Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

marikac
15. říj 2010

@rebelie skoda, u mna si bola vazny kandidat na tehu ☹

marikac
15. říj 2010

@majatko ahoj, a nechodis spat skor , ako v ine dni? preto vstavas aj skor?

romea
15. říj 2010

@rebelie - škoda preveliká ☹(( vyzeralo to tak dobre

rebelie
15. říj 2010

@romea @marikac Ahoj holky, vypadalo to tak dobře, protože jsem měla ty zvýšené teploty, které ovlivnily BT a graf pak vyvolával falešné naděje... V úterý budeme mít výsledky spermia, tak se uvidí, co dál...

zuzanka27
15. říj 2010

baby ,kedy je najlepsie testovat? momentalne som 10 den po predpokladanej ovulke. ktory den uz mozem skusit testnut? vdaka

marikac
15. říj 2010

@rebelie 😉 davali ste jednu vzorku,ci dve? na rozbor? muz spolupracoval,teda nevymyslal, kym poskytol vzorku?

sarafortuna
15. říj 2010

ahojte, ja sa na to môžem vyprdnúúúúť 😔 😔 😔 😔 😔 😔
rozhodla som sa zmeniť gyndoša, no ešte si musím overiť nejaké veci o potencionálnej novej dr...
neporazilo by vás? 😠 😠 😠 😠
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

marikac
15. říj 2010

@sarafortuna ahoj, papas aj nejake prirodne lieky na podporu ovu?

sarafortuna
15. říj 2010

@marikac - minulý mesiac som začala s Femigardom - no vysadila som ho, lebo som špinila a mala teraz veľmi dlhý menzes... už asi kašlem na prírodné veci... čas beží... hoci ešte mi Lauritka poradila fytosoju, no dala som si len takú minidávku, lebo som uprostred cyklu... 😉 Femikvapky, mi už nejakú nezaberajú... 😔 😔 😔 - môj stav už chce asi lekára... ☹ ☹ ☹

marikac
15. říj 2010

@sarafortuna ja som tiez nad tym premyslala..ved prirodne by mi ublizit nemali, tak skusim,ale uvazovala som nad kotvičnikom ...ten moze aj muz aj ja....s tym mas skusenost???
http://www.zdravysvet.sk/kategoria/prirodna-byl...

sarafortuna
15. říj 2010

@marikac, ale veď ty mávaš ovu, nie? pokiaľ sa nesnažíte viac ako 6 mesiacov, tak by som to neriešila ešte žiadnymi prípravkami... stačí zdravý životný štýl + mužovi kúp Selezin a tebe stačia prenatálne vitamíny.... 😉 😉
ale ak chcete skúsiť, tak skúste 😉 😉 😉 😉

sarafortuna
15. říj 2010

@marikac, ono môže niekedy ublížiť aj prírodné - na to, že je to len bylinka a neublíži, sa netreba spoliehať... ale ten kotvičník vyzerá byť "neškodný" keďže je na takmer všetky veci... 😉

marikac
15. říj 2010

@sarafortuna viem iba vdaka ovulakom,ze LH stupa,klesa, a podla BT,ze teploty su ako po ovu,....moze byt,ze ovu nemam? teda ze vajicko sa neuvolni,aj ked vsetko ine vyzera tak ako keby ano?
skusam vsetko mozne,lebo teoreticky dajme tomu,ze ovu mam, sex je vtedy a predsa nic....tak isto je v tom nejaky hacik. neviem,ako veris vestkyniam a pod. ja uz som zo zufalstva volala na zive vysielanie, vravela mi,ze do pol roka otehotniem a budem mat syna,len ze sa mam poobezerat za nejakymi prir.liekmi
mozno to vyznie sialene,ze v 21.stor. tomu verim, ale ked ja uz uverim hocicomu...

romea
15. říj 2010

@rebelie - budem držať palce na ten spermiogram, neboj dopadne dobre a ak by bol aj malý zádrheľ, tak mu možno predpíše nejaké vitamíny. Dokonca v dnešnej dobe aj keď muž nemá žiadne spermie, dokážu ich vydolovať operáciou.

@marikac - tak môj manželík odolával spermiogramu pol roka, bál sa toho jak čert 🙂 otázky typu, čo ak ho budem mať zlý - opustíš ma? no skoro ma z neho porazilo kým som ho presvedčiala, a nakoniec má veľmi dobré výsledky (aj keď je to len orientačné, lebo sa to môže v dôsledku nachladnutia zhoršiť atď..). Teraz sa správa jak taký kanec 🙂 dodalo mu to sebavedomie a musím ho od seba odháňať. Ale aspoň doktor vie, že sa má zamerať na mňa.

@sarafortuna - tiež som menila pred pol rokom gyn. ale mám taký pocit že to tiež nieje ono, ževraj podľa neho sa máme milovať až keď sa zvýši BT lebo vtedy je ovu a ovu neprebehla ak nemáš hodnoty na 37,00.

sarafortuna
15. říj 2010

@marikac, ak ti BT ukazuje že máš ovu... tak ju na 100% aj máš... normálna "čakacia doba" na otehotnenie je 1 ROK. A ak sa stresuješ po pár neúspešných mesiacoch, tak si tu svoju "čakaciu dobu" predlžuješ...
PSYCHIKA JE MOCNA CARODEJKA!!! ak máš teraz v hlave myšlienku že potrebuješ niečo prírodné, tak to ozaj potrebuješ, lebo inak asi nebudeš kľudná... otehotnieť na prvý, druhý, či tretí krát je ako vyhrať 4. alebo 5. cenu v športke... je to iba pre zopár vyvolených... môj odhad je tak 1:20 😀 😀 😀 😀
Takže hlavne kľud a pohoda... 😎

sarafortuna
15. říj 2010

@romea, tak nerieš so svojim doktorom BT ale trvaj na tom, že chceš maš krásnu ovulku... 😉
ja mám za posledné 2 roky už 3tieho gyndoša... menila som prácu a išla som do iného mesta - 1. gyndoš bol možno po odbornej stránke dobrý /hoci mńa nepresvedčil/ no mal strašný systém, čakala som tam aj 4 hodiny a on mi iba pozrel menštruačný kalendár a povedal, že mám prisť o 2 mesiace - to ma riadne vytočilo!!!
a terajší gyndoš ma celkom dobrý systém, ani sa dlho nečaká, pekne sa porozpráva no on uprednostňuje "prírodnú cestu" a v juni mi tvrdil, že mám byť psychicky v pohode, byť zdravá a že otehotniem... - to tiež už asi nie je cesta pre mňa - lebo môj stav sa zhoršuje a nie zlepšuje - a doteraz som bola dosť kľudná a v pohode. Asi potrebujem klasický liečbu - clostyl a duphaston. A nie som si istá, či on sa touto cestou pustí... 😔

tiburcia
15. říj 2010

Ahoj holky...tak mě se o ovu 14 den může tak maximálně zdát sen 😀 😀 😀 😀 tohle je poslední graf co měřím, přirozeně to asi nejde, takže hurá na zákroky 😝 😖

a jak je vidět, opakuje se minulý měsíc, tipuju, zítra 36,9 a v neděli to spadne a dojde ms jako obvykle 🙄

http://www.fertilityfriend.com/home/2fcee4

sarafortuna
15. říj 2010

@tiburcia, nekajú maš nízku hladinu teplôt? si menila spôsob merania?

marikac
15. říj 2010

@sarafortuna mas pravdu, ale neviem si pomoct, tak rada by som chcela prestat na to mysliet,ale neviem ako to urobit ☹ ked ono to vlastne riadi mna, a nie ja to myslenie..... ☹ snazime uz 7 mesiac.
statistiky hovoria,ze pre zdr. par je normalna doba pocat za 6-7 mes. ale aj rok je normalny....
a ako pises, kupim nejake kvapky, ci hocico, nech uklunim toho diablika v hlave,co ma stale pokusa.... 😝
@romea to ako keby som pocula mojho muza, s tym,ze opustis ma? Oni snad myslia rovnako, ved ide o ich,"muzstvo".

tiburcia
15. říj 2010

@sarafortuna ne, ale hodinu 😉 minulý cyklus jsem měřila v 8 a sem tam sem musela třeba vstávat dřív tak to nebylo úplné a já jsem chtěla vidět celý graf, abych neprošvihla třeba ovu...tak teď měřím v 6 a buď vstávám do práce nebo spím dál.... tento měsíc mám fakt dost rozlítaný a jinak měřit ani nešlo...

tiburcia
15. říj 2010

@marikac a dr ti k tomu řekl co??? mě po půl roku dělal vyšetření a zjistil, že to nepůjde 😒

lauritka
15. říj 2010

@marikac tu su statistiky na triezvo 😉 😅 naopzaj do roka, roka a pol by som este nic neriesila, nechajte to na prirodu, potom k stale neotehotnies, tak budes riesit. 🤐

Přes to všecko si ale musíme uvědomit, že otěhotnění je malý zázrak a závisí na spoustě dalších faktorů. Jediné, co můžeme ovlivnit (kromě celkově zdravého životního stylu a pozitivního myšlení), je pomilovat se v některém z plodných dní, potom už to všecko závisí na našem těle a bylo by mylné se domnívat, že tím, že se spermie dostane k vajíčku, máme vyhráno. Závisí ještě na tolika dalších faktorech, které nijak neovlivníme, vajíčko se musí už od začátku správně dělit a vyvíjet, uhnízdit se v připravené děložní sliznici a přečkat mnoho kritických dní i týdnů. Mnoho žen ani neví o tom, že přestože opravdu došlo ke zdárnému oplodnění, vajíčko ty první dny nezvládlo a v poklidu odejde s menstruací. Takto bohužel končí velké procento oplodněných vajíček, i velká část těch opožděných menstruací může ve skutečnosti být těhotenstvím, které zaniklo ještě v naprostém počátku. Ale určitě to není důvod k jakémukoli stresu, tohle se děje tak často i u většiny zdravých žen, přesto se jednoho dne jednomu z oplodněných vajíček povede zvítězit a žena opravdu otěhotní.

Zpět na začátek

Pravděpodobnost otěhotnění u zdravého páru v jednom cyklu se udává 15-20%.
Můj muž jednou poznamenal, že je to, jako když si hodíte kostkou a padne Vám jednička, při šestce pak smíte házet ještě jednou 😉

Pokud budeme brát v úvahu pouhou matematickou pravděpodobnost, počítejte se mnou:
Po jednom cyklu snažení zůstane těhotných 15-20 žen ze 100.
Po dvou cyklech už je to 28-36 žen ze 100
Po třech cyklech 39-49 žen ze 100
Po čtyřech cyklech 48-60 žen ze 100
Po pěti cyklech 56-68 žen ze 100
Po šesti cyklech 63-74 žen ze 100
Po sedmi cyklech 68-79 žen ze 100
Po osmi cyklech 73-84 žen ze 100
Po devíti cyklech 77-87 žen ze 100
Po desíti cyklech 81-90 žen ze 100
Po jedenácti cyklech 84-92 žen ze 100
Po dvanácti cyklech 86-93 žen ze 100

To je samozřejmě pouze matematika, ve skutečnosti si s námi příroda stejně pohrává po svém 🙂, ale vidíte, že ani do roka neotěhotní všechny ženy, které se o to snaží, i když třeba nikde není vůbec žádný problém.
Chtěla jsem ale připomenout, že vážně není třeba propadat panice, pokud se nám nepovede otěhotnět do třech měsíců (byť se to všem známým kolem podařilo), většina zdravých párů bez problémů otěhotní do roka od začátku snažení. Proto se Vámi asi většina lékařů nebude chtít zabývat, když k nim vyděšeně přiběhnete po třech měsících neúspěchu. I když jste si 100% jisté, že jste se pomilovaly přesně v den ovulace, (pochopitelně pokud nemáte žádné jiné problémy nebo podezření na ně). Prostě proto, že i když není nikde žádná chyba, máte šanci tak 2:3, že se Vám za tři měsíce otěhotnět podaří.
Prostě si hned na začátku snahy otěhotnět uvědomte, že to nemusí jít hned a nějakou dobu to může trvat, i když jste zvyklé si bez problémů v životě zorganizovat všecko, tohle ve Vašich rukou bohužel není 😉

sarafortuna
15. říj 2010

@marikac
@romea , ja som svojho muža zatiaľ nezaťažovala spermiogramom, aj preto že vo februári sa nám podarilo otehotnieť... no aj predtým aj teraz hučím do muža, že ja nepotrebujem rýchle a dlhožijúce spermie, ale potrebujem hlavne ZDRAVE spermie... tak teraz už počúvol a aj sám si dá Selezin.. pretým som mu ho musela nanútiť ako decku..podať tabletku a pohár s vodou ☹ ☹ ☹
tí chlapi si fakt neuvedomujú, že rovnako je potrebný ich dobrý zdravotný stav - keď sa to zle začne, tak ani superzdravé telo ženy si s tým neporadí...
Toto prízvukujte svojim mužom, keď nechcú papať vitamíny - zlá spermia nám môže ublížiť... hoci dokázať to nikto nevie, ale radšej spraviť maximum ako potom špekulovať, že prečo sa niečo stalo/nestalo.
mńa potrat "vyradil" zo starých dobrých koľají... 😔 😔 😔 😔 niekedy si prajem, keby sa nám radšej vtedy nepodarilo - radšej by som čakala aj další polrok i rok na ZDRAVE tehotenstvo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

majatko
15. říj 2010

@marikac nezda sa mi, zeby som chodila skor, dari sa mi tak okolo pol dvanastej, tak si nemyslim, ze by som mala byt uz o piatej rano vyspata 🙂 ja si myslim, ze je to tym, ze som nedockava, kedy bude rano a aka bude teplota, tak sa zobudim skor 😅 nehovori sa tomu zavislost na merani? 😀

sarafortuna
15. říj 2010

@lauritka,
Po jednom cyklu snažení zůstane těhotných 15-20 žen ze 100. - to sa mi zdá veľa... 😀 😀 😀 , asi tam počítajú aj tie čo nechceli a ostali tehotné... 😀

marikac
15. říj 2010

@tiburcia moja lekarka vacsinou cas na kedy ma objedna nedodrzi, ja sa musim vypytovat z prace, a cakam tam aj hodinu navyse,kym pridem na rad. Jednak netuzim sefke rozpravat o tom,co riesim s lekarkou ani o tom,preco vlastne som bola dlhsie ,nez som povedala. Raz mi urobila Horm.profil, raz folikulometriu a to bol cely proces. (na dalsiu folik.teda o 3 dni som prisla a lekarka bola hospitalizovana.)Viac som jej nevolala. Myslela som,ze mi staci merat BT,cikat na ovulaky. Ale zakladom je psychika,kazdy to hovori,vsade sa to pise. A to je jedina vec, ktoru moja lekarka nevylieci, a ani ja, lebo neviem ako na to. ☹

sarafortuna
15. říj 2010

@tiburcia, tak potom sú tie teploty OK 😉

marikac
15. říj 2010

🙂 @lauritka keby som len vedela v ktorej z tej skupiny v statistike som,nech sa hned ukludnim

sarafortuna
15. říj 2010

@marikac, práveže to "vyliečiš" iba TY 😉
recept je jednoduchý: musíš veriť, že sa to v najbližšom čase podarí, nesmieš si dávať termíny, že dokedy - ale proste "čochvíľa" otehotniem a kým otehotniem, tak si ešte ten čas vychutnám a naplno využijem na to, na čo potom nebudem mať čas...
Ja som si v decembri povedala, že január a február si dáme pauzu, schudnem naberiem vitamíny a v marci šup na to...
a šup sa podarilo vo februári 😀 😀, vtedy som sa fakt presvedčila, že ideme na to od marca... 🙂

teraz sa snažím zmieriť s tým, že tento rok už nič neporiešim... takže možno cez vianoce alebo až v novom roku sa do toho pustíme... Práve som si dala takéto predsavzatie... 😀 😀 😀 len ma trochu štve, že čo bude od nového roku s mojou robotou... ale čert ber aj robotu...! dajak bolo, dajak bude...!!! 🙂

pozrite si niekedy televízne správy a tešte sa z toho, že máte svojich manželov doma, živých a zdravých... vo svete je toľko nešťastia... ☹ a čo by iní dali za naše problémy... či otehotniem v roku 2010 alebo až v roku 2011?

sarafortuna
15. říj 2010

v živote je základom VIERA... preto ľudia veria v Boha, lebo niečomu musia veriť, aby sa tu nezbláznili... takže stačí veriť, že som zdravá, telo sa "napraví", ovulka príde, muž má tie najzdravšie spermie a ja čoskoro otehotniem...
treba oklamať samú seba a jednoducho a NAIVNE, z celého srdca veriť.... 😉

keď ja začínam filozofovať a mať dlhé príspevky, je načase vypnúť počítač a dačo užitočné spraviť... 😀 😀 😀 😀
krásny víkend všetkým a veľa veľa optimizmu a viery...

"Ak nebudeš mnoho očakávať, budú sa ti zdať aj malé veci veľkými." Platón