Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

micak
24. srp 2012

@piiiipiii pipi test ako? drziiiim prsty 🙂

piiiipiii
24. srp 2012

@micak praveze predvcerom bol uplne ako sneh ...tak neviem . asi teraz poobde je zbytocne robit ....budem musiet pockat do rana ..ak teda nepride ms 🙂 ale dakujem

micak
24. srp 2012

@piiiipiii hm, nevadi, skus rano a mozno bude nieco uz 🙂 nie je zac

piiiipiii
24. srp 2012

@micak pus ...a myslim na teba 🙂

lagunasa
24. srp 2012

@melisaaa no praveze si myslim ze este ovu nebola. bola som dnes u toho dokiho pre vysledky krvi a vypytala som si aby mi spravil folikulometriu a folikul mam 7mm velky ....

micak
24. srp 2012

@piiiipiii dakujem 😉 daj mi rano prosim vediet, ak si spravis test..

piiiipiii
24. srp 2012

@micak dobre napisem ti ip lebo ideme dnes na chatu a dojdeme az v nedelu . takze len cez telefon sa pripojim na net . 😉

tynamartina
24. srp 2012

@lagunasa ahoj, ale to je dosť málo na 13 dc, keď praská až 20 -22 mm. Čo ti na to povedal doktor?

lagunasa
24. srp 2012

@lauritka @riana12 baby, mam taku otakzu. ako rychlo rastie folikul?
akurat som sa vratila od dokiho ( mimochodom, uz nikdy viac ku gyndosovi v piatok ako predposledna!!!!!!!! ) aby mi vysvetlil tie vysledky. nastastie hormony stitnej zlazy mam vpohode, aj prolaktin je v pohode. akurat jeden z dvoch FSH hormonov bol vraj mimo ( kuknik, ze som si ja nevsimla aka to bola hodnota ). z dvoch pisem preto lebo mali pred tou skratkou FSH este nejake pismeno s pomlckou ale uz neviem ake. ale nevenoval tomu nejaku pozornost a chcel ma rychlo odpinkat prec ze aj progesteron mam dobre 😒 tak som mu to zacala vysvetlovat, ze spinim dlho pred ms a aj potom a ze mam asi kratku "tu druhu fazu" po ovulacii ( uz som to nenazvala pravym menom lebo ked som mu zacala hovorit o merani bt a tak tak som videla ten jeho vyraz v tvari, ze "zase jedna z tych mudrych" ) a ze si myslim ze mam asi malo progesteronu. tak sa na mna tak troska osopil ( len troska, uz ho poznam, myslel to troska aj zo srandy ), ze ci ho necham dopovedat. a na zaver mi nasadil duphaston na 6 mesiacov. bohuzial sa ale absolutne nepytal na dlzku cyklu ( ked uz nie na dobu ovulacie ) aby mi vedel ten duphaston dat az po ovulacii ( aj ked mozno podla tych hormonov co mi robil test je mozne vycitat ze ovu nechodi neskoro ... neviem ). jednoducho mi to len zaznacil do ms kalendarika ze na 16DC mam zacat brat 2x1 tabletku az do 25DC a na 28DC pride mrcha.
tak som to radsej uz neriesila a v duchu si povedala ze si to dam az ked budem po ovulke ak nahodou pride neskor. no este som ho milo poprosila, ci by mi nespravil este tu folikulometriu ( co som mala na plane aby mi spravil ). tak tu mi spravil. ale az doma som si uvedomila ze to asi troska odflakol, pretoze mi ukazal len jeden folikul ( co teda ked som si na nete pozerala tak by ich tam asi malo byt vidiet viac .... neviem ... ) a ten mal len 7mm. takze mam otazku, mozno dve.
1.AKO RYCHLO rastie folikul kym nema aspon 16-21mm ( aspon to mi povedal ze pri takej velkosti praska )? aby som vedela kedy asi mam cakat ovulku.
2.je mozne ze toto co mi nameral, ten 7mm folikul, bol nejaky druhy este neprasknuty folikul, a ze je mozne ze bol nejaky prvsi ktory uz praskol takze ovu naozaj bola uz vcera????
a inac, na tu krv na konci cyklu nejdem kedze povedal ze to spinenie vyriesim(e) tym duphastonom. sice som to chcela absolvovat ale nevadi. chcela som aby mi potvrdil to uzivanie duphastonu takze som docielila co som chcela aj ked mi vadi ze to tak odflakol. predpisal mi ho na 6 mesiacov tak dufam ze sa zadari co najskor.

lagunasa
24. srp 2012

@tynamartina praveze nic. skoro mi nepovedal ani to kedy praska. vobec to neriesil. ale ked si precitas moju otakzu o prispevok vyssie tak si vsimnes co ma napadlo. ale uvidim. urcite ho nezacnem brat na 16dc ako mi naordinoval ked neprebehne ovulka. pekne si na nu pockam.

tynamartina
24. srp 2012

@lagunasa Jáj tý lekári, myslím že ťa dosť odflákol.Veď sa snažíte o dieťa, on by mal byť ten čo všetko skontroluje a nie aby sa človek všetkého doprosoval, a nakoniec nie je o nič múdrejší. Inak si s ním spokojná? U mňa by veru s takým prístupom nepochodil, fakt že dovi dopo. Inak držím palce nech sa to čím skôr podarí 😉

zuzanka9999
24. srp 2012

@chmurkaxy no dnes som bola na sone plod rastie srdiecko zatial nevidiet a teploty neklesaju uz som treti den s teplotami

zuzanka9999
24. srp 2012

@lagunasa dakujem nechaju si ma tu este tyzden to teda fakt neviem ako tu vydrzim.

lagunasa
24. srp 2012

@lagunasa no doteraz som s nim bola spokojna. podla sa k tomu tak postavil aj koli tomu ze je piatok poobede ale aj koli tomu ze nechce robit velke vysetrenia hned na zaciatku. vies co, nechcem sa rozculovat koli doktorovi kedze som docielila co som chcela aj ked inac ako som si predstavovala. ked ho budem asi otravovat zase o par mesiacov ze nic tak mozno zase urobi nieco viac.... nerozculuj sa za mna 😎
ale podla mna asi nasiel ten najvacsi folik co tam bol .... aj ked sa mi zda dost maly tak preto neviem ci uz ten nahodou neni ten zanikajuci a uz jeden nepraskol .... no na nasom snazeni to nic nemeni. dnes este bude keksik a potom az v nedelu a uvidim co urobi teplota. ovu testy zatial negativne takze asi naozaj ten 7mm bude zatial najvacsi .....
@zuzanka9999 zelam pevne nervy!!!!!!!!!

tynamartina
24. srp 2012

@lagunasa no to máš pravdu, ja som sa už rozčúlila za teba 😀 , ale to je dobé že ti to berieš ta s kludom, mňa by išlo poraziť. Tak príjemné snaženie 🙂

lauritka
24. srp 2012

@lagunasa taky dost laxny pristup teda... 🙄 folikul rastie cca 2mm za den, zrely folikul je od 20mm, praska pri velkosti 22-24 ale tiez to moze byt individualne. keby si mala vcera ovu, tak by mal vidiet zlte teliesko, alebo tekutinu..
a ktory den cyklu vlastne si ?

moni1007
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lagunasa
24. srp 2012

@moni1007 jeeeeejo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak vidim ze na dovolenke bolo super!!!!!! a drobcek je krasny!!!!!!!

moni1007
24. srp 2012

@zuzanka9999 ahoj moja. ako sa mas? uz si bola u lekara? 😉

moni1007
24. srp 2012

@lagunasa dakujem. je uplne rozkosny. ako taka plysova hracka 😀 . veru. bolo super. len toho prania.. 😀

lagunasa
24. srp 2012

@lauritka 13DC http://www.fertilityfriend.com/home/3cdcfc no ja som ho poziadala vyslovene o folikulometriu .... tak mozno sa zamral len na to. nasiel folikul, omeral a ukazal mi to a povedal ze zrely by mal mat 16-21mm . to je vsetko. cize bud toto je uz taky ten neprasknuty zakrpateny alebo bude ovu az za cca 5 dni? ..... no uvidime ..... hlavne som zvedava ako budem merat teplotu v nedelu rano v teepee pod spacakom 😒 😀 a hlavne ako si budem zajtra cez den robit ovulacne testy 😕 ked budeme v takej vacsej skupine s cca 18 psami a 25 ludmi..... no ... ako ma farma slogan "bude to drsne" 😀 😀 😀

lagunasa
24. srp 2012

@moni1007 a aky je stary/stara ? a ako sa vola? a odkial ho mate?

moni1007
24. srp 2012

@lagunasa je stary 2 mesiace, vola sa Charlie, ale meno sme mu nevyberali, j e to rasa bison, ci ako sa to vola, este som presne nepozerala,lebo sme vsetci traja k.o. 😀 chceli by sme mu zmenit, ale uz nan pocuva. jedna pani ho dostala od deti a vyhodila ho, tak si ho zobrala moja krstna, ale nemohla si ho nechat nastalo, lebo uz maju doma psikov a tak sa s muzom dohodli ze len do konca prazdnin si ho nechaju a najdu mu novych panov 🙂

lagunasa
24. srp 2012

@moni1007 tak pekne od ich a aj od vas 🙂 a ked na to meno pocuva tak mu ho uc nechajte. aj my sme tak dostali Chiky, uz na to meno pocuvala aj ked mne sa nepacilo. ale uz som si davno zvykla. a on je este taky malicky? no to budete mat veru este s nim radost ...... 😀 nechci aby som ti popisovala nasich prvych cca 4-5 mesiacov ked sme si priniesli Maxa ako 7 tyzdnoveho domov do noveho bytu ...... ☹ ☹ ☹ 🤐 🤐 🤐

moni1007
24. srp 2012

@lagunasa no ved to ze ked uz nan pocuva, asi by nebolo dobre to menit. no ja som teraz este doma tak ze mam nanho dost casu a ak ma nezoberu do roboty, tak sa mu mozem venovat naplno. a viem co ma caka, aj nasi co maju psika sibrali este ako malinke steniatko. ale tak sme doma uz niekolko hodin a a este sa nam tu nevycikal. rano vydrzi do 7, uz ma aj rezim papkania 🙂 tak snad si na seba zvykneme a pojde nam to 🙂

lauritka
24. srp 2012

@moni1007 kkrasnucky je 😵

lucka2405
24. srp 2012

@lagunasa ahoj to oni vsetci tak kazu na 16 den, ich tusim nezaujima ci uz bola ovulka alebo nie, aj mne to tak kazal ale ja som sa ho este ani nechytila, im asi staci ze budeme pravidelne krvacat a hotovo.

lucka2405
24. srp 2012

@moni1007 ten je nadherny🙂

lauritka
24. srp 2012

@lagunasa 🙂 🙂 🙂 nooo, a testiky ovu pred dvoma dnami si mala ake ?? este nebol ani silny ?? sice si dnes tupla.. ale tak uvidime ako dalsie teploty..
ano 7mm je teoreticky malicky na 13 dc.. ale zas wmoze byt ovu aj neskor..

riana12
24. srp 2012

@lagunasa asi ti uz bolo napisane, ale 1-2mm za den narastie... zvysne folikuly nemusi byt vidno... mne, aj ked uz som mala dominantne folikuly, ukazal len dva a viac vidno nebolo - 21 a 16mm
duphaston si ty pekne nasad po ovulke, na 3DPO a nepozeraj, aky si DC... nas bude zaujimat len DPO 😉