Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

siouxie
8. bře 2010

maja, v prvom rade berú krv, rozborom zisťujú základné karyotypy + chromozmálne zmeny (ak sú) a na základe rozhovoru a rodinnej anamnézy a krvných výsledkov potom zostavujú výsledky (napr. pravdepodobnosť nejakej genetickej mutácie). veľmi zjednodušene povedané.

esther03
8. bře 2010

niekedy poobede, ale asi som ta nezastihla, nas objednavali na americkom v BA a o tyzden sme uz u nich sedeli 😉

soldi
8. bře 2010

maji, vsak kasli na to. vsetko ma nejaky vyznam, uvidis ze ani to predlzovanie procesu nie je zbytocne 😉 aspon budes mat cas sa rozhodnut ci to naozaj chces a mozno nebudete ziadne icsi ani potrebovat 🙂

ahoj ester 🙂

toja
8. bře 2010

ahojt sodi este paradoxne gratulujem k MS, huraaaa 🙂,budes so mnou mat ovu? 😉

esther cau,ako sa mas?

evikmi fakt? takze nemusim ziadne vysetrenia? staci,ze dojdem ja a spermie? 🙂 a peniazky? 🙂 dufam,ze max 100 eur 😎

evikmi
8. bře 2010

maja.. jasny, ze to neni stoprocentní... ale taky, co je stoptocentní??? pokud budeš v nějaký rizikový skupině, budou tě víc hlídat asi

esther03
8. bře 2010

ahooj toji, no uz som tu mrchu pomaly predychala, tak ideme na ten pohovor do caru a vo stvrtok mm na kontrolu spg a HP. a ty ako?

evikmi
8. bře 2010

toja... zaleží na stavu spermii, to ti doporučí v CAR.. a s penězma nevím.... v čechách je to asi jinak 😕

soldi
8. bře 2010

toji, ani si nevies predstavit ako sa z nej tesim 🙂 teda, dufam, ze ovu naozaj bola.

a uz som aj v tabulke, vsimla si si? 😵 dufam, ze ovulkovat budeme spolu, ja zacinam s clostikom, tak som zvedava ake to bude 😎

toja
8. bře 2010

esther som zvedava,ako dopadnete na kontrole...urcite lepsie, ako predtym....kolko ma tvoj M rokov? ak mozem...a idete zase do gin Fivu?

toja
8. bře 2010

soldi takze tvoja LF ma 19 dni. jupííííí 🙂 😵 😵
vidis som ti vravela,ze ten depresvny den bol vyznamny den pre mrchu a aj to papanie 🙂

maja2
8. bře 2010

ester ja len teraz docitavam, co ste cez den napisali, to bolo asi vtedy, ako som isla z prace, to som bola maximalne nastvana na nase zdravotnictvo. to si ty teda super pochodila. ja som nas objednavala do TN. chapem, ze toho maju vela, ale toto je uz moc.

no co uz. soldi - mozno ano, vsetko ma svoj vyznam. ja som si tie pomyslela, ze to mame dva cykly k dobru a dalsie dva kym budu vysledky. ale vies co? ked nam dr. v care ukazoval graf, ze u 40 rocnych zien je riziko potratu 50%, tak toto si ten moj zapamatal a uz sa bude bat so mnou aj milovat, len aby som neotehotnila. je toto normalne?

siouxie - chapem, ze na zaklade krvi nieco mozu zistit. ale podla rodinnej anamnezy? zbytocne ma vystrasia, ked im poviem, ze dedko zomrel na rakovinu a oni mi povedia, ze aj dieta moze byt chore. a naviac ja ani neviem, ake vsetky choroby mali moji rodicia a stari rodicia.

toja
8. bře 2010

evikmi dakujem ti za info! ja si myslim,ALE FAKT NETUSIM, ze by mohlo stacit len to,ze mam ovulaciu a viac ma nezaujima ,len keby nasli tu jednu spermijku,co sa uchytí 🙂

maja2
8. bře 2010

19 dni nemoze byt - soldi?

toja
8. bře 2010

maja prepac,ja som nepochopila..tvoj M sa zlakol, ze mozes potratit,tak sa zlakol aj toho,ze mozes otehotniet?
..ale ved vela percent tehotenstiev v prvom trimestri konci potratom,to sa tak neda brat...

esther03
8. bře 2010

toji mm ma 36, urcite dam vediet ako sme dopadli. My teraz nejdeme do GF, ideme k andrologovi co mu predpisal tie lieky a on spravi vsetky vysetrenia, tak uvidime 😒
maji, aha tak tam je asi ine obednavanie, inak viem, ze aj v MT, ze to des, pol roka cakas na objednanie, to ako naco je dobre, nie? moc moc ti drzim palce 🙂, nakoniec budeme tehule aj ty aj ja aj toja naraz 😀

toja
8. bře 2010

maja nemoze byt,ze sa zlte teliesko u soldi rozpadalo pomaly,takze preto mala taku dlhu,hm?

soldi
8. bře 2010

toji, no neviem, ci az 19 🙂 myslim, ze to bolo ovplyvnene to cystou, ktora praskla. opytam sa na to lauritky, ked sa tu objavi, lebo ona s tym ma skusenost 🙂
sa normalne bojim otvorene tesit z ms, lebo tu budem za blazna 😀 😀 😀

ester- a to je co zadoktora? to kazdej tehotnej v prvom mesiaci povie, ze je sanca 20% ze potrati??? to je ale vol. povedz manzelikovi, ze mam niekolko kamaratok, co rodili hodne po 40tke, otehotneli prirodzene a nemali ani len rizikove. ale ze tiez je vela mladych bab, co maju za sebou aj niekolko potratov. takze to zalezi na organizme zeny a dalsich veciach, urcite nie na statistike!!! 😉

toja
8. bře 2010

esther nie ty,to si pamatam 🙂 ,ale tvoj M

evikmi
8. bře 2010

toja - jo, ale pokud jsou spatne spermie, tak muzes mit ovulaci treba trikrat za mesic a bohuzel mas smulu ☹
samozřejmě jsou vyjímky, kdy byli velmi špatní "pulečcí" a i přesto žena otěhotněla přirozenou cestou 😉

ale nechápu - dlouho jsem tu nebyla, tak mne omluv - proč píšeš o ovulaci v kontextu s ICSI?to se dělá při umělém oplodnění??!! čeká vás?chodíte do CAR?

jinak v CAR kam chodim ja, stoji ICSI 2000kč na jeden oocyt

esther03
8. bře 2010

soldi to asi patrilo maji, ze? 🙂

maja2
8. bře 2010

toja - neviem ale nikde som necitala o tak dlhej lf

a k mm - nechapem muzskej logike. ten doktor mu nemal nic hovorit. sladka nevedomost.

toja
8. bře 2010

soldi to povedal maji 😀

esther03
8. bře 2010

toji aj moj mm ma 36 😀

soldi
8. bře 2010

ester, ano, prepac 😅 som teraz dosla domov tak som popletena 😅

maji, ja si myslim, ze sa mi predlzila LF kvoli tej cyste. aj lauritka to mala.

soldi
8. bře 2010

maji a aj toto bolo pre Teba:

ester- a to je co zadoktora? to kazdej tehotnej v prvom mesiaci povie, ze je sanca 20% ze potrati??? to je ale vol. povedz manzelikovi, ze mam niekolko kamaratok, co rodili hodne po 40tke, otehotneli prirodzene a nemali ani len rizikove. ale ze tiez je vela mladych bab, co maju za sebou aj niekolko potratov. takze to zalezi na organizme zeny a dalsich veciach, urcite nie na statistike!!! 😉

siouxie
8. bře 2010

maja, o tom, že by dieťa mohlo mať nedajbože rakovinu, ti hovoriť nebudú, ide skôr o iné závažné genetické poruchy.

maja2
8. bře 2010

soldi - v tomto pripade ja by som na doktora nenadavala. on to hovoril len v ramci roznych statistik a povedala by som, ze aj dost opatrne. napriek tomu si to mmv ramci inych informacii vybral zrovna tuto. asi to podporilo jeho obavy, ze v nasom veku to nemusi dopadnut dobre.

odkedy sme prisli z caru, tak mi to povedal uz trikrat, takze sa toho boji.

esther03
8. bře 2010

siouxie, prosim ta ICSI sa neda robit bez hormonalnej stimulky? ja som totiz uplne o.k. (ovulka ako hodinky, LF ukazkova 😀) a mm ma zly spg

toja
8. bře 2010

evikmi vies o jerrymone? ta je moja nadej ,co sa spg tyka 🙂
moj M bol minuly tyzden na spermiograme a povedali mu,ze na 40ku je to ok,ale este musi ist na kontrolu...ale dole nenapadne napisali,ze odporucaju ICSI. no aja som sa docitala,ze to je zavedenie pipetou spermie do maternice...vsak to musim mat vtedy ovulaciu,si myslim,ci nemusim? 🙂

maja, nic si tvoj M nerob, to su muzi 🙂 . moj si za mysli,ze ma dobry spg,lebo lekarka povedala,ze na jeho vek ok..ale ked som videla papier a udaje, tak sa mi to teda ok nezdalo...ale on je so sebou spokojny 🙂 ,neva,lepsie,ako keby ho mali zdeptat
a navyse 50 percentna sanca je super sanca 🙂

siouxie
8. bře 2010

esther, žiaľ nie... ja som na tom rovnako, ale ICSI je súčasťou celého IVF a k tomu patrí aj stimulácia... 🙂