Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

cassi246
4. bře 2016

@soussan Moc Ti přeju, ať se zadaří, ale abys nebyla přehnaně zklamaná, musím dodat, že aby se to podařilo hned v prvním cyklu, to je spíš z říše snů 🙂 Já mám 3 děti a každé z nich jsme počali do 3 měsíců od začátku snažení (podotýkám, že jsme oba zdraví 🙂) Každopádně hodně štěstí, mám vždy radost, když vidím, že moje oblíbená symptotermální metoda krásně funguje a pomáhá dalším ženám 🙂

soussan
4. bře 2016

@cassi246 Udělala jsi mi pěkný den 🙂 Můžeš mi ještě poradit prosím (protože vidím že tomu rozumíš) co dělat, když jsem si každý den měřila teplotu v 7:00, když zazvonil budíček do práce. Ale poslední 4 dny se budím kolem 5:00 (asi nedočkavostí na měření 😀 ) a nemůžu pak minimálně půl hodiny usnout a většinou potřebuji i na wc, takže chodím. Měřím se tedy v těch 5 než vstanu z postele, ale pak i v 7 a nevím která hodnota je více vypovídající.

juliemichal
4. bře 2016

@soussan zaznamenávej tu hodnotu co naměříš v 5 ráno a připočti si k tomu 0,2st.když třebas měříš o hodinu později tak s naměřené hodnoty si odečteš -0,1st 🙂 a naopak 🙂 takto mi to radila jedna holčina už před 2 roky co jsme začala měřit,abych to tak dělala 🙂

@cassi246 a co si pls myslíš o mém grafu?poprvé za tu dobu co si měřím se mi zdá hodně divný ten graf ☹ ☹

soussan
4. bře 2016

@cassi246 Věřím že miminko přijde stejně tehdy, kdy je nejvhodnější doba.
Je pravda že se ale člověk asi neubrání zklamání když vidí jen jednu čárku. Pokusím se obrnit a když vyjde test negativní vzpomenu si na Tebe a nebudu fňukat 🙂

juliemichal
4. bře 2016

@soussan jé ty se snažíš první cyklus?tak to moc držím palečky aby se to povedlo ♥ my se o třetí snažíme od 26.5.2012 a už mi s toho pěkně hrabe ☹ ☹

cassi246
4. bře 2016

@soussan Obecně platí, že by se mělo měřit zhruba ve stejnou hodinu (půl hodiny sem, půl tam nevadí), pokud jdeš jen na WC, nevadí. Pokud ještě usneš do 7, tak bych brala v těch 7. Pokud ale po té páté už kromě WC děláš i jiné věci, tělo se rozehřeje a teplota roste. Předpokládám, že teplota naměřená v 5 je nižší než v 7hod. Bazální tělesná teplota je klidová, nejlépe hned po probuzení. Pokud tedy ještě usneš do 7, tak měř v 7, pokud po páté už hodně běháš, tak zapiš naměřenou v 5. Zapisuj si ke dni měření čas měření a příp. okolnosti - nevyspání, stres atd.... V této fázi po ovulaci už to nemusíš tak řešit, důležité je vždy spíš před ovulací kvůli vyhodnocení. Teď se spíše čeká, zda teplota poklesne - přiblíží se hodnotám před ovulací a přijde menstruace, nebo bude dále pokračovat na vyšší hodnotách a došlo k otěhotnění.
Díky, mám také radost. 🙂

soussan
4. bře 2016

@klara215 Možná kdyby to bylo vyfoceno trochu více zblízka, takhle se mi bohužel nezdá. No ale hlavně máš ještě čas. Stejně se doporučuje dělat test nejdříve v den omeškané menstruace (někomu ukázal až několik dní po), tak vydrž 😉

cassi246
4. bře 2016

@juliemichal Někde jsi tuším psala, žes byla na začátku cyklu nemocná, jsou ještě teploty od 6. dne cyklu ovlivněny nemocí, nebo to už jsi byla zdravá, příp. od kdy už ses už cítila zdravá? Kdyby to zůstalo tak, jak to vidím teď (čili od 6. dne cyklu už nejsou teploty ovlivněny nemocí), tak by ovulace mohla být ve zmiňovaný 18. den cyklu, očekávala bych ale, že teplota dále poroste.

juliemichal
4. bře 2016

@cassi246 no to jsem spíše byla ještě 2 dny nachlazená,boleli mě nohy a taky hlava,ale vůbec netuším zda to k nachlazení anebo k nemoci přirovnávat ☹ no ovu test jsem měla pozitivní 17DC 🙂 tady je foto,akorát mi fakt přijde divný ten graf ☹ kdybych fakt neměla pozitivní ovu testy tak bych nevěřila tomu,že ovu byla... a ještě jsem ani nikdy takto pozitivní testy neměla 😀 když jsem je brala za pozitivní a to mi i potvrdila BT tak jsem měla asi tak o polovinu světlejší tu testovací čárku na tom růžovém ovu testu 😀 😀 akorát teď jsem začala chodit do nové práce,tak vůbec netuším zda díky toho teplota nebude ovlivněna,ale neměla by,že? 🙂

cassi246
4. bře 2016

@juliemichal záleží, jak se k nové práci stavíš Ty, jestli v pohodě, tak ne, jestli ve stresu, tak může být teplota ovlivněna 🙂

juliemichal
4. bře 2016

@cassi246 děkuji moc,já právě slyšela,že veškeré změny jsou vidět na BT 🙂 zatím se k té práci stavím v pohodě,dnes jsem tam byla první den tak uvidíme jak to bude pokračovat 🙂

dasa.77
4. bře 2016

@klara215 to je dnešní test? řekla bych,že vypadá stejně jako dva dny zpátky.... možná je to duch,možná není. Tohle je takové slaboulinké,že to opravdu nedokážu posoudit. Každopádně držím všech 10 😉

REAKCE JE NA TEST HNED POD GRAFEM...čtu dál

dasa.77
4. bře 2016

tak já dnes opět 37

klara215
4. bře 2016

@dasa.77 jo dnešní ...právě nesílil nic,tak to asi bude falešný poplach

dasa.77
4. bře 2016

@klara215 co není,ještě klidně může být.... 2-3 dny a mohlo by být jasno 😉

dasa.77
4. bře 2016

@klara215 jinak mě znepokojuje,jak jedeme my dvě skoro stejně 😀 ...stejná teplota PŘI ovulaci,stejný vzestup PO ovulaci...... a teď kdo se po kom opičí 😀 😀 😀

je Ti jasné,že když budeš mít pozitivní test,chci ho taky??? !!! S opačným výsledkem nepočítám

klara215
4. bře 2016

@dasa.77 🙂 to teda netuším😂😂😂Tak hlavně,aby se oběma zadařilo😊

soussan
5. bře 2016

Ahoj holky, tak hlasim ze 12 DPO je tehu test negativni. Uz jsem teda tusila ze to tak bude, protoze jsem vcera byla mega protivna a nervozni a nafoukly podbrisek. Takze 9.3. ocekavam MS. Jo a teplota zatim stale 37.

klara215
5. bře 2016

@soussan já jsem 13dpo a na testu stále stejný asi duch..takže taky MS očekávám..u me BT 36,9

racek26
5. bře 2016

holky, moc se omlouvám, že je graf učně....., myslíte,že byla ovulka ? ..20 dc ? děkuji moc všem....

marla86
5. bře 2016

@racek26 ahoj, ja ve cteni grafu jeste nejsem uplne zbehla, ale myslim, ze tenhle je jasnej a ovu byla mezi 20 a 21 ;) Hezky graf, hodne stesti ;)

racek26
5. bře 2016

@marla86 děkuji moc, taky přeji hodně štěstí !!!!

dasa.77
5. bře 2016

@racek26 podle mě nebyla 😉

racek26
5. bře 2016

@dasa.77 taky děkuji

marla86
5. bře 2016

@dasa.77 ale previdlo 3 vysoke teploty po 6 nizkych graf splnuje...

racek26
5. bře 2016

otázka je, zda 36.8 může být ovulace ......:(
@marla86 děkuji za podporu 🙂 , křivka tam je, otázka, zda nevadí, že teplota dosahuje jen 36.8 :(

dasa.77
5. bře 2016

@racek26 na tom,JAK je teplota vyskoká nezáleží

racek26
5. bře 2016

tak potom nevím, proč u mne neproběhla .....

dasa.77
5. bře 2016

nechám to na zkušenějších....sice jsou tam teploty od 20.DC trošku zvýšené,ale nějak se mi nezdá ten pokles....nejsou pak nahoru,ale pozvolna zase dolů 😉

myjusiatko
5. bře 2016

@racek26 bud 20dc alebo este nebola. Lebo ten pokles teraz tam mas divny. To by si mala celkom kratku lutealnu fazu.