Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

romea
9. led 2011

@tiburcia ďakujem, ale kľudná budem až keď budem držať miminko v náručí 🙂 a tebe ako sa darí?

rebelie
9. led 2011

@tiburcia No, jak se to vezme, minule jsem z toho byla úplně zmatená... Jsem měla v době, kdy mělo být teoreticky před ovu nějakej nadměrně velkej, zašišatělej folikul, kterej pak zmizel, byly tam jiný dva kolem 10-14mm, ale sliznice se zase tvářila už moc zrale, takže to byl úplnej guláš... osobně mám podezření, že u mě dochází k nějaké té skryté, vnitřní ovulaci, že se folikul přemění na žluté tělísko, aniž by uvolnil vajíčko, protože jinak jsem fakt jelen... to by taky vysvětlovalo, proč stále nic, když spermiogram je dobrej a jinak taky vše vlastně v pořádku... ale bůh ví, co tam bude tentokrát...

tiburcia
9. led 2011

@romea daří se dobře 😉

@rebelie no je to zvláštní...a ono to jde nějak řešit? třeba léky?

rebelie
9. led 2011

@tiburcia Hele, já nevím... ono to není potvrzené, doktorka mi říkala, že "záleží, jak moc na to tlačíme a co pro to chceme udělat" a že by kdyžtak šlo stimulovat... ale pochopila jsem z toho, že by nám to mělo jít i přirozeně... ono to asi ještě není úplně jasné, proč to nejde... a taky říkala, že bych měla zhubnout (ale ne kilo, dvě, ale 20-30kg), což by mi určitě pomohlo (182cm, cca 105kg), ale já se teď cítím psychicky dost mizerně a nevím, jestli bych to hubnutí teď ustála...

betina1984
9. led 2011

Baby, ako sa dajú nakopírovať grafy z fertility na plochu, aby som ich mohla nakopírovať do albumu....?

betina1984
9. led 2011

@rebelie je mám momentálne tiež teraz nadváhu 166 cm a 86 kg, ale už chudnem, chcem ísť zase na svojich 63 kg, čo som schudla po malej. Ale keď som otehotnela s ňou, mala som 80 kg. Takže myslím, že váha až takú dôležitú úlohu nezohráva. Chodím ešte na jednu stránku o chudnutí. Tam jedna babenka zhodila zo 156 kg na 95 kg, a otehotnela...

rebelie
9. led 2011

@betina1984 Zkus zmáčknout tlačítko Prt Sc (print screen), pak si to vložit do dokumentu, nebo jinam - uloží Ti to celou obrazovku. Jinak tu holku, co o ní píšeš teda obdivuju! Z 156 na 95kg, to je fakt super! Jinak já si před tím rokem a půl, když jsme se začínali snažit, říkala, že se cítím v pohodě, cyklus pravidelný, krev, šťítnou žlázu atd. mám taky v normách, tak to nebudu řešit. Bála jsem se začít s radiálním hubnutím, aby se to naopak nerozhodilo... a teď, když to nejde, říkám si, že by se to asi mělo prubnout, jestli to není tou váhou... (mimochodem Tvoje BMI, když jsi otěhotněla s malou, bylo 29, moje je skoro 32, takže jsem na tom hůř...).

marikac
9. led 2011

@sarafortuna ja som na moje prekvapnie s tym bola zmierena az prilis rychlo. Ak neratam,ze vsade vidim tu zivotnu nespravodlivost,ze rozdava tam,kde netreba a naopak,kde aj malo maju-berie. To je moja jedina krivda. Zmierana som s tym,ze babo bolo s nejako gen.vadou a preto sa to stalo. Nepripustam si inu moznost. Snad sa nikdy ani nepotvrdi ziadna z chorob.

marikac
9. led 2011

@betina1984 ja ten graf ukladam tak,ze pravym tlac.na myske kliknes, vyhodi ti to ponuku a tam vyberies ulozi obrazok ako...a ulozis do priecinka v pc.

sarafortuna
9. led 2011

@rebelie, ahoj a PCO vaječníky nemáš? to by vysvetľovalo kde sa tratia tvoje foliky... ono niekedy folik rastie ale neprederie sa úplne z vaječníky - ostane na jeho povrchu a bohužiaľ sa tak pomaly vytvára "škrupinka" - to by vysvetľovalo aj tie tvoje dlhé cykly - no keďže na UTZ chodíš, tak by to tvoja dr. mala vidieť... nespomínala niekedy zväčšené vaječníky?
Inač, idem aj ja už konečne chudnúť... mám už aj ticker na homestránke z FF... 😉 1.krok mám za sebou... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 už len menej žrať a cvičiť, skákať, behať, potiť sa... keď mne sa tak nechce, furt sa na niečo vyhovorím... 😔 😔 😔
Rebelie, a Clostyl + duphaston si už brala? /sorry, ale nepamätám si/

marikac
9. led 2011

@sarafortuna skusila si chodzu? chodis vela peso? hoci to vyzera dost neskodne , hodinou prechadzkou kazdy den, chodzou po schodoch...sa da zo zaciatku pomalicky zhodit zopar kil

rebelie
9. led 2011

@sarafortuna Nic jsem zatím nebrala (s výjimkou listovky 🙂 a pití kontryhelu). PCO bych mít neměla, doktorka se nějak zmiňovala, že tohle je v pořádku (i když možná na hranici)... Ona říkala, že metabolismus vaječníků a těch všech hormonů by byl prostě lepší, pokud bych byla hubenější... ale uvidí se, co bude dál (teď tam 1-2 cykly budu chodit na folikulometrii).

sarafortuna
9. led 2011

@marikac, no práveže som pribrala z toho že manžel ma vozil do práce a z práce... teraz som nezamestnaná, tak sa chystám aspoň 3krát do týždna /aspoň na začiatok/ íst sa prejsť na nákup + do nášho domčeka... sme malé mestečko a máme tu kopce, tak som uvažovala, že "dookola bližšie"=dlho do kopca 😅 😅 -
Už fakt musím so sebou niečo robiť... som odhodlaná.. som bez práce, mám teraz len školu + domáce práce 🙂 a dosť bolo tých sľubov sama sebe i manželovi... už to myslím VAŽNE...
tak držte palce! moje telo to potrebuje.. nadváhu si nemôžem dovoliť ak chcem bábo...

sarafortuna
9. led 2011

@rebelie, to som ti už písala, stačí 5-10% schudnúť a celý metabolizmus a hormonálny systém sa PREPNE...
ja si musím dokúpiť ešte chrom - jednu krabičku som zjedla. Mala som taký so zeleným čajom, B6 a vlákninou a sa mi zdalo, že okrem PLACEBO 😀 😀 som mala aj bezproblémové vyprázdňovanie... ja mávam väčšinou zápchu...ale radšej pravidelný menzes než stolica 😀 😀 😀 😀 😀 😀
fuj, dajaká som rozkokošená, idem si ešte poskákať s Bon Jovim.. myslím cvičiť... nemám ho tu v posteli 😀 😀 😀 😀
dajakú vtipnú vodu pijem, či čo... sorry

marikac
9. led 2011

@sarafortuna ja som tiez taka, pohodlna, do prace to mam 5 min peso a napriek tomu, idem autom.Pocas tehu som mala vyhovorku pre kazde kilo na vyse, ale kedze je mi nad slnko jasne,ze tehu s tym nic nemalo,musim aj ja zhodit. NIkedy som mala krasne vypracovane brucho, teraz mam len krasne sádlo. 😀 Musim zhodit aspon 5kg , aby som bola spokoja. A kolko siat by mi bolo opat dobrych..do kelu,ked ja len stale slubujem. v sobotu som bola pesi v meste-esteze byvam minutu od centra, mala som super pocit zo seba,ze som hodinku vydrzala vymetat obchody. Jednak mi to otvaranie butikovych dveri strasne chybalo, ale aj pri chodzi som sa citila super. Ale do kelu,ma to aj jednu nevyhodu-zaspinila som si moje bezove semisove cizmicky. 😢 😢 😢

romea
9. led 2011

@sarafortuna dlho som sa tak nezasmiala. Ty si neuveriteľná 🙂 taká srandistka, že Bon Jovi, hneď sa mi zlepšila nálada 🙂 píšeš pravdivo s tým chudnutím. Ja som schudla len cca 7 kg a tak sa mi upravil menzes, aj mi lepšie trávilo a chodení na záchod ani nehovorím 😀 a hlavne som mala v krvi veľa endorfínov a svet bol zrazu ružový. Teraz začínam fučať ako slon. Keď pán doktor dovolí, možno budem chodiť cvičiť pre tehule, alebo budem plávať, teda resp. sa mrožiť 🙂))

rebelie
9. led 2011

Teda holky, že bych začala hubnout už jen kvůli těm endorfinům? Ty mi tedy poslední dobou nějak chybí...

ftinka
10. led 2011

dobre ranko. Ako som vas tak docitavala za posledny den, tak pozeram, ze sa diskusia zmenila na chudnucu 🙂 A do tej by som sa asi tiez rada priznala 😀 Od svadby sa to na mna nejako samo od seba iba lepi 😉
btw, moj graf http://www.fertilityfriend.com/home/3256f0. Vyzera to na ovulku 16 DC, ze? Uz iba dufat, ze Prednison nase protilatky trosku ponizil....

sarafortuna
10. led 2011

@rebelie, no veď pozri čo so mnou včera robilo 5 minútové skackanie... ešte som vydržala 40minút... keby to tak bola každý druhý deń... 😉 😉 Som sa cítila fajne potom...

slivocka
10. led 2011

Ahojte dievčata, neviete ako si mam zmeniť na grafe Fertility ovulaciu? dakujem

sarafortuna
10. led 2011

@slivocka, pod grafov sú také "sekcie", nájdi OVULATION DETECTOR, klikni na TUNNING/OVERRIDE --- tam zadáš deň kedy si myslíš že bola ovu, a teplotu ktorá už je poovulačná-hraničná - potvrdíš OVEERRIDE a dá ti modrými čiarami ovulku.
skús

slivocka
10. led 2011

@sarafortuna dakujem pekne uz to mam 🙂

ftinka
10. led 2011

@sarafortuna ahoj, nevies ci mi oznaci FF ovulku aj ked si neplatim ten membership? prvy mesiac oznacil sam, ale to bolo free....

riana12
10. led 2011

ahojte 🙂

@ftinka vyznaci ti to aj bez toho 😉 platene VIP clenstvo sa vztahuje na niektore pokrokovejsie nastroje...

ftinka
10. led 2011

@riana12 tak to je fajn, este teda pockam 🙂 a co je nove u teba? stale merias iba pre info?

riana12
10. led 2011

@ftinka ano, este stale len pre info... uz som po ovu, asi 5DPO, ani som velmi cez vikend nemerala, len som zvedava, aka teraz bude LF, ako to bude so spinenim...

ladybirds
10. led 2011

ahojte, som novacik v merani BT. ovulku som mala 15DC, dnes som 24DC, vcera mi BT klesla o stupen a dnes tiez, takze mam ocakavat mrchu? mavam ju az 28-32DC. skusim sem dat graf http://www.fertilityfriend.com/ttc/chartgraph_m...

riana12
10. led 2011

@ladybirds vitaj 😉
grafik sem vkladaj nasledovne:
vlavo v menu chod na SHARING -> potom na HOME PAGE SETUP -> pod textom Your Charting Home Page Web Address: by si mala najst linku, ktoru sem skopiruj

betina1984
10. led 2011

@rebelie ale poznám aj oveľa obéznejšie ako sme my a otehotneli v pohode.

ladybirds
10. led 2011

@riana12 dik za info, zatial som na to neprisla,, 😀 este raz na to pozriem o chvilocku...