Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

sjuzan77
14. kvě 2014

@rybkaa ja ta urcite odsudzovat nebudem, ako sa hovori, nechodim v tvojich topankach, tak nebudem sudit ani tvoj zivot. Ani moju svagrinu nemam pravo sudit, len to nedokazem pochopit, v jej pripade to bol fakt len rozmar. V case otehotnenia mala 33 rokov, dlhorocne zamestnanie, vlastne byvanie a stabilneho partnera. Jedine, co odsudzujem je fakt, ze to bolo pre nu, ako keby si dala vytrhnut zub, ziadne emocie, ziadne zamyslenie sa, proste nic. Vraj chce mat deti az okolo 40-ky, ale aj napriek tomu sa nechrani a minuly tyzden znova kupovala test, ci sa jej nestala nehoda 😖
@adamnela no ja tiez budem mat tu kocku stale na ociach, buduci otecko je manzelov bratranec a navyse krstny nasej malej, takze pravidelny kontakt. Stale budem teraz porovnavat , ze by som bola na tom presne tak isto, ako ona ☹

@verunka_korunka neskusala si test? Mala som to takto po prvom potrate, vzdy meskanie a nasledne divny menzes, teplota sa drzala hore. Ale mne to vzdy zacinalo tyzdennym spinenim, nakoniec mi doktor nasadil duphaston a upravilo sa to.

verunka_korunka
14. kvě 2014

@adamnela
@rybkaa
Test jsem zkousela minuly ctvrtek a byl negativni. Uvidim co budu mit dnes v kalisku... A pripadne zkusim zitra test znovu. Vim ze se to obcas muze stat ze i pres tehotenstvi prijde MS ale prijde mi to tak mala sance ze tomu moc neverim...

verunka_korunka
14. kvě 2014

@sjuzan77
Normalne mam MS pravidelnou akorat minula MS byla divna... Slaba a kratka a taly bez bolesti v podbrisku, ale teplota pak klesla... Teda graf vypadal potom jak horska draha 😀 nakonec klesnul a zacal stoupat nahoru sice jen po 0,1 stupne za den, ale stoupl k 37 a tam se mi trd drzi a prislo to krvaceni... No jak pisu, zitra zkusim pripadne znovu test a uvidim 🙂

adamnela
14. kvě 2014

@verunka_korunka no minuly stvrtok to uz bolo davno, no som zvedava ako Ti dopadne ten test.
@sjuzan77 no ono da sa to prezit, ale aj tak budeme na to casto mysliet...
@rybkaa ono v podstate ju kyselinu listovu uzivam uz mesiac. No neviem a kde si sa to zapojila do tej sutaze,ked Ti poslu to mesacne balenie zdarma? To by som sa aj ja zapojila a nejake 2 balenia by som si este kupila a po 1 sacku by som mozno uzivala...
No uz som to nasla uz je po sutazi, hm skoda...

sjuzan77
14. kvě 2014

@verunka_korunka daj vediet, ako si dopadla, som zvedava 😉
@adamnela myslim, ze inu moznost nemame, uz sa len lepsie naladit 😉

paskolinka
14. kvě 2014

s tymi vitaminmi/ doplnkami je to tazke 😉 je toho velmi vela a tazko sa rozhodnut, ze co je to prave. keby to chcel clovek vsetko vyskusat, tak nic ine ani neje 😠 a je to z velkej casti hlavne biznis. ale na druhej strane, snad aspon placebo efekt sa dostavi 😉 ja som skusala pit tiez zenske caje kedysi (gynastan, alechemilka), ale nemala som z toho dobry pocit, tak som prestala. teraz uz dlhsie uzivam rakytnikovy olej (ten je snad na vsetko 😉 ) a pestrec mariansky (caj alebo drvinu) - to je na pecen, co je vraj velmi dolezite pre regulovanie hormonov. na imunitu skusam propolis 🙂 ale mam v plane zamerat sa skor na obohatenie jedalnicka vhodnymi potravinami, lebo odtial sa tie vitaminky asi len predsa lepsie ziskaju (v suvislosti s plodnostou sa odporucaju napr. kapustoidna zelenina - kalerab, kapusta, brokolica, karfiol..., cervene vino, cvikla, zeleny caj..., ovocie ako ananas, marhuje, mango, papaja... v podstate asi vsetko okrem cokolady 😀 )

senta_sofia
14. kvě 2014

@rybkaa rybiatko a myslis, ze ked som 3DC, ze neva, keby som zacala ten Inofolic uzivat?

paskolinka
14. kvě 2014

a este ten agnucaston beriem prvy cyklus, skoro som na to zabudla 😀 neviem, ci to nieco robi, ale fakt je, ze aj ked mi teploty nikdy velmi neskakali, tak teraz to bolo dost vyrovnane pred ovu... uvidime ako dalej.

kikaneu
14. kvě 2014

čaute babule....po pôrode sa mi skrátil cyklus na 26 dní, tento bol len 25 dní a ja som zvyknutá na 30.......takže mi tá mrcha lezie na nervy takto často.......pomôže mi alchemilka? či niečo iné?

adamnela
14. kvě 2014

@paskolinka boze ja uz akurat uvazujem, ze si idem objednat predsa ten inofolic. Dufam, ze mi to upravi aj cyklus a hlavne skrati a mozno zacnem citit aj ovulku. Ja chcem mat zasa pekny graf 🙂 A odkedy uzivas ten agnucaston? Myslim tym kolko dni, ked mas vyrovnanejsie teploty? Tak myslis, ze nieco to robi, hm? A jasne, ze v strave je to najlepsie prijimat 🙂
@kikaneu no ja mam skor opacny problem 😒

kikaneu
14. kvě 2014

@adamnela každá máme nejaký.....mne ide na nervy mať mrchu tak často

rosomaaack
14. kvě 2014

Ahojte baby, chcem Vas poprosit o radu.
Viete mi povedat, kedy u mna prebehla ovulacia? Je to moje prve mernie bazalnej teploty.
Ovulacny test som si robila 6.5.2014 a bol pozitivny, ale 7.5.2014 uz nie.
Dakujem.

senta_sofia
14. kvě 2014

@rosomaaack podla teploty to vypada na toho 7.5., skus si hodit aj pozitivny test do grafu, ked mas rozkliknuty den, hore tretia polozka Test a OPK - das si plusko, ten pokles 4DPO by mohol signalizovat uhniezdenie vajicka, mas tam pekny teplotny vzostup, drz sa 🙂

rosomaaack
14. kvě 2014

@senta_sofia
Dakujem velmi pekne, dam info ako dalej 🙂)

paskolinka
14. kvě 2014

@adamnela agnucaston beriem od začiatku tohto cyklu. Ono sa dosť ťažko hodnotí, že čo ako zaberá, lebo ja skúšam vždy viac veci naraz 😉 ak nezačnem mať pocit, že mi škodí, tak by som ho chcela brať aspoň dva cykly.

paskolinka
14. kvě 2014

@rosomaaack ja tiež hlasujem za 7.5. 😉

adamnela
14. kvě 2014

@rosomaaack vyzera to naozaj na toho 7.5 a kedze si mala pozitivny ovu test den predtym, tak to aj tak vychadza 🙂
@paskolinka no ja som v takom pomykove, ze co vlastne skusit, ale idem asi do toho Inofolicu. Dufam, ze mi pomoze...

rybkaa
14. kvě 2014

@adamnela a dá sa tam ešte prihlásiť? ja som tiež poslala prihlášku až po súťaži 🙂 a vybrali ma aj tak, len im to nejako trvá s dodávkou, už mi poslali na vyplnenie dotazník spokojnosti, ale balíček ešte nie 😀 tak som narobila bordel, že kde mám balík, tak že niečo sa pokazilo, no že už čoskoro pošlú, tak stále čakám...ja som kyselinu list.v tabletách vysadila, kým beriem inofolic, to by ma už tie dávky zabili 😀

rybkaa
14. kvě 2014

@senta_sofia v pohode začni hocikedy, ja som začala tesne po ovulke, akurát ako mi to prišlo (objednala som si cez lekáreň z netu a tiež sa mi podarilo 2 krabičky tu na koníku kúpiť lacnejšie), tak som ani neriešila, koľký som deň cyklu, začala som brať hneď, sypem to do kadečoho, do kofoly, do džúsu, do čistej vody aj do nealko birellu 😀 vraj sa to nemá kombinovať s kofeinom, aspoň hodinu pred a po nepiť nič kofeínové, ale vravím - sypem aj do kofoly a efekt sa dostavil 😀 neviem, či to je s tým kofeínom pravda, to som len tu vyčítala, v letáku o tom nie je nič

rybkaa
14. kvě 2014

@kikaneu ak ešte kojíš, že zbytočne niečo brať, cyklus je rozhádzaný vplyvom hormónov....ak už nekojíš a ešte nechceš otehu, nechaj zatiaľ cyklus tak, on sa spamätá sám - vraj teda do roka by sa mal,ak nie, začni to riešiť potom...zatiaľ si užívaj maličkú, jedz viac zeleniny a ovocia a kašli na lieky 🙂

senta_sofia
14. kvě 2014

@rybkaa dakujem 🙂 uz som objednala, snad v piatok tu bude, takze to stiham pred ovulkou, jedno vyskusam a potom to vzdavam, aj vcera mi drahy povedal, ze sa mam vykaslat na meranie teploty a vsetko, ze to nechame tak, lebo prisiel s tym, ze jedna znama ma dieta, tak som skonstatovala, ze vsetci maju babatko, len my nie a to je fakt ze svata pravda, lebo ozaj maju deti aj taki, co ich v zivote nechceli 😀

rybkaa
14. kvě 2014

@rosomaaack ovu mohla byť buď vtedy ako ti ju vyznačil graf alebo o jeden deň neskôr, keďže to je deň poslednej nízkej teploty....zaznač do grafu aj pozitívny a negatívny test, ak vieš - aj hlien, graf bude múdrejší a potom nám to tu hoď, ako to vyzerá 🙂

rybkaa
14. kvě 2014

@senta_sofia mne začal účinkovať asi po mesiaci užívania, teploty sa ustálili, v odporúčaniach sa píše, že ho treba žuť minimálne 3 mesiace, neviem čo je na tom pravdy, ale za vyskúšanie určite stojí 🙂

kikaneu
14. kvě 2014

@rybkaa nekojím, a čosi, lieky mi ani nenapadli....chcela som len niečo prírodné 🙂 tak počkám ešte a uvidíme, ale fakt je na nervy mať mrchu tak často....alebo som teda nezvykynutá 😀 vďaka 😉

rybkaa
14. kvě 2014

@kikaneu lieky som myslela nejaké vitamínové preparáty, zle som sa vykoktala 😀 skús merať teplotu, ak máš ovulu a LF dostatočne dlhú,všetko je ok, dĺžka cyklu sa mohla narušiť pôrodom a ešte sa to môže natiahnuť. Meraním by si zistila, či mávaš ovulku skôr alebo ju máš neskôr, ale máš krátku luteálku. Prírodne sa to dá natiahnuť tak, že pred ms jedz kyslejšie veci, mrchaňa si nejaký deň dva počká 🙂

senta_sofia
14. kvě 2014

@rybkaa vies co, aj placebo efekt je kolkokrat fajn 😉

kikaneu
14. kvě 2014

@rybkaa hehe, merať pri mojej slečne sa veľmi nedá....vždy je hore v iný čas, tak by to nemalo asi ktovieakú výpovednú hodnotu.....ale to kyslé nie je zlý nápad, kyslé ja môžem 🙂 ďakujem za rady 😉

senta_sofia
14. kvě 2014

@kikaneu akoze keby moc chces, da sa 🙂 ja meriam o 5tej, vtedy viem, ze je tak 99% pravdepodobnost, ze budem hore len ja a manzel, ktory vstava do prace 😀

paskolinka
14. kvě 2014

@adamnela snáď áno, malo by to byť na ovu. Ja mám zatiaľ ovu pravidelne (klop klop), tak nad inofolicom som neuvažovala. Gynekologicka mi este spomínala indonal, že aj to je dobré, tak niekedy možno este to skúsim...

kikaneu
14. kvě 2014

@senta_sofia hehe, keď ona raz papá o druhej, potom o piatej, potom o tretej...každý deň inak a budík sa mi kvôli tomu nechce nastavovať, to zas nie....to by ju zobudilo a to nechcem 😉