Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

koira
5. únor 2013

@bordulka tak to jsme jak pres kopirak, se štitkou se lecim od 15 a nadvahu? mozna uz je to i obezita...ale kdyz ja to sladke tak miluju ☹ ..muj doktor mi hned nasadil clostik...jen na me uz nejak nezabira 😒
tak treba ten tvuj minuly cyklus byl prvni vlastovka a bude se ti to zkracovat 😉 a tvuj prvni chlapecek se vam podaril prirozenou cestou?

bordulka
5. únor 2013

@koira jaj moja, mi nieco hovor... moja droga je sladke, ale napr. ked si dam metformin, tak nemam naň taku chut 🙂 ale byva mi pri nom zle, tak vysadzujem sem-tam :D a ja som tu moju obezitu nazvala "krajsim slovom". clostyl by som si chcela nasadit dalsi cyklus, este mam doma. ja este nemam deti, ani som nebola tehotna, v pase mam iba moje krsniatko, ktore sa narodilo mojej tete po 20ich rokoch, povedali jej ,ze deti uz mat nebude 🙂

katra52
5. únor 2013

@bordulka veľmi sa na tie // nespoliehaj 🙂 a keby tak by som lietala v oblakoch🙂 to by bolo priveľa šťastia ,a to je nepravdepodobné

koira
5. únor 2013

@bordulka aha promin..nevedela jsem presne co je krsniatko 😅 ...i me nasadil dr minuly cyklus metformin-povidal mi ze po nem budu mit vetsi chut na jidlo..tak jsem se toho bala-jelikoz ja jsem opravdu všežravec-ale nakonec stejne jako ty, jsem nemela ani na nic chut 🙂 ale bohuzel ani s metforminem na me ten clostik nezabral....i presto ze diky nemu mam prvni dcerku 😉 ..tak urcite ti pomuze, ja mu hodně věřím 😉

christie12
5. únor 2013

@pa_mi @tanickaskorokubikova @nelabela @lagunasa @meruska ano, priznavam, vyzera lepsie, ale ta teplota je urcite len jednodnova.. ved uvidite rano 😉 citim sa vseliak, ale nie tak, ze by to malo vyjst .. tych priznakov som uz mala habadej a furt prisla 😀
inak stala sa nam taka vec, ze sme kupili novy gaucopostel a povodny sme vyhodili skor, ako sme zistili, ze ten novy nam neprejde cez dvere 😀 😀 😀 tak spime na nafukovacke.. myslite, ze to pri merani bt bude vadit? mame ju na rovnakom mieste, ako predtym postel 😀 😀 😀 😀
@anait 😠 do kelu aj s mrchanou.. baby slubte mi, ze uz konecne otehotniete, nech sa mozeme presunut inde a dat tu priestor mladsim 😅 😅

lagunasa
5. únor 2013

@christie12 uvidime u teba zajtra!

christie12
5. únor 2013

@lagunasa uz presne viem, kde bude ta teplota 😀 budem 11DC 😕 uz to pojde dole.

bordulka
5. únor 2013

@koira a ked si brala ten clostyl, pichol ti aj pregnyl, ci si to brala bez neho? ja uzivam metformin od novembra :/ som zvedava,co bude dalej... ja este rozmyslam o hsg (prefuk). zatial nad umelym opl. neuvazujeme. ako dlho ste sa snazili o dcerku?

lagunasa
5. únor 2013

zajtra o 12 hod Gyn-fiv vstupna konzultacia ....... viete mi povedat co sa na takej vstupnej konzultacii robi? budu ma aj pozerat ci este nie? mne by to nevadilo, aspon by mi zistili ako su na tom foliky kedze tesne po vikende cakam ovu..... ale neviem ci na prvej pozeraju nieco alebo len pokecaju.

lagunasa
5. únor 2013

@christie12 uvidime 😉

koira
5. únor 2013

@bordulka ano ano i s pregnylem..pokud tam byl teda dominantni folikul...my se o dcerku snazili asi rok a pul..pricemz ten prvni rok jsem byla u jine doktorky, ktera me lecila duphastonem..pak jsem presla ke svemu uzasnemu gynekologovi a hned to jelo, hormonalni profil,zjistil ze nemam ovulaci, nasadil clostik, ultrazvuky, pregnyl a sup mela jsem // 😉
muj dr rika ze ten duphaston je dobry pouze k udrzeni pripadneho tehu..ale problem s ovulaci neresi, naopak ji blokuje

kvietok1605
5. únor 2013

@lagunasa ja som síce bola v inom centre ale snáď to prebieha rovnako v prvom rade išiel mm na odber potom si nás lekárka zavolala do ambulancie pozerala papiere ktoré som doniesla od môjho gynekológa prefotila si to čo ju zaujímalo v mojom prípade výsledky z laparoskopie a potom mm spermiogram , potom sa nás pýtala na choroby čo sme prekonali a aké máme , pýtala sa či máme nejaké vážne ochorenie v rodine - rodičia súrodenci ..potom mi urobila utz , zobrali mi krv na HP predpísala mi duphaston pichli mi pregnyl a povedala kedy mám prísť znovu na krv na 3-5 DC ale to som zatiaľ nebola asi pôjdem v pondelok a hneď nás objednajú na konzultáciu výsledkov a navrhnutie postupu tak o týždeň o dva

vavrenka
5. únor 2013

@bordulka inak, volame sa krstnym menom rovnako 😉 😉

trish22
5. únor 2013

@lagunasa moju sestru pozerali. robili je UZV.

lagunasa
5. únor 2013

@kvietok1605 tak ja tam praveze s vysledkami HP pridem a SPG mal priatel posledne robeny pred mar mesiacmi tak mozno mu daju robit este jeden. duphaston som brala 5 mesiacov a uz ho nechcem! a pregnyl mi asi nepichne lebo este nie som az tak blizko ovu. ale dufam ze UTZ spravi. tak som zvedava.

kvietok1605
5. únor 2013

v@lagunasa podla mna urcite utz urobia a my sme mali vysledky z
HP ajspg ale oni si robia vysetrenia svoje a podrobnejsie vsak uvidis co vam povedia

lagunasa
6. únor 2013

@kvietok1605 no oni praveze uznavaju HP od ineho doktora a praveze spg máme spraveny u nich, takže podrobnější asi nerobia. jedine že by chceli novsi. věd uvidíme.
@trish22 @vavrenka @koira @bordulka tak ja som si začala tahat svojho klasického predovu hadika www.fertilityfriend.com/home/lagunasa
@christie12 tak ako si dnes dopadla?

kristinka9
6. únor 2013

@lagunasa @mariankamk @lauritka @trish22 ahojty kočky aj všetky ostatné, poraďte prosím vás...je možné, aby došlo k uvoľneniu vajíčka po dobratí duphastonu v danom cykle??? Užívala som ho od 18.1. do 27.1., mrchu som stále nedostala a navyše mám akýsi podivný výkrik do tmy na grafe 😀 Teplota sa tvári akoby som bola po ovu. Hlienik tam ale nemám zaznamený, lebo ma ani nenapadlo ho sledovať. Teraz cez víkend sa mi aj zdalo akosi vlhko, takže usudzujem, že by to mohlo byť W, ale či E, to fakt neviem...myslíte, že ovu fakt mohla prebehnúť cez víkend po dobratí duphiku???? Som z toho už poriadne zmätená 😒 dnešny graf http://www.fertilityfriend.com/home/404252
ďakujem

nelabela
6. únor 2013

@mata_ba
@christie12
@trish22
baby, no ako teplotka?

lagunasa
6. únor 2013

@kristinka9 podla grafu to vidim zatial na anovulak. podla mna ovu nebola. okrem toho, pokial uz vajko neni take ze uz-uz sa uvolnit tak dufik ti skor ovulaciu zastavi ( teda pokial ho nezacnes brat tesne pred ovu, to ovu uz prebehne, ale pokial neni ovu na spadnutie tak ju zastavi ). takze si myslim ze ovu este nebola. a preco si do grafu neznacis ten dufik?

pa_mi
6. únor 2013

@nelabela presne,aj ja cakam cim sa baby pochvalia dnes :D dufam ze ste baby stupli!

@christie12 @tanickaskorokubikova @mata_ba @trish22

agaven
6. únor 2013

@lauritka 24.1..ale on to pichol až ked ja som mala po ovulacii.aspon mne to tak ukazuje,..on vobec nekukal na vajicka..ano pozeral ale este v decembri tam povedal kedy byde ovulacia ale akosi nebolaja som nedostala menzes.Povedal pockajte do dalsieho cyklu.Tak som cakala do dalsieho cyklu.Zase isla za nim dal 24,1 inekciu a stale ich nemam.A teraz ma gynekol.dovolenku.Ani neni napisane do kedy.Tak si zase pockam par tyzdnov a pojdem.test mam taky kupila som nieco predictor tehu test.Ten ruzovy a tam mam dve palicky.Obe su do cervena.Ale vies ze ja aj pretym v decembri mi ukazala test a ked som bola na gynde povedala maternica prazdna cakat do dlasieho cyklu .Cize ja im moc neverim.dakujem.No pockam si.Inam vyzera to ze mozno aj som ze som naozaj mala ovulaciu až 48 den cyklu.

kristinka9
6. únor 2013

@lagunasa no a nemohlo to vajíčko dozrieť až po dobratí? Možno sa pýtam blbosť, ale fakt nemám skúsenosti, takže som za každú radu vďačná... 😉 Čo sa týka grafu neviem ako si to tam poznačiť..

mariankamk
6. únor 2013

@kristinka9 prebehnut moze, ale neviem, kedze si nemerala, ako sa ti pocas toho tvarila BT, atd atd...
ale ano, aj po dobrati duphstonu moze ovu prebehnut...

a duphaston si tam zaznac ako P = progesterone, na dni, kedy si ho uzivala, nech nam to stale nemusis pracne vypisovat 😉

mariankamk
6. únor 2013

u mna este nic extra, stale si zelam, nech ovu pocka aspon do piatku 🙂
http://www.fertilityfriend.com/home/997017

vavrenka
6. únor 2013

@lagunasa 😉 tak ako vidim novy cyklus-nova nadej 😉
men vcera skoncila ms a teploty mam poovulacne! dufam, ze mi to pred ovu klesne..

meruska
6. únor 2013
lauritka
6. únor 2013

@agaven zlatko ale ak si mala ovulku, tak nebudes cakat par tyzdnov na mrchu ;) pokial nie si tehotna, co podla mna si , ak ti vysiel test, tak mrcha nema preco meskat. agolutin ti asi len podporil tehu ;) presne v obdobi ovu ti ho potom pichol.
tak ako som tusila, ze ta ani nepozrel.. mozno by tam videl ovulaciu... 😅
ukaz test tehulka ;)

kristinka9
6. únor 2013

@mariankamk dakujem, som nevedela ako si to tam zaznačiť 😀 Veď práve, cez víkend som nemerala ani hlienik nesledovala, lebo som ani netušila, že by ešte mohla prebehnúť ovu. Bola som pripravená len na mrchu. Ale teplotu mám teraz dosť vysoko, tak neviem. No budem asi čakať, či mrcha príde alebo nie. Ale ak by predsa len ovu bola niekedy cez víkend, tak sme sa možno čistou náhodou aj trafili... 😀 😀 no to by bola haluz riadna