Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

mon777
4. čer 2012

@smisek2011 akože denné rozdiely 0,2-0,3?? Nechápem. Myslíš beho dňa, či jeden deň napríklad 36,6 a na druhý 36,8 a potom čo ja viam 36,5? tak myslíš?

piefunko
4. čer 2012

@elinka36 moja zlata takto ta trapi? no ja sa nevzdavam, len sa uz nechcem sklamat, ale ved uz len do rana nejak vydrzim, keby daco tak do 4 dni ta dobehnem 🙂))

smisek2011
4. čer 2012

@mon777 Jo presne tak..jeden den 36,4 pak 36,6 a na druhy den 36,2 a pak zase 36,4 tak pak nevim ale nemam vyssi teploty ze by dva dny po sobe...

melisaaa
4. čer 2012

@piefunko mojka, zajtra na teba myslím a držím palčeky 🙂 🙂 🙂 výsledky budeš volať, či oni ti zavolajú

mon777
4. čer 2012

@smisek2011 pozri, ako som na začiatku skákala ja. Možno to aj ty tak máš. http://www.fertilityfriend.com/home/318424

lagunasa
4. čer 2012

@elinka36 jasne zaciname. aj ty sa tak tesis? moj drahy je uz oboznameny ze od buduceho utorka sa neubrani a povedal ze "velice rad ". tak som mu slubila ze ho "potrapim" aj rano okolo 4:30 pred odchodom do prace a este pred vencenim psov 🙂

@alenitka
@piefunko
@smisek2011
@kacena85
@melisaaa
@evakva
babulky tak vidim ze pit grep sa oplati 🙂 hlavne uz tych z vas co ste uz tehu a pokial som to pochopila dobre tak po relativne kratkom case pitia toho grepu.
tiez som pocula ze ten cerveny je ten pravy ale pravdu povediac tak vlastne ani neviem aky ine este je.... ja vlastne grep nemam moc rada. ale tak co clovek nespravi 🙂))
tie lanove semiacka sa tiez daju kupit v kauflande?
tie alchemiky a tak to zatial necham na inokedy. zatial taketo nejake obyc veci.

@mon777 no ja som na to tak postupne nadabovala, ze viac a viac bab o tom pisalo. tak ma zaujalo ze ake sance s tym mam. teraz posledne som mala hlienu minimum takze za pokus to stoji. ovu som zatial mala tak na 14-15DC co mi teraz vychadza na piatok 15.6. takze od pondelka alebo od nedele popijam grepovy dzusik.., 🙂

mon777
4. čer 2012

@lagunasa tak to potom aj ja vyskúšam jeden cyklus, že ako bude 🙂

lagunasa
4. čer 2012

@mon777 urcite skus!!!! a ved na tom nic zle neni. grep je zdravi, ma vela vitaminu C tak to beriem tak ze nic s tym nepokazim a v tom lepsom pripade vydrzia spermosky dlhsie.
proste na tento cyklus uz budem plne vybavena 🙂 haha, to je ako chystanie sa na vojnu 😀

pajiskazemlyna
4. čer 2012

Achjo 😀 😀 😀 prostě zase bude 45denní cyklus no 😀

mon777
4. čer 2012

@pajiskazemlyna prečo nemeriač každý deň?? 😀
@lagunasa inak hej 😀 Za chvíľu to tak veru bude vyzerať 😀 Veď hentaké vitamíny, tam také vitamíny, čajíčky, džúsiky, ovu testy, tehu testy, teplomer...no to keď pôjdeš niekam na víkend a budeš sa baliť, tak pôjdeš ako s plnou poľnou a to tam budeš mať len veci na miminko 😀

pajiskazemlyna
4. čer 2012

@mon777
Protože už mě to nebaví a mám ovulku stejně kolem 32. DC, tak to nemá cenu měřit na začátku 😀 😀

mon777
4. čer 2012

@pajiskazemlyna ja som ju mala tiež vždy niekde okolo 22-35 a teraz som si povedala, že budem merať podstivo a aj ovulka došla skôr 😀

pajiskazemlyna
4. čer 2012

@mon777
To se mně asi nikdy nestane 😀
Dneska jsem byla u dokiho a ten mi řekl, že mám stejně zřejmě anovulační cykly .. a že to vidí u nás na sanus a IUI ..

lagunasa
4. čer 2012

@mon777 mi hovor. zatial uzival len Femibion 800. ale teraz zacnem aj ten grepovy dzus a skusim zohnat aj tie semiacka a veru aj ovu testy mam. a teplomer na nocnom stoliku ma uz svoje trvale miesto.
a ja som si dokonca stiahla aj do mobilu stranku kde aj cez mobil mozem pridavat teploty aj ked nie som na PC 🙂 . uz sa tesim ked pojdeme o mesiac na dovolenku. to budem akurat v takej faze ze bude ms alebo nebude ms ..... ake testy zobrat? a co k nim? ale wifi tam bude takze vas budem moct informovat stale 😀

mon777
4. čer 2012

@pajiskazemlyna ja by som sa "nespoliehala" na IUI. Ja by som práve pre to merala každý jeden deň, aby som vedela na 100%, či teda sú anovulačné alebo nie.

smisek2011
4. čer 2012

@mon777 No sleduji se teprve tak tyden a strasne to skace,takze myslis ze to je ok???

pajiskazemlyna
4. čer 2012

@mon777
Jenže já už měřím celkem a dlouho a grafy ovulační jsou rozhodně ...
Akorát prostě později ... a lékař mi ndes řekl, že se nemám spoléhat na měření BT, že je to metoda dosti nepřesná 😀 (to mu nevěřím teda) a měřit budu stejně, alespoň vím kdy dojde ms totiž 😀

mon777
4. čer 2012

@lagunasa 😀 😀 😀 😀 😀 už vidím, ako píšeš zoznam vecí, aby si nič nezabudla.
"Nesmiem zabudnúť zbaliť:
- Femibion 800,
- grepový džús, aby mali spermošky dosť šťavičky
- Teplomer
- ovu testy v prípade skorého štádia tehu
- tehu testy, keby sme ovulku vystihli ešte doma
- intimky, keby ma chytilo tehuľkovské špinenie
- vložky , 10 balíčkov vreckoviek a antidepresíva v prípade, že by dorazila MS"
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to by bol zoznam 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pajiskazemlyna
4. čer 2012

@mon777
Pobavilo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pajiskazemlyna
4. čer 2012

@mon777
Tady máš ukázku mého starého grafu ..

pajiskazemlyna
4. čer 2012

@mon777
A decembrový ..

mon777
4. čer 2012

@smisek2011 no tak nie si ani prvá, ani posledná, ktorá je ako na húsenkovej dráhe 😉 Každopádne spávaj rovnako dlho a meraj v ten istý čas. A ak máš náhodou ortuťový teplomer, tak meraj až 10minút, aby sa ortuť dobre zohriala 😉
@pajiskazemlyna no tak ber to tak, že on to študoval X rokov, takže na tom môže byť niečo málo pravdy. Aj mne raz povedala moja gynekologička, že BT nie je stopercentná, že aj pri klesajúcej MS môže byť tehu, nie len keď stúpa, ale tak podľa mňa ak budeš skúšať a OVU testy a budú pozitívne, tak potom anovuláky na 100% mať nebudeš ;)

mon777
4. čer 2012

@pajiskazemlyna a Dr. si ukázala aspoň jeden z nich? Že čo by ti na to povedal.

pajiskazemlyna
4. čer 2012

@mon777
Měla jsem je s sebou, ale on si stojí za tím, že u nás bude problém hormonální a na grafy se ani nekoukl pořádně - přišlo mi, že tomu jako metodě prostě nevěří ... 🙂
ale já jo a to je důležitý 😀

mon777
4. čer 2012

@pajiskazemlyna skús sa len tak opýtať aj iného gynekológa, že čo ti povie 🙂 A ak ti povie niečo iné, porozmýšľala by som nad zmenou lekára 🙂 A robil ti už hormonálny obraz, či čo to je?

lagunasa
4. čer 2012

@mon777 no vystihla si to dobre ale bez tych antidepresiv 😉
totizto u mna to teraz vychadza tak ze na buduci tyzden by mala dojst ovu a potom niekedy koncom juna by mala byt ms ( ale nemusi ale ked bude ... ) niekedy okolo 29.6 a my odchadzame 1.7. na dofcu. takze sa uvidi ci budem brat len intimky alebo vlozky a tampony. ale ak by prisla toho 29.6. tak sa nic nedeje, jednoducho pribalim ovu testy a este na dovolenke zarabame znova. tam mi akurat vyjde zaciatok plodnych dni predpokladanych. takze ja to vidim tak ze u nas sa budu deti robit na dovolenke!!!! ak sa nepodari skor .... 😉 a ideme tam este s parom co sa tiez snazia a co som odpozerala tak oni by sa mali snazit praveze na ziaciatku dovolenky 😉 no aspon sa nebudeme byt o sukromie 🙂))

pajiskazemlyna
4. čer 2012

@mon777
Jdu na něj příští týden 🙂 hned si mě na něj objednal, aby jsme zjistili, jak to opravdu je 🙂

mon777
4. čer 2012

@lagunasa tie antidepresíva som myslela len zo srandy, nie vážne 😀 😀 😀 Ja tomu môjmu musím zahlásiť, že nastáva čas na snažilkovanie na plné obrátky, lebo mám doma jeden tehu test, ktorý plánujem využiť v najbližších dňoch s výsledkom ...veľké modré + 😎 😀 😀

mon777
4. čer 2012

@pajiskazemlyna Aha. No tak to som veľmi zvedavá, s čím sa pochváliš na MK. Dúfam, že to bude dobré a nakoniec povie, že to anovuláky nebudú 😉

pajiskazemlyna
4. čer 2012

@mon777
Taky doufám, protože BT a ovu testy říkají něco jiného 😀 🙂