Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

ftinka
11. led 2011

no, tak som si prebehla nieco o kratkej lut. faze... ano, ked je kratsia ako 11 dni, tak sa to dokonca oznacuje ako anovulacny cyklus. Volala som mojmu lekarovi, na co mi povedal, ze to vobec nemam riesit. Ze LF pre nas nie je vobec dolezita... je proste debil on, alebo stresujem zbytocne???? som vytocena z neho.... vraj si mam iba sledovat kde mam bolesti, ci vpravo alebo vlavo. podla toho zistim, ktory vajecnik mi funguje....

peony
11. led 2011

Ahojte,trosku Vam tu skocim po dlhsej dobe 😀
Ja som mala kratku lutearnu fazu a velmi mi pomohlo pitie alchemilky 2x denne.Pila som ju kazdy den bez prestavky,mesiac na to som bola tehu.
Drzim Vam palceky 😉

riana12
11. led 2011

@ftinka ja som nepocula o tom, zeby LF pod 11 dni znamenala anovulak... to kde pisali? 😕 😲
ked je kratsia LF, tak moze byt nizsia hladina progesteronu a pripadne oplodnene vajicko moze mat problem po uhniezdeni sa aj udrzat, hrozi, ze sa odplavi pri MS... ale teda anovulak.... 😒

peony
11. led 2011

@ftinka ked som zistila,ze som tehu,tak mi vychadzala lutearna faza na 9 dni.Mala som 31 dnovy pravidelny cyklus,tiez som to konzultovala s lekarom a po 16 mesiacoch som sa rozhodla,ze si necham nasadit duphaston,mala som si ist pre recept,namiesto toho som zistila,ze som tehu...

aninaa
11. led 2011

@riana12 no tym grafom co si dala si ma potesila 🙂 Kazdopadne je tento moj aktualny iny ako predosle, ci to je kvoli tehu, uvidime. no nic, idem byt trpezliva 😝

ftinka
11. led 2011

@peony pila si ju iba do ovulky, alebo cely mesiac v kuse?

ftinka
11. led 2011

@riana12 nasla som nejaku ppt. prezentaciu, kde pisu....
cykly s nedostatočnou alebo krátkou luteálnou fázou sú neplodné
uplatňuje sa pravidlo vrcholu
nasleduje menštruácia

ftinka
11. led 2011

@peony fakt ti to aj tak vyslo? tak to je super, si ma trosku ukludnila 🙂 mna uz to snazenie pekne nervuje....

peony
11. led 2011

@ftinka pila som ju cely mesiac v kuse.Niektore baby tu pisali,ze sa ma pit iba do ovu,ale ja mam znamu bylinkarku a ta povedala,ze pit do vtedy pokial nebudem tehu,hned ako som zistila,ze som tehu,tak som ju vysadila.

riana12
11. led 2011

@aninaa no to aby bolo vidno, ze tehu graf nemusi mat automaticky a nutne nad 37 🙂
este mas kludne do takej nedele na zavery cas 😉

peony
11. led 2011

@ftinka ja som sa snazila 16 mesiacov a vzhladom k mojmu veku som uz bola na nervy,lebo som povedala,ze ked nebudem tehu do 35,tak uz nic.Mesiac pred narodkami sa to podarilo 😀
Treba verit a nevzdavat sa.My sme to mali stazene aj tym,ze mam tazko choreho manzela a berie vela liekov.Ja vzdy hovori,ze co ma byt to bude a v ten spravny cas.A asi naozaj,keby som bola tehu na zaciatku,tak mnohe okolnosti neboli priaznive.Teraz je to take akurat.

Drzim Vam vsetkym strasne silno palce!

riana12
11. led 2011

@ftinka to ale bolo myslene kvoli tomu, co som pisala vo svojom prispevku; neznamena to, ze je cyklus anovulacny...

lensam
11. led 2011

co znamena u ovulacnych testov ak je testovacia ciarka slabsia ako kontrolna? v navode pisu, ze slabsia, alebo ziadna znamena negativny vysledok. ale preco sa negativny vysledok vyskytuje v dvoch formach...neznamena slabsia ciarka, ze sa ovulacia blizi, alebo konci? uz 4. den mi ukazuje slabsiu a momentalne som 13. den cyklu

riana12
11. led 2011

@lensam slabsia testovacia ciarka pri ovu teste znamena, ze este LH nedosiahol potrebnu hladinu, ktora "vyvola" ovulku...

ftinka
11. led 2011

@riana12 aha, ja som to pochopila ako anovulacny... lekar mi vravel, ze si mam namiesto LF zistovat, na ktorej strane ma pobolieva pocus ovulky. Vraj som podla toho ovulaciu min. mesiac nemala, iba tento a asi mi nefunguje jeden vajecnik.... 😒

ftinka
11. led 2011

@peony tak to ti teda vyslo 🙂 ja som tiez pochopila, ze tie vsetky veci sa deju z urciteho dovodu. Ked sa clovek trapi a snazi, tak si potom tehu bude viac vazit, viac sa tesit a urcite to nebude brat ako samozrejmost... ako to vidim okolo...

riana12
11. led 2011

@ftinka na bolesti zabudni... tvoj doki posudzuje, ci bol cyklus ovulacny alebo nie iba podla bolesti? 😲 ked podla teplot pekne vidiet, ze ovu prebehla, tak sa nedaj oklamat dokim, ze ak si nahodou vtedy ziadne bolesti nemala, ze mas anovulak... 😝
radsej si vyziadaj od dokiho pravidelnu folikulometriu a nech si tie jeho bolesti strci niekam 😠 😅 😉

marikac
11. led 2011

@riana12 ja vobec nemam bolesti pri ovulke, teda doteraz som nemala..a ovu mam potvrdenu i testami,i grafom...no podla tvojho lekara by som ju asi nemala-lebo nebolelo..
neuvazovala si nad zmenou lekara? to aky ma pristup?

ftinka
11. led 2011

@marikac to patrilo asi mne 🙂 to ja mam toho blbeho lekara, ktory ma teraz s tym este viac vyplasil ☹ musim skusit ineho

ftinka
11. led 2011

@riana12 no najviac som bola v soku z toho, ze doteraz som ziadne bolesti pocas ovulky nezaznamenala... teraz som nahodou mala akesi krce, co mohlo byt sposobene tym, alebo nie... a on sa toho chytil hned, ze na ktorej strane... tak skusim mozno ineho lekara...

riana12
11. led 2011

@ftinka ziadne plasenie 😉 ale skus pouvazovat o zmene dokiho 😉

marikac
11. led 2011

@ftinka ano,tebe 😀 vymen lekara, a men dovtedy,kym nebudes spokojna 😉
vcera som prihorela v solarku-tak asi som si aj mozog uvarila 😀 casto robim chyby dnes.

solinkarka
11. led 2011

@marikac ahoj...kolky den si po kyrete? lebo mne doktor povedal ze solarko a ani sauna neni dobra po kyrete..bo ja ja som chodila tak preto som sa spytala..ze pockat aspon s tym do prvej mrchy

marikac
11. led 2011

@solinkarka 37 dni po. A kedze mne nic take nezakazali-hold moja smola. Mna pustili bez slova z nemocnice, ani lekarka mi nezakazovala sex,saunu,solarko,vobec nic.....takze vyber si.

solinkarka
11. led 2011

@marikac no to ani mne v nemocnice fakt ako keby som isla domov s tym ze som tam lezala z nejakou chripkou alebo co 😠

ftinka
11. led 2011

@marikac 😀

marikac
11. led 2011

@solinkarka myslis,ze ako by mi mohlo ublizit solarko?

solinkarka
11. led 2011

@marikac neviem vobec ale akti to nerobi zle...

marikac
11. led 2011

@solinkarka mimo toho,ze som ako Marfa z Mrazika, som si spalila na 6 min v solarku lica 😀 muselo byt nejako super turbo vykonne 😀 tak mi nic nie je.

sarafortuna
11. led 2011

čaute,
u dr. som sa načakala, žiadny Clostyl sa zatiaľ nekoná 😖 😖 😖 😅 😅
Na utz dominantný folikul /nepamatam veľkosť marí sa mi niečo s 6,8 alebo18??? 😅 😅 /
Budúci cyklus poriadny HP - konečne... aj tak si myslím že zbytočne... 🙂 🙂
Cysta žiadna-takže chyba bude asi fakt v tej škrupinke- videla na obidvoch vaječníkoch cystičky -PCO... ale vraj ona na základe UTZ daké diagnózy nedáva... 🙂 🙂
+ chce čerstvé výsledky z hematológie
+ genetika - ale asi iba ja

DOkelu,teraz ma napadlo že som zabudla na spermiogram - zas ma manžel šťastie 😀 😀 😀 😀 , ale aspoň mi ako tak papá ovocie... 🙂 🙂 🙂

takže som zvedavá či ozaj bude ovulka... inač, pýtala sa ma ako viem,že každý druhý cyklus je ovulačný a iný ANovu... a ja : "sa už poznám, a meriam BT" - tak sa kus divne na mňa pozrela... neverí - uverí!!! 😠 😠