Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

sarafortuna
4. črc 2013

@kristinka9 , neboj, ak nie teraz tak nabudúce 😉
Ja inofolicu verím, len ja beriem Metformin - takže ho podľa mna nepotrebujem 😉

trish22
4. črc 2013

@lauritka to je iba na predpis. Ja som to chcela raz a doky by mi ho aj vypísal, lenže nakoniec sme sa dohodli inak. Skus vygoogliť a prečítaj si o tých tabletkách niečo. Tuším aj tu na MK je o tom téma. Dakedy som to čítala.

huncut
4. črc 2013

@lauritka no podľa mňa fakt veľmi pomôže úprava stravy a zmena životného štýlu, odbúranie stresu a podo. viem že ľahko sa hovorí ale ťažšie to realizivať v praxi... inak tebe myom našla pri bežnej prehliadke? teda je ho vidieť ultrazvukoM? maš nejaké bolesti ?

lauritka
4. črc 2013

@huncut ja som ho mala uz aj predtym, ale mal len okolo 2 cm.. takze sa to neriesilo..
ale kedze sa za posledny tok zvacsil.. tak zase mam prit uz na kontrolu o trie mesiace..
tak skusim troshu pomenit stravu, citam aj o tych tabletkach, ale maju dost neziaduce ucinky a navodie klimaktreium.. ja uz toto velmi v mojom veku riskovat nechcem hmmm.. a hlavne sa aj bojim O, lebokeby sa nieco skomplikovalo, musiy vybrat celu maternicu.. a to by bol nacisto koniec... 😨
inac keby nebol usg ani neviem, ze ho mam.

huncut
4. črc 2013

@lauritka hm, to ma mrzí... juj čo všetko to naše telo skrýva 😖
verím ti, že nechceš sa zbytočne pchať nejakou chémiou, ktoré ma veľa vedľajších účinkou, to by som aj ja vylúčila, skúsiť to treba najprv tou najprirodzenejšou formou, čítala som o tých myomoch, že nevedia prečo vlastne vznikajú, a čítala som aj čo všetko ich môže ovplyvniť, presne ako vravíš strava, životospráva, stres a všetko čo sa okolo nás deje, ja by som určite tiež začala práve tam robiť nejaké zmeny, držím palce

lauritka
4. črc 2013

@huncut no ved prave, skusim teda prisnejsie stravovanie.. aj ked ja mlieko a syry tak milujem..:(
ale tak co uz... tiez nechcem hned chemiu, a ako som citala v tej teme, maju tie tabletky dost negativnych ucinkov.. ☹
este aj ms z toho vynecha.. moze to zenu uplne hormonalne rozhadzat... este jednak kocka tam davala link na enzymy, to by som este skusila, to odporucaju aj v tom clanku
a vitamin
c

huncut
4. črc 2013

@lauritka fúha, takže mlieko treba úplne vynechať 😒 hm, to neviem či by som zvládla, ja tiež syry, jogurty mám veľmi rada....a ak je potrebný vit. C poradím ti, ja som si kúpila z DMka čistý vit. C v prášku, je super, odporučila mi ho @seginiatko z našej témy, odteraz už len ten si dávam, aj malej ked na nu niečo lezie, bud čistý do vody, alebo do čaju ho mám rada vyskúšaj, je aj lacný
a aké enzymy odporúčaju?

lauritka
4. črc 2013

@huncut ved prave ja som zvyknuta na ranajky mlieko a conrflakes:( co budem jest sakra..
ani vyrobky z bielej muky nemam jest... no toho vitaminu C treba 1000ku-- 3-5 tabl denne 😕
nie je to nejako vela ???
enzymy traviace. ze vraj, to mi zase jedna kocka pisala..
- Enzýmy, vitamín C 1000 mg 3-5 x deňne, probiotiká, jód, rybací alebo ľanový olej, zázvor, cesnak, škorica, mätový čaj, žihľavový čaj a pod.,

- Minimálne 2 až 2 a pol litra čistej nesýtenej odchlórovanej vody deňne, úplne vylúčiť kávu a čierný čaj, limonády a iné sladené nápoje, alkohol,

- Pohyb (pol hodiny deňne), adekvátny oddych,

- Odstránenie psychickej záťaže a nadmerného sresu, hnevu, nenávisti a pod.

- Urinoterapia, kontroverzná, tabuizovaná, ale veľmi efektívna a lacná liečba. Odporáča sa orálne a obklady na podbruško (minimálne 3 dni odstatý moč zahriaty nad parou), asi 15-20 minút deňne.

- Vyhýbať sa hormonálnej antikoncepcii!!! Na dosiahnutie hormonálnej rovnováhy je dobré použiť prírodný progesterónový krém z rastliny Yam. Pozri Iné dôležité doplnky.

lauritka
4. črc 2013

@huncut inac aj ten moč znie zaujimavo, uz som o tom videla raz dokument ze viacej ludi pouzivalo vlastny moc na liecenie chorob.. vypit by som to urcite nevypila.. ale este obklad.. ved kto vie... 😕 😅

huncut
4. črc 2013

@lauritka no tak to je podľa mňa dosť veľa, lebo ked pozerám tie vitamíny C a dávkovanie pri 1000mg tak je uvedené že 1 tableta každý druhý deň...ale žeby až 3-5 tabliet to je podľa mňa neskutočne veľa 😒 ja neviem, to by som sa isto poradila s lekárom alebo aspoň v lekárni
ja ten vit. C si dávam tak 6-8 takých mini odmeriekčo je pri tom vitamíne /množstvo je ako na špičku noža/
skus sa spýtať @seginiatka, možno ti bude vedieť poradiť s tým dávkovaním
ti recepty som čítala aj ja, že koľko toho treba zmeniť
a nedá sa to laparkou odstrániť?
no tá urinoterapia aj mňa zaujala, presne ako si písala, obklady by som skúsila, ale piť isto nie

lauritka
4. črc 2013

@huncut ved prave aj mne sa to zdalo vela... no ze vraj taky sa laparkou neda z maternic dat vone.. len normalnou op. a tam est ehorozi , ze pri odstranovaci moze nastat krvacanie.. a vtedy musi ist cela maternica von. 😨

huncut
4. črc 2013

@lauritka fúha, no to je blbé.... a čo ti povedal lekár, odporučil ti operáciu, alebo vyskúšať ešte nejaké lieky?

lauritka
4. črc 2013

@huncut no zatial nic, ze uvidime o tri mesiace 😒 ci bude rast...

huncut
4. črc 2013

@lauritka no tak máš 3 mesiace nato, aby si skúsila prirodzenú cestu, dúfam už nebude rásť, len sa zmenšovať

zuzika18
4. črc 2013

@lauritka Nič nie je stratené. Ja som mala tiež myom. Mal do 3 cm. povedali mi že nie je problem otehotniet , že budem len viac sledovana. Pri preventívke mi ale zrazu zistili, že mi rýchlo rastie myom a tvrdili mi vtedy že sa asi zvrhol na rakovinu a že musí íst celá maternica preč a ihned podstupit liečbu. Zrútil sa mi celý svet. Tak som tužila po bábatku a teraz toto. No mne sa to nejako nezdalo , cítila som sa nejako divne. Pred jednou návštevou lekárky , kedy mi mali robit posledné odbery a stery pred operáciou som si urobila test a tam //. S rakoviny bolo tehotenstvo, ktoré teda nakoniec skončilo potratom v 8 týždni. Počas tejto doby mi myom narastol až na 11 cm a tlačil na babo a bral mu výživu. Brucho som mala ako v 5 mesiaci a po potrate výrazne krvácala. Po 6 týždnoch ma začali pripravovat na operáciu myomu, tu som mala po 3 mesiacoch od potratu. Tiež sa nedala laparoskopicky. Neslubovali nič, skor boli skeptický. No ja som sa zobudila a maternica zostala, i ked jej ešte nedávali vela šancí a povedali mi, že ešte nemusí byt funkčná, všetko bude závisiet od prvej mrchy a potom či bude schopná dorastat, kedže spolu s myomom zobrali kus sliznice. Ale my sme zabojovali, poctivo pila alchemilku a ona to zvládla a lekári od februára povolili snažilkovanie. I ked zatial sa nám nezadarilo, mala som rozhádzaný po tom všetkom cyklus, ale ten zasa upravil Inofolic a teraz funguje ako hodinky. Ale my sme vdačný za novú šancu a sme rozhodnutý šancu aj naplno využit, kedže cesta bola trnistá. Takže nevzdávaj sa, nevešaj hlavu, držím palce, 🙂

lauritka
4. črc 2013

@zuzika18 dakujeem, si zlata.. 🤐 🤐 🤐 🤐 tak si tiez prezila svoje. 😔 jasne, nevzdavam a bojujeme dalej. 🤐 🤐 🤐

lagunasa
4. črc 2013
lagunasa
5. črc 2013

takze toto je moj dnesny test. pozerany ale az po 20 minutach ( nejak som sa pozabudla ). dnes som 12.den od pichania pregnylu a 7. den po ET

majka1981
5. črc 2013

Baby ako sa pije ta alchemilka - do ovulky ci az do ocakavanej mrchy? Uz si nepamätam ako som ju pila pri prvom snazilkovani... a vsade pisu nieco ine.

matula333
5. črc 2013

@lagunasa ahoj ja len tak nahodou som nakukla do tejto temy a chcem ti len povedat ze ja tam cosi vidim..je tam pekny duch...myslim ze ani nemusim oci ocit..🙂 drzim palce verim ze to vyslo..🙂

lagunasa
5. črc 2013

@matula333 no je tam duch, ale pichali mi pregnyl pred 12 dnami a toto som videla na teste az ked som sa pozrela po 20 minutach ( zabudla som sa pozriet skor ) ....

matula333
5. črc 2013

@lagunasa Neviem ja sa az tak nevyznam co moze sposobit pregnyl a na co sa to vlastne picha.. ale tak duch tam je 😵 Uvidime o par dni...ci zosilnie...to co si pisala ze 7 den ET to je 7 den od transferu?prepac ale ja tomu az tak nerozumiem.. 😉 kazdopadne ti silno drzim palceky..fakt...a v akom centre si bola ak sa mozem opytat?

sarafortuna
5. črc 2013

@lagunasa , 12 dní, tak to by už nemal byť pregnyl 😵

lagunasa
5. črc 2013

@matula333 hej, 7. po transfere.
@sarafortuna no niektori tvrdia ze este na 12. den by mohol byt .... uvidim zajtra...

sarafortuna
5. črc 2013

@lagunasa , tak to už len musíš porovnávať s ďalšími dnami.
verím, že bude silnieť. držím palce 😉

lagunasa
5. črc 2013

@sarafortuna diky! uvidim...

kikaneu
5. črc 2013

@lagunasa jéééj moja, vidím ducha....z toho čo viem, pregnyl sa drží v tele 10 dní......držím prsty, aby si bola tehu 😉

lagunasa
5. črc 2013

@kikaneu no len toto bolo pozerane po termine ... cca 20min..... uvidim co zajtra .... ale zase je pravda ze po 4 min. som na to pozrela len tak zbezne a nic som nevidela. potom somna to troska zabudla a pozrela az po 20 min. ale uz som ten test doslova skumala .... a potom som tam toto zbadala. najskor som si myslela, ze mam len nieco na oku a tak tam vidim len rozmazane niece ale potom to zacalo mat aj tvar ciarky .... mozno ak by som aj po tych 4min ten test viac skumala tak ho tam zbadam, ale kukla som len tak zbezne ....

julka82
5. črc 2013

@majka1981 alchemilka do ovulky 🙂

denka01
5. črc 2013

@lagunasa jeeeej ja tam vidim ducha tiez,,,,, uvidis ciarka bude silniet. A akym testom si testovala? drzim palceky 🙂