Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

lauritka
31. led 2013

@activia presne tak, po tych vsetkych pripadoch tu na koniku ani ja :D

trish22
31. led 2013

@activia och booože, ja už neviem komu mám veriť. 😖 Tak snažiť sme sa snažili ale nie až tak. včera sme nepoistili, lebo malý spal s nami v posteli....mali sme "prirodzenú antikoncepciu" 😀

trish22
31. led 2013

@lauritka no asi by ma s tým grafom vyhodil 😀 on moc akože neverí na to BT. Tvrdí že to môže ovplyvniť všeličo. Ale teda zatiaľ čo mám grafy tak tie som mu dala a dal mi ich do karty 🙂 a že ich mám ukážkové.
ďalšie dni ukážu 😉

pa_mi
31. led 2013

@lauritka jasne, spojis prijemne s uzitocnym 😀

mariankamk
31. led 2013

@trish22 podla mna si folik mala, len ho doki nenasiel... 🙄

pa_mi
31. led 2013

@trish22 mozno prave preto sa zadari. ze ste boli uvolneni a nemysleli na to ze ovu, ked ste s nou nepocitali. ja by som tiez verila skor svojmu telu (teda BT) ako lekarovi - mohol mat zly den alebo sedy zakal 😀 😀 😀

lauritka
31. led 2013

@trish22 hej hej. jasne. len tak nieco ovplyvni lutelnu fazu, mozno keby si pila kazdy den dva litre vina 😀 😀 to uz by si bola alkoholik

activia
31. led 2013

@trish22 neboj 3-4 pred ovu je v pohode, inak konkretne ta kocka co som ti o nej pisala, mala posledny tutu mutu 5dni pred ovu, takze vobec zazraky necakala a vidis motyka vystrelila 😉

trish22
31. led 2013

@mariankamk možno ....ale ved tolko sme to hladali ☹
@pa_mi dakujem 🙂
@lauritka tak vinko som si večer dala teda to je pravda. ale iba včera a možno také 2dl
@activia no som velmi zvedavá ako dopadnem ja

No isté je, že dnes si idem aj tak zacvičiť. Už tretíkrát tento týždeň. Normálne ma to baví, aspoň sa vyplavia nejaké tie endorfíny a budem sa cítiť dobre. Nebudem sa ani šetriť ani nič, kašlem to. Ked to má vyjsť tak to vyjde i tak a ed nie tak nie. 😖

lauritka
31. led 2013

@trish22 ano cvicit cvicit 🙂

2 dc je nic. 😝

figurka1985
31. led 2013

@pa_mi ja som skusala aj grepovy dzus... ale z toho mi bolo tak sladko, ze sa mi skoro zacalii tvorit z hlienu hrudky...ako na mykozu, pricom nic nesvrbelo... neviem, preco.. 😕

pa_mi
31. led 2013

@figurka1985 aha, ja sa snazim kupovat taky ten akoze najlepsi. a predtym som vobec nemala hlien len po ovu taky ako zelatina ale len jednorazovo. potom som zacala pit toto a mam krasny priesvitny, tahavy. ale tak kazda sme ina tak verim ze to nemusi kazdemu robit dobre. mne napriklad alchemilka robila vyslovene zle 😕

figurka1985
31. led 2013

@lauritka potom daj vediet, ako to na teba posobi 🙂 uskodit to ale nemoze v ziadnom pripade🙂 😉

figurka1985
31. led 2013

@lauritka
@pa_mi
@trish22
@mariankamk a ostatne dievcata- pekny den prajem 🙂

Myslite, ze ovulka uz mohla prbehnut? Grafik vyzera takto: http://www.fertilityfriend.com/home/Figurka1985
Vcera vecer ma strasne pichal pravy vajecnik- aj pred keksom, aj po nom... tak sme to vyuzili 😝 dnes som stupla len minimalne, ale uz trosicku zacinam citit prsia... obycajne ma zacnu boliet (neviem preco) hned po ovulke....Vajko uz nepicha... myslite, ze to bola len predzvest ovu? Kazdopadne vyuzijeme aj dnesok 😵 😵 😵 este ze je to take púrijemne 🙂

mariankamk
31. led 2013

@figurka1985 si na tom nepodarenom rozhrani, tak tazko povedat... len si este pekne uzite 🙂 😉

figurka1985
31. led 2013

@pa_mi Mozno na buduci cyklus skusim este aj ten pupalkovy olej, aj grepovy dzusik. Ja ho mam strasne rada, a vacsinou mi ho mm. odstavoval aj s pomarancom 🙂 mnamky- az sa mi slinky zbiehaju 🙂)))) alebo skusim jest grep kazdy vecer 🙂 uvidime, co to bude potom 🙂

lauritka
31. led 2013

@figurka1985 este si sice nizko, ale aj telo moze zareagovat trosku pozdejsie na progesteron, kedze meriame len raz za den.. cize teoreticky to uz aj mohlo praksnut a zajtra stupnes.. ale dnes by som este poistila ;)

pa_mi
31. led 2013

@figurka1985 tak ako hovoria baby podla mna. ked si mala bolesti a dnes uz nemas tak si myslim ze bola ale este to tak vyrazne nestuplo. ale stuplo o 0,2 stupna a myslim ze takato hodntoa je treba na ovulku. no a uvidis este zajtra ci stupnes 🙂 ale pre istotu nedaj ani dnes muzovi vydychnut 😀 😀 😀

nessik
31. led 2013

Ženy, zdravím a dotaz. Včera jsme si dělala ovulační test a testovací čárka byla silnější než kontrolní. Dneska jsou čárky stejné. To je taky pozitivní nebo ne? A ovulace dojde do 24-48 hodin od prvního nebo druhého testu? Jen mě to zajímá, ne že by to bylo životně důležité. Předevčírem byl ovulační test negativní.

mariankamk
31. led 2013

@nessik za pozitivny ber ten prvy, ovu ocakavaj do 48 hodin...

nessik
31. led 2013

@mariankamk děkuju 🙂

ljonas
31. led 2013

ahoj, jsem 23 DC a teploty mij de dolů - cyklus mám 27 je to už pokles před MS? děkuji

http://www.womenzone.cz/uzivatelka/luciej/grafy...

figurka1985
31. led 2013

@lauritka
@pa_mi
baby- nove spravy... teraz som bola u svojej gyn.... kvoli odporucaciemu listocku na imunologicke vysetrenie. Najprv mi ho nechcela dat, vraj nema ani potvrdene, ci mam ovulaciu. Povedala som, ze si meriam bt, a stale sa mi na zaklade teploty potvrdi- tak ona vraj meranie BT neuznava. Ze na to treba vierohodnejsi dokaz. tak som vysadla na kozu- som 12 dc, chcela som vediet, ci uz mam teda po ovulke, ci nie. Jej odpoved bola, ze tento cyklus je urcite anovulacny. Vraj tam nevidi nijaky folikul, nic, a ovulacia isto nebola..... 😒 Zneistila ma, ze urcite som takych anovulacnych cyklov mala viac... ze by som mala brat estrogeny.... 😢 😢 😢 nechapem... je mozne, ze bolesti- pravidelne na 11-13 den, a nasledne zvysena teplota- nemusia potvrdzovat ovulaciu???? Bola som si ista, ze ovulaciu mam, a teraz ma tak vystrasila.... 😢 😢 😢 co si myslite?? :(

pa_mi
31. led 2013

@figurka1985 do kelu, to je uz 2. lekar po @trish22 ....zeby sa gynekologovia spriahli proti nasej skupine BT? co povies @lauritka ? ja teda uz tiez neviem. ale vsadial sa to uvadza ako metoda na zistenie ovulacie tak nerozumiem. ja idem buduci stvrtok k mojej gynekologicke na preventivku tak sa jej na to tiez urcite opytam, co ona povie....ale keby mi aj povedala ze ovu nebola tak jej neverim - akoze tie bolesti v piatok ked som nemohla ani rovno sediet potom boli akoze co?

moni1007
31. led 2013

Ahojte kocky 🙂 tak ja poslusne hlasim 1DC 😠 😔 no co uz. dnes som si kupila opat matersku vceliu kasicku a zenksy caj a rozmyslala som aj nad Femi kvapkami, len sa bojim, aby som si zbytocne nerozhadzala cyklus, kedze ovulku mavam pravidelne a mrcha je tiez v pohode. Asi by boli aj zbytocne, nie?

@figurka1985 a robis aj ovu testy? ja som dvakrat skusala porovnat ci mi suhlasia ovu testy s BT a suhlasilo mi to, teraz dokonca aj s potvrdenim ovulky od dr 🙂 Jemu som tiez spominala, ze meriam BT,ale nepovedal nic na to. Za to urolog mojmu muzovi kazal, aby som si merala BT a aj mu vysvetloval ako 😀 😀

figurka1985
31. led 2013

@pa_mi presne, ja jej tiez velmi neverim.... mne to pripada, ako keby ma chcela vystrasit, poslat na x-vysetreni, aby ma zneistila, robila kazdy cyklus sono, a ine vysetrenia, ktore jej poistovna, aj ja samozrejme uhradim.... nesedi mi to cele.... ☹
neviem, co si o tom mam mysliet... kazdy cyklus mam cca.26-27 dnovy- ovulaciu bolestami aj teplotou 100% potvrdenu, aj naposledy, co som bola na preventivku, mala som 20 mm folik, a druhykrat 17 mm... vyjadrila sa, ze som pred ovulkou. a zrazu ovulku nemam???!!
neverim! podla mna ti doktori z nas chcu vytiahnut co najviac penazi...

figurka1985
31. led 2013

@moni1007 ten 1.dc ma mrziiii. ale pozitiiiiiiiiiiiiiivne do noveho cyklu 🙂

ovu testy som si nerobila, ale obetujem ich a porovnam si... myslite, ze sa to este teraz oplati? ked zajtra budem 13.dc... asi nie, co? ale skusim aj tak...
Minule som mm vyhanala na spermiogram k dr. Kascakovi, tak hned mi chcel robit HP, imunologicke... a ja tava som nesla.. mohla som, aspon by som bola mudrejsia.

moni1007
31. led 2013

@figurka1985 no vcera som sa vyplakala, dnes som nacerpala novu silu, tak ideme dalej. len som vahala ci merat, ale mm ked dostal take rady, tak chce aby som merala dalej 😀 😀

no ked zvyknes mat ovu 11 az 13 dc, tak uz je to asi zbytocne, ale kedze teplota este nestupla, tak mozno by ti este dnes ukazalo, pripadne ak sa posunie na neskor 🙂 ja by som este asi skusila 🙂

activia
31. led 2013

@moni1007 ech do certa.......

....ja som si tiez dala femi kvapky par mesiacov dozadu ale neurobila som dobre, ovu som mavala velmi skoro a aj cyklus sa mi skratil........ak je vsetko ok radsej na to kasli.........ked som ich vysadila vsetko sa dalo do normalu

figurka1985
31. led 2013

@moni1007 vyskuam, cisto zo zvedavosti 🙂 dakujem