Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

elllla
22. bře 2010

Výsledný nález

1.

Normální hodnota
2.

Oligozoospermie: Nižší počet spermií než je stanovená norma (nižší než 20 milionů spermií na jeden ml)
3.

Astenozoospermie: Snížená pohyblivost spermií
4.

Oligoastenozoospermie: Menší počet a snížená pohyblivost spermií
5.

Teratoozoospermie: Normální počet tvarově nevyhovujících spermií
6.

Astenoteratozoospermie: Spermie jsou tvarově neodpovídající normě a zároveň jsou méně pohyblivé
7.

Oligoastenoteratozoospermie: Spermie jsou v menším počtu, tvarově neodpovídají normě a jejich pohyblivost je významně omezená
8.

Pyospermie: Přítomnost bílých krvinek ve spermatu (příznak zánětu)
9.

Nekrospermie: Spermie jsou ve spermatu mrtvé (norma 75 procent živých spermií)
10.

Aspermie: Nepřítomnost spermií v ejakulátu

kkamca
22. bře 2010

katkamarek1:no..ted ještě jestli to byla ovu..
Jak dlouho vajíčko žije?od ovu..

monana
22. bře 2010

Elllla dakujem za popis, nas caka spg 7.4.2010, po polrocnom snazeni zaciname vysetrenim mm.
Moj graf http://www.fertilityfriend.com/home/2c98af

elllla
22. bře 2010

aj vam padol kon pred chvilkou??

natulaaa
22. bře 2010

holky tak jsem zpátky,holky já to nedám,já netušila ,že to budu brát tak tragicky,od rána bulím,prostě to nějak nedávám ☹ ☹ ☹ ☹ 😔 😔 😔 😔 😔

lisa.j
22. bře 2010

ahojte

ellla, ano, cosi robia so serverom, lebo ani strecha nesla..ale svadba ano

lisa.j
22. bře 2010

natulaaa, skus mysleit teraz na to, ze buduci cyklus budes tehotna...a vzdy, ked ta to zase chyti, tak si opakuj: buduci cyklus budem tehotna ... (toto mi pomahalo pred hsg)

elllla
22. bře 2010

natul, zlaticko, sustred sa na to, ze to treba urobit, aby sa babetko dostalo potom do bruska.. mesiac pauza a potom hor sa na babetko!!! predstav si, ze by si otehu a prave kvoli tomu by sa vyskytol vazny problem... radsej to vyriesit skor a budes mat volnu cestu k vytuzenemu uzlicku!!!

albao
22. bře 2010

lisa.j: bolelo to HSG?

albao
22. bře 2010

natulaa: teraz to nevzdavaj! Nezabudaj na rozsudok, ktory nad tebou vyniesol sud! 😵

lisa.j
22. bře 2010

albi, hej, ale nastastie len kratko 🙂 ovela lepsie, nez moje niekdajsie migreny 😀

albao
22. bře 2010

lisa.j: trochu sa upinam, ze mne by to pomohlo. Ale trochu predbieham lekarske vysetrenia, uvidime. Co my pre tie miminka neurobime 🙂

lisa.j
22. bře 2010

albi, ale inak je to indi vindi...mna vzdy boli krcok na lavej strane, aj ked sa mi tam lekarka sparala pred porodom, neviem, co tam mam take bolave 😒 takze ked mi ho na rtg roztvarali, tak to bolelo, ale len par sekund...no a potom este ten moj upchaty vajcovod, ked sa lekarka snazila tym farbivom ho odblokovat...za toto sa mi potom aj ospravedlnovala 🙂 velmi mila zienka to bola, taka symposka, zatial asi najmilsia lekarka, aku som v uk stretla 🙂
ako som uz kedysi pisala, sla by som na hsg znova, keby treba....

lisa.j
22. bře 2010

albi, presne, co by sme my neboli schopne spravit ... muzi sa mozu schovat 😀

elllla
22. bře 2010

to hej, aj ja som s dokynou rozpravala, ze co ak to ani teraz nevyjde, ze co ma caka... povedala, ze laparka s niecim, lebo inak nevidi problem nikde... mm je OK, HP mam oK, na clostil krasne reagujem... tak uz to chce len otehuuuu...

acko
22. bře 2010

ahojte, tak som bola u pani doktorky, zobrala mi krv na hcg ci nahodou nie som tehotna ked je skoro 40 DC a menzes stale nic (ale mne doma testik nic neukazoval). Takze nepredpoklada ze by tam nieco bolo, ale pre istotu... podla vysledkov dostanem zajtra vyvolavaciu injekciu a potom na 2. den cyklu mi spravi hormonalny profil a od toho sa budeme odvijat v dalsom postupe. ale poviem vam, ze ked som jej ukazala grafy z FF, tak len kukala, ze co to je, ze take este nevidela... no skoda, ze lekari tu stranku nepoznaju, myslim si, ze je to neporovnatelne ako nejaky papierovy kalendarik, hlavne kolko sprievodnych info sa tam clovek dozvie...

A potvrdila mi, ze manzela mame poslat na spermiogram. vidim, ze ste si tu o tom pisali. Sestricka mi hovorila, ze treba 4 dni sexualnu abstinenciu - je dolezite toto dodrzat oboma smermi - t.j. moze to byt aj viacej ako 4 dni? nech ho neobjedname na termin ze v case akurat tych viac ako 4 dni budem mat mrchu 😀

albao
22. bře 2010

lisa.j: no pokial je to kratka bolest, to sa nejak zatnem, to nepovazujem za hrozu. Nejak to prezijem. A nevies, je nejaky rozdiel medzi laparkou a HSG, co sa tyka vajcovodov? Je niektore z tych vysetreni lepsie na odblokovanie vajcovodov?

elllla
22. bře 2010

acko, ak bude abstinencia dlhsia, bude tam vela starych a unavenych spermii... optimum je 3-5 dni...

lisa.j
22. bře 2010

acko, nie je dobre abstinovat dlhsie, lebo potom tam moze byt vela mrtvych spermii...ale ved aj bez teba si snad tvoj m poradi, nieee? 😀 😀 😀

albao
22. bře 2010

acko: ano, dlhsie nie je dobre abstinovat, lebo sa nazbiera viac starych spermii, ktore uz potom nie su velmi zdrave. Ja som to vyriesila tak, ze ideme ku koncu cyklu. Ked som vedela, ze mam ovulku, tak som MM objednala - posledny keksik bol v nedelu rano a ideme v stredu na obed. Takze to je len 3 dni a nieco, lenze v sobotu sme nestihli keksikovat (bola oslava), takze sme to v nedelu rano dobehli. Vsetci lekari hovoria, ze 3-4 dni abstinencie musia byt. Takze to chce "planovany" sex 😀

lisa.j
22. bře 2010

albi, no ja moc o laparke neviem...pri laparke toho mozu spravit viac, aj napr. s vajecnikmi (driling sa to vola?), a predpokladam, ze aj s vajcovodmi...pri hsg mozu fakt vyuzit iba tlak farbiva na pretlacenie, ale to ten vajcovod nesmie byt prilis upchaty...inak neviem, ci sa da vobec nieco robit, ked je vajcovod uplne upchaty, ako v mojom pripade. ja vlastne ani neviem, aky by bol byval dalsi postup, ci by mi navrhla lekarka laparku...lebo ja som s nou uz potom nebola, kedze som otehotnela...ja som mala mat kontrolu az o niekolko mesiacov po hsg, to hsg mi robil niekto iny.

lisa.j
22. bře 2010

albi, hsg ma tu vyhodu, ze to nie je v narkoze a je to neinvazivne, cele to trvalo asi 15 minut aj so vsetkymi pripravami lekarky (kedze to tam slo ako na beziacom pase), a hned som sla domov.

albao
22. bře 2010

lisa.j: hej, takze to necham na lekara, nech usudi sam, ci mi postaci HSG, alebo laparka bude lepsia. Zatial mu doverujem 🙂

V podstate sa citim tak "prirodne", lebo tolko bab tu berie clostil, dufik, ... Uz by som si aj ja nieco slahla! 😀 😀 😀

acko
22. bře 2010

dakujem 🙂 vsak preto sa pytam, ze to musim naplanovat 😀

larmimi
22. bře 2010

baby, ahojte, neviete nahodou ci je normalny pred mrchou ten biely vytok/hlien ako pri ovu???
vopred dakujem... 😉

esther03
22. bře 2010

elli ahoooj, tak od dnesku som si na sto precent ista, ze tehu nie som, bolelo ma podbrusko ako vzdy po ovu, davam si magnezium, vzdy zaberie a zabralo aj teraz , no co uz. Ozi, chcela som sa spytat, ako si bola spokojna s taborskym, rozmyslam prestupit k nemu 🙂 . Mozes aj cez IP 😉 DikDik

flamenga
22. bře 2010

larmimi je 🙂 môže ísť o tehu výtok, ale ja som ho napr. mávala aj v bežné cykly.... cca deň pred mrchou sa objavil výtok.... už som podľa toho vedela, že madam krvavá dorazí..... teraz, keď som bola prvý mesiac tehotná bol výtok tiež, ale objavil sa cca 2-3 dni po ovu, bol každý deň a bolo ho viac ako inokedy 🙂

evicka293
22. bře 2010

ellli dakujem za info len som tam tu morfologiu nevycitala ked na papieri je v %

larmimi
22. bře 2010

flamenga dakujem 🙂 a gratulujem k tehu 😉
mne ma prist mrcha zajtra...tak uvidim

evicka293
22. bře 2010

ester tvoj mm bol teraz niekedy na spg nevies aka ma byt ta morfologia prosim ta?