Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

adamnela
18. dub 2014

@jaja9891 chapem Ta, ale sama musis vediet ako sa citis a ci to mohla sposobit nejaka viroza, ci to mohlo takto vyskocit z inej priciny 🙂

jaja9891
18. dub 2014

@adamnela no snazim sa spoznat samu seba...doteraz sa mi to nepodarilo 😀 ako sviatkujete???

nikolav
18. dub 2014

@senta_sofia vypadá to takto. To už na těhotenství nevypadá. A navíc beru Utrogestan.

nikolav
18. dub 2014

@rybkaa Bohužel nevyskočila ☹ druhý den 36,8.

fifitko25
18. dub 2014

@joannah13
@adamnela dievčatá, ako je to s tou fytosójou? kedy ju treba brať a v akom množstve? pri prvom tehu som bola na clostile, ale už nechcem, radšej by som pri druhom tehu skúsila fytosóju... tak sa chcem predbežne informovať, vďaka 🙂

rybkaa
18. dub 2014

@jaja9891 som len na mobile, pisala by som tu tri hodiny,, dam vediet co by sa dalo robit 😉

rybkaa
18. dub 2014

@adamnela co usetrime na vlozkach, to investujeme do ovu testov a dzusov 😀

senta_sofia
18. dub 2014

@nikolav ale tak drzis sa pekne hore, kedy si musis spravit test alebo ides na krv?

nikolav
18. dub 2014

@senta_sofia Test si mám dělat až příští týden ve čtvrtek tj. 24.4. tak uvidíme no. Ale moc nadějí tomu nedávám. Už mi ta teplota klesla. Měla by se držet nahoře. A myslím, že zítra zase klesne.

senta_sofia
18. dub 2014

@nikolav desatina stupna este nemusi znamenat nic katastrofalne 🙂

nikolav
18. dub 2014

@senta_sofia To sice ne, ale myslím, že kdyby to bylo ok, že by jen a jen stoupala.

jaja9891
19. dub 2014

@rybkaa jasnacka 🙂

jaja9891
19. dub 2014

@joannah13 ahoj, s akymi cystami mas problem?beries na ne nieco?ja hladam nieco co by mi pomohlo,resp. aspon oddialilo tvorbu cyst s endometriozy...citala som niekde o nejakom vyzivovom doplnku,len si uz nepamätam nazov,tusim Indol 3 C,ale dost drahy.... hmmm

janneys
19. dub 2014

Hojky jen mam dotaz - jak dlouho po vysazeni HA ma cenu zacit s merenim? Rikala jsem si, ze bych zacala hned (jeste beru) ale docetla jsem se, ze je to ted totalni blbost a ztrata casu. Tak kdy zacit?

adamnela
19. dub 2014

Ahojky kočky 🙂
@janneys tak ja som napr. zacala az po 4 mesiacoch, nakolko som skor neotehotnela, tak som si povedala, ze skusim merat BT. No neviem, preco by si si nemohla zacat merat hned po vysadeni. Aspon uvidis, ako Tvoje telo reaguje na vysadenie HAK. Ci?
@fifitko25 zalezi od toho ake dlhe cykly mas. Ked mas dlhe cykly ako ja tych 38 dni napr. tak sa Fytosoja uziva od 1 DC do 5 DC a ja mam davkovanie taketo: 4-4-4-5-5 . A pri kratsich cykloch sa uziva od 3 DC do 7 DC a myslim, ze to uzivanie by mohlo byt rovnake. Mozno @joannah13 Ti bude vedietnapisat, kedze ona uziva od 3 DC.
@rybkaa no ja som si tento mesiac ovu testy kupila prvy krat, ale jasne, kde usetrim, zasa na druhej strane minieme 🙂
@nikolav teplota je este stale hore, ako dnes?
@jaja9891 no veru pre niektoru to nie je jednoduche spoznat svoje telo, to je pravda. Ale dufam, ze na to coskoro prides. Ja ho tiez este nejako nepoznam, lebo mi nedava ziadne signaly, takze sa stale pomaly ucim 🙂

fifitko25
19. dub 2014

@adamnela mám 29-30 dňové cykly a dokonca aj pravidelne 🙂

janneys
19. dub 2014

@adamnela jojo,taky si rikam. Kdyz zacnu merit uz pri HA,tak pak aspon uvidim po vysazeni, jak to telo reagovalo a jak zacne reagovat pri zmene. Jen jsem koupila teplomer,ktery neumim pouzivat, je nejakej divnej 😀 vzdy jsem mela normalni na rtut a ted ten digi ma sahodlouhy navod 😀 mam zase co cist po vecerech 😀

joannah13
19. dub 2014

@adamnela pronasledune stale, po ovulaci se udela, ma rozmer aspon 5 cm a boli a pri MS praskne a to pekelne boli, nehlede na to, ze mam mit udajne PCO, na UZ je to jasne videt, zas ale podle odberu to je ok. Zahada to moje telo. Bojuju, ale jednou nad tim vyhraju 😉
@fifitko25 fyzosoju mi poradila znama. Brala sem ted od 3-7 DC a davkovani poradila 4-4-5-5-5. Podle me mi mozna posunulo ovulku dopredu. Ale jeste sama z toho nejsem moc chytra, ze to beru ted prvni cyklus.
@jaja9891 mam cysticky na vajecnikach. Podle UZ jasne polycysticke vajecniky, z odberu se to vsak nepotvrdilo. Takze zatim zadna lecba u me nepribehla, jen Nosifol pro spravnou funkci vajecniku. A ty velke cysty se mi tvorily jak se jim zachtelo a ted co mi naskocila ovulace, tak po ovulaci. Sama nevim, co s tim. Taky te trapi? A jak si na tom dneska s grafem?

nikolav
19. dub 2014

@adamnela Ahoj teď jsem měřila před půl hodinkou jak jsem se vzbudila a teplotu mám 37,0. Včera a předevčírem byla 36,8.

joannah13
19. dub 2014

Ja dnes takto.. juchuuu. http://FertilityFriend.com/home/4bf3a0 takze potvrzeno, ze ovu byla. Jsem tak rada, ze mi cyklus nabhel zpet.

joannah13
19. dub 2014

@nikolav a kdyz si doma, tak meris ve stejnou dobu???

nikolav
19. dub 2014

@joannah13 No já vlastně neměřím skoro nikdy ve stejnou dobu. Chodím na směny a každý den jinak. Máme nepřetržitý provoz a z toho jdu jen krátkou, z toho celý den, nebo noční.

jaja9891
19. dub 2014

@adamnela ahojky,no ja som to nikdy neriesila,nemala som problemy a otehotniet som sa nesnazila... no a zrazu prisla choroba a tuzba po babätku a tak som zacala aj ja samu seba pozorovat akosi viac 🙂 takze uvidime co z toho bude,co vypozorujem,ale tento mesia asi nic,nejako sa ma prechladnutie drzi a neviem ci mam alergiu nejaku na casj s citronom a grepovy dzus,alebo mam zacinajuci herpes ☹ operacia a liecba mi asi znicili imunitu a akosi sa z toho neviem dostat,teraz,ked sa mame snazit,teraz sa na mna opät vsetko sype....ach jaj, ale musim mysliet pozitivne 🙂

jaja9891
19. dub 2014

@joannah13 no ja som mala cysty naplnene krvou,z endometriozy,takze museli operacne von,lebo nenormalne boleli,nikdy som problem nemala a zrazu prisla bolest a na preventivke uz bola 3 a 5 cm cysta na vajecnikoch,mala som hormonalnu liecbu kvoli endometrioze na vyvolanie umeleho prechodu,ale zabera skor na dalsie loziska endometriozy ako na tvorbu tychto cyst,tieto samy nezmyznu a ked prasknu tak je katastrofa na svete...takze ja len dufam,ze sa tak skoro nespravia... no moj graf vselijaky,akurat som pisala adamnele,ze neviem ci mam alergiu na citrusy,alebo zacinajuci herpes na chrbte ☹ dali nam tri mesiace na snazene,prvy sme premeskali,druhy je teraz a takto sa to na mna sype 😒
moj graf:
http://www.fertilityfriend.com/home/4c16ae
a ovu testy len so slabou ciarkou,uz robim aj 2x denne,asi na zaciatku,hned po MS boli tie ciarky silnejsie,ale nie velmi,no teraz slabnu podla mna... no ktovie,uvidime co teplota ukaze,zatial je taka vselijaka...

joannah13
19. dub 2014

@nikolav taky delam smeny. Sice jen dvanactky, tak to neni tak slozite. Ale kdyz sem dkma nebi vstavam do prace, tak merim ve stejnou dobu, at je to aspon trochu objektivni. Takze mam budik na 4:40 a bud pak jdu do prace nebo dal spim a graf pak vypada hezky.

nikolav
19. dub 2014

@joannah13 No jo to máš lepší. Ale chodím i na třináctky a nebo dvanácky. A pak krátkou a nebo celý den a nebo jako doprovod. Takže ono se to moc měřit nedá ve stejnou dobu. A navíc je to pro doktora a orientačně. Tak uvidím co z toho vyleze.

joannah13
19. dub 2014

@jaja9891 jej, to ne blbe. Ja je mela vyplnene jen takovou tekutinou, takze nevadilo, kdyz praskly. Minuly mesic mela az 8 cm a uz se premyslelo o operaci. Nastesti nic nebylo. Z toho tvojeho grafu bych taky nebylo moc chytra. Asi to chce, co ukaze par nasledujicich dni. Ja podle testu uplnou pozitivitu taky nechytla, i kdyz z grafu oddelam ty pozitivni testy, tak mi ff ovulaci vyznaci plnou carou. A asi nejdulezitejsi, co ty si v te dobe citila a co za priznaky si mela. Mozna mnoho vitamjnu C s tebou trosku zamachal. Ja mam ted po anasovem dzusu strasne bolavy jazyk, ale to preziju. Jaj kocko, at si brzy ok, se vsim vsudy.

adamnela
19. dub 2014

@fifitko25 no tak ked mas pravidelne cykly, tak by som dala to davkovanie od 3 DC do 7 DC a davkovanie 4-4-4-5-5. To by malo stacit 🙂
@janneys no jasne, za pokus nic nedas a aspon uvidis co to robi s Tvojim telom...
@joannah13 no inak ja som mavala tiez take cysty ako Ty este pred Adamkom, ale ked mi nasadil dr. duphaston, tak som hned dalsi cyklus otehotnela a uz som potom nemala cysty vobec.. A inak frafik zatial pekne, len nech to ide uz len hore 🙂
@nikolav no teplota super, len neviem, ked nemerias vzdy v rovnaku hodinu, ci sa nam to zbytocne neskresluje. No skoda, ze sa Ti neda merat vzdy rovnako, takto tazko povedat, ci je to ok, alebo nie 😒
@jaja9891 ano treba mylsiet naozaj pozitivne a to ma mrzi, ze sa Ti zacal robit ten herpes. A ked to mas na chrbte, nemoze to byt nejaky pasovy opar alebo nieco take? A moze to byt veru aj alergia na ten zvyseny vitamin C 😒 No ja musim tiez opatrne pit ten grepovy dzus, lebo tiez som citliva na vit. C.

fifitko25
19. dub 2014

@adamnela dakujem 😉 a to dávkovanie asi v priebehu dňa tie 4, ci naraz?

jaja9891
19. dub 2014

@joannah13 dakujem,no hormony s mojim garfom kyvu jedna radost 🙂 uvidime co bude,budeme sa snazit a ukaze sa az ked pride MS/resp. nepride,nemusela by 🙂 no tie dva dni zvysenej teploty budu podla mna s choroby,vecer predtym som sa citila fakt zle....no bola som na pohotovosti,lebo mi to nedalo pokoj,takze vraj je to alergia,ale mne sa to aj tak nezda,taka cudna ta dr. bola,ale snad uz vie rozlisit co je co... bala som sa toho pasoveho oparu,lebo je nebezpecny ak by som otehotnela... snad to bude ok... tak nech uz ti tie cysty daju pokoj,je to s nimi hroza...