Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

piefunko
27. zář 2012

@enah jaaaaj moja na gympli nam povedali akrat tak ze zena ma menstruaciu a vajicka a muz spermie a ze ked v strede cyklu pride k nechranenemu pohlavnemu styku zena otehotnie... kiez by tak mali pravdu 😅 🙄 😀

piefunko
27. zář 2012

@elebe mojaaa sak ja som zabudla, skusala si tu telku??? 😀 😵

piefunko
27. zář 2012

@activia tak to je super, nech sa skoro zdravi 😉 ano ano ved preto tak poslusne cakam 😀

willy_wonka
27. zář 2012

@piefunko HEJ treska🙂 na ff v grafe mam v kolonke stats "5" co to znamena?:D

enah
27. zář 2012

@willy_wonka lekar nie je skolitel, nevadi mi , ze mi vsetko nevysvetlil, aj tu su zeny kt. vedia viac ako ja a napisu mi to polopate🙂) piefunku, lauritke a Trish22 dakujem! Uvedomujem si, ze lekar je clovek, kt. vie ze ma plnu cakaren pacientiek, nema cas ani dovod podumavat preco je voda v maternici, ale ja ten cas aj zaujem mam.) a to robim az teraz po skoro roku snazenia.To je vsetko. Spektizmus som prejavila len k tej beznej lekarskej pohodlnosti, ze prebehnutie ovulacie predpokladal podla datumu poslednej menstruacie - co mi pri mojom nepravidelnom cykle 28-42dni prislo jednoducho vtipne.) ved.

piefunko
27. zář 2012

@willy_wonka ze podla statistik najneskor do 5 dni pride mrcha 😝

willy_wonka
27. zář 2012

@piefunko a z akych statistik vychadza?:D

enah
27. zář 2012

@piefunko pief! ty si tak krasne vtipna! tak tolko stihli povedat aj nam na umeleckej, a pri nasich otazkach - pisanych na anonymny papierik, bola len jedna - ci moze zena otehotniet, ked si sadne na zachodove prkienko na kt. boli spermie! 😝 kiezby. 😝

piefunko
27. zář 2012

@willy_wonka predosle grafy nemas? tak potom asi ze ak do 5 dni nepride mrcha tak si tehu lebo to uz bude 18dpo a to sa oznacuje ako tehu 😉

lauritka
27. zář 2012

@enah ale nikto to takto dopodrobna fakt neriesi 😒 tu nejde o to ci si studovala alebo nie, niektore zeny ani nevedia , co je to ovulacia / su stastne /---

ale myslim to tak, ze sa netreba zaoberat vsetkym az uplne detailne, lebo k nicomu to fakt dobre nie je.
hlavne je aby praskol folikul, uvolnilo sa zrele vajicko a stretlo sa so spermiou.

to , ze kedy niekde doteciea tekutina a kde bude naozaj pri otehotneni nehra ulohu.

a sami lekari niekedy vidia riadne haluze na usg. som tu od roku 2007 a citala som toho dost. 🙂

piefunko
27. zář 2012

@enah nas na skole (zakladnej!) nahanali chalani s "frcgumami" s tym ze ktora sa toho dotkne ostane tehotna... ach jaj ako sa tomu teraz smejem, uz by som mala futbalovu jedenastku doma a nielen ja 😅 😀

willy_wonka
27. zář 2012

@piefunko ee, nemam.. ci pana, ten ff je ale mudry, isto mi povie aj s kym 🙄

lauritka
27. zář 2012

@piefunko kiez by to bolo take lahke ze ??
pre mna uz otehotnienie vyznieva ako vyhrat 6 cisel v lotte. 😀

lauritka
27. zář 2012

@enah mimochodom citala som jedno dobre motto : " chcete otehoniet ?? - prestante sa snazit " 😀 😀 😀

dalsie teorie su, ze ked sa s tym clovek az prilis zaobera, zablokuje si cakry... 😨

ale zase tazko vypnut mozog.. no nijak nie je dobre 😅 😅 😅

willy_wonka
27. zář 2012

@enah nic v zlom,ale to je ako keby si dopodrobna potrebovala riesit vznik nadoru,aj ked by si sa to mozno dozvedela, pomohlo by ti to k niecomu?.. ty hlavne sleduj ovulku a v spravny cas skoc na mm, ci uz nejaka tekutina je tam alebo onam, ako @lauritka povedala, ti k tehotenstvu nepomoze. Peace

piefunko
27. zář 2012

@lauritka boze moja, ja ta tak obdivujem a kazdy mesiac dufam ze aj motyka vystreli a toho lotta sa konecne dockas 😉
ale hej niekedy to vyzeralo ( a aj bolo) take jednoduche ale realita je ina 🙄

lauritka
27. zář 2012

@piefunko do prcic, ale vies co ma sere, ze ani jedna tam nijako netrafi.. ved z toho miliona nejaka zdrava bude nie ehhhh 🙄 🙄 🙄 🙄 10% z nejakych 150 milionov zas nie je tak malo co ,??? 😝

piefunko
27. zář 2012

@willy_wonka @lauritka no baby ja @enah na jednej strane chapem, tiez som sa tu podozvedala kopu veci a snazila sa ich nejak "zlepit dokopy" a niekedy aj ja zacnem prudko nad niecim rozmyslat a okrem toho ze to sialene boli, z toho plynu len hluposti 😀 chapem ze si cchela odpovede, ale toto su otazky na ktore ich asi ozaj nikto nema 😉 takze sa asi vratime k tomu nasmu meraniu a teplotovaniu a snazilkovaniu 😀 a enah ak si nebudes ista ci mrcha pride alebo nie, vezmi si tampony a vlozky medzi nozky pre istotu so sebou nech ta hnusoba neprekvapi 😉

enah
27. zář 2012

@willy_wonka tak potom to je o tolerancii. Moj brat mal nador, a metastazy v plucach a moja mama precitala xy lekarskych knih - nie popularnych kecov o "zazracnych bylinkach", ale o pricinach a liecbe rakoviny - co jej istotne pomohlo urobit rozhodnutia z moznosti, kt. ak s lekarmi komunikujes dostanes - niekedy alebo dost casto nebyvaju moznosti jednoznacne /aj ked niekedy pre lekara jedinca takymi su, lebo napr. ma dobru prax v istom sposobe zakroku, ale este nerobil iny obdobny zakrok tak sa predpokladame, ze je uz starsi a skuseny rozhodne pre to v com ma prax a nebude skusat nove moznosti, co je dozaista velmi rozumne, atd, nebude ziadat nemocnicu o nove pristroje napr.) ale ty ako pacient, kt. komunikuje, sa mozes dozvediet o inych moznostiach a dokonca si aj vybrat inu nemocnicu, a inych lekarov. Preto mame rozum, ale aj city a je na kazdom z nas, ako sme "postaveny" a co nam pomaha robit spravne rozhodnutia.
veta " ale myslim to tak, ze sa netreba zaoberat vsetkym az uplne detailne, lebo k nicomu to fakt dobre nie je. " je prave pre to ultimatum v nej vyjadrene uplne nezmyselna. Co ale neznamena, ze niekomu inemu ako som ja, prave ona pomoze, byt spokojnejsim clovekom.
PS: brat sa po agresivnej liecbe vyliecil bez recesie. naopak pomala chemoterapia - kt. bola ako prva navrhnuta, sa ukazala ako cesta do hrobu. Myslim, ze o detaily a priciny tu nestojite. Prosim neberte ma v zlom, len tolerujte ze pristupy k spokojnosti mozu viest aj inymi cestami ake uzivate. Napriklad prave vzdelavanim a dumanim.)

piefunko
27. zář 2012

@lauritka noo 10% zo 150 milionov teda voobec nie je malo... to si aj ja hovorim vzdy ze kolko ich je, ale kolko sa dostane dnu cez krcok (kolko potom "vytecie von" a kolko ide opacnym smerom a kolko odpadne na pol ceste.... a potom uz to rozmyslanie zacina boliet a ja brzdim ze heeej aj keby ich tam doslo 10 000 sak JEDNAAAA sa hadam raz najde co vnikne dnu 😉

enah
27. zář 2012

@willy_wonka a prave vsetky co sme tu a meriame si teplotu, rozmyslame.) niekho to len bavi viac niekoho menej. Ved. preto ma prekvapuje tato reakcia. Dakujem za pochopenie.

enah
27. zář 2012

@piefunko ved to! a este videla si ako vyzera vajicko do kt. musi spermia preninut? hotove bludisko: http://lh3.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SrFAIcBgDRI/A... obr. zobrazuje spermie na povrchu vajicka.

anait
27. zář 2012

@willy_wonka neuverím, kým neuvidím! 😀

lauritka
27. zář 2012

@enah aly ty si ma zjavne nepochopila, co som ti chcela napisat...
ze nad tym netreba "az tolko" premyslat. rozoberat kazdy jeden detail ovulacie
. ani lekar ti toho viac nepovie ako my tu.. ved o co ide ?? o to aby praskol folikul a bola ovulacia..
vies kolko zien by tu bolo rado, kebu ju mali spontanne ??
ano rozmyslame nad teplotami a ci bola ovulka.. ale kde a kedy je tekutina.. aky to ma vyznam ?

willy_wonka
27. zář 2012

@enah v poriadku, ak to to spravi spokojnejsou a tehotnou, mas moju podporu🙂

lauritka
27. zář 2012

lol 😀

anait
27. zář 2012

@activia ja som 1DC ... anovulák bol 😉 tak našťastie je už po ňom...inak s mm obidvaja berieme atb, sedkáme spolu doma a je nám dobre 😎

@piefunko tak my to máme tento cyklus bomba - doktori ovuláciu videli, ale my sme ju nemali ... 😝

@enah výýýborné otázky, palec hore, páčiš sa mi 😀

kacenamar
27. zář 2012

@lauritka ahoj,videla som jeden dokument o splodeni babatka z tych 150 milionov sa len 12 ks podari dostat k vajicku cez vsetky nastrahy,ktore im zenske telo pripravi.a tych dvanast kuskov je naozaj velmi malo

piefunko
27. zář 2012

@enah fuha tak toto prekonat, no ani sa nedivim ze este som neni tehu 😅

lauritka
27. zář 2012

@kacenamar len 12 😨 😨 😨 tak to je sakra malo 😒