....neviem ozaj co si mam mysliet, musim pockat na vysledky a budem mudrejsia

leeena_4
1. bře 2011

@kamillka100 pokud bys měla PCO, tak by ty cystičky sami nezmyzely 😉

leeena_4
1. bře 2011

@kamillka100 a pravidelnost mrchy taky svědčí proti PCO. U PCO bývají problémy s pravidelnou menstruací a s ovulací. U lehčích forem může žena normálně ovulovat, u těžších už pak neovulujue.

sarafortuna
1. bře 2011

@kamillka100 , tak neboj... nebude to nič vážne... 😉 😉 😉
aj mne tak vaječníky reagujú... raz ma chceli rezať, a o 6 mesiacov vaječníky zdravučké, krásne a o 6 mesiacov tehotenstvo.. teraz som zase na figu.. ale to sa zmení, je to iba dočasný stav...
Je pravda, že niekto má PCO vaječníky, iná nie... ale má ostatné "ukazovatele" PCO.
Teraz si mala 3 mesiace clostil, a mala si 3 ovulky, nie?

kamillka100
1. bře 2011

@leeena_4 aha, no ja som mala jeden mesiac len priblizne cca 6 malych folikulov, nazval ich PCO, nemala som ich kopu, ako som citala na nete, ze to je ako nahrdelnik a strasne vela, tak ja ozaj neviem

sarafortuna
1. bře 2011

@kamillka100 , hovorím ti, že môžeš mať aj náhrdelník, tak ako ja... a oni sa očistia, keď sa mi CHCE... 😀 😀 😀
je to dočasný stav...
ja som teraz mala drobné cystičky.. nie náhrdelník ..čiže mi foliky rastú ale neprasknú...
to PCO je niekedy nepochopiteľné 😀 😀 😀 nesnaž sa to chápať nejako úplne logicky.. 😀 😀

kamillka100
1. bře 2011

@sarafortuna no vraj druhy cyklus som ovulku nemala, aspon na 10DC nasiel na jednom vajecniku len 11mm folikul a na druhym tie male folikuli cca6, nazval ich PCO, ale BT mi ovulaciu potvrdila, mala som ukazkovy graf, ovulka bola neskor, na treti mesiac som mala opät krasny folikul,tak neviem, uvidime

sarafortuna
1. bře 2011

@kamillka100 , ja som mala v minulosti diagnostikovaný Hyperandogénny stav - to je to čo som písala hore - ochlpenie, mastná pleť, nadváha.. a to asi bol dôsledok PCO vaječníkov...
teraz mám hormóny OK - tie čo by mohli spôsobiť hypernadrogenizmus...
preto sa tam asi občas v tvojom prípade spomenie aj to PCO, lebo ak máš niečo nedobré s nadobličkami tak to môže robiť ďalej šarapatu...
musíš vyčkať, že ako dopadnú tieto TESTY.
A inzulínovú rezistenciu nikto nespomínal?
hlavne sa pýtaj doktora... keď uvidí, že tomu chceš rozumieť a je aj on rozumný, tak ti to pekne všetko vysvetlí... to je moja skúsenosť.. dáš jednu otázku a dr. sa tvári že ho otravuješ - on odpovie cez zuby a keď sa spýtaš ďalej tak POCHOPI, že to musí PREDISKUTOVAŤ 😀 😀 😀 😀 😀

sarafortuna
1. bře 2011

@kamillka100 , no myslím ovulku v grafoch... lekári sú tupci, oni sa učili že ovulácia je na 15DC a oni tupci tomu aj veria... 😅 😅 😅 😅 😅
mala si 3 grafy s ovulkou? hovorila si mu o tom, že bola ovulka neskôr?

kamillka100
1. bře 2011

@sarafortuna povedala som, tak mi povedal, vsak toto sme chceli a usmial sa, uvidime co bude dalej, ale dakujem za rady 😉

sarafortuna
1. bře 2011

@kamillka100 , neboj, ja si myslím,že ide na to celkom dobre... ak uveril aj grafom... 😎 😎 😎

leeena_4
1. bře 2011

@kamillka100 pokud jsi jich tam měla 6 a další měsíc byly čisté, tak to PCO být nemůže. A PCO bez PCO vaječníků taky nejde. Je to složitější, ale hodně jsem o tom četla. Dříve se to popisovalo jako syndrom PCO a patřilo do toho to ochlupení, nadváha, akné a mužské hormony ve větší míře. Dnes se za dva základní pilíře PCO bez kterých to není PCO považuje utz nález PCO a hormonální nerovnováha dvou konkrétních hormonů 😉

kamillka100
1. bře 2011

@sarafortuna no neverim, ze uveril, spravne si napisala, ze aspon moj dr. tomu veri, ked folikul nebude na 10DC vacsi ako 14mm, tak k ovulke nedochadza, ked som bola raz na folikulometrii,tak nasiel na 10DC 11,6mm folikul, hned na to mi predpisal clostil, ze neovulujem, ziadne testy mi nerobil, debil 😠 , ale clostil nepomohol ☹

kamillka100
1. bře 2011

@leeena_4 no ja som z toho uz jelen 😀 , mne kamoska povedala, ze PCO je vrodene a ze sa pco nestrebavaju, ked su tam, tak tam musia byt aj na druhy mesiac, no neviem, uvidime

sarafortuna
1. bře 2011

@leeena_4 , veď to... že mnohí doktori všetky vyššie spomenuté veci hádžu do jedného vreca a vyhlásia že je to PCO syndróm a pritom je možno problém, len v niečom, čo treba trochu upraviť.
Moja dr. povedala, že aj keď vidí cystičky na utz , tak na základe utz nie je schopná povedať, že mám PCO.
Lekári o PCO niečo jedným uchom začuli a na všetko, čo nevedia pomenovať hovoria že PCO - a strašia tým ženy.

lulii
1. bře 2011

@leeena_4 Ahojky, vidím, že máš o PCO fakt hodně nastudováno. Mám na tebe prosbu 😅 Už dva roky se s manželem snažíme o mimi. Nikdy jsem neměla problémy s pravidelností cyklu, tzn. vždycky po 28 dnech přišla menstruace, ovulaci mám taky pravidelnou na 14DC, kterou mám potvrzenou jak ultrazvukem tak i BT. Dr. mi nasadil clostilbegyt, který fungoval tak jak měl (i když jsem měla ovulku vždycky), tak pak se přešlo k laparoskopii. Museli mi dělat skarifikaci na pravém vaječníku a verdikt byl, že mám PCO. Ale to mi vrtá hlavou, když mám fakt pravidelné cykly, ovulku taky. A ještě k tomu jsem to měla jen na pravém vaječníku. Co si o tomhle myslíš? To mám nějaké slabé PCO? Nebo jak si to mám vysvětlit? Jo a z krve mi zjistili, že mám trochu zvýšený testosteron a snížený FSH, ale prý je to ještě v normě.Děkuju za jakoukoliv odpověď.