Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

rybkaa
9. kvě 2014

@ivet1987 podľa mňa hej, keď niekde dlho blúdili 😀

rybkaa
9. kvě 2014

ahojte babule, tak môj grafík sa pekne vlní, včera strašne veľa bielku, dnes tiež ale zatiaľ menej, uvidíme, čo deň ukáže, ovu test včera negatívny, cítim už trochu tlaky v podbrušku, tak ovula sa zrejme rúti 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/Rybkaa
povedzte, ako je to možné, že ovu je to ani som sa nenazdala, tak rýchlo prešlo tých 11 dní dc a to čakanie od ovu do ďalšej MS je také nekonečne dlhé??? 😀 asi sa budem po ovule tváriť, že som 1 DC nie 1 DPO, aby to šlo zase tak rýchlo 🙂 či? 😀

bibianca
9. kvě 2014

@ivet1987
@senta_sofia
Holky, po zadání ostatních hodnot to vypadá takhle...?? Moc z toho chytrá nejsem sexík byl 19.4, 21.4., 23.4., 26.4., 3.5 a 8.5.

karkulka9
9. kvě 2014

@ivet1987 ahoj, podla mna pri tychto veciach je mozne vsetko 😀 ...a niekde som citala, ze kompletne uhniezdenie moze trvat aj 13 dni, len co mysleli tym kompletne 😀
@rybkaa keby sa to este dalo tak tvarit, podla mna hlavu neoklames 😀 ....ja som dnes 8dpo a uz mi to pride ako nekonecno

senta_sofia
9. kvě 2014

@bibianca na zaklade hlienu to vratilo ovu na 15DC, myslim, ze ti neostava nic ine, len cakat 😉 inak styk sa ti tam da tiez znacit, v tom istom okne, ako zadavas teplotu Intercourse/Insemination

senta_sofia
9. kvě 2014

@rybkaa @vejula dakujem za povzbudenie, ale nejak som zmierena s tym, ze nic nebude

rybkaa
9. kvě 2014

@bibianca no super 🙂 myslím, že teraz to je správne 🙂 a sex si zapisuj nie ako teraz tým modrým políčkom, ale tam ako si značíš teplotu a hlien, dole pod tým je ešte možnosť Intercourse/Insemination, kde si vyberieš, kedy bol sex či doobeda AM alebo poobede PM, keď si nepamätáš kedy bol alebo nevieš zaradiť daj iba Yes alebo ak bol aj ráno aj večer daj Both 🙂 pekne ti to potom vyznačí do grafu 🙂

rybkaa
9. kvě 2014

@karkulka9 veď práve, že neoklamem, aj keby som chcela 🙂 fuuu no 8 dpo ma už svrbeli prsty na test, ale som sa zaprisahala, že teraz neurobím, až do 12 dpo alebo meškania MS, tak si ich musím niekam skryť, aby ma nelákali 🙂

rybkaa
9. kvě 2014

@bibianca a ešte - máš v tom grafe niekoľko prázdnych krúžkov - znamená to, že si merala v inú dobu ako obyčajne, ale tiež to môže byť, že si si len zabudla prepnúť čas, ak si to zapisovala neskôr ako bolo meranie, ak si teda merala vždy v rovnakom čase, oprav si tam časy ri tých dňoch, nech to máš plné a potom je graf rozhodnejší, neváha toľko s vyznačením ovu 🙂

karkulka9
9. kvě 2014

@rybkaa myslis, ze mna nesvrbeli 😉 1.tehu som bola ovela trpezlivejsia, to som skusila az 16dpo, ale teraz je netrpezlivost moje druhe ja, asi si zviazem ruky

bibianca
9. kvě 2014

@rybkaa správně jsem měřila v jinou dobu, takže mám lhát nebo to tak nechat?

bibianca
9. kvě 2014

@rybkaa měřila jsem dřív, protože jsem se probudila dřív... 😒

teenyel
9. kvě 2014

Holky tak se mi stalo, ze fertilityfriend mi predpovidal uplne jine dny, az zpetne se to tam samo preopravilo. Ale co muzu doporucit, co ovulku predpovedelo na den presne byla aplikace na mobil WomanLog, dokonce jsem si tam koupila Pro verzi za asi 70,- Kc 🙂 ta se mi libi. Ale kombinuju obe,kazde umi lip neco jineho 🙂

jaja9891
9. kvě 2014

@rybkaa dieta si vzdy dovoli k rodicom viac ako k ostatnej casti rodiny 🙂 tak mala si ta oblubila aj napriek prisnosti,to je dobre znamenie 🙂 kiezby moji rodicia boli taky,ze chcu vnuca,tesia sa na neho... dovtedy bola pre nich dolezita len skola a skola a co povedia ludia... ale to ako mi bolo a co som prezila,ci prezivam,je kazdemu ukradnute... a teraz uz deti ani radsej nespomenu,teda moje,o inych predo mnou hovoria ako naschval

adamnela
9. kvě 2014

Ahojte kočky...
No dnes nestihacka, tak som tu az teraz. No moj graf,nic nove pod slnkom, stale som dole, mrknite :
http://www.fertilityfriend.com/home/adamnela 😒
No uz ani nejako nedufam, ze ovulka pride, ale ktovie, cert nikdy nespi 🙂
Inak kocky, pokuta bola za vjazd na krizovatku evraj na cervenu, ale moj mm mi tvrdi, ze iisiel na oranzovu este. No a tych 150 eur nakoniec zjednal na 60 eur, tak aspon, ze tak a vecer sme to poriadne vysexovali 😉
@rybkaa no vidis, Ty ma este s tou Tvojou ovulou aj predbehnes.. 😉
@teenyel mne moja apka v mobile predpoklada ovulku na dnes, tak som zvedava, ci sa mi to spatne potvrdi 😉

adamnela
9. kvě 2014

@ivet1987 a Ty co prosim Ta zase stvaras? No ako to zatial vyzera? Prisla ta mrcha naplno, ci co?
@joannah13 podrazdili sme vcera, tak dufam, ze zajtra uz bude konecne teplota hore 😉 No uz by bolo aj nacase veru..

nikolav
9. kvě 2014

Ahoj holky myslíte, že mohla být ovulace? Neužívám už nic. A měřím v 6 hodin ráno. A bolesti jsem měla v podbříšku i píchání a nebylo mi ani moc dobře. Teď už mě břicho nebolí a ani mě v něm nepichá a nic. Ale bílkový hlen nebyl. Ani nebyl úplně krémový. Byl vodnatý s trošičkou jakoby krému. No zvláštní. Proto mě to mate. Zda vůbec ovulace byla.

teenyel
9. kvě 2014

@adamnela a kterou appku pouzivas? Ja delam vse jen na mobilu, pc pouzivam jen kdyz chci sem nekam nahrat fotku, protoze to mi z mobilu nejde. 🙂 jinak jsem si uplne od pc odvykla 😀

ivet1987
9. kvě 2014

@adamnela tak už se mrcha rozběhla, takže hurá 32 dní, doufám že to už bude v klidu vše 😀

adamnela
9. kvě 2014

@teenyel moja appka sa vola Menstruaciu kalendar aje to taka ruzova knizocka a ma biely kvet v strede 🙂
@ivet1987 ale na druhej strane je fajn, ze aspon bol ten cyklus 32 dnovy a maj je Tvoj 😉

teenyel
9. kvě 2014

@adamnela aha a placena nebo ne?

joannah13
9. kvě 2014

@rybkaa chtěla jsem, ale já se přestěhovala z moravy do čech a až sem změnila doktora, tak sem zjistila, že tu v okolí a nejbližších okresech a celkově krajích, nemá s touto pojištovnou nikdo smlouvu...je to čistě moravská pojištovna a změna je možná až od nového roku, no sranda.. takže musím jezdit 200 km domů, ale to neva snad.. ty to bereš hopem tu ovulu, ale to je dobře, aspoň se tolik nenačekáš, než některé ostatní tu..
@adamnela nj, už by bylo taky načase, nebo to se tento cyklus načekáš

ivet1987
9. kvě 2014

A jakou teplotu byste jako zapsaly ? Dnes 5.45 36.55 a v 7.00 36.9. To je jako normální? Měřivam 6.30 😀 Nakonec jsem dala nižší když přišla mrcha 😀

senta_sofia
9. kvě 2014

@nikolav asi nic lepsie ako vydrzat, ti nepodarim 🙂 teoreticky, ak ti zase poleze vyssie, moze ti to posunut, skus si ale sledovat aj ine znaky na sebe, mozno z toho budes mudrejsia potom...

nikolav
9. kvě 2014

@senta_sofia Já ani nevím jestli ovulace byla a nebo nebyla. Uvidím jestli dojde MS. Užívám ten svůj denní režim. A kdyby přestal fungovat, tak jsem v koncích. Hormony na mě nepůsobí a dělají mi jen a jen zle. Proto nemůžu už ani na IVF. A byla bych dost nešťastná, kdyby už ani toto nefungovalo. Snad ovulace byla. Bolelo mě břicho tak jak když jsem věděla že ovulace byla. I mě tam píchalo. A teď už nic. Takže doufám, že snad to bylo. Ten první graf kdy jsem měla tak vysoké teploty jsem neměřila ve stejnou dobu a taky až v 10 hodin dopoledne. Teď měřím v 6 hodin ráno. Takže si myslím, že kdybych měřila o 4 hodiny později tak mám o 0,4 stupně více. Dokonce jsem to i zkoušela. Změřila jsem v 6 hodin. A pak spala dál a v 10 hodin jsem změřila znovu a opravdu to tak bylo. Tak snad mě to nezklame a MS dojde. A ovulace byla.

rybkaa
9. kvě 2014

@karkulka9 poznám ten pocit 🙂 tak čo, kedy ideš testovať? 😀
@bibianca tak to je potom v poriadku, nechaj to už tak, len sa potom snaž v budúcnosti merať približne v rovnakú dobu, s odchýlkou max. pol hodiny 🙂
@jaja9891 to mi je ľúto, že tvoja mamina aj babka sa takto správajú....prečo sa netešia na prírastok v rodine? však si vydatá, deti mať môžeš bez ohľadu na to, čo povedia ľudia a keby si aj bola slobodná, čo koho do toho? Keď ťa ani rodina nepodporí, kto potom? A rodina tvojho manžela má k tomu aký postoj? Dúfam, že aspoň tí by sa tešili....a inak, možno by aj vaši zmenili postoj, keby sa dozvedeli, že si tehu, určite by sa tešili, bábo dokáže urobiť zázrak 🙂 Neviem, či žiješ na dedine, kde si ľudia nakúkajú cez plot do hrnca a starajú sa viac o druhých ako o seba, že preto mamu viac zaujíma názor druhých, čo povedia, ako tvoj vlastný....alebo je to výchovou, ťažko povedať....dôležité je, že ty bábo chceš a bojuješ zaň 🙂 a máš pravdu, dieťa si viac dovolí k rodine ako k cudzím, no ona si aj k mm dovolí kadečo, no mne sa neodváži, som už na pohľad zlá teta 😀
@adamnela juj, no to je fajn, že to aspoň zjednal a ako sa teda potvrdilo, sex je najlepší lekár 😀 no neviem neviem, čo to s tebou, poď už hore, ovulka ešte môže byť, ešte nie je neskoro 🙂 môj ovu test už bol o trošku silnejší, tipujem, že cez víkend bude pozitívny, tak to hádam nakoniec stihneme spolu 🙂 A tú appku ako máš ty, som aj ja používala, ale šla mi na nervy, lebo škaredo kreslí graf 😀 a nedá sa zapísať pozitívny tehu test, tak som prešla na OvuView, ukazuje mi ovu na stredu, tak uvidíme 🙂
@nikolav ahoj, kedy si mala tie bolesti, ktorý deň? ťažko povedať, či ovu bola, podľa mňa ešte nie, teploty nie sú veľmi vysoké oproti predovulačným, ale to sa ukáže počas najbližších dní, či sa udržia hore alebo ešte vyskočia vyššie, graf sa ti ešte môže opraviť. Nemusíš mať vždy bielkový hlien, aj vodnatý je dobrý na prežitie 🙂 treba sledovať viac príznakov a zapisovať do grafu, ten potom neoznačí ovulku len tak, ale je múdrejší, hlavne hlien je pre graf smerodajný, ešte sa ti môže objaviť, tak si ho kukaj, odporúča sa hlien sledovať po 18.00 hod.
@ivet1987 konečne, aspoň že to nie je nekonečný cyklus 🙂 ak som dobre vyčítala, ideš do Londýna? tak tam sa bude dobre plodiť, nech ti to prinesie šťastie 🙂 Čo sa tej teploty týka, zapíš tú prvú nameranú, má sa merať hneď po zobudení, tak preto prvú. Mne to takto bežne skáče aj v priebehu 5 minút, nielen behom hodiny a pol 😀
@joannah13 no už chápem, tak to je teda náročné, keď lekári nemajú zmluvy s tvojou poisťovňou 🙄 tak už len prekonať prvotné nevoľnosti, aby si tie cesty zvládala v pohode 🙂 ha, ale som strašne zvedavá, ako sa zatvária vaši,keď vyrukuješ s novinkou, že budeš chodiť domov častejšie a čoraz "tučnejšia" - myslím v dobrom samozrejme 🙂

nikolav
9. kvě 2014

@rybkaa Díky hlen kontroluji několikrát denně. Zatím jsem bílkový neměla. Ale i při tom prvním grafu jsem měla bílkový hlen až dva dny po ovulaci. Takže nevím no. A bolesti jsem měla jako při prvním grafu. Bolelo mě břicho a pichalo mě na vaječnících. Ale myslím, že ovulace pokud byla musela být přes den. Myslím, že ovulace byla v úterý 6.5. ve FF označena ovulace 5.5. A toho 6.5. mě totiž v autě zapíchalo tak jako při té první ovulaci. To byla bolest jak něco. A od toho dne už mě pak břicho nebolelo a ani mě nepíchalo ve vaječnících. Ale uvidíme dle teplot. Jen doufám, že ovulace bude a MS také. Jinak už mi nepomůže nic ☹.

rybkaa
9. kvě 2014

@nikolav no neviem, nevidím tvoj prvý graf, nahoď aj ten pre porovnanie 🙂 ovu prichádza po ustúpení bolestí, takže ak ťa prestalo bolieť vo vaječníkoch, mohla ozaj byť 6.5. len prečo potom teplota nešla hore??? môže sa stať, že folik nepraskol...že tam bol, len nepraskol....netuším...ak ti teraz aj teplota stúpne, graf ti ovu preznačí, ostáva teda len čakať....držím palce, aby to vyšlo a bola si ok....teraz si prvý cyklus bez hormónov?

joannah13
9. kvě 2014

@rybkaa sak proc to nemit slozite 😀 a co nasi na novinu, to sem pak napisu, ale reakce uz znam ted.. btw. Vyhrali jsme 😉

nikolav
9. kvě 2014

@rybkaa Ano teď jsem jen na přírodě. Minulý cyklus jsem to měla taky tak. Po ovulaci byl pak nasazen jen Utrogestan. Jinak jsem nebrala také nic. Ale trošku jsem oholila ten denní režim. Protože ten bylinný čaj nemůžu pít v kuse. Takže jsem teď musela měsíc vynechat a pak ho zase nasadím. První měsíc jsem měla daný čas měření na 10 hodin a neměřila jsem pravidelně. V druhém grafu měřím v 6 hodin ráno a pravidelně.