Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

lagunasa
5. bře 2013

@lucka2405 tak to mas riadnu fit maminu. ja som cakala ze budem ina ako vsetky ostatne baby, ale ze az takto ina som nechcela byt!!!! co uz. je to tak tak to tak treba brat a zmierit sa s tym. verim ze to raz vyjde a hotovo!!!
a ako dlho sa snazite? my rok a som rada, ze som to tak skoro podchytila. a ak by ma vysetrili uz koncom novembra ked sme tam boli prvy krat tak by to bolo este skor. ale tak co uz. predpisy su predpisy.... ale ked mas HP v pohode tak zatial nemusis stresovat. folikulometriu ti robili? ja som mala mierne zvysene FSH a malo folikulov tak preto to so mnou takto rozbehli.

adeala
5. bře 2013

@lagunasa to ma mrzí ☹ verila som, že to dopadne dobre.. ale snáď budúci mesiac to bude ok a IUI bude úspešné 🙂 a keď nie, no tak IVF.. hlavne, že do pár mesiacov už budeš mať drobca v brušku 🙂

meruska
5. bře 2013

ahojte http://www.fertilityfriend.com/home/2ab8d3
u mne je to este nezaujimave 😉

kalianka
5. bře 2013

@meruska no ja som tiez tak na tom obdobne. Vrrr. toto su nahorsie dni cyklu 😀

lagunasa
5. bře 2013

@adeala verim ze hej!!!!!!

lucka2405
5. bře 2013

@lagunasa no ja som to od zaciatku nemala ok, prva MS v 13 ale potom kazdeho pol roka, dr. moj byvaly to vtedy riesil antikou vraj pre mna to najlepsie, mam totiz hydrocefalus, a vraj vsetky ine lieky by mi robili tazkosti s hlavou, ale tym ze som ich brala sa vlastne nic nevyriesilo, akurat som to mala pravidelne, vysadila som ich v oktobri 2011 po svadbe odvtedy to mam tak vselijako, teraz uzivam duphaston, nemam ziadne vedlajsie ucinky, prave cykly boli aj z hladiska BT uplne o nicom, ale v tom predchadzajucom sa to tusim uz troska dalo dokopy tak mi snad pomoze, ale dr. mi povedal ze potom by bolo dobre to asi zvazovat, myslim centrum, tak uvidime.
Snazime sa asi od septembra.
No ona hej mlada je a vlastne k nam obidvom s bratom prisla neplanovane. teda k nemu urcite🙂
Drzim moc palce🙂)
K akemu dr. chodis??

lagunasa
5. bře 2013

@lucka2405 no dr ti predpise antiku lebo je to najjednoduchsie v takom veku ked nechces babo. aj sestra to tak ma lebo inac by mala ms tiez asi iba kazdeho pol roka.no ked sa snazite pol roka tak to ta asi este nikam neposle pokial na to nebude mat naozaj dovod. uvidis.
ja chodim dr. Stenovej.

lucka2405
5. bře 2013

@lagunasa
hovoril mi akurat ze moze byt problem to ze mi teraz v poslednej dobe tecie z prsnikov ked stlacim taka biela tekutina, ze to moze byt reakcia na duphaston alebo problem v niektorej zlaze tak teraz pojdem az po velkej noci tak uvidime co povie, centrum uz tiez spomenul, ja chodim v PN k dr. Lajdovi, minule som sa ho tolko vypytovala, chudak ale bol velmi ochotny vsetko mi vysvetlit, tak snad sa dockame babatka.
Necitala si nahodou o bylinkarke Kopacovej?? Pomohla mnohym zenam, ktorym uz ani doktori nedavali nadej, z HC by si to nemala daleko.

moni1007
5. bře 2013

@lagunasa ahoj moja. to ma mrzi, ale verim, ze dalsi mesiac je vas 😉 😉 hlavne, ze sa nieco robi......... my sme na tom tiez neni ktopvieako. mm ide zajtra uz do roboty a pride pred Velkou Nocou. takzte uz to opat zacina, kym zas vystihneme ovu ☹ vidim to tak, ze mas este vacsiu sancu ako ja 😀 😀

lagunasa
5. bře 2013

@lucka2405 nie, necitala ale skusim zistit nieco o nej. inac, ta tekutina moze znamenat aj vysoky prolaktin. ten si mala v pohode v HP?

lagunasa
5. bře 2013

@moni1007 no to si nemyslim. ked nepojde ziadne vajicko tak nic... uvidime... ty si ale ziatial v pohode zdravotne, to mas super.

lucka2405
5. bře 2013

@lagunasa no ja som to nejako nestudovala, len mi povedal ze HP je v norme a ze to ze mi zasa ms nechodila moze byt iba tym ze som tak dlho brala HAK, tak snad ma niekam posle a budem mudrejsia. Skus mozno by ti poradila aj tu na MK najdes diskusiu o nej.

moni1007
5. bře 2013

@lagunasa neboj bude vajko 😉 a vyjde vam 🙂 urcite vam v tom centre pomozu 🙂
no tak zatial len nemam najdeny ziadny problem, to neznamena, ze som v poriadku 😒 a teraz mi je to aj tak na prd. lebo mi to vychadza, ze mm bude chodit akurat na mrchu domov, ak sa nieco nejakym zazrakom neposunie 😔

adeala
5. bře 2013

@zuzkazuzu88 ty si na tom ako? 🙂 nikde tu nemôžem nájsť tvoj graf

zuzkazuzu88
5. bře 2013

@adeala já jsem dneska 4DC ☹ takže od začátku...copak ty? jakpak je? 🙂

ckatka
5. bře 2013

ahoj, baby prosim vas vedeli by ste mi nieco z tohto mojho prveho grafu vycitat? este sa v tom velmi nevyznam, ale chcela by som vediet ci ...a kedy ovulujem (tie hviezdicky su zaroven dni kedy bol styk 🙂 ) a kedy vlastne je najvhodnejsie mat sex ked chcem dieta (resp kedy sa mu vyhybat ked nechcem)
ruzove policka su krvacanie (spinenie - od polky cyklu som mala 2x)
dakujem vam za kazdy koment

zelovocka
5. bře 2013

@ckatka ahoj, ovulácia je posledný deň nízkych teplôt - ale nemusí to byť najnižšia teplota celého cyklu. zároveň je to zvyčajne posledný deň plodného hlienu (vodový alebo bielkový).
tebe tie teploty po poklese na 13DC nejako veľmi nevystúpili nad "predovulačné" hodnoty (uvodzovky preto, lebo nie som si istá, či ovu prebehla). stále sa držíš do 36,7 - ten zaznačený hlien, oranžovým, bol aký?

štatisticky najviac tehotenstiev je zo styku deň pred ovu. 🙂 ale úspešné sú aj dva-tri dni pred ovu, a aj v deň ovu.

ckatka
5. bře 2013

@zelovocka ahoj, vdaka za odpoved, tak rychlo...no...zaznaceny mam len vtedy ked som pozorovala ten tzv "plodny" ...ale za ten neskorsi hlien by som ruku do ohna nedala...podla mna aj potom to bol taky este chvilu...lenze strasne tazko rozoznat hlien od ejakulatu na druhy den rano...ak vies co tym myslim 🙂 za tu 36,7 ktora bola 23.2. by som tiez ruku do ohna nedala, lebo to bola sobota a merala som trosku neskor ako obycajne

mariankamk
5. bře 2013

@ckatka z 23.2. si teplotu zrus radsej 😉 a co BT 20.2.? ta je v pohode?

ckatka
5. bře 2013

@mariankamk podla mna hej... ale tam je tolko faktorov co to moze ovplyvnit.... teraz uz sa drzim tej finty co tu jedna kocka spominala - ze dat teplomer dnu, nech si zvykne na prostredie, a az potom ho zapnut 🙂 tak uvidime

zelovocka
5. bře 2013

@ckatka no, ak by si tam tú teplotu z 23.2. nemala takú vysokú (o koľko neskôr si merala?), prípadne ani tá z 20.2. by tam nebola až taká vysoká, tak ovu mohla byť 13 alebo 14DC, skôr 14DC (to už nebol plodný hlien a BT stúpla iba mierne). v tom prípade ste mali sex načasovaný ideálne 😉
s tým hlienom je to trocha problematické určiť, aj mne to robilo v období ovu po sexe problémy 😅 😅 😅 potom sa môžeš riadiť ešte prípadne ovulačnými bolesťami, ak mávaš.
podľa mňa je lepšie robiť si grafy na FF, tam to sofvér vyrieši za teba, nemusíš hádať, či bola ovu, alebo nie. samozrejme, ani to nie je na 100 % 🙂 😉

mariankamk
5. bře 2013

@ckatka ved zrus aspon tu z 23.2. a pripadne skus ukazat, ako graf vyzera po odstraneni teploty...

kikaneu
5. bře 2013

@trish22 tešíme, tešíme.....ale tak ráno ma to trochu zaskočilo, že už? ale dobre, nebudem sa sťažovať, hlavne, že ovu bola a pevne verím, že tento cyklus sa posunie na skorší termín a aj luteálka bude dostatočná, nech sa to tam zas upraví
a inak, nikomu som nevravela, ale drahý vystihol ovulku, tak som sa trošku aj nádejala, lebo mi bolo včera dosť blbo.....ale to bolo všetko pms....

ckatka
5. bře 2013

@mariankamk jaj no to nie je take jednoduche...som rada ze sa mi podarilo toto sem takto dostat :D ale dakujem aj tak... mne toto na womenzone.cz celkom vyhovuje, dobre sa mi to tam vsetko zapisuje aj ukazuje...je fakt ze s tym este len zacinam

lagunasa
5. bře 2013

@lucka2405 aj ja som brala hak asi 7 rokov a po vysadeni mi prisla normolne po 28 dnoch klasicky.
@moni1007 jasne, vsetko vyjde!!!!!!!

mariankamk
5. bře 2013

@ckatka to sa naucis, treba cvicit aj taketo veci, ako kopirovanie obrazkov a pod 😉

ckatka
5. bře 2013

@mariankamk hej hej... to ano :D vsak trenujem...toto je moj prvy 🙂

tanickaskorokubikova
5. bře 2013

@pa_mi @zuzkazuzu88 kocky dakujem krasne a vy sup,sup ma dobehnut 😀

11miuska11
5. bře 2013

ahojte kocky, tak som zvedava, co poviete na tento moj nestastny graf. Myslite, ze mohli ist iba o tzv. pokus o ovulaciu? Bola som 15 DC na folikulometrii a lekar povedal, ze ovulacia urcite nie ☹ neviem sa z toho vysomarit! Moze graf az takto velmi klamat? Merala som pravidelne a poriadne, ziadne vstavanie z postele a podobne.

lucka2405
5. bře 2013

@lagunasa mne po vysadeni prisla na 35 den, ale dalsia potom az za 3 mesiace, dalsia za 4 mesiace, tak som sa potom rozhodla s tym nieco robit, uvidime ci sa budu diat zazraky.