Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

sarafortuna
20. led 2012

@cristi , súhlasím, merať len pre info.... a nevžívať sa až tak do toho... neotehotnieme z vysokých teplôt 😀 tie sú už iba dôsledok niečoho...

Ale ja verím viac mojim grafom ako lekárke, už mi neraz vravela, že som PO ovu a nebola som...Minule sa ma 3krát pýtala, či nemôžem byť tehu na 37dc - no ja som mala ovu na 31dc, takže ak by brala hneď do úvahy moju informáciu, tak vie lepšie "prečítať" informácie z ultrazvuku. Škoda, že moja neverí grafom 😔 - lepšie by sa spolupracovalo. 😅

lauritka
20. led 2012

@st2 ano, hoci pisali, ze je to vysoka citlivost, ale wondfo je viac citlivejsi. cize tieto zacinat tak od 12 dpo 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/lauritka/alb... takto to nejak vyzera, myslim ze kocka to mala od 11 dpo, som si pozicala fotku 😀

st2
20. led 2012

@sarafortuna ked takto pises tak rozmyslam nad tym ci ta lekarka vobec aj rozumie tomu co na tom sone vidi 😖

st2
20. led 2012

@lauritka oki doki, tak tento cyklus sa budem snazit vydrzaaaaaaat co najdlhsie 😀

riana12
20. led 2012

@sarafortuna tuto mam graf s poslednou zaznamenanou cystou (marec 2011), na 17DC (alebo 18DC 😕 ale to je jedno 😀) som mala skoro 4cm cystu... a ovu bola podla teplot... na jednom vajecniku len ta cysta a na druhom nic... existuje totiz aj cysta zlteho telieska a vznika po ovulke... takze ovulku a cystu zaroven na jednom vajecniku by som nevylucovala

lauritka
20. led 2012

suhlas. u mna tiez bola aj cysta aj ovulka. 🙂

puhinka
20. led 2012

@spalka ,súhlasím 🙂
@cristi ,tak tak 🙂

sarafortuna
20. led 2012

@lauritka
@riana12
ok, teda... ale je to potom nejaká "brzda" pre otehotnenie, alebo to nebráni tehotenstvu, lebo vyzerá to tak, že hormonálne to ide OK ... som trochu z toho jeleň

zelovocka
20. led 2012

@riana12 mne tento cyklus našli cystu žltého telieska, ale gyn. vravela, že to je "funkčná záležitosť" a nie je to problém. vraj to tesne pred MS praská a cysty do 33 mm sa nepovažujú za problémové.

sarafortuna
20. led 2012

@st2 , no sono vyzeralo ako začiatok tehu 😉 - vysoká sliznica (ale to preto že som mala dlhýýýý cyklus), na vaječníku "útvar vo veľkosti 2.8cm" - tak váhala či cysta, či žlté teliesko či čo to je.
Takže sa jej nečudujem... 😉 že bola z toho jeleń 😀

riana12
20. led 2012

@sarafortuna moze to byt akurat tak problem v danom cykle (lebo to znaci poruchu tohto konkretneho zlteho telieska, ze nepracuje, ako by mal), ale to len moja laicka dedukcia z toho, co mam precitane a moze stat, ze otehotnies aj s cystou - len to by sa asi hodila podpora liekmi... ale zas len moj dohad... mozno by doki, co sa v cystach a tehotenstvach vyzna, povedal nieco ine 😕

@zelovocka problem to mozno nie je, ak to beries s dlhodobeho hladiska a ci ti nasli cystu raz alebo je to pravidelne... ale proti ich tvorbe sa neda nic aktivne robit... parkrat som nasla kombinacie vitaminov, ktore by to mali zredukovat, ak zena trpi cystami castejsie, ale aj tak sa da otehoteniet... obcas to skomplikuje cyklus, ale vseobecne to az take hrozne nie je... podla mna teda...

riana12
20. led 2012

@zelovocka mne trebars porblem robili cysty 25mm 😅
vysvetlim - u mna pri kazdej cyste priebeh - ovulka, najdenie cysty 4 cm, menstruacia v normalnom termine, na kontrole o 3 tyzdne po najdeni cysty sa jej obsah dovtedy zcasti zmensil, no vzdy sa este nasla vo velkosti 25mm plus minus a v tento novy cyklus som si pekne potiahla na 2,5mesiaca bez MS... 😝 ale to je moj pripad a zalezi, co si clovek vybavi pod pojmom "nebezpecnost cysty" 🙂

zelovocka
20. led 2012

@riana12 a vedela by si mi prosím ťa povedať, ako zistím, že mám tie cysty častejšie? 😕 meriam len tretí cyklus a zatiaľ ovu vždy bola. myslím, že ovulujem bez problémov, lebo aj pred meraním som pociťovala ovu bolesti, tak som sa na to spoliehala.
to by mi asi museli robiť sono 4-krát do mesiaca, čo 😅

a ty sa nejako na cysty liečiš? či nedá sa to vôbec? asi pohľadám tiež niečo o kombinácii vitamínov.

cristi
20. led 2012

@sarafortuna no doky sa mohla domievat,ze je to bud folikularna cysta,ktora vznika z neprasknuteho Graffovho folikulu,vtedy k ovulacii neprislo,alebo je to cysta zo zlteko telieska.a ta vznika po ovulke.....sliznica maternice alebo jej vystielka rastie v prvej polovici cyklu...pred ovu..ktora moze nastat alebo nie..to su dve rozdielne veci..

cristi
20. led 2012

@zelovocka cysty ti najlepsie zdiagnostikuje lekar na uzv alebo magnetickou rezonanciu...prejavuje sa aj bolestami ak praskne alebo ti spolu s cystou rastie aj brucho...zalezi na type cysty..

mattuliatko30
20. led 2012

@zelovocka juj...ale grafík je krásny...

riana12
20. led 2012

@zelovocka zisti ti to jedine doki... u mna vzdy kontrole u dokiho predchadzal vnutorny pocit, ze nieco nie je v poriadku... a vnutornemu pocitu predchadzali zase nejake nezrovnalosti v BT, na ktore som nebola zvyknuta alebo nejake ine problemy - zmenila sa mi intenzita spinenia alebo bolesti... a pod...
nemusi ti robit UTZ casto... a aj ked ti najdu cystu, je ti to v konecnom dosledku jedno, ci to vies ci nie... na cystu je najlepsi liek len cas (ak nepresiahne urcitu velkost, nezvacsuje sa a nerobi ti problemy - bolesti, krvacanie a pod.)
hlavne na zahranicnych strankach sa da najst nejaka vitaminova kombinacia, ale neskusala som to a teraz to ani nemam po ruke, ze by som tu tie vitaminy napisala... ale ze by na to existoval liek, co by uplne cysty vymizli a viac sa netvorili, tak take nie je 😒

zelovocka
20. led 2012

@riana12 @cristi baby, vďaka za odpovede 🙂 ak aj cysty mávam, nerobia mi žiadne zjavné problémy (nezvyčajné špinenie, bolesti, rast brucha... proste nič), cykly sú viac-menej takmer pravidelné, ovulujem. jedine ma trápi, či to nebude prekážka otehotneniu ☹
@mattuliatko30 no grafík krásny, ale nič z toho myslím nebude ☹ aspoň tento mesiac 😉

mattuliatko30
20. led 2012

@zelovocka prečo myslíš, že nič nebude???...veď si tam mala aj celkom pekný pokles....

riana12
20. led 2012

@zelovocka maximalne je to prekazkou v tom cykle, kedy sa cysta vyskytuje... ak mas cyklus bez cysty, tak by malo byt vsetko ok...

zelovocka
20. led 2012

@mattuliatko30 no lebo včera som bola na sono brušnej dutiny a doky mi pod pravým vaječníkom našiel 27 mm cystu žltého telieska. ani som doteraz nevedela, že niečo také existuje. (viem len o folikulárnych cystách - vtedy nie je ovulka.) takže zo sona som išla ešte k mojej gyn. a tá mi potvrdila, že pred týždňom, keď som u nej bola, ju tam videla (ale asi ma nechcela plašiť, lebo podľa nej to nie je problém a nič mimoriadne ☹ ) ale mohla mi to povedať, aspoň by som bola v obraze a aj tehu test som si mohla ušetriť. (u nej som bola 3DPO a tehu test negat. som mala 8DPO)

zelovocka
20. led 2012

@riana12 tak azda mávam aj cykly bez cysty, bože, to som sa zas mala čo dozvedieť 😅 ale ďakujem za infošky 😉 ty s tým máš nejaký dlhodobejší problém, alebo ako to, že sa tak vyznáš? 🙂

lilienlilly
20. led 2012

@red_kika robila si si test?

sarafortuna
20. led 2012

@cristi , lenže ja som už mala sliznicu ako na začiatku tehu, keď ešte nevidno vačok... takže ovu asi bola.. a práve žlté teliesko zriedkavo presahuje 2cm - preto váhala... ja by som tiež váhala

riana12
20. led 2012

@zelovocka no uz som si s tym nieco uzila... 😅 😝

cristi
20. led 2012

@zelovocka ak by nahodou bola cysta prekazkou otehotnena,tak dr.ti predpise lieky na podporu zretia vajicok..ale zas je to na uvazeni samotneho lekara...a po jeho vysetreni...myslim,ze by sa malo chodit castejsie na kontroly ...co na to tvoj lekar?

sarafortuna
20. led 2012

@zelovocka , nefňukaj, tiež som mala to isté... uvidím v podnelok čo povie dr.
Ak si mala cystu žltého telieska, tak ovu bola a otehu môžeš..

red_kika
20. led 2012

@lilienlilly ano, na volne oko negativny..... ale mne sa zda ze to este pride,.... ale mozu to byt aj vidiny a vsugeracia 😎

gelinka75
20. led 2012

@zelovocka mam podobny problem, cysta a na tom istom vajecniku ovulacia, dr, vravela, ze sa to da aj odsat, ale nevedela vylucit, ci to nie je cysta na vajickovode, aj take ze vraj existuje, na tehotnost, myslim otehotnenie to nema ze vraj vplyv, skor moze ublizit ked praskne a narobi sarapatu, neviem ako to bude riesit dalej, ale nie je vylucena ani laparka, kedze chce zistovat priechodnost presne tohoto vajickovodu 😅

lilienlilly
20. led 2012

@zelovocka to neni pred ovu,ja som zacala neskoro merat ovu som mala 7-8.1 vtedy som este nemerala. Tak si graf spravil ovu po svojom 😀