Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

romea
29. led 2011

@rebelie telo sa naštartovalo, ukážková ovu. brala si tuším clostyl, a ten zaberá aj na ďalší mesiac a veľa báb otehotnelo s ním mesiac po dobratí 🙂

rebelie
29. led 2011

@romea Nic jsem nebrala, podle BT jsem ovu měla snad vždycky, krom minulého cyklu... Jediné, co bylo nové, byl Pregnyl, a ten nepomohl... Já vím, že nic není ztracené a že máme naději a že spousta holek je na tom hůř a že otěhotněly i ty, u kterých to vypadalo mnohem beznadějněji... ale...

sarafortuna
29. led 2011

@rebelie, rozumiem ako sa cítiš... v tej beznádeji ti nepomôžeme..
ja niekedy zaspávam v depke a zobudím sa plná nádeje a optimizmu.. niektoré veci je ťažko ovládať... asi sú veci ktoré musia odznieť a vyprchať aby potom sa to mohlo zmeniť...

romea
29. led 2011

@rebelie ako ťa povzbudiť...., ja mávala ovu, aj podľa ultrazvuku, podľa BT a zadarilo sa až s clostylom. Neboj raz sa stretnú to vyvolené vajko a spermijka a bude z toho krásny človiečik. doležité je aj to, že ste to s doktorkou začali riešiť a veci sa pohnú ďalej. My sme akurát minule spomínali s MM ako nechcel ísť rok na spermiogram a teraz povedal, že by odporúčal nech idú chlapi a neboja sa. tiež som mala ísť teraz v januári na prefuky vaječníkov a bola som skalopevne rozhodnutá, že absolvujem aj laparoskopiu, a to sa pri tom bojím doktorov jak čert kríža....veľmi vám všetkým palce...

rebelie
29. led 2011

@romea Díky moc, ono mě asi povzbudit nejde, nebo ne teď. Je to jak píše safortuna, s tou beznadějí jsem sama a nikdo mi nepomůže... Prostě se to musí nějak přežít...
@sarafortuna Jo, taky už jsem se párkrát z toho vykopala, i optimismus a naděje byly, ale teď jsem zase v tý beznaději, topím se v ní a nevím, co dál... Mám dojem, že nejsem s to zařídit, aby to odeznělo, nebo spíš zabránit tomu, aby když depka odezní, aby se už nevrátila...

rebelie
29. led 2011

@romea Jak se provádí profuky vejcovodů? Protože to už je snad jediné, kde by u nás mohl být problém... a laparoskopie se docela bojím...

lauritka
29. led 2011

@rebelie radsej laparka, to prespis, prefuk moze byt bolestivy a nevedia odstranit pripadne zrasty.
pri laparke rovno vsetko upravia , takisto prefuknu... trosku polezis, ale je to podla mna lepsie.

sarafortuna
29. led 2011

@rebelie, rozmýšľam... že ja som sa asi "ukľudnila" - hoci stále chaosím ale vnútrone už nie som taká nervózna a zničená - mňa ukľudnilo asi to , že som veľmi chcela otehotnieť do 30tky...
keďže to nestíham... dávam si ďalšiu métu - do augusta... 🙂

romea
29. led 2011

@rebelie robia 3 druhy zákrokov. Jeden je bez narkozy, to som chcela ja. vstreknú tekutinu do vajíčkovodou a cez rtg sledujú ako ide hore smerom k vaječníku. ak vidia, že je čiastočne zúžené, zvýšia tlak a tak sa to prefúke. Dalšie je že to robia v narkoze a sledujú to cez ultrazvuk. a tretia možnosť je pri laparoskopii, kde to sledujú ako sa vylieva tekutina pred vaječníkom do brucha. Pri tomto, ti skontrolujú aj maternicu, zrasty a tak....tam zistia skoro všetko. ten čo sa nerobí v narkoze, je trošku zastaralý spôsob ale hneď môžeš ísť domov, švagriná to prekonala, hneď ten mesiac otehotnela, lebo sa to robí ešte pred ovulkou a majú 3 ročnú dcéru (nedarilo sa im aj zo 3-4 roky) a teraz čakajú druhé v júni. Je pravda, že je to trošku bolestivé, ale čo pre bábätko nepodstúpime. dokonca, doktorka ktorá jej to robila ju ukľudňovala, že ona má 3 synov a všetkých počala po prefukoch (musela ich podstúpiť zakaždkým).

rebelie
29. led 2011

@sarafortuna Já už si žádné mety nedávám, už jich bylo tolik a přinesly jen zklamání... a to, že jsem se vnitřně uklidnila jsem si taky myslela už mnohokrát, ale evidentně ne...
@lauritka Aha, a laparka je jak moc náročná - jak dlouho tam člověk leží, co rekonvalescence, co jizvy?

rebelie
29. led 2011

@romea Takže při tom prvním profouknou, co se dá a pokud tam jsou srůsty, tak je diagnostikují a doporučí laparku?

romea
29. led 2011

@rebelie nie sú ale zrasty ako zrasty, lebo môžu byť vo vnútri vajíčkovodu - tie sa dajú prefúknuť, ale ak sú to zrasty okolo vajíčkovodu (vtedy vlastne oplodnené vajíčko nedôjde do maternice, lebo v dôsledku zrastov ho vajíčkovod nevie posúvať vpred smerom dole) - tie sa dajú diagnostikovať len pri laparke, tak to mi to nejako vysvetlil môj doktor, snáď som to nepoplietla

sarafortuna
29. led 2011

@rebelie je pravda, že mna trochu ukľudnuje to, že sme pred rokom otehotneli... čiže tá beznádej, že či som vôbec schopná tam nieje... len to beriem, že chce to asi nejaké lieky prípadne viac šťastia...
ale aj pred tým otehotnením som sa nejako ukľudnila a povedala si že musím preto niečo spraviť, začala som chudnúť /ale fakt len ZAČALA 😀 / a poctivo brať vitamíny..

skús sa opýtať tvojej dr, čo odporúča.. že nechceš pasívne čakať...

rebelie
29. led 2011

@romea Aha... a jak doktor získá podezření na srůsty či neprůchodnost vejcovodů? Prostě, když se dlouho nedaří, je potvrzená ovulaci, dobrý spermiogram, dobrá děložní sliznice, tak se prostě doporučí laparka, nebo jak?

romea
29. led 2011

@rebelie ano vtedy sa to odporúča, a bolo mi povedané, že keď som aj otehotnela už predtým, že som mohla prekonať zapal, nevedieť o tom a mohlo sa to upchať, preto sme sa na to dali, niekedy sa to stáva aj po cisárskom reze. Uvidíš dohodni sa s doktorkou, niečo určite vymyslíte a prospeje to aj ubolenej duši, že človek niečo pre to robí.

rebelie
29. led 2011

@romea Já se obávám, že mojí duši už neprospívá nic, co přináší naděje, které se později ukážou jako plané... ale ještě nějakou dobu to budu zkoušet, a pak asi vyhlásím definitivní konec, neb se nechci zničit...

tiburcia
29. led 2011

@rebelie přesně tak... mě laparka pomohla...všechno bylo ok a bohužel tam byly srůsty...to bysme se mohli snažit do aleluja...

rebelie
29. led 2011

@tiburcia Hm, zkusím se zeptat doktorky. Měla bych tam zase jít na folikulometrii, tak se jí přeptám... Nevím, na kdy se objednám, zkusím tentokrát až 18DC a uvidíme, co tam bude... a na ty vejcovody se jí přeptám. Tys veděla, že máš srůsty, nebo se prostě nedařilo, a tak ti doporučili laparku a až při ní se na ty srůsty přišlo? Jo a musí se po laparce do lázní?

tiburcia
29. led 2011

@rebelie všechno bylo ok a nedařilo se,tak doporučil laparku a srůsty byly všude.... ony moc odhalit nejdou 😉 no a jsou pryč a povedlo se 😉 někdo do lázní jede, ale mě o tom dr nic neříkal 😉

rebelie
29. led 2011

@tiburcia Hm, tak já se jí opravdu zeptám... třeba to je náš problém... ale zatím se ani nezmínila... A jak dlouho jsi v nemocnici? A pak doma?

tiburcia
29. led 2011

@rebelie mě toho dělali víc, byla jsem tam 5 dní a doma potom 8 týdnů...ale ,,jen" po laparce se bývá doma tak 2-4 týdny 😉

rebelie
29. led 2011

@tiburcia Aha... a nějaká povinná pauza od snažení? 2-4 týdny, to by se asi v práci zbláznili... ale co, mimi je důležitější...

adelka89
autor
29. led 2011

@tiburcia muzu se zeptat jak dlouho jste se snazili?

holky a vam preju brzke tehulkovani, strasne casto sem chodim nakukovat a koukam na vase grafiky 🙂
drzim pesti

my cekame v zari dalsi prirustek 🙂

lauritka
29. led 2011

@adelka89 gratulujem, vy uz druhe 😕 😅 ja sa tu porad flakam.

nevies ako je na tom len ? uz sa im nieco podarilo :

tiburcia
29. led 2011

@rebelie žádná pauza, nám řekli, ať se snažíme jak se budem cítit 😉

tiburcia
29. led 2011

@adelka89 skoro rok 🙄

adelka89
autor
29. led 2011

@lauritka Divala jsem se na jeji fotoblog a krome toho zamlkleho asi nic 😔
Lauri strasne casto na tebe myslim a drzim vam moc pesti. Muzu se zeptat jestli se chystate opet do nejakeho caru nebo zatim jeste cekate?

lauritka
29. led 2011

@adelka89 naposledy sme mali velmi zly spg / morfologia/, chceli sme ist na IUI vies.
ale ked sa nezlepsi, tak nam neurobi, takze zase nas caka kontrolny spg a potom uvidime.
IVF zatial nechceme riesit..

betina1984
29. led 2011

@janula123 mrzí ma to. Takže nanovo. Ja už 3 DC a začala som brať Clostil. Som zvedavá, či tam 12 DC bude čosi

janula123
29. led 2011

@betina1984
Clostil Ti dal doki? Ja sa tiež chystám k dokimu, keď tá potvora skončí.
Ja som uvažovala o sóji.