Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

drndapetka
24. únor 2010

soldi, ale myslím, že 8DPO ještě nebude hcg v těle...to je ještě brzo...měla jsem až ten 10DPO a to jsem měla výsledky z krve, jinak bych to nepoznala. Jo a bylo mě už od 5DPO špatně od žaludku a tlačily mě při spánku prsa, to bych musela mít už teď...i když se říka, že každé těhu je jiné, tak já jsem byla 2x těhu a pokaždé to bylo stejné

evicka293
24. únor 2010

soldi pracujem na škole kde študujem tak sa len presuniem o poschodie nižšie 😀

lisa.j
24. únor 2010

evi, to mas super...ja by som taaaaak rada sla zase do skoly...normalne uz nad tym par dni uvazujem 😝

katkamarek
24. únor 2010

drnda, ale u ovu testov ide prave o to, ze to dokazu zachytit skor ako tehu testy, ale musia sa robit kazdy den, aby si videla ci to silnie. Cize tehu este nemusi nic ukazat ale podla silnejucich ovu testov uz nieco tusis. V tom je podstata 😀

soldi
24. únor 2010

lisa: skus, ak to bude porovnatelne, tak to mozno aj ja vyskusam 😀

petka: viem, ze boli dievcata, ktore uz na 8 DPO mali silnu ciarku na ovu teste. a na tehu az o par dni neskor. ja som to len pisala ako moznost, ked si netrpezliva 🙂 su grafy kde 8 DPO uz bol aj na tehu teste pozitivny duch, ale to su vynimky 🙂

evicka: 😀 a co je vlastne Tvoja praca?

inac, neviete ako je na tom susann? ci dnes testikovala? ona mala tiez silne ovu testy.

kikasa
24. únor 2010

Cyklus mam 27 - 29 dni. Ovu byva pravidelne. Potvrdene aj folikulometriou.Meriam bt už dlho. Akurat som si dala asi pol roka pauzu, už mi to sledovanie islo pekne na nervy. Teraz uz druhy mesiac znova meriam. Dufam, ze tento rok sa podari, lebo som to zacala riešiť, tak hadam niečo zaberie.

Soldi - začnem ho brat az po ovu. Aj ja si myslim, ze to stací.

Mam este jednu otázku. Je možné dlhodobo ovulovať len z jedného vaječníka a ten druhý akokeby spal 😅
Vždy ma bolievalo len na pravej strane pred ovu. Minulý cyklus nebolelo nič, len také napatie a folikul bol vľavo, podľa dr.. Tento mesiac to cítim zas tak, predtým ma vždy bolela pravá strana. Je to asi hlúposť, či nie?

chrobacek
24. únor 2010

lisa no já to myslím spíš že když těhu nejsi tak ovu testu odpoledne bude LH ale ráno by tam být nemělo takže by měl být negáč a v případě tehu by byl i ráno i odpo pozitivní ..

já jsem zkoušela do soboty testy ovu a odpo byla čárka slabá ale ráno úplně čistej

soldi
24. únor 2010

kikasa: a mm bol na spermiograme? ak mas dostatocnu LF a pravidelne cykly, tak mi pride brat D ako odpinkanie lekarom.

albao
24. únor 2010

kikasa: no pravdou je, ze vajecniky sa nemenia pravidelne, moze byt par mesiacov z jedneho vajecnika za sebou.

katkamarek
24. únor 2010

kikasa ja asi ovulujem iba z laveho, ja som pravu stranu nikdy extra necitila, ani pred tym nez som sa zacala sledovat, myslim, ze je to mozne, ze zena ovuluje iba z jedneho, alebo vacsinou iba z jedneho a druheho sem tam. A aku dlhu mas LF? Asi ti ho nasadila preto, alebo z coho vychadzala ze potrebujes duphaston, alebo len tak na podporu?

katkamarek
24. únor 2010

chrobacek ovu test ako testovanie tehu sa ma robit rano, lebo vtedy je HCG v moci najviac koncentrovane, ak je to skore testovanie, tak poobede nemusi nic ukazat, ale rano tam nieco moze byt. A ovu test reaguje pri tomto testovani na HCG, nie na LH, lebo maju podobne zlozenie, takze to uz nie je o tom , ze mas vysoke LH, ale ze je tam HCG 😉

lisa.j
24. únor 2010

chrobacek, ja by som ani netestovala ovu testom nejak skoro, moze to byt velmi zavadzajuce, nikdy nikto nevie, aku ma prave v ten den hladinu lh....ja som ovu test pozuila na tehu testovanie fakt len kvoli tomu, ze som doma nelama tehu test...a uz mi meskala mrchana niekolko dni, takze ten pozitivny ovu test bol jasny jak facka 🙂

katkamarek
24. únor 2010

Inak baby zajtra dopoludnia nepojde kon, bude odstaveny na 1 az 2 hodky kvoli nejakej prerabke servera ci co, som len nahodou zasla do skupiny Modrykonik.sk a tam to pisal admin, takze sa na nejaky cas neuvidime ☹

chrobacek
24. únor 2010

no já už neovutestuju 🙂) a ani netěhutestuju 🙂) čekám na mrchu mrchovitou

albao
24. únor 2010

Tak dievcata hlasim, ze uz sa z toho nevykrutim a v piatok mam preventivku na gynde. Chce to spojit rovno s prehliadkou, preco sa nam nedari. Tak som zvedava, co navrhne. Sice to nie je rok este, len 9 mesiacov, ale hovoril, ze uz sa na to pozrie. Uvidime 🙂

katkamarek
24. únor 2010

lisa mas pravdu, zabudla som dopisat, ze je to o HCG, ak ten testo zo dna na den silnie, to je podmienka 😉

kikasa
24. únor 2010

LF mam 13 dni - mam pocit, že dr. mi dala lieky, aby sa nepovedalo, a nech sa akože dačo robí.
Bola som aj u druhého dr., čo mi robil ultrazvuk a ten mi povedal, že hormony nie, skor laparo - lebo moja prava strana je po zápaloch a cystách dodrbaná. Už som bola na laparo raz, ale to bolo pred cca. 13 rokmi, ked som mala tie problémy.
Práve preto dúfam, že sa zobudil lavý vaječník, lebo ten pravý je na prd. ☹
Napriek problémom prvýkrát som otehotnela, ani neviem ako, len teraz sa už viac ako dva roky nedarí.
mm - nebol este na spg., vraj ked mame dieta, zatial nemusi, to povedala ta moja dr. Vzhľadom k mojim problemom najprv laparo.

esther03
24. únor 2010

Cauko katkamarek, soldi 🙂 , stale ma boli v podbrusku (vajecniky?) a to som 4DPO. Je to taky tlak ako pred mrchou. Z coho to moze byt? Mam si dat nejaku tabletku? Som myslela, ze len pozostatky z ovu, ale uz to trva dlho...To asi nebude mozne tehu, ze?

soldi
24. únor 2010

kikasa: tak skus muzicka aspon vitaminikmi dopovat nenapadne 🙂 ecko, selen a podobne 🙂
muzsky spg sa moze zmenit vpriebehu par mesiacov nieto rokov.

maja2
24. únor 2010

kikasa - a bolí laparo?

drndapetka
24. únor 2010

soldi, a dala bys sem nějaké grafy, kde už byl 8DPO duch na těhu testu....jen mě to zajímá, jak to vypadá 😀

esther03
24. únor 2010

kikasa, uz som pisala vcera babam, spg by malo byt po preventivke u gyndosa druhe zakladne vysetrenie 🙂 soldi ma pravdu, daj mu aspon vitaminky, zatial 😉 C, E, Q10, zinok, selen, kyselinka listova l- karnitin a L- arginin 🙂

katkamarek
24. únor 2010

kikasa, tak to je co za doktorka? Taku blbost povie, ako hovori soldi, to sa moze v priebehu rokov zmenit, okrem toho neviete aky spg mal vtedy, ci pocatie vasho synceka nebola zhoda nahod (co netvrdim, ze tak bolo, len ten pristup ma rozculuje) 😠

esther, ja tiez stale citim podbrusko, aj lavy vajecnik, ale v piatok idem na preventivku tak uvidim co sa deje, mozno je to normalne. A je to velmi neprijemne? Citis to tak intenzivne?

kikasa
24. únor 2010

soldi - nenápadne, to hej, tabletky nechce ani vidieť. Tak sa mu snažím každý den podstrčiť aspoň banán, asi na naho pritlačím

katkamarek
24. únor 2010

kikasa muzi su vacsinou velmi citlivi na tuto temu a uz vobec si nepripustaju, ze by mohol byt problem u nich, preto sa o tom ani bavit nechcu a radsej nechcu ist ani na vysetrenie, aby sa nahodou nieco zle nedozvedeli, ale cest vynimkam. To im treba pomalicky davkovat, ja som sa s mm dohodla, ze ked to teraz nevyjde, tak ze pojde na kontrolny spg. aby sme vedeli ako je na tom on, len neviem ci zase nebude frflat ked nato naozaj dojde 🙂

esther03
24. únor 2010

katkamarek, no je to taky silny tlak spolu s pichanim vajecnikov (tiez najmä toho laveho), neviem ci som to dobre popisala, pocity akoby veeelmi tesne pred mrchou a to mam minimalne 10 dni cas. Netrva to uplne stale, ale tak na chvilu prejde, potom opät. No ak to neprejde do piatku asi skocim k dr 😉

albao
24. únor 2010

katkamarek: 😀 aj ja mam v piatok preventivku 🙂

maja2
24. únor 2010

albi, katka, ester - ja idem v piatok k zubárovi. kto je na tom lepsie?

kikasa
24. únor 2010

ja viem, že ta moja dr. je na prd

maja2 - laparo nebolí, mne to robili už dávno, v celkovej anestéze.
mna osobne desi ta predstava, ze pojdem do nemocnice

elisabet
24. únor 2010

Ahojte holky, přikládám dnešní grafík.
http://www.fertilityfriend.com/home/2d2eaa