Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

kacena85
2. dub 2012

@kikusik88 ja tiez uz neviem,no dufam,ze vobec bude co stvrtok testovat,super ked uz dosla aspon bezbolesti,nech ta usetri

januliatko1985
2. dub 2012

@magic08 uz od januara sa nekojime 😉

kacena85
2. dub 2012

@kikusik88 nic nove na svete....ked sa utrem sem tam ruzove,troska hnedy flak na vlozke a nic.bolesti mierne

kemonka
2. dub 2012

@cristi a tu som našla niečo o krátkej LF, že najčastejší problem je aj chla, čo ja stále mávam studené nohy, ruky, asi sa musím začať lepšie obliekať

Re: kratka lutealna faza, da sa liecit?

Dobrý deň, skrátená luteálna fáza skutočne môže byť prekážkou v otehotnení, na odhalenie príčiny vo Vašom prípade však nemám dostatok informácií. Užívanie syntetických gestagénov by Vám luteálnu fázu mohlo predĺžiť, neodstráni to však príčinu problému, ktorou môže byť:
- stagnácia a chlad v oblasti brucha / malej panvy
- výrazná nadváha alebo podváha
- poruchy hormonálnej regulácie - neoptimálna funkcia štítnej žľazy, estrogénová dominancia, ...
- prekyslenie organizmu vplyvom nevyváženej stravy alebo nadmerného stresu
- nedostatok niektorých živín
- nedostatok vhodného pohybu

Navyše každým užívaním syntetických hormónov môžete ešte prehĺbiť poruchy hormonálnej regulácie.
Aby sme sa prepracovali k jadru, potrebovala by som poznať Vaše BMI, spôsob stravovania, akému pohybu sa venujete, ako vyzerá Váš menštruačný cyklus (intenzita krvácania, bolesti, PMS) a mnohé ďalšie veci.

Čo Vám môžem ďalej poradiť:
1) zúčastniť sa prednášky "Príprava na otehotnenie" 16.11. v Banskej Bystrici
2) vyskúšať rozšírené poradenstvo Fertility s vyplnením dotazníka
3) dodržiavajte životný štýl pre zlepšenie hormonálnej rovnováhy - http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...
4) užívajte B-komplex (aspoň 50mg vitamínu B6), dostatok omega-3 nenasýtených mastných kyselín (pupalkový, ľanový, konopný a čistený rybí olej) a kokosový olej
5) užívajte prášok MACA v bio kvalite
6) vyhýbajte sa konzumácii studených jedál, nápojov, v zime nejedzte veľa ochladzujúcej čerstvej zeleniny (hlavne po vytiahnutí z chladničky) a žiadne tropické ovocie
7) pozor na chlad od nôh a obličiek - udržujte v teple

02.11.2011 11:27 hebe - Admin Fertility.sk

kemonka
2. dub 2012

@januliatko1985 ahoj už ste doma? Ako malý, lepšie?

januliatko1985
2. dub 2012

@piefunko ano , malemu lepsie, noc bola celkom fajn, este ho sice dusia hlieny momentalne, ajsa mi dnes 2x pogrcal rovno na gauc, tak som drhlaaa. 😖

januliatko1985
2. dub 2012

@kemonka prispevok vyssie

kikusik88
2. dub 2012

@kacena85 no tak hadam to ostane len pri tomto spineni a babo sa pekne udrzi 🙂 joj do stvrtku kto ma vydrzat?? och

osicka36
2. dub 2012

@severankaa2 moc ďakujem 🙂 o dva týždne budem gratulovať ja tebe 😉 uvidíš 😵

kemonka
2. dub 2012

@lauritka hej tak asi mala pravdu, predsa sa zastavil rast foliku, my sme boli potom ten víkend v Tatrách, nemohol mať na to vplyv welness, bazen, sauna, atd? 😕 Či to nema vplyv?

kacena85
2. dub 2012

@kikusik88 no mne vrav nieco,ja cakam.teda necakam ms kazdu chvilku hroza ako na ihliach

januliatko1985
2. dub 2012

@kacena85 ja ani neviem, kedy mam ms (ne)cakat, kedze toto je moj prvy normlany cyklus po porode, naposledy, co som otehu, som mala LF13dni, ovu som vtedy mala na 12dc a testila som na 25dc a bola krasna ciarockaaa.jooj, ja teraz kukam na test test z rana a tam normlne tien, asi mam halucinacie 🤐

ejvn
2. dub 2012

@kemonka tak najlepsie je zacat uzivat od zaciatku cyklu. mne na zaklade toho sarapisu netreba clostyl, lebo ovulka sa mi nastartovala hned prvy cyklus od uzivania a to na 14DC presne a duphaston beriem aj ja, ale nasadzujem ho az po ovule od 16DC do 25DC na desat dni. a preco kvoli zubarovi chces oddialit mrchu???

kemonka
2. dub 2012

@ejvn lebo mi to tak vychádza, že akurát by som ju dostala tak 10 teho 😀 ale možno aj bez duphastonu ju dostanem aj tak niekedy vtedy, príšerne ma bolia kríííííže ale už chcem mať zubara z krku
proste potrebujem už novu korunku, lebo toto mi fakt už len na vlasku visí čo tam mám :D:D:D

kacena85
2. dub 2012

@januliatko1985 no inak mne ta ms tiez neviem ako dojde,stvrtok to bude30 dc,tak uvidim.no ja som test radsej vyhodila nech nevymyslam ;)))

ejvn
2. dub 2012

@kemonka aj ja som bola nedavno, robila mi 5 kazov salena - chcela som vsetky naraz, lebo som jej povedala, ze ja sa uz viac neodvazim prist a ze ma zasa neuvidi 7 rokov 😀 😀 😀 totiz chodila som len k dentalnej hygienicke na cistenie, ale do zubara bojim. no nakoniec mi spravila vsetkych 5 kazov, tak som bola taka rada a potom zapotila, ze ojojoj mame tu este jeden - ale na ten uz naozaj budes musiet prist este raz. tak dobre ze som s placom odtial nesla lebo ja sa bojim zubara ako cert svatenej vody 😀 ale min. tyzden som to zvladla a uz mam hubulu zblombovanu ale v poriadku 😀 😀 😀

cristi
2. dub 2012

@kemonka sarapis zacni uzivat od noveho cyklu...jednej babenke to dokonca jej gynekologicka poradila,lebo mala nepravidelny cyklus..do jedneho mesiaca sa jej upravil cyklus a na druhy aj otehotnela.....ale je to skor vynimka ako pravidlo,aby sa MC za tak kratku dobu upravil na 28dni....vidis vsetko je mozne... 🙂
ja mam tiez ustavicne chladne ruky a nohy...leto, zima vsetko jedno..dokonca aj v lete nosim ponozky do postele 😝
a s tou zmenou v stravovani sa da tiez nieco urobit...ak mas dovod,ze je tam co napravat,tak nie je co riesit.. ja tiez nie som prave ziarivym prikladom zdraveho stravovania..ale masko vobec nemusim a na sladkostiach frcim od rana do vecera... 😅

kemonka
2. dub 2012

@ejvn no aj ja som tak mala, minule mi jeden zaplomboval, druhý zub sa teraz lieči a po velkej noci ma objednal, že mi ho zaplombuje a na další urobí korunku. Tak uvidím. To sa mi vlastne ešte v tehu zlomil zub a mam ho len v ďasne. Tak neviem čo ma čaká, ale inak sa nebojim zubara, ja sa skôr na gyndu bojim chodiť 😀 😀 😀 hlavne moja bývala gyndoška ako ma bolestivo vyšetrovala 😖 ale s touto čo chodím do centra, tak ta v pohode 😀

lindana
2. dub 2012

@kacena85
@elebe

Baby, ja len rychlo, cely den beham a nemala som cas Vam napisat. Ranny test bol bielo biely, na obed som sa pozvracala, tak mi to nedalo a zbehla som do lekarne po dalsi test, zeleny Rapiclear a tam toto. Neviem ci nieco vidno, fotila som narychlo v praci na WC do mobilu 😀

st2
2. dub 2012

@lindana nedala si foto :D

lindana
2. dub 2012
st2
2. dub 2012

@lindana no ja tam nieco ruzove predsa len vidim 😉

lindana
2. dub 2012

@st2 Hej 😀 Uz tam je, len pozeram, ze na mobile to vidno a na mojom pracovnom laptope nie. Ty tam nieco vidis?

kemonka
2. dub 2012

@cristi no tak to sme podobné, lebo ja som strašna zmrzlina, ja tiež presne v hrubých ponožkach v lete spím, aj teraz som naobliekana a topím do bludu 😀 😀 😀
aj s tým mäsom, tiež ho nemusím, ale ovocia a zeleninu sa snažím jesť tak od nového roku, niekedy som aj tak, od rána do večera len na surovej zelenine som, len obed si dam aj polievočku.

lindana
2. dub 2012

@lindana Na zivo to je svetlunko ruzova ciarka, no uvidim rano, tie rapicleary tusim niekto pisal ze klamu 😀
@st2

ejvn
2. dub 2012

@kemonka tak drzim palce,nech ti to dobre dopadne! 😉

kemonka
2. dub 2012

@ejvn ďakujem, napodobne 😉

cristi
2. dub 2012

@kemonka treba papat aj potraviny,ktore zahrievaju organizmus...a vyhybat sa tym,ktore naopak ochladzuju...vies tom, ze aj exoticke ovocie ako pomaranc,mandarinka, kiwi ochladzuju? Paradox u mna... ,lepsie znasam zimu ako teplo...a spim v nevykurenej miestnosti v zime 15 az 18stupnou je moj standart...

kacena85
2. dub 2012

@lindana moja urob rano,ja to kuk cez mobil prdky vidim,malu foto mi to ukaxe

kemonka
2. dub 2012

@ejvn a odkial si?