Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

vejula
13. únor 2012

@irsina83
aha si začala odsavať ked ťa hryzala?

zardia
13. únor 2012

@barbora21 ja tiez dufam 🙂... len ma strasne hneva, ze vsetky trochu priznaky co som mala, bolest prs a take veci odozneli.. proste vsetky take veci pri ktorych som si vravela, joooj teraz to urcite vyslo su prec :(

vejula
13. únor 2012

@lauritka ja dufam že nemôžem mať nejaky zapal maternice. lebo tyžden tie bolesti a teraz teploty i ked nemam ani sopel ani hrdlo 😖 Ale čo som študovala tak nikde nieje pisane že zapal maternice môže byť z nedostatočneho obliekania. Tak neviem 😖 vraj za to možu bakterie. Snad len zbytočne stresujem 🤐

lauritka
13. únor 2012

@vejula testni ovu aj dnes.

kikaneu
13. únor 2012

@evakva toto všetko viem 🙂 mám vyštudovanú biológiu, zaujal ma ten čaj 🙂 no aj tak vďaka 🙂 pôjdem si ho dať namiešať 🙂 no zatiaľ som pred ovu, ešte len 9DC, takže mám čas 😉

irsina83
13. únor 2012

@vejula nie Eluska je nedonoseniatko a bola dlho v inkubatore a naucili ju na flasku a doma ked som ju aj ucila kojit tak hltkala vzduch a grckala a tak som pokracovala v odsavani a odsavam stale 😅 zo zaciatku som mala az 1,7litra mlieka denne co nemala mala sancu vypit a tak som postupne menej a menej odsavala a tak sa mi postupne stracalo 😉 teraz odsavam len raz na rannu davku a to je vsetko...

nativanativa
13. únor 2012

@irsina83 nie nie , urcite nic z toho nebude 😝 , ja sa poznaaam

irsina83
13. únor 2012

@nativanativa to som vtedy tvrdila aj ja 😵

irsina83
13. únor 2012

@lauritka Hormonatur ženy 60tbl

Pre zachovanie optimálnych hormonálnych hladín a mladistvého vzhľadu a vitality i do vyššieho veku.
Efektívne pôsobenie špeciálne zostavenej kombinácie rastlinných extraktov - fytohormónov obsiahnutých v prípravku (Dioscorea villosa, sójové izoflavonoidy, Angelica sinensis spolu s ďalšími fytohormónmi).

Pôsobí proti:

* osteoporóze
* príznakom menopauzy
* menštruačným bolestiam (optimálne užívať od 14.-teho dňa cyklu do jeho skončenia)
* vzniku obezity nad 40 rokov, stimuluje reguláciu tuku
* prírodná náhrada estrogénov na udržiavanie hormonálnej aktivity adekvátnej mladšiemu veku, pričom na rozdiel od klasickej hormonálnej terapie pôsobí zároveň ako prevencia výskytu nádorov závislých od hladiny estrogénov (nádory prsníkov, vaječníkov) a podpora jej liečby
* koncentráty raslinných hormónov podstatne zvyšujú duševnú a telesnú aktivitu a pružnosť mysle
* pôsobí proti vzniku rakovinových ochorení, na zvýšenie výkonnosti
* zvýšenie sexuálnej výkonnosti, zlepšenie fyzickej a psychickej kondície

Pôsobenie účinných látok v prípravku na odstraňovanie príčin ochorení na základe najnovších skúseností:

Sójové izoflavonoidy sú najvýznamnejšie fytoestrogény – hormónom podobné látky rastlinného pôvodu, ktoré sú schopné viazať sa na estrogénový receptor a narúšať tak funkciu endogénnych estrogénov v organizme. Pre tieto účinky sú významné z hľadiska znižovania výskytu hormón-dependentných typov nádorov (rakovina prsníka, rakovina maternice), pretože potláčajú nežiadúce estrogénové aktivity, ktoré sa môžu spoľupodieľať pri tvorbe týchto nádorov. Sójové izoflavonoidy predstavujú prírodnú náhradu estrogénov bez vedľajších nežiadúcich účinkov a sú schopné viazať sa na estrogénové receptory v tkanivách, ktoré reagujú na hormonálnu substitučnú liečbu. Tým pomáhajú pri zvládaní komplikácií spojených s klimaktériom (osteoporóza).

Dioscorea villosa je rastlina, ktorej účinok je významný pre dosiahnutie optimálneho množstva a balancie ženských pohlavných hormónov estrogénov a progesterónu, ktoré majú významnú úlohu pre zdravie ženy. Obsahuje substancie (diosgenín), ktoré majú podobnú štruktúru ako steroidné hormóny estrogény a preto sa zaraďuje medzi fytoestrogény – látky, ktoré sa viažu na estrogénové receptory a narušujú tak funkciu endogénnych estrogénov v organizme. Pre tento efekt sú významnými z hľadiska znižovania výskytu hormón-dependentných typov nádorov, napomáhajú regulácii menštruačného cyklu a pomáhajú tiež pri zvládaní komplikácií spojených s klimaktériom.

Angelica sinesis (Dong quai) je rastlina, ktorá sa využíva na relaxáciu svalstva maternice pri menštruačných kŕčoch, na zvýšenie tvorby progesterónov. Progesterón je dôležitý hormón pre prevenciu a tvorbu osteoporózy, pretože sa priamo podieľa na tvorbe osteoblastov (buniek formujúcich kosť).

Kórejský žeň-šeň pozitívne vplýva na fyzickú aj psychickú aktivitu, najmä v období zvýšenej námahy a pri vyčerpaní, urýchľuje regeneráciu organizmu, udržiava optimálnu hladinu glukózy a má pozitívny efekt na sexuálnu aktivitu.

Lapacho (Tabebuia impetiginosa, Pau D'Arco) je rastlina, ktorej základnými účinnými látkami sú lapachol a beta-lapachon, ide o látky s protizápalovou a protinádorovou aktivitou. Lapacho normalizuje a posilňuje činnosť vnútorných orgánov, podporuje trávenie a povzbudzuje látkovú výmenu. Pôsobí pri posilňovaní imunity a má značné využitie v prevencii a v podpore liečby onkologických ochorení. Používa sa pri chrípke, nádche, kašli, pri liečbe kandidóz a herpesu, pri zápaloch maternice a vaječníkoch, pri zápaloch kĺbov (ateroskleróza a reumatizmus). Pau D´Arco sa využíva v prevencii rakoviny najmä pre svoje schopnosti inhibovať fibrín. Fibrín je bielkovinová molekula dôležitá pri tvorbe ochrannej bielkovinovej vrstvy nádorových buniek a je tiež dôležitý v procese tvorby nových ciev. Tvorba nových ciev je súčasťou formovania nádorových štruktúr, preto inhibícia fibrínu a regulácia tvorby nových ciev je doležitou súčasťou v prevencii rakoviny.

Chróm je esenciálny stopový prvok, ktorý pomáha organizmu udržiavať normálnu hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Má tiež dôležitú úlohu pri metabolizme tukov, čím sa podieľa na znižovaní tuku a telesnej hmotnosti.

Selén je stopový prvok so silnými antioxidačnými vlastnosťami. S nedostatočným príjmom selénu sú spojené mnohé ochorenia: poruchy funkcie štítnej žľazy, degeneratívne postihnutie kostí a kĺbov, svalová dystrofia, infarkt myokardu, onkologické a kardiovaskulárne ochorenia. Podľa vedeckých poznatkov protirakovinový účinok selénu je v tom, že zvyšuje imunitný systém, podieľa sa na metabolizme karcinogénnych látok, metabolity selénu inhibujú rast nádorových buniek a podieľa sa na syntéze enzýmov, ktoré majú antioxidačné účinky. Je nevyhnutný pre činnosť pankreasu a prispieva k pružnosti tkanív. Užívanie selénu má veľmi dobré účinky na organizmus žien v menopauze, pretože zmierňuje návaly horúčavy a nevoľnosti.

Molybdén je stopový prvok, ktorý podporuje metabolizmus sacharidov a tukov. Okrem toho je dôležitým prvkom enzýmu zodpovedného za vstrebávanie železa v organizme. Ovplyvňuje ukladanie fluóru a tým i ochranu pred zubným kazom. Jeho nedostatok spôsobuje spomalenie rastu, zníženie plodnosti, močové a žlčové kamene.

Bór stimuluje tvorbu estrogénov aj u žien po menopauze, a tým môže byť účinný v prevencii a liečbe osteoporózy. Okrem toho je bór potrebný pre metabolizmus vápnika a magnézia, zvyšuje ich vstrebávanie a následné ukladanie do kostí a chráni pred vznikom osteoporózy. Využíva sa pri liečbe niektorých druhov artrózy, zmierňuje bolesti kĺbov.

Vitamín D3 (cholekalciferol) pomáha pri vstrebávaní vápnika a fosforu, ktoré sú potrebné pre zdravé zuby a kosti. Hrá dôležitú úlohu v správnej funkcii svalov, nervov, rastu buniek a delení kožných a krvných buniek.

Jód je dôležitý pre správnu funkciu štítnej žľazy. Bunky štítnej žľazy vychytávajú jód z krvného obehu a následne ho využívajú v syntéze hormónov. Jód pomáha pri odbúravaní nadbytočných tukov, zabezpečuje dostatok energie, udržuje zdravé vlasy, pokožku a zuby.

Spôsob užívania: 1 tableta denne, vyššie dávky po konzultácii s lekárom

Zloženie (v 1 tablete):
dioscorea villosa (wild yam) 180mg
angelica sinesis (dong quai) 80 mg
kórejský žeň-šeň 60mg
Pau D´Arco 60 mg
sójové izoflavonoidy 45 mg
bór 0,5 mg
molybdén 150 mcg
chróm 80 mcg
jód 70 mcg
selén 50 mcg
vitamín D3 5 mcg

lauritka
13. únor 2012

@irsina83 no lenze tu je problem, ze ja som brala alen cistu soju. a ty tam mas viac latok. a nie som si ista, ci sa to moze takto narazovo, ako dievcata brali soju.
lebo tam potrebujes aspon 150mlg isoflavinov denne. takze to si netrufam povedat, ci toto mozes uzivat ako samostatnu soju.
skus este napisat do temy. kockam...
to by ti vychadzalo minimalne 5 tabliet denne...

irsina83
13. únor 2012

@lauritka to si ju radsej kupim cistu, dakujem 😉

lauritka
13. únor 2012

fytosoja je 25mlg v jedej tablete. ja som brala 3,4 den 6 tabliet /150mlg/ , 5,6 den 7 tabliet /175mlg/
7 den 200mlg- 8 tabliet...

lauritka
13. únor 2012

@irsina83 ved prave. radsej neexperimentovat. toto davkovanie co som ti napisala, maju uz kocky odskusane. 🙂

irsina83
13. únor 2012

@lauritka jasne tak 150g cistej, vsak??? ked budem mat ms tak si ju kupim.... lebo tento cyklus to vidim na dllhoooo este 😠

irsina83
13. únor 2012

@lauritka ok moja kupim tu fytosoju 😉 dakujem za rady 😉

andrejta
13. únor 2012

ahojte, ja len tak na okraj k tej sóji, viem, že mnohým pomohla. ale nedávno som čítala, že pri endometrióze sa sója, teda sójové izoflavóny sa nesmú. To len pre informáciu, lebo ja som to do seba tiež tlačila asi 4 cykly, bez toho, aby som vedela či náhodou endometriózu nemám. Ale v konečnom dôsledku bez úspechu. Držím palce

vejula
13. únor 2012

@lauritka testovala som a čiarka už bola takmer neviditelna

fifitko25
13. únor 2012

@lauritka ahoj moja, chcem sa ťa opýtať ako odborníčky na BT 😉 : môže utrogestan, podávaný vaginálne, ovpyvniť BT? niekde som čítala, že áno, lebo je to vlastne progesterón a ten udržuje teplotu hore, po vysadení zas klesne.... stalo sa mi to minulý mesiac, po vysadení som klesla a začala krvácať, i napriek 4 pozitívnym tehu testom.....

lauritka
13. únor 2012

@irsina83 ok. uvidime, ci sa tvoja ovu spamata 😉

@vejula no zaujimave, tak som zvedava na dalsie teploty. 😉

@fifitko25 myslim, ze nejak extra teplotu nezvysuje.. mozno su akurat krajsie teploty 🙂 mam grfy v albume, brala som ho po iVF a KET.. oktober 2007 a april 2008 tusim..
tak ked vysadis, progesteron klesne, to je jasne, ale klesne aj tvoj, a potom pride mrcha.
a asi sa ti to neudrzalo-- 😒 ked je neico zle, ani lieky tomu nezabrania... zial ☹

fifitko25
13. únor 2012

@lauritka viem, doktor mi to tiež povedal, že to asi nebolo dobré, preto to odišlo.... len sa bojím, či sa to nestalo práve chýbajúcim progesterónom... mám totiž dnes posledný deň na jeho dávku a zajtra čakám mrchu, bojím sa scenára z minulého mesiaca.... aj tak ďakujem za odpoveď 😉

lauritka
13. únor 2012

@fifitko25 neboj urcite nie.. ja som brala progesteron a mala som dvakrat potraty..

fifitko25
13. únor 2012

@lauritka och, to ma mrzí ☹ ☹ ☹

vejula
13. únor 2012

@lauritka no mne teraz k večer ustupla treplota tak som šupla paralen, takž zajtra asi merať nejdem a uvidim či to odide, teda pevne dufam 😖

lauritka
13. únor 2012

@vejula jasne, nevadi, mozes az pozajtra, ved budeme vidiet, ci je hore.

lauritka
13. únor 2012

@fifitko25 uz je dobre.. bolo to davno...

fifitko25
13. únor 2012

@lauritka aj keď dávno, je to smutné..... a prečo sa ti to udialo? ak mi to teda môžeš napísať 😉

lauritka
13. únor 2012

@fifitko25 neviem.. bolo to po umelom.. takze sa ani necudujem.. tam je vela potratov.. pricina sa nemusi zisitit vobec.. vo vela pripadoch proste nieco nie je dobre a priroda to sama odluci...

radkovadanka
13. únor 2012

@lauritka skúšala na 12 DPO ale bo neg. A teraz už druhy den krvácam, ale nemam bolesti brucha...ale teplota je stále hore...vobec tomuto nerozumiem. Aj prsia ma stále bolia. Odvtedy som netestovala.

fifitko25
13. únor 2012

@lauritka ☹ 😒 nespravodlivé to je 😔

vejula
13. únor 2012

@lauritka A KOLKO SA Už Sažite ak s možem spytať? A aky je u vas problem?