Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

lauritka
15. říj 2010

no to som uvidela ako dobry priklad, ze do roka netreba robit paniku 😀

rebelie
15. říj 2010

@marikac Manžel odevzdával 2 vzorky a bohužel neměl čas tam naporduhé počkat na výsledek, takže se to dozvíme až v úterý... Neprotestoval, i když bylo vidět, že mu to není příjemné a je z toho rozpačitý (taky se asi obává toho, jak to dopadne). Včera večer jsme měli takový docela náročný rozhovor, tak jsem z toho ještě taková rozpačitá...

@romea Já doufám, že to půjde bez operací. Upřímně poslední dobou dost uvažuji o tom, co všechno jsem ochotná v touze po dítěti podstoupit... Trochu se bojím, aby ze mě za pár let nebyla nešťastná troska, která vyzkoušela vše, obětovala tomu ledacos a ono nic... Vlastně ani nejsem rozhodnutá, že bych šla do IVF a podobně...

marikac
15. říj 2010

@sarafortuna ty mas skvely pristup, bodaj by som ho mala aj ja.....ale nic nie je nemozne, ved ja verim, ja kazdy cyklus verim,ze uz sa to podarilo 😀 😀

marikac
15. říj 2010

@rebelie prave som sa muza opytala,ci by bol proti, ak by musel jest nejake vitaminy, nie je 🙂 🙂 ja uz idem na neho opatrne, vzdy pridem s novym a novym riesenim a on uz je zo mna cely nestastny 😀 vravi,ze kde mam ten gombik, co ma vypina 😀 😀 😀

romea
15. říj 2010

@marikac @rebelie - môj muž hovorí, že som zrelá už na prášky a nech na to stále nemyslím. Len neviem jak sa ten gombík v hlave vypína.

@rebelie - už som rozmýšľala aj o IVF viackrát, ale čo ak sa to nepodarí a budem jak mátoha. Ale dosť často uvažujem, či by sme si nedali žiadosť o adopciu - lebo celý ten proces, kým by sme dostali nejaké to voňavé mimčo trvá dosť dlho - v niektorých prípadoch aj tri roky. A manžel že nech neblbnem, no ale ak by sa vo fáze prípravy zadarilo - neodmietla by som ani to adoptované 🙂

marikac
15. říj 2010

@romea trebars by ste mohli zacat tym,ze na vianoce si vezmete domov nejake dieta, aspon aby malo krasne sviatky. Hned vam to zmeni naladu a aj pristup. Tiez by som to urobila, ale muz na Vianoce sluzi a ja idem k nasim na sviatky.
O adopcii je skoro rozmyslat a je to tak zlozity proces, ze to by si sa ozaj skor dockala vlastneho baby. 😉

betina1984
15. říj 2010
betina1984
15. říj 2010

@sarafortuna, porazilo, poznám to...🙂. Som včera dostala odpoveď. Písala som jeden "dotaz" na jednej stránke, kde ti odpovedia lekári, pôrodné asistentky... Písala som jej o svojom probléme, o PCO, o anovulácii... A prišla mi odpoveď, že keď jedno dieťa mám, a druhé sa nám nedarí, že môže ísť o sekundárnu sterilitu. Že môj lekár postupuje v liečbe správne a keď to nebude mať účinok, tak sa mám obrátiť na CAR. Takže aj keď mám už jedno dieťa, môžem byť teraz neplodná a už sa žiadneho nemusím dočkať (prípadne len umelé oplodnenie).

betina1984
15. říj 2010

@majatko, keby si sa zobudila o hodinu a pol neskôr, mala by si ešte teplotu vyššiu. Tuším každú hodinu je o 0,1 stupňa vyššia...🙂

rebelie
15. říj 2010

@romea Až ten knoflík najdeš, dej mi vědět - manžel taky včera povídal, že by to chápal, kdyby mi bylo 45, ale takhle... (chlapi jsou trochu ovlivnění tím, že můžou kdykoliv, takže mají zkreslené představy). Snažila jsem se vysvětlit, že prostě pro ženu je to mnohem těžší na to nemyslet. Pro muže se toho moc nemění - prostě se párkrát do měsíce pomilujeme, možná je to trochu intenzivnější v určitých fázích cyklu než dřív, jenže ženská to vnímá mnohem víc - má ovulaci, nebo ne, je těhotná, nebo ne - může jít na flám a dát si pár koktejlů když je 7DPO? Co ale když čeká mimi atd. ... Nakonec to nějak uznal, že to asi máme těžší...

rebelie
15. říj 2010

@marikac Já nevím, cpát mu nějaké vitamíny, když nevím, zda je problém... Na druhou stranu manžel nabízel, že třeba se mnou nebude pít alkohol apod. v luteální fázi, aby jako byl se mnou... Tak možná bych i mohla říct, že já jím listovku, tak on by mohl taky něco (popravdě nevím, co se na spermie bere)...Každopádně tenhle cyklus zaznamenává a do FF zapisuje manžel - na to jsem se ho neptala, to jsem mu oznámila 🙂.

Jak to holky řešíte vy ve fázi po ovulaci, kdy vždycky jste hypoteticky těhotné? Omezujete se nějak? Nebo ne?

rebelie
15. říj 2010

@marikac S tím dítětem na Vánoce - pokud se mu nechceš věnovat dlouhodoběji a brát si ho pravidelně, tak to nedoporučuji - ty děti potřebují rodinu, nebo alespoň někoho, kdo se o ně dlouhodobě zajímá - půjčování na Vánoce je z psychologického hlediska pro to dítě matoucí, náročné, zatěžující... Potřebují lidi, ke kterým si mohou postupně vybudovat důvěru a kteří se na ně nevykašlou...

lauritka
15. říj 2010

podla mna zase davat mu preventivne SELEZIN ACE nezaskodi 😉

rebelie
15. říj 2010

@lauritka Já jsem to spíš myslela tak, že už si muž definitivně pomyslí, že jsem zmagořila, když mu spu preventivně nějaké vitaminy... Co je selezin ace? To je nějaký hotový mix vitamínů na tohle?

marikac
15. říj 2010

@rebelie nie, neobmedzujem, ved babo do toho cca mesiaca zije zo zasob v maternici, tak som to citala...
a uz stvrty par poznam, co bud cez opicu alebo po opici pocal po dlhej dobe problemov
takze zvazujem aj tento sposob 😀 😀 😀

lauritka
15. říj 2010

@rebelie ano to je vsetko spolu 🙂

rebelie
15. říj 2010

@marikac No, je to tak, že do 17DPO to embryo buď zanikne, nebo se ještě chyby opraví... Já se taky snažím neomezovat, ale v reálu na to myslím vždycky - protože je pro mě nepředstavitelná věc, že po víc jak roce se nám podaří počít mimčo a to embryo zanikne jen proto, že já jsem se nalokala alkoholu... Je to asi blbost, ale nejsem schopná to dostat z hlavy...

lauritka
15. říj 2010

ja sa obmedzujem, len v kupani sa v horucej vani, to my hovoril aj jeden liecitel, ze to velmi prekrvuje maternicu.

s tym alkoholom opatrne, urcite to netreba brat ako navod ako otehotniet 😀

ale zase pohar cerveneho vinka je urcite fajn aj na sliznicu maternice.. 😉 vsetko s mierou.

romea
15. říj 2010

@marikac @rebelie - v lutealnej faze som sa najprv obmedzovala, no potom keď bol test negativny, bolo veľké veľké sklamanie, takže sa snažím tak ako inokedy po ovulácii, aj keď v hlavičke makovičke svieti kontrolka, že možno sme. Ale ako sa hovorí, keď sa má bábo uchytiť, tak sa proste uchytí.

@rebelie - ten pripravok obsahuje selen, zinok, vitamin E...ktore sú dôležité pre zdravú prostatu mužov, zlepšuje pohyblivosť spermií a je to voľno predajný vitamín, takže tým, že by ich jedol si určite neublíži, alebo mu ponúkni aby lúskal tekvicové jadierká, alebo slnečnicové - tie obsahujú tieto vitamíny a má to úplne prírodné. Môjmu musím dať pohár s vodou, tabletku - inak to sám od seba nezje 🙂

marikac
15. říj 2010

@rebelie ak by to bolo v alkohole, tak by ako vravim, potratila kazda alebo nepocala ziadna....ten 1.mes. este plod nie je napojeny na obeh matky, tak nemoze poskodit.....hadam ti tu nepisem somariny, ale dost dobre si to pamatam,skusim to aj najst a dam ti odkaz (segra pocas silvestrovskej noci pocala uplne zdrave dieta, a dalsie kamosky tak isto 😉 ) horsi je alkohol v tehotenstve o ktorom, uz zena vie...

majatko
15. říj 2010

@betina1984 nakoniec som si graf upravila, lebo sa mi nepaci s prazdnymi kruzkami 🙂 dala som si tam tie teploty, co som si namerala v bezny cas ked vstavam, lebo medzi zobudenim o piatej do pol siedmej som normalne dalej spala, ani som nevstala...a takto graf vyzera lepsie 😀 a vysledok ci som v tom alebo nie, ciarky na grafe neovplyvnia a ja mam aspon pekny graf a dobry pocit 😀

rebelie
15. říj 2010

@marikac Moje kamarádka byla i na RTG v prvním trimestru a dítě je zdravé - ale tomu říkám spíš štěstí a rozhodně bych to nechtěla riskovat... Stejně tak s tím alkoholem - je prokázané, že to to dítě stresuje...

rebelie
15. říj 2010

@majatko 😀 To zdůvodnění úpravy grafu se mi líbí...

lauritka
15. říj 2010

ja mojmu mm tiez musim nachystat tabletky , pekne do kelimku a pripravit na stol. sam od seba by si nespomenul...

...ako dietatu, ze ? 😀

sarafortuna
15. říj 2010

@rebelie, na chlapov treba niekedy ako na deti... keď im povieme, že to su vitamíny na to, aby mali lepšie spermie, tak utrpí ich chlapské ego 😀 😀 😀 😀 😀 .
povedz mu, že si to kúpila lebo ide chrípková sezóna a ty chceš bábo a chrípka môže celé snaženie pokaziť, tak aby ste boli FIT 😉 . Že to pôsobí na spermoše ani nespomínaj... /veď ono to nie je vyslovene na plodnosť... / môj muž 1 rok odmietal, žeby nebol 100%ne v poriadku...

ja by som chcela adoptované dieťa - resp. apoń do pestúnskej.. dať mu domov, lásku a v osemnástich sa môže rozhodnúť, či chce byť členom našej rodiny...

jeeej, práve išla reklama na Bupi... chcem takého dropca... ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😔 😔 mám výkyv hormónov...
papa

awalancha3
15. říj 2010

ahojte, skoro samé nové tváričky sú tu............. prečítala som si pár strán, je to vsetko take smutno krásne....nemám vobec právo niečo vám hovorit,lebo ja som už teraz "generál po boji", chcem len to povedať, že si myslím, že skor je to všetko záležitosť fyzična ako psychyčna... (nepodcenujem duševno-psychologické pochody a ich moc a silu)......hovorím to len z vlastnej skusenosti, lebo jednak po dovrseni mojej 40tky a uzavretí mojho nového manželstva bol na mna vyvíjaný strašný, hoci nevyslovený tlak zo strany manželovej rodiny, že chcu mat vnučatko, a že po jeho prvom 10 rocnom bezdetnom manzelstve dufali, že si najde nejaku 25 rocnu čo mu porodí dieťa a nie 40 ročnu vyslužilkynu, de je nadej na vnuca mizivá, jednak ja sama som už nejaký ten rok tuzila po malom babenku a v neposlednom rade v mojej praci to uz bolo na nevydrzanie, depresie a nočn ýplač, že ja už nejdem do roboty, stale som chcela dat vypoved, ale neviem z coho by som zivila byt, syna a auto..... bol to velky stres a natlak, ohromny, nepredstavitelný a jediná cesta ako z toho von a uspokojit všetko a všetkých bolo- otehotnieť........ a doviesť tehotenstvo do konca.......proste som MUSELA, len Boh a kolega v kancelárii mi je svedkom ako som roky spínala a prosila "daj Bože, prosím, prosím..." ... že vraj stres, natlak a prílišne chcenie je na škodu, neviem, otehotnela som na 3 cyklus snaženia, čo sa mi vtedy zdalo dlho, ale teraz sa mi to zdá až kacírsky rýchle a bezproblemové............

velmi velmi vám želám (najma jednej z vás) aby to čoskoro prislo...... ten pocit, ked BT neklesne ako obvykle je vzrusujuci, neuveritelný... a ak neklesne ani na dalsi a ani na dalsi den...... neviem čo za hormony sa to vyplavuju, ale je to strasne krasne, opojne, ako v najkrajsom sne....... želám vám to, želám, želám.......

rebelie
15. říj 2010

@sarafortuna No, já na to hodlám jít úplně jinak - vysvětlit, že já beru listovku a určitě to nedělám jen tak z rozmaru, ale aby mimi bylo zdravé, takže pokud on mimčo taky chce, tak může brát tyhle vitamíny... Já mám ze včerejška takovou rozčílenou náladu, protože jsem získala pocit, že mimčo chci já, zatímco on je v pohodě a nad věcí. Ono to tak samozřejmě úplně není (mám MS, hormony taky pracují), ale něco na tom je. Já myslela, že to dělám pro naše dítě a najednou mám pocit, že to dělám pro sebe a to tedy ne.

sarafortuna
15. říj 2010

@awalancha3, ty si už 34tt !!!!!! páááááááánabeka....... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 joooooj, to už máš riadne brušinko... ten čas tak uteká.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
tebe ten tvoj sen vyšiel SUPER....
je to otázne, či psychika či fyzická kondícia... asi všetko dokopy, no psychika je mnoho krát taká skrytá "ručná brza"... na dlhú diskusiu a je to veľmi individuálne....
tak ešte mesiac vydrž "pokope", prajem nech ste obe zdravé.... aké pekné slovenské meno ste vybrali... 😉 😉

sarafortuna
15. říj 2010

@rebelie, no áno, druhá možnosť je poriadne PRITVRDIŤ... nech sa spamätá... 🙂 🙂 🙂 ja som tiež pritvrdila...