Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

piefunko
21. čer 2012

@melisaaa @magimary kocky volala som dokimu, nie je tam, bola tam len sestricka, ten magor sa niekde flaka 😠 cize zajra rano na 7 mu idem kuk foliky

magimary
21. čer 2012

@piefunko teda!
a ja už som čakala, že dnes budeme vedieť 😠 ...
tak snáď zajtra zahviezdi krásny MEGAfolik 😵

severankaa2
21. čer 2012

@osicka36 jaj moja keby to tak bola pravda taaaaaaaaaaaaaaaaaak by som bola šťastnááááááááááááááá. A ja že ma tie prsia svrbia z pracieho prášku lebo som si myslala že to len bradavky bolia alebo svrbia 🙂

melisaaa
21. čer 2012

@piefunko fajn, aspoň nepojdeš v tom najväčšom teple 🙂

lagunasa
21. čer 2012

@magimary www.fertilityfriend.com/home/3cdcfc no to keby som vedela ze kolky DPO budem. teraz este stale neviem ci ovu už bola alebo je dnes... rozhodnu to ďalšie teploty.

magimary
21. čer 2012

@lagunasa jáj, aha...
no, ale ak by aj dnes, tak do budúceho týždňa už možno niečo zasvieti 😉
a ak by bola tak, ako je vyznačená prerušovanou čiarou, tak nie je o čom 🙂

figurka1985
21. čer 2012

@riana12
@piefunko dakujem babulky🙂
Inak- ako dlho si merate? a pomohlo vam to k niecomu? Ste mudrejsie? Neposobi to zle na psychiku? Ja som napr. manzelovi este nepovedala, ze hodlam zacat s meranim, lebo staci ked mu poviem, ze ovulka je za dverami, hned ho sexik omrzi... nechcem, aby si myslel, ze to silim.... ale svoje telo jednoznacne chcem poznat🙂 Ako to vzali vasi partneri?

piefunko
21. čer 2012

@figurka1985 no ja tym ze mam anovulaky (mala som) tak to zobral v pohode ze zistime ci vobec mame ovu a kedy a s meranim nemal problem, potom zacal frflat ze som stale na konovi a citam vela clankov, ze to silim ze mam zvolnit, ale potom som si vsimla ze aj on je dost napaty a z neho po par mesiach vyslo ze sa snazi vzdy pri sexiku dat zo seba maximum a tym padom na to mysli stale a vlastne mne dohovaral a sam stresoval ze sa nedari 😀 chlapi.... ale teraz je ok, to uz len rano sa pyta uz mame folifoli? akoze folikuly 😀 a tiez okolo ovu byva menej keksu je to take nejake naschval, ze sa povadime, alebo mame navstevu dlho a potom sa nechce a zase len hadka... to tak proste nejak je, ze maju na ovu 6ty zmysel a vtedy si postavia hlavu 😠 😅 😀

piefunko
21. čer 2012

@melisaaa no ale musim ist jeho autom a to ja nemaaaaaam rada a bojim sa s nim ist ☹
@magimary mohol by byt mega, aspon b mi pichol rovno pregnyl, aj ked zajtra nespim doma, ale dnes keksneme a potom v sobotu dobehnem, aj tak by bola ovu v sobotu alebo nejaki snad doplavaju z dnes... alebo nieje zieaden folik a mozem si piskat 😀

osicka36
21. čer 2012

@severankaa2 veru nie moja to už sa mliečne žlazy prebúdzajú a preto svrbia 😉 .... aj ja som povedala, že dúfam, že budem mať aspoň dosť mliečka keď už ma tak potrápili 😅

osicka36
21. čer 2012

@figurka1985 tak môjmu keď som povedala ovulka...už ma ťahal do spálne, že ideme robiť bábätko 😀 ... ešte som nenašla vec, ktorá by môjho drahého od keksíku odhovorila 😵

severankaa2
21. čer 2012

@osicka36 no neviem to som nepočula tak uvidíme či to bude aj u mňa. Neboj budeš mať dosť mliečka ja som ho mala na rozdávanie aj som v pôrodnici dávala mlliečko dvojičkám.

figurka1985
21. čer 2012

@piefunko 🙂)) folifoli🙂)) zlateee) Moj je strasne zlaty, a velmi sa snazi splnit mi vsetko, co mi na ociach vidi (aj ked sa sem tam povadime, ponadavame- ale to tiez milujem🙂)).... a ked sa velmi, velmi snazi, nejde mu to tak, ako by chcel. Preto aj pri poslednej navsteve doktorky, kedy som sa dozvedela, ze mam tesne pred ovulkou, mm povedala, ze mam 1-2 dni po nej. ...🙂 Ja viem, som potvora...🙂 a inak- pocas ovulky mame tiez malo keksiku...🙂 ako naschval sme po tazkom dni utahani, navstevy, alebo pohadani... a ked nie, boli ma vajecnik- a zase- ked vidi co i len naznak toho, ze ma to boli, zase sa zlakne.... Takze som chtiac- nechtiac herecka :D .... Uvidime, co prinesie tento cyklus...🙂 Drzim palce baby! 🙂

mon777
21. čer 2012

baby, toto vám musím povedať!!
Idem si na prechádzku von so psom v mojich milovaných žltých ľahunkých voľných mini šatočkách a jedna pani sa ma opýta, že kedy čakám?? Ako na to prišla, že by som mohla čakať?? 😀 😀 😀 😀 Veď som ako lata plochá 😀 😀 Teda až tak úplne nie som, lebo mi stále nejako pupík vytŕča, ale tak v tých šatách to nevidno 😀 😀

magimary
21. čer 2012

@mon777 možno nejaká jasnovidka 😀
inak, ja som takto kamoške asi pred dvomi mesiacmi písala sms-ku, že sa teším, že už čaká mimi,
a ona mi odpísala, že nečaká 😅
a vzápätí mi asi dva týždne po tom odkázala po mojom bratovi, že tak predsa čaká a aj vtedy už čakala 😅
len o tom nevedela 😀

riana12
21. čer 2012

@figurka1985 zalezi v mnohom, ako vazne vezmes meranie BT osobne... ak len chces zistit, ci fungujes spravne a meranie sa nestane tvojou modlou, ale fakt to vezmes len ako pomocku na urcenie plodnych dni, tak zvladnes merat aj dlhu dobu a nebude ta to stresovat... lenze mnohe to pojmu v zmysle, ze BT je univerzalnym liekom a ony zazracne otehotneju (ostatne babule, neurazte sa, ale niekedy to tu na MK tak vnimam 😅 - nemyslim teraz ani tak tuto temu, ale skor to badam v inych temach...), potom je jasne, ze s kazdym zmeranym a neuspesnym cyklom to lezie na mozog a cim dalej, tym viac...
muzovi to nemusis vraviet, ale ak sa bude pytat, tak mu v skratke povedz, ze si chces overit, ci spravne fungujes... tot vsio 😉

figurka1985
21. čer 2012

@riana12 Dakujem🙂 Mas uplnu pravdu- je to len smerodajne... a kedze sa cielene pokusame 3 mesiac (predtym cca 2 roky nechraneneho keksu), tak som velmi zvedava, co zistim, ako fungujem... a ked sa aj nezadari tento mesiac, tak sa tesim na porovnavanie teplot jedneho cyklu s druhym...🙂 Svet sa predsa nezruti, a ja budem o nieco mudrejsia🙂

janacha
21. čer 2012

@riana12 to neva.

riana12
21. čer 2012

@figurka1985 ja uz som pred casoom vyjadrila nazor, ze by malo byt meranie BT povinne este pred snazenim, aby zena zstila, ako funguje, potom s meranim prestala a az potom sa moze zacat snazit... ked je to opacne, tak to malokedy prinesie nieco dobre...

mon777
21. čer 2012

@magimary haha 😀 A mne čo predpovieš?? 😀 😀

riana12
21. čer 2012

@magimary ked @mon777 tak poprosim aj mne 😅

mon777
21. čer 2012

@riana12 prečo že aby začala, potom prestala a snažilkovala?? 😕 aby sa nestresovala teplotami ako ja??? 😀 😀 😀 😀

lagunasa
21. čer 2012

@magimary no ak by bola ovu podla toho ako je predbezne vyznacena tak to by bolo... teda to by som podla poklesu dnesnej teploty bola už pred ms. ale tak skor si myslím ze ovu bola niekedy na 17dc. dnes asi už nie ale aj to chcem vecer pojistit 😉
@figurka1985 já som to pred mojim drahym tiez chvilu tajila ale potom mi to nedalo a postuplne som mu o tom hovořila a neskor sa aj on začal spytat ze co ako to ide, akú mám teplotu a tak. je to predsalen moj najblizsi člověk a ked aj je nieco divne tak sa postazujem jemu. ale ked poviem ze ovu sa blíží tak najradsej by kexikovali aj 4x za den. ale mysliet na to musim ja lebo on je schopny sa pri počítači dost zabudnut.

mon777
21. čer 2012

@lagunasa a aký máš graf?? akosi ho tu moje slepé oči nevidia 😀

riana12
21. čer 2012

@mon777 ano, nieco take 😉 pretoze pokial zacne merat nesnazilka - napr. ja 😀 - tak ma akurat tak mozu stresovat kratkodobo nejake gynekologicke potiaze... teraz viem, ze si mam na urcite veci davat pozor, viem, kedy mam plodne, ako sa telo chova v priebehu cyklu... pokial prave neriesim anovulak, cysty, dlhe spinenie, nemam dovod z merania stresovat a myslim, ze pokial zacneme so snazenim, meranie prestane mat pre mna taky vyznam, aky ma... a uz meriam dost dlho na to, aby ma to uz ani teraz tak nebralo za srdce... 🙂

figurka1985
21. čer 2012

@riana12 s tym tvrdenim, ze malokedy to prinesie nieco dobre ciastocne suhlasim. Vtedy sa mozu ukazat rozne problemy, ci vacsie, alebo mensie.... napr.- ze predtym sa pary nenazili pocas plodnych dni, a niekedy aj podstatne horsie.
Ale zeby sa mali vsetky zeny zaoberat meranim BT, trapit sa tym, atd... aj ked nemaju abs. ziaden problem- to mi pride trosku zbytocne.... Ved nech sa tesia, a ked sa s tym nemusia stresovat- je to len pre ich dobro... Ale zase ked nejaka zena, ktorej sa podaria dve deti po dvoch nechranenych stykoch- zacne rozpravat, ze nechape tie zeny, ktore robia vsetko pre to, aby otehotneli, ze dobre ze stojky nerobia, a idu sa zosaliet, kym im stacilo sa suchnut okolo muza- tak tym by sa take 3 mesiace merania BT naozaj hodil, nech vedia, co to je...

mon777
21. čer 2012

@lagunasa aha...už mám 😀 Už netreba 😀 😀 😀 no veď uvidíš, čo bude...

lagunasa
21. čer 2012

@mon777 no u nás ked také nieco povedia tak to není myslené ako jasnovidztvo ale skor podrypavanie. nieco v style "tak kedy už bude to mimino?".

riana12
21. čer 2012

@figurka1985 vies, to, ze by mali merat vsetky - vies, ako by sa zdvihlo vseobecne povedomie o fungovani zenskeho tela a vsetkych hormonalnych zalezitosti? kolke bludy by sa prestali sirit? myslim, ze zena by mala vediet, ako presne funguje... a nic nie je lepsou ucebnicou, ako vlastne telo a vediet lustit rozne priznaky...

riana12
21. čer 2012

@lagunasa takto podrypkava moja super veduca 😀 😝