Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

lauritka
10. bře 2011

@kararinkabrnka no podla toho kedy merias.. cize tu prvu, to je jasne, ked merias neskor, ze sa zvysi 😉

jania023
10. bře 2011

@lenik_25 aj aj som nafuknuta pred ms ale od rana uz nemam brusko...normalne mi brucho klesne ked uz mam ms alebo den v jej dostani...a co ty??netestovala si znova?lebo take ake si mala aj ty som mala ja ja a nakoniec nic 😢 skus este testnut mozn o to zosilnie

lenik_25
10. bře 2011

@jania023 Dneska jsem testovala, ráno tady mám odkaz na test. Je stejný jako včera.

lenik_25
10. bře 2011

@jania023 Haha, víš jak já na sobě nejlíp poznám MS? Mám oooobrovskou chuť na palačinky 😀

tinara23
10. bře 2011

@janula123 ja meriam tiež v ústach, ak si chceš pozrieť hodnoty, grafy mám vo fotoblogu, najprv mi bola diagnostikovaná znížená funkcia štítnej v novembri v care, ale v decembri sa nepovrdila, ale mala som zlé hodnoty na protilátky (chronický zápal štítnej). Od januára beriem lieky a akurát v tomto cykle vidím zmenu hodnót na trošku vyššie.

jania023
10. bře 2011

@lenik_25 a kde mas odkaz nevidim ho

jania023
10. bře 2011

@lenik_25 jooooj ale palacinky by sa hodili 😀 😀 mnam mnam

jania023
10. bře 2011

@lenik_25 kedy si mala poslednu ms??5.1??pozerala som tvoj graf a nejako som z neho mimo tam je ze si mala 5.1....potom ktory DC vlastne si??Ja som dnes myslim ze 31dc

janula123
10. bře 2011

@tinara23 Aha.
No ja sa ešte popýtam dokiho bud. týždeň.
Bo podľa toho čo všade píšu, by som mala podľa BT hyperfunkciu, o čom dosť pochybujem. To skorej hypofunciu. 🙂 🙂 🙂 Ale tak radšej nech mi zoberú krv.
Ty si mala zvýšené protiláky proti ŠŽ? To preto bol zápal? A mala si nejaké prejavy? Asi nie, čo?
A aké lieky berieš na ten zápal?

ftinka
10. bře 2011

ahojte, moj graf http://www.fertilityfriend.com/home/3256f0
@luaritka takze dalsi cyklus? sakra 😠 inak, netusila som, ze uz mate tolko za sebou. obdivujem ta a velmi ti prajem //
@sarafortuna takze predsalen ovulka? alebo aspon tvoj graf zacina vyzerat kusok normalnejsie 😉 mozno sa uz dalo telo samo dokopy ....

kamillka100
10. bře 2011

@kamillka100 prepac, blbo som to napisala, ze ta uz zacinam neriesit, myslela som ze to zacinam neriesit 😀 😀 😀 , ospravedlnujem sa ti, jedny chyba a znie to blbo, nedovolila by som si tak napisat 😀 😀 😀

kamillka100
10. bře 2011

@sarafortuna chcela som to tebe napisat a poslala som sebe, ja som ale truba 😀
prepac, blbo som to napisala, ze ta uz zacinam neriesit, myslela som ze to zacinam neriesit , ospravedlnujem sa ti, jedny chyba a znie to blbo, nedovolila by som si tak napisat

tinara23
10. bře 2011

@janula123 prejavy som nemala žiadne, možno trošku únava a časte bolesti hrdla na pravej strane. Na endo som mala zvýšené protilátky proti štítnej žľaze, keďže ostatné hodnoty boli v norme, neriešila by to žiadnymi tabletkami, ale tým, že sa snažíme, tak hodnotu TSH znižuje na hodnotu 2 (mala som 3,8). Dala mi euthyrox 25. Inak tento zápal sa nelieči.

ftinka
10. bře 2011

@tinara23 aha, takze ked si mala zvysene protilatky proti stitnej zlaze, tak to nie je az taky problem? som zvedava, ci mne na to nieco daju, alebo nie... ja mam nizsie hodnoty TSH, to znamena, ze mi stitka velmi nepracuje a ty ju mas naopak hyperaktivnu? vcera som studovala, ale som z toho kus mimo 😖

tygrisek09
10. bře 2011

@lauritka ok, díky, já se orientuju podle FF, takže by mě nenapadlo, že by to mohlo být jinak a tenhle cyklus jsem prošvihla i ovutesty 🙂

saronka
10. bře 2011

@jania023 jani,testovala jsi,jsem na tom stejne,cekam a cekam,tehu si neprijdu tak netestuju,ani nemam test doma.dnes trosku teplota klesla tak asi mrcha zitra dorazi

lenik_25
10. bře 2011

@jania023 5.1.? Nene, 1. den MS byl 10.2. Takže dnes jsou to přesně 4 týdny.
Jinak ten test je stejný jako včera, rozhodně ne silnější, ale není ani slabší 🙂 Uvidíme zítra, když se obden hladina hcg zdvojnásobuje.

... a teď už letím pro prťouska do školky.

ftinka
10. bře 2011

@jania023 joj, pekne sa drzis hore. skusala si znova testnut? to spinenie, och, ja myslim, ze by to mohlo byt tehu 🙂 🙂

tinara23
10. bře 2011

@ftinka vraj to nie je problém, ale niekde som čítala, že protilátky sa znížia braním liekov, tak ja už neviem 😒 . Pokiaľ máš nižšie hodnoty TSH ako je norma (každý labák ma iné normy, napr. u nás je norma 0,32-4), tak je to hyper a pokiaľ je nad 4,0, tak je to hypoteryoza.

sarafortuna
10. bře 2011

@kamillka100 , Kamilka neboj, tvoj preklep som asi prehliadla .. a aj keby, nezvyknem sa na koníkovi urážať... to musia byť iné povahy aby ma na koníkovi nahnevali.. 😉 😉 😉 😉

sarafortuna
10. bře 2011

@ftinka , no zatiaľ to vyzerá tak, že ovu bola.. uverím až zajtra ráno 😉 😉 😉
mne jeden vaječník fungoval, takže možno predošlé 2 cykly chcel ovulovať práve ten blbý=neschopný

dr. mi preložila kontrolu- zajtra nemôže - tak až o 2 týždne 😉 😉
čiže tam pôjdem až keď budem tehotná 😀 😀 😀 😀 😀 (idem na to asi týmto postojom... 😉 )
proste o týžden tam tá druhá palička bude !!! a bude ! a bude!!!! 😎 😎 😎 😎

chirabell
10. bře 2011

zienky, potrebujem poradit...kupila som si ovulacne testy, len tak pre skusku...moje telo so mnou celkom pekne komunikuje, tak som to chcela len potvrdit...zacala som si aj BT merat...ovu by som podla mojich vypoctov mala mat zajtra...teplota zatial nestupa a ovu test dnes ukazal ducha, ciarka nie je vyrazna, ale je tam ta druha naruzovkasta kolajnicka trochu vidiet na dobrom svetle. Moja otazka je, ci to mozem povazovat za zaciatok plodnych dni s tym, ze ta ovu asi fakt dorazi zajtra alebo pozajtra...cize by sme mali zacat snazilkovat, hej? 🙂

sarafortuna
10. bře 2011

@chirabell , nie ovu testy sa správajú inač... slabá čiarka je negatívny....
druhá čiarka musí byť rovnako alebo viac silná ako kontrolná

pozri stranu dozadu, hore = na začiatku by mal byť odkaz na info okolo ovu testov

chirabell
10. bře 2011

@sarafortuna aha, tak...lebo ked som si robila prvy ovu len tak pre kontorlu pred 2 nami, tak tam ta ciarka slaba nebola, iba kontrolna a to sedelo, lebo som vedela, ze jednoducho ovu nemoze byt...dnes som skusila, lebo zajtra pozajtra by mala byt ovu a ked je v baleni tolko kusov, tak co by som neskusila...ja ich bezne nepouzivam, ani by sa mi nechcelo, ale chcela som vyskusat...takze ok...slaba ciarka je nic...

chirabell
10. bře 2011

@jania023 drzim palce aby to u teba dopadlo inak ako u mna minuly mesiac...bola som na tom rovnako...ms meskala necely tyzden, no jedneho dna prsia povolili, nafuknutie ustupilo aj dalsie co som mala...a den na to prisla ms ale takym sposobom ako nikdy predtym, bez naznakov, len zrazu krv tiekla...dokazat sa to neda, ale pravdepodobne slo u mna o mikropotrat, co je v prvych 2-3 tyzdnoch az viac nez 50% ukoncenia tehu podla jedneho lekara...neuchytilo sa oplodnene vajicko...ale verim, ze u teba to dopadne lepsie a nakoniec to tehu bude potvrdene 🙂

lenik_25
10. bře 2011

@chirabell Ahojky, já jsem taky podle grafu měla ovulaci v pátek a podle ovu testu až o dva dny později. Bavila jsem se tady s holkama a přikláním se k testu, protože teplotu může ovlivnit spousta okolností. A my jsme zrovna bydleli jinde než doma, skoro jsem se nevyspala, byla mi tam zima apod. Držím ti moc palečky!

chirabell
10. bře 2011

@lenik_25 ja som doteraz ovu spoznavala podla hlienu, ovu spinenia a tlakom v podbrusku...minuly mesiac sa podarilo oplodnit, ale nakoniec sa neudrzalo...tak si to chcem tento mesiac potrdit 1x ovu testom a skusam aj to meranie, ale viac davam na to svoje telo...tak uvidim nakolko sa mi to cele zhodne 🙂

lenik_25
10. bře 2011

@chirabell Já jsem se orientovala taky podle hlenu. Akorát tenhle cyklus jsem ho nějak nezaznamenala, ale jen jsem si možná nevšimla v těch "nedomácích" podmínkách. Minulý měsíc jsem to kontrolovala měřením BT a krásně to sedlo i s tím hlenem. Ale teď prostě jsem měla rozpor mezi BT a ovu testem. Věřím testu.

lenik_25
10. bře 2011

@chirabell A v kolik hodin děláš ovu test? Narozdíl od těhotenského testu se má dělat odpoledne a vždy ve stejnou dobu.

jania023
10. bře 2011

@chirabell ale podla toho co ma zatial sa na tehu enchystam...mala si aj vysoku BT alebo ako??mne uz prsia povolili a aj brucho uz sfuklo tak uz len ms cakat