Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

elebe
28. bře 2011

@riana12 ježiš baby nestrašte ma....a to akože čo ptom s tým???? ☹

sarafortuna
28. bře 2011

@elebe , neboj... také cystičky odchádzajú s menštruáciiou alebo si len tak prasknú, zašpiníš a je to preč.. je to len tekutinová cystička... 😉

riana12
28. bře 2011

@elebe nic, klud, pokoj... taka folikularna cysta praskne bud este v tom cykle alebo nasledujucom aj sama 😉 netreba ziadne specialne kury, lieky...
ked ju lekar najde a ty si uplne bez priznakov (silne bolesti, caste silne spinenie atd.), najskor sa jej necha cca mesiac cas a potom sa spravi kontrola, ci praskla... ja sama som zazila 2x cystu (obe pekne same praskli do mesiaca od najdenia); teraz mam dalsiu, na kontrolu pojdem o 2,5 tyzdna...

denda29
28. bře 2011

@lauritka No on my to vysvetlit ze folikul som mala 25mm potom ze sa trocha stiahne a az potom praskne. Vravel ze je to vporiadku. Preto som sla dva dni za sebou lebo si chcel byt isty ci je foliklom vsetko poriadku. Teraz sa mu mam ozvat v den MS. ci prisla mrcha alebo nie. Dnes som mala ale rano BT 38,9. Ale brucho ma uz neboli iba musim stale na WC. A prsia ma zacali vcera trocha boliet. Dakujem inak za odpoved 🙂

sysinek
28. bře 2011

Baby, zaujala ma vasa diskusia, cize ak je cysta, tak sa moze stat, ze vam nedojde mrcha, ze?Pretoze mne mrcha uz dost meska a nemam pocit tehotnosti...takze hladam pricinu, ze co sa mohlo stat.Podotykam, ze druhy mesiac beriem clostil a bol mi pichnuty aj pregnyl...takze ovulaciu mam regulovanu a zila som v tom, ze ked je regulovana tak vajicky by mohli prasknut...uz som z toho jelen...dakujem za kazdu radu....

sarafortuna
28. bře 2011

kočky, aké mávate ovulačné testy pred ovulkou? resp. hneď od začiatku očúravania?
ja som myslela, že na 6-7DC by malo byť bielo alebo iba duch.. a mám tie palice dajaké silné... 😠 😠
či tie Lauritkine sú fakt také citlivé cintľavky ?
nemám ich akože Extra pozitívne, ale mám to chápať že LH už "nastúpilo"? (v januári som mala na 12.DC iba dušíka 😨 )
druhá čiarka je asi 75% tej druhej... 😕 😕 😕 alebo to robí fytosója?

sarafortuna
28. bře 2011

@sysinek , a na kontrólny utz si nebola? no ono po pregnyle by mal folik prasknúť... kedy bol pichnutý pregnyl? teplotu nemeriaš?

sysinek
28. bře 2011

@sarafortuna nebola zatial, Dr.ma dovolenku...pregnyl bol pichnuty pred troma tyzdnami...No ms...mal prist cca pred 10 dnami aj teplota klesla na 36,3...a potom zacala stupat a dnesnym dnom je 36, 9...

elebe
28. bře 2011

no nič baby...ajtak skočím k dokymu,pre pokoj duše....ajtak mám pocit ako keby som bola vnútri poranená,alebo poškriabaná 😕 do kelu normálne sa bojím 😖

riana12
28. bře 2011

@sarafortuna mrkni mne do albumu ovulacne testy - to su testy od lauritky 🙂
myslim, ze ta druha ciarka je na tych testoch stale, len zalezi, kolko si pred ovu a podla toho sa ta druha ciarka dofarbuje...
napr. rapi ovu testy tu druhu neukazuju vobec...

lauritka
28. bře 2011

@sarafortuna tie testy su ciltivejsie ako ine, ciarku tam budes mat skoro furt. LH je v moci stale. skurat ma narast pred ovulkou 😉
@sysinek no napriek pregnylu folik prrasknut nemusi a naozaj sa z neho moze vytvorit cysta. skusala si tehu test ???

@elebe drzim palce, aby ste zistili co sa tam sakra deje.

sarafortuna
28. bře 2011

@sysinek , záhada... a tehu test si robila teraz niekedy? nemola byť ovu až teraz? vtedy ten vzostup teploty mohol spôsobiť pregnyl hoci ovu možno neprebehla, a možno to nakoniec telo zvládlo samo...
no fakt ťažko povedať... a ako dlho už máš 36,9?

lauritka
28. bře 2011

@denda29 aha chapem. 🙂 takze meraj dalej, teploty zatial ok- 😉

elebe
28. bře 2011

@lauritka mohla by som si už teraz spraviť ovu test? či je ešte skoro?

sysinek
28. bře 2011

@lauritka skusala v piatok a je negativny ☹
@sarafortuna no bola som na merani folikul 14DC, lekarka videla 3...preto pichla pregnyl...
mozne to je, zeby prebehla akoze druha ovulacia...to by som bola snad jedina, ktora ma 2 ovulacie a ziadnu ms 😕 ?

lauritka
28. bře 2011

@sysinek ale to bol piatok, dnes je pondelok 😝
@elebe no ja sa bojim, ze bude stale pozitivny. 😒 a aj tak sa nic nedeje, skoc na usg. ja som strasne zvedava co ti povie.

sarafortuna
28. bře 2011

no neviem či je niečo vidieť, ale na to, že minule bola ovulka na 13.DC - čo u mňa PREDČASNE, tak trochu tomu mojemu LH nerozumiem...

no skúsim či je to vidieť, iba z mobilu to mám... mne sa to zdá silné... ako ma Riana12 3 dni pred ovu 😕 😕 😕
nemôžem mať veľa LH a FSH nestiha 😀 😀
ale ako dôkaz, že pravdepodobne folik rastie to môžem použiť, či nie? hoci je pravda, že ja som aj v Luteálnej fáze mala takéto isté testíky

sarafortuna
28. bře 2011

mne je asi škoda robiť tie ovu testy... 😀 😀 😀
PEAK som zažila=trafila aj tak asi iba raz... 🙂 🙂

denda29
28. bře 2011

@lauritka tak dakujem zatial. Hadam tie teploty aj ostanu 😉 .

lauritka
28. bře 2011

@sarafortuna ale kazdemu moze rast LH inak, takze nemozes presn e porovnavat s Rianou. len skusat dalej.
U mna je to tak, ze jeden den su skoro rovnake, na druhy uz je pozitivny.
Vidno len maliy rozdiel ten predchadzajuci den. tak uz viem ze dalsi bude pozitiv-
Najlepsie mam odskusane testy okolo obeda. a staci len jeden-

sarafortuna
28. bře 2011

@lauritka , ale tie testy nie sú NEGATIVNE... či áno?
ja som mala pred 2 mesiacmi ovu testy čo mi poslala romea - mala ich od teba - tam som mala biely test, ale tie boli asi iná várka, menej citlivé, nie?

elebe
28. bře 2011

@lauritka a tie ovu testy sa musia robiť po 10 hod.? prečo? ja som si teraz spravila a mám pocit že je tá čiarka slabšia ako včera....len je ešte mokrý tak čakám 😕

sarafortuna
28. bře 2011

@lauritka , ja mám ovaby, či nemám VEĽA Lh a potom k tomu LH pomerovo málo FSH ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
ako prinútiť folik ku prasknutiu?
dr. ma nechala teraz tak len s duphastonom...
idem dnes nakúpiť grepový džús...

lauritka
28. bře 2011

@sarafortuna jasne, to je vsetko negativne. tie co si mala predtym boli asi one step testy. nebolo tam napisane LH, ze ?

niekomu vyhovuju viac, niekomu menej. vacsinou sme v poslednej dobe vsetci testovali uz len wondfo. 🙂
len si treba na ne zvyknut, ze ti ukazuju druhu dlhsie.

lauritka
28. bře 2011

Ako sa vyhodnocuje ovulačný test? Je to rovnaké ako pri tehotenskom teste?

Ovulačný test sa vyhodnocuje inak ako tehotenský test. Ovulačný test je pozitívny iba vtedy,
pokiaľ je testovacia čiarka rovnako tmavá alebo tmavšia ako kontrolná čiarka. Ak je testovacia čiarka svetlejšia (akýkoľvek svetlejší odtieň) než kontrolná čiarka, alebo sa neobjaví vôbec,
je test negatívny.
Pri tehotenskom teste je akýkoľvek odtieň farby testovacej čiarky vyhodnotený ako pozitívny test (na sýtosti farby tu nezáleží).

V ktorej časti dňa je najvhodnejšie robiť ovulačný test?

Na rozdiel od tehotenského testu sa pri ovulačnom teste neodporúča robiť testovanie z prvého ranného moču, pretože LH hormón je v tomto moči príliš koncentrovaný a nemusí sa už objaviť
v popoludňajšom moči. Najvhodnejším časom na uskutočnenie ovulačného testu je čas medzi 10. hodinou predpoludním a 20. hodinou večer. Dve hodiny pred uskutočnením ovulačného testu sa odporúča znížiť prísun tekutín, aby moč nebol príliš zriedený.

Mal by sa ovulačný test robiť každý deň v tom istom čase?

Áno. Na dosiahnutie čo najpresnejšieho výsledku je potrebné robiť ovulačný test každý deň približne v rovnakom čase.

sarafortuna
28. bře 2011

@lauritka , no veru môže byť, že boli bez LH iba také zelené, už nepamätám... tak som sa zľakla trochu, že či fakt už od 6.DC moje LH takto narastá... OK, skúsim ovu testy až cca o 3dni... 😉

elebe
28. bře 2011

@lauritka no a zase tmavne.... 😠 😠 počkám kým sa usuší a hodím foto....

lauritka
28. bře 2011

@sarafortuna folik sa prinucej prasknut jedine pregnylom 😔

alebo potom ist na laparku a nechat si predierkovat vajecniky. 🙂

lauritka
28. bře 2011

@sarafortuna nie neboj. staci zacat testovat, ked sa objavi watery alebo egg hlien... 🙂 pripadne ked nejak podozrivo klesne teplota-

sarafortuna
28. bře 2011

@lauritka , no veď to, že pregnylom... neobjavili kočky nejakú náhradu aj na toto ? 😀 😀 😀 😀
tak ja ho skúsim prinútiť silou vôle... 😉 😉 😉 😉