Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

moni1007
31. led 2013

@activia no ved to, ze ja som brala chvilu femigard a nemam pocit, ze by mi nejak prospieval a podla dr som v poriadku, mavam peknu sliznicu aj pekne foliky, tak nechcem riskovat. som zvedava co povie, ze co dalej ked tam o dva mesiace nabehnem, asi by ma mohol poslat na laparku, lebo inak si to uz neviem vysvetlit, preco sa nedari 😝

moni1007
31. led 2013

@figurka1985 skus a uvidis 🙂

pa_mi
31. led 2013

@figurka1985 tiez mam z toho takyto pocit - pchat nas potom hormonami - ved farma firmy by z coho zili? to su take ....ani nemozem napisat co....jeden velky hnusny biznis

lauritka
31. led 2013

@figurka1985
@pa_mi pokial su priznaky potvrdene zvyseni teploty, tak proste musela byt. to su bachorky.
pokial nie je clovek chory, nepije dva litre vina denne / 😀 /, neberie konske davky progesteronu.. tak ju proste NEMA co drzat hore minimalny tych 10-11 dni... Ked sa to robi presne a zodpovedne sa meria, tak je to najspolahlivejsia metoda.

Co sa tyka hlienu a bolesti, tie by sa prakticky mohli objavit aj ked potom neprebehne ovu, ale raz ked to teplota potvrdi, nie je o com.

figurka1985
31. led 2013

@pa_mi je mi z toho na grc... ak sa nakakam, vezmem od tej doktorky kartu.... ☹
dnes sa uz neda verit asi nikomu-.... ale zase nevylucujem, ze nema pravdu... len dufam, ze sa mylila v tom, ze nemam ovulaciu... nechcem do seba pchat zbytocne hormony... uvidime, ako dopadne vysetrenie, spg, aj kultivacne.
ach jo- taky pekny den, a tak pokazeny... 🤐

figurka1985
31. led 2013

@lauritka tiez si myslim... ved som doteraz stale mala takmer ukazkove ovulacne grafy... ☹ cyklus vacsinou 26 dnovy, ovu potvrdena na FF na vacs. 13 dc, ale zase spinenie uz 5 dni pred ms... LF- 12 dni.

ale je mozne, ze dnes tam nic nevidela, ak si myslim, ze ovulka bola vcera? Vraj mam vysoku sliznicu maternice, a folik ziadny..,a vsetko nasvedcuje tomu, ze ovu nebola, ani nebude... ☹ co si o tom myslis? Keby ovula bola, videla by to dnes...ci?

lauritka
31. led 2013

@pa_mi farmaceuticky priemysel je obrovsky biznis.. vidno aj na priklade, ze liquidy do e-cigariet uz zakazali vo sviss aj v talianku, ze sa to da kupit uz len v lekarni.. co myslite, preco ?? Kazdy normalne zmyslajuci clovek prejde na nieco , co je menej skodlive.. cize v tomto pripade elektronicke cigarety, na zapade je to urcite viac rozsirene, mnoho ludi na to preslo a zacinaju asi chybat v kasach peniazky. 😅
ziadne nikotinove naplaste, zuvacky.. vsetko bullshit ;) a predstavte si aky boom to bol.. ale e cig je zdravsi sposob fajcenia, co sa vsak zacina nepacit.. ci uz predajcom cigariet, alebo tychto proti fajciarskych pomocok, co je mimochodom otras mm skusal... Takze nieco sa diat musi. 😉 pritom v praxi sa ukazalo, ze ludom vymizli zdravotne problemy sposobene fajcenim.. Ale to samozrejem nikoho nezaujima. ved potrebujeme chorych ludi a ludi kupujucich cigarety, aby sa stat peken nabaloval zo spotrebnej dane 😉 😝

Lekari maju predpisovat hormony, ved z coho by zili, maju za to body. lekarne zisk.. atd..
takto je to so vsetkym, jedne podly zly biznis, kde su ludia az na poslednom mieste.. 🙄

lauritka
31. led 2013

@figurka1985 teoreticky mala vidiet zlte teliesko... ale bohvie ci nie je slepec uvidis dalsie teploty 🙂

lauritka
31. led 2013

ako sa vyjadril novy cs prezident Zeman : „Skutočný vlastenec fajčí, pije a umiera na hranici dôchodkového veku, pretože tým obojstranne prospeje štátnemu rozpočtu. Fajčením a pitím pomôže tak, že platí vyššiu spotrebnú daň, a keď umrie na hranici dôchodkového veku, tak mu štát nemusí platiť penziu,“ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

figurka1985
31. led 2013

@lauritka zlte teliesko v pripade, ked ovulacia bola?
a ked nebola, tak by ho nevidela?
lebo nic nespominala, a nechcela som z nej vsetko tahat... spomenula len tu sliznicu vysoku...

moni1007
31. led 2013

@lauritka Lauri, prosim ta. ked som bola po ovu u dr, tak mi ukazoval na monitore, ze ovu uz bola a vedel to podla niecoho, co malo nepravidelny tvar, to bolo zlte teliesko? dakujem

lauritka
31. led 2013

@figurka1985 no z praksnuteho folikulu sa vytvori zlte teliesko ktore potom produkuje progesteron a ma za uloh udrzovanie tehotenstva az do vytvorenia placenty. preto v tehu teploty neklesaju, lebozlte teliesko nezanika a dalej sa produkuje progesteron ktory logicky drzi teploty zvysene. 😉
ak nedojde k oplodneniu, zlte teliesko zanika a pride MS:

lauritka
31. led 2013

@moni1007 ano 🙂 pripade este zvyku vidiet volnu tekutinu z praksnuteho foliku,

milka2008
31. led 2013

@vavrenka este predsa napisem,teraz s cyklom sme na tom rovnako,to je nahoda,co ? Aj tehu sme boli spolu,len ja sa teraz uz k tebe ako tehu nepridam, vek a hlavne ostatne veci uz nepustia,ved vies. Stacili dvaja predcasnici a jeden MA. Ale tebe velmi fandim. 🙂 . A hlavne,ja som uz od zajtra pracujuca... Tak vela zdaru ti prajem v tvojom plodeni 🙂 . Pisem z tabletu,tak sorry za chyby.

stana80
31. led 2013

@lauritka Ahoj chcem sa spytat,Lauri po ovulke par dni mi teplota zacala klesat myslela som si ze dostanem mrchu,bolesti aj vsetko tomu naznacovalo,ale uz druhy den teplota pomaly stupa,nechapem preco?mozes mi to vysvetlit prosim Ta.

milka2008
31. led 2013

@lauritka moja,kiezby sa uz aj u teba tvoje teoreticke uzasne vedomosti aspon raz premenili na skutocne tehu 🙂 ,ktore bude aj uspesne 🙂.

lauritka
31. led 2013

@stana80 nooo mas grafik ? mozno bola ovulka az neskor ked klesli znova teploty ?? musela by som to vidiet ??
lebo moze byt taky jednodnovy pokles na 2-3 dpo.. ale zeby to v kuse klesalo ?? 😕

lauritka
31. led 2013

@milka2008 no aj u mna uz vek nehraje do karat.. mm chce ist na letnu sezonu do swiss.. takze mi asi bude posielat spermie v skumavke 😀

figurka1985
31. led 2013

@lauritka a ked mi aj napierk tomu, ze podla nej asi to zlte teliesko nemam- bude BT zvysena 12 dni? co to znamena? ze mam divne hormony?? 😲

figurka1985
31. led 2013

@lauritka a ta vysoka sliznica maternice moze byt tiez priznakom niecoho? moze byt vysoka aj ked ovu nebola? 😲

lauritka
31. led 2013

@figurka1985 keby si nemala zlte teliesko , nebudes mat ani zvysene teploty🙂 ako som vyssie pisala, zlte teliesko produkuje progesteron..
to by znamenalo, ze folikul nebol alebo neprakol a neprebehla by ani ovulka, ked ho tam nevidela..
ale ked budu teploty hore, tak je slepa.

stana80
31. led 2013
lauritka
31. led 2013

@figurka1985 no tak vysoka sliznica, aka vysoka ?, nevies cislo ?? podla mna je to znakom, ze je to pripravene na ovu, pred ovu je idealna ked ma aspon 7mm.. po ms byva nizka okolo 3mm

stana80
31. led 2013

@lauritka http://www.womenzone.cz/uzivatelka/stana80/graf... Lauri 21 som teplotu nemerala,rano som dost skoro musela vstat a bol by 3hodinovy rozdiel.

kikaneu
31. led 2013

@lauritka
@bordulka babuľky, čaute 🙂 cvičíte či čo to čítam? dajte nejaké tipy, ja sa chystám začať od pondelka 😉

figurka1985
31. led 2013

@lauritka je mozne, ze som prave vystihla cyklus bez ovulacie. vraj sa to bezne stava... ale sama som zvedava na dalsi postup teploty. Kazdopadne budem informovat...
a ked naozaj stupnu, a udrzia sa- dam jej predpis na okuliare :D robim v ocnej optike, tak jej pomozem s vyberom :D :D :D
ale zase nechcem jej krivdit- uvidim casom... mozno naozaj mala pravdu... ktohovie
kazdopadne dakujem za vyslysanie :D 😉 😉

lauritka
31. led 2013

@stana80 tam si mala v podstate len jeden riadny pokles na 5 dpo, niekedy to byva v grafoch, mohlo sa jednat aaj o IP, ale teraz mas nejake nizke teploty na konci.. testovala si ? 😕

figurka1985
31. led 2013

@lauritka nepovedala cislo. iba ze je vysoka. moze byt vysoka, aj ked ovu nebola, ze?

lauritka
31. led 2013

@kikaneu no ja mam stroj :D viac zatial neriesim, som rada ked sa prinutim behat na zaciatkok aspon 10 minut 😅

lauritka
31. led 2013

@figurka1985 hmmm.. no teoreticky ano, lebo oa moze byt stimulovana vajesnikovymi hormonmi, ale napriek tomu potom nemusi prebehnut ovu..
dokonca aj hlien sa moze objavit.
ale tak teplota ukaze..