Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

jania023
28. únor 2011

@leeena_4 ja somm mala robenu priechodnos ale pod narkozou zaroven z laparkou..ja by som si to ani za nic na svete nedala robit anbulantne..vraj to neskutocne boli ale to som iba pocula nemam s tym skusenosti,viem ze ti tam pusatia taku modru tekutinu a pozru utz ci presla vsade a kde nepresla tam je nepriechodnost a potom to musia prebijat ale to neviem ako 😖

jania023
28. únor 2011

@sarafortuna suhlasim stebou ja som mama 2IVF a 1IUI a aj tak nic z toho len neskutocne financne naklady a ta bolest.Dobry gynekolog vie pomoct ale musi chciet.CAR je vyslovene len pre pari neplodne a vy dievcence ste plodne az az ..nakoniec este budeme brat vsetke pililky aby sme neotehotneli ked uz budeme mat zo 2-3 deti a na tom co prezivme dnes sa budeme iba smiat 😉

elebe
28. únor 2011

@jania023 ty so mala robenú priechodnosť....akože ti prefukovali vaječníky?

leeena_4
28. únor 2011

@sarafortuna já se nehněvám, jen nevíš nic o mé diagnoze a jejím stavu, ani o mém doktorovi, tak myslím, že to nenmůžeš posoudit a u mě jsi opravdu vedle. Nereaguji na léky, které může předepsat obyčejný gyndař a proto musím do CAR. Ale hlavně je to o tom, že každá děláme to, co cítíme, že je nejlepší 😉
@jania023 mě doktor říkal, že pokud to bude bolet přestane a přispí mě, ale že to není zdaleka tak hrozné, jak se píše na dámských fórech 😀 docela mě tím pobavil

foryou25
28. únor 2011

@sarafortuna mozno mas pravdu, ale ja mam zenu gynekologicku, a ta ma teda vobec nevie pochopit, dobrych gynekologov je asi velmi malo.. 😒

jania023
28. únor 2011

@elebe ano mala som robenu ale v celkovej anestezii takze o tom neviem...ale lekar mi robil laparku a bol taky genialny ze to urobil tiez a hovoril ze tak ma vyhol bolesti pre nic aaa hovoril ze nasiel vzrasty a hnes ich aj odstranil laparoskopicky

sarafortuna
28. únor 2011

@leeena_4 , to je pravda že neviem,... preto som napísala, že sú 2% ktorí to potrebujjú... 😉
no len si myslím, že únik od "blbého" gyndoša nemá byť HNEĎ do CARu...
ja si myslím, že do CARU je dlháááá cesta... ale bohužiaľ tam niektorí skončia a budú najšťastnejší na svete.. 🙂

leeena_4
28. únor 2011

já teda mám naopak velice špatné zkušenosti s gynekoložkami ženami. Teď jsem měla muže a byla jsem moc spokojená. I mě mrzelo, že od něj odcházím řešit to do CARu.

jania023
28. únor 2011

@leeena_4 doktor je urcite chlap 😀 ty mu strc do zadku metlu a povedz mu ze to nieje az take hrozne ako to pisu na forach 😀 nie ale teraz vazne ..ja necitim bolest nejako extra skoro vobec a ked to boli mna tak uz kazdeho..mne ani na trhanie zuba netreba umrtvovat. 😒

sarafortuna
28. únor 2011

@foryou25 , treba skúšať... ja mám od roku 2008 štvrtú gynekologičku... od tej prvej som musela odísť, lebo som začala pracovať v inom kraji.. a potom som chodila od "blba k blbcovi" a teraz - klop klop - už verím,že som v dobrých rukách... je to perfektné aj na psychiku... som kľudná, až sa teším na budúcnosť a nechcem veci riešiť hneď.
fakt, skús hľadať na internete , na diskuciách a pod...

elebe
28. únor 2011

@elebe jaj prepáč neprečítala som príspevok čo si napísala vyššie....no tak to mne robili tiež a ambulantne,žiadna narkóza a môžem povedať že to neskutočne bolelo,myslela som si že prasknem a ešte mi aj nevedel zachytiť krčok maternice a cvikal vedľa.....baby mňa niesli na rukách do auta a vyzerala som ako v piatom mesiaci....ale ja som to mala všetko v poriadku,našťastie

jania023
28. únor 2011

@sarafortuna tak ako hovoris aj ja som to riesila ako unik..a keby som mala len lepsieho lekara tak tam vobec nemusim chodit lebo mam to stalo peniaze pre nic a nakoniec som otehotnela prirodzenou cestou a bolo to zadarmo 😉

leeena_4
28. únor 2011

@sarafortuna ale já mám skvělého gynekologa. Ale nemám náladu ti tady vysvětlovat, jak a proč je to u mě. Ty si to řeš se svou gynekoložkou a já si budu řešit náš problém v CAR a budeme spokojené obě 😉 Někomu vyhovuje roky zkoušení a čekání, někdo jedná hned. Nemyslím, že některá varianta je špatná. Jen mi prosím nenuť tu svou, já mám na věc jiný názor a své problémy znám líp 😉

sarafortuna
28. únor 2011

@leeena_4
@foryou25
môj názor vychádza iba z toho, že CHLAP nedokáže pochopiť, ako sa žena cíti, keď sa nedarí... mňa chlapi gyndoši vôbec psychicky nepodporili - vraj nemám tlačiť na pílu... chlapský žargón 😠 😠 😠 😠 😠
a táto nová, mala pochopenia - venovala mi čas vysvetľovaniu a povedala, že musím byť trpezlivá... to už je ženský žargón 😀 😀 😀

jania023
28. únor 2011

@elebe ti verim ze to musela byt hroza ten prefuk.. 😠

elebe
28. únor 2011

@jania023 no tak to mne robili tiež a ambulantne,žiadna narkóza a môžem povedať že to neskutočne bolelo,myslela som si že prasknem a ešte mi aj nevedel zachytiť krčok maternice a cvikal vedľa.....baby mňa niesli na rukách do auta a vyzerala som ako v piatom mesiaci....ale ja som to mala všetko v poriadku,našťastie a čoskoro polavili aj tlaky ktoré som mala a slabo som vtedy krvácala

leeena_4
28. únor 2011

@jania023 myslím, že každého to bolí jinak, znám holky, které to nebolelo vůbec. A dokror řekl, že pokud to bude bolet, uspí mě, takže jsem v klidu. Odmítám se kvůli tomu klepat měsíc dopředu 🙂

sarafortuna
28. únor 2011

@leeena_4 , prečo sa hneváš?
ja som reagovala, lebo si Kamilke odporúčala CAR ako lentilky... 😉

sarafortuna
28. únor 2011

@elebe , panebože... to je jak mučenie bosoriek v stredoveku... narkóza je narkóza... 😖 😖 😖 , a to bolo kedy?

sarafortuna
28. únor 2011

@jania023 , a potom prefuku si otehotnela? alebo čo vám pomohlo?
koľko máš rokov, ak prezradíš? 😉

elebe
28. únor 2011

@jania023 tak to teda bola,ale aspoň viem že mám vajcovody priechodné 😀 a inak je to pravda že nie každú to bolí,lebo tam bola ešte jedna baba a ju to bolelo minimum....ale ja som bola vystrašená jak zajac na poli,možno preto to aj tak bolelo....

jania023
28. únor 2011

@leeena_4 ono aj keby to bolelo a pridu na to ze tam bol problem tak je to vyhra...co neurobime pre nase drobceky 😉

leeena_4
28. únor 2011

@sarafortuna nehněvám se (kdybychom komunikovali osobně bylo by to poznat 🙂), jen ti říkám svůj názor a myslím si, že posouzení zda jít do CAR nebo ne, je na každé ženě a na jejím doktorovi. A kamilce jsem to radila proto, že mě to velice pomohlo i psychicky a kamilka se už docela trápí 😉
Jinak já bych taky byla ráda, kdybych do toho CAR nemusela, ale někdy opravdu není zbytí. I když nepopírám, že dnes někteří mladí dokotoři v CAR posílají holky na IVF a přitom jim dohromady nic není. Nedělají to ale všichni, takže se nedá říct, že CAR je jen bussines a stačí dobrý gynekolog 😉

leeena_4
28. únor 2011

@jania023 přesně i kdyby to bolelo, tak to chvíli vydržím 😉

jania023
28. únor 2011

@sarafortuna nie neotehotnela 😀 to bolo tak 6-7rokov dozadu a mam 30 a mala ma 3 rociky takze som otehotnela na 27...to bolo tak3-4 roky potom

elebe
28. únor 2011

@sarafortuna mne to robili asi tak pred 8 rokmi,podstupovala som všetky možné vyšetrenia,lebo sme z bývalým nemohli otehotnieť a nakoniec keď mi spravili možné aj nemožné testy sa zistilo že môj bývalý mal slabo zaľudnené a úplne slabé spermie.....takže fasa

sarafortuna
28. únor 2011

@elebe , no výborne... najprv vytrápili teba a chyba bola v chlapovi... 😉 😉 😉
no dnes už sa snažia riešiť oboch partneroch naraz... už z tej predstavy, že chyba je v 90% v žene vytriezveli... 🙄 🙄

sarafortuna
28. únor 2011

@jania023 , a otehotnela si potom prirodzene?

jania023
28. únor 2011

@elebe
@leeena_4 ono to zavisi hlavne ci tam je vzrast lebo ho musia prebi ale ked tam nieje nic tak by to nemalo byt nejak esxtra bolestive..je to sice neprijemne ale neumiera sa pri tom 😀 ale na mieste tej co ma tam vzrasty by som veru nechcela byt...ja ked som sa pytala lekara ze ako dlho budem na sale ked mi robili laparku tak z usmevom na tvari mi povedal ze nevie ze som ako kinderko...mala z prekvapenim vo vnutri 😀 inac ze asi 44min a nakoniec som bola 1h30 lebo museli tam odstranovat tie vzrasty

elebe
28. únor 2011

@sarafortuna však to....ale dnes sa všetko robí úplne ináč....no môj terajší priateľ je určite plodný,lebo už jedného syna má,tak dúfam že aj ja som 🙂