Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

saronka
1. čer 2011

@st2 nejde grafík otevřít...

saronka
1. čer 2011

@lenasss děkuju moc a já držím palce at je vše tak jak má a mrcha min. 9 měsíců nebude hihi

st2
1. čer 2011

@saronka http://www.fertilityfriend.com/home/2ed6cc

asi ze aby ste sa toho skoku nadol nezlakli 😀

st2
1. čer 2011

@lenasss a tebe silno drzim palceky nech je vsetko super, a nech mas krasnych 9 mesiacov s bruskom

lenasss
1. čer 2011

@st2 nezoufej vážně to bude dobré určo se dočkáš však máš důkaz že to jde. příští měsíc to určitě vyjde

saronka
1. čer 2011

@st2 no je to skok, uvidíš..ale asi to nevyšlo.. ale určitě se dočkáme..jedeme spolu do dalšího kola 😅

sasena033
1. čer 2011

baby ahojte prosim Vas ste tu niektore take zbehnut epotrebujem radu... ☹ bola som u dr.koli tomu spineniu zistil mi ze sa mi stale predlzuje poovulacna faza a sliznica nejaka nizka stale...Hovoril nieco o PCO nejake polycystickymi vajecniky...prosom neviete co to je??? dal mi Duphaston na 3 mesiace ze sa mame pokusat o mimi aj tak myslite ze je tam sanca ze otehu??? dakujem krasne ☹ aj som jelen z toho ako ho mam uzivat

st2
1. čer 2011

@lenasss az na to ze tych dokazov len pribuda ale len na par dni 😖
@saronka no ty si uz v predstihu, ja si na tu zubatu musim pockat, teda ak ta teplotka je predzvest, co si myslim ze je 😖

saronka
1. čer 2011

@st2 třebas jo.dokud není MS tak je stále šance

sarafortuna
1. čer 2011

@sasena033 , doktori takmer na všetko hovoria že PCO ... sa s tým nestresuj.. znamená to, že hormóny nie sú úplne vyvážené, resp. tak ako majú byť...
daj si to do googlu, ja už v *PCO neverím... vraj som ho mala aj ja, potom už nie.... poznám kočky, čo išli na laparku aby im prečistili vaječníky a po otvorení zistili, že ich majú pekné čisté ... takže PCO ja osobne neverím...
Mal ti spraviť HP - 3krát za cyklus skontrolovať hormóny...
Ale duphaston by ti mal pomôcť ... mal byť "ustáliť" znormalizovať hormóny... takže nič hrozné sa nedeje 😉

sarafortuna
1. čer 2011

@st2 , také slovičko že NIKDY ani nepoužívaj 😉 😉 😉 😉
skontroloval ti doky sliznicu po ovulke? trvaj na tom ...
ide leto, užite si ho s manželom a neboj, aj bábenko príde... 😉 😉

tinara23
1. čer 2011

@st2 juj moja skočila si dole ☹ ale nezúfaj, treba veriť a raz sa to podarí 🙂

leeena_4
1. čer 2011

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. Ale zase jsem tak trochu musela začít měřit, tak sem k vám nakouknu. Já už druhý cyklus stimuluju k IUI, ale bohužel zatím ani s Clostíkem, ani s Puregonem nedorostla vajíčka, nebo zmizela a nikdo neví, jestli ovulka byla nebo ne. Zítra jdu na utz, jak Puregon zabírá teď a uvidí se, jestli bude konečně IUI, nebo jiné řešení.
@sasena033 Taky mám PCO, tak se ptej, co tě zajímá 😉. Je tu na to i diskuze, tak se za námi přijď podívat 😉. Není to nic příjemného, ale většina holčin s PCO se miminka dočká, jen to chce trpělivost 😉 Jinak pokud máš ovulaci, tak Duphaston ti určitě pomůže srovnat cykly a zkrátit je. Pokud nemáš ovulku, tak ti Duphaston nepomůže😉. Ale taky jsem začínala léčbu úpravou cyklu 😉
@sarafortuna mít PCO a pak ne - to teda čumím. Jak jsi to udělala? 😀 Mě ho bohužel potvrdili 2 nezávislý doktoři, ale je fakt, že málokterý doktor PCO rozumí.

st2
1. čer 2011

@sarafortuna ano skontroloval, na 19dc po ovulke asi 5 dni bola 10,4mm
tak to nikdy pouzijem iba dnes 😉 oki 😉 a mas pravdu ide leto, chystame aj tak svadbu v septembri tak az potom to bude manzel 😝 tak az pak nech si babenko teda pride, ked sa so mnou takto zahrava

st2
1. čer 2011

@tinara23 ja viem 😖 a nie je tam sanca nejaka ze sa to vrati naspat 😕 asi by som chcela moc ze 😝

tinara23
1. čer 2011

@st2 hm, pozri pokiaľ nie je ms šanca je, ale zase budme realistky, keďže testík je biely 😠
a nemôže to byť aj tým, že tebe sa otehotnieť podarí, ale sa to neudrží, myslím, že kočky tu brali potom duphaston na udržanie.

sarafortuna
1. čer 2011

@st2 , ja verím, že je to na nervy, duch a potom bum-plesk... ☹
poriadne telo priprav na tehu a uvidíš že možno už budeš tancovať na svadbe s fazuľkou....
hlavné je že ťa už doky rieši a aj po dobraní clostilu majú ženy rovnaké šance ako pri jeho braní aj 2-3 mesiace...

😉 😉 😉

st2
1. čer 2011

@tinara23 ved to vieme ako to chodi tak cakam asi na zazrak 😝 no a tazko povedat co sa to tam dolu deje, lebo v podstate toto mam druhy krat v zivote, prvy krat minuly rok v auguste a odvtedy az teraz aj to po clostik som mala ovu, tak neviem kde je chyba

@sarafortuna ved to si hovorim aj ja teraz, mozno ze po takej dlhej dobe co bola ovu tak vajka neboli take kvalitne, tak uvidime, ved to bol len prvy mesiac s clostikom

tinara23
1. čer 2011

@st2 niekedy dávnejšie som bola v téme o clostile a tam čo si pamätám tak najúspešnejší bol druhy a tretí cyklus s clostilom, tak sa neboj, určite sa to podarí 🙂

skús dokymu povedať, že si mala pozitívny tehu test čo on nato.

st2
1. čer 2011

@tinara23 dakujeeeem za povzbudenie 😉

leeena_4
1. čer 2011

@st2 ahoj, já ti přidám svůj pohled - mě clostil třeba vůbec nezabral, takže je super, že jsi s ním měla ovulku a příště se už určitě povede😉

st2
1. čer 2011

@leeena_4 😵 😵 😵 😵 dakujeeeeem

sasena033
1. čer 2011

@leeena_4 no ovulku by som mala mat...hodim ti link z minuleho mesiaca kedy som v strede zacala spinit potom prestalo... http://www.womenzone.cz/uzivatelka/sasena033/gr... takze myslim ze ovu prebehla ..teraz mi mrcha skoncila v n nedelu a stale spinim. 😒 napisem zaver co napisal: ovaria dobre bez cyst.struktury ,USG ovarii PCO nalez!,,takz etak ze vyskusame a ked po dupik do 3 mes.neoutehu tak mam dojst budeme sledovat ovulaciu tou folikometriou.

leeena_4
1. čer 2011

@sasena033 takovej krásnej graf, to se mi ani nechce věřit, že máš PCO. Ten nález zní divně a podle mě si protiřečí - když jsou ovaria bez cyst. struktury, tak nemůžou být PCO! Vždyť PCO se pozná hlavně taky z ultrazvuku a když to není ten klasický perlový náhrdelník, tak asi těžko může být PCO. Navíc PCO by ti měli potvrdit taky z Hormonálního profilu, dělal ti ho někdo?

sasena033
1. čer 2011

@sarafortuna som ciatala na nete o PCO tam je toho popisane tda hlavne o neplodnosti.......ale tak uvidime mame sa snazit aj cez dupik takze ak je ovu mozno s ato podari co myslim z eovu je kedz emam pred ovu telplotu 36,3 a potom sa vyskriabe na 37 a tak je 12-13 Dni a ta faza po ovu sa mi stale predltuje tak asi nati ti elieky

sarafortuna
1. čer 2011

@leeena_4 a prírodnou cestou ste na to nešli? keď ani clostil nezaberá...? ☹ ☹ Agnucaston, bylinky na prečistenie vaječníkov a celkovú úpravu hormónov... ja bylinkám verím víac ako tej chémii...

@sasena033
podľa mňa PCO to nieje... niektorý doktori ten pojem používajú len tak - a možno to potreboval napísať, aby mal dôvod ti predpísať Duphaston... 😉

sasena033
1. čer 2011

@leeena_4 ja uz som z toho jelen..ved som aj mala na jazyku z emu poviem ci mi nemoz eurobit HP...neviem co sa tam robi ale tak bola som ticho hovorim si z eved vie co ma robit on je lekar 🙂 mozno naozaj PCO nazval len nejaku poruchu a treba to upravit...aj ked o nijakom nahrdelniku ci ako to pises nehovoril aj teraz meriam teplotu som 9DC takze pokracujem dalej v merani a ideme sa snazit..neviem ake lieky zabranuju ovulke ale dupik to hadam nie je 🙂 kazal mi ho brat ked prestanem spinit tak priratat 17 dni a brat ho do 26 dni cize nejak 9 dni tak chapem spravne ze ak by som ratala od dnes tak 17 juna si ho dam brat do 26 juna a zase pauz aa to ist eo mesiac??

sarafortuna
1. čer 2011

@sasena033 , duphik sa dáva aj keď sa nedarí otehotnieť... niekto proste splodí ale plodík sa neuchytí... a duphasotn zvyšuje šancu na to uhniezdenie a udržanie...
Podľa mňa si OK, ovuku máš, aj LF máš OK... chce to len viac pokusov... niekomu stačí 3 pokusy, niekomu 10, no niekto ma menej šťastia a proste viac... 😉

sasena033
1. čer 2011

@sarafortuna trosku som sa upokojila aj ked som mu povedala ze maly sa nam hned po vysadeni HAK podaril..tak suhlasil z eked sme chceli druhe mali sme skusat hned po vysadeni kym je cyklus nastartovany...ten vyskusame a uvidime co bude za tie 3 mesiace... a to sa cudujem ze ked som predtym spinila rovno neurobil HP aby vedel kde je skrat nie on mi spravil kultivaciu a dal ATB a samozrejme vysledky boli ok... 😠

sarafortuna
1. čer 2011

@sasena033 , on sa berie od 15.DC do 25DC a po vysadení aj keby ovu nebola tak príde mrcha... je to progesterón a progesterón prirodzene v tele rastie po ovulke... inokedy v tele nie je, resp. je v maličkom množstve... Kľudne si odsleduj ovulku a nasaď si ho po ovulke a ber ho 8-10dní podľa toho kedy príde ovulka...
jedna kočka vraj dokonca berie iba 5 dní od 20.do 25DC... takže kľudne môžeš aj 8 dní.... 😉
niektorí tvrdia že blokuje ovulku.. myslím, že áno... ale ak nasadíš jeden den pred alebo v den ovu, tak sa nič nedeje...blokuje to tým, čo majú ovu neskôr až okolo resp. po 20.DC...

hlavne kľud, pohoda, duphaston vám šance zvyšuje a to je dobré...
dobré je užívať prenatálne vitamíny a muž Selezin, prípadne skúste ešte Pre-seed lubrikačný gél, možno je problém, že sa "netrafíte" do ovulky a spermijky dlho nepočkajú... ale kľudne sa dá aj bez tohto... ale mnohé kočky sa odvolávajú, že im asi pomohol on... ale ktohovie čo je pre nás PLACEBO a čo ozaj pomáha...?? 😀 😀

tak neboj, základ je ovulka a to máš... kľud pohoda, krásne leto a bude to... 🙂

leeena_4
1. čer 2011

@sasena033 neplodnost u PCO spočívá hlavně v tom, že většinou není ovulace, takže pokud je, buď klidná 😉. Já si taky myslím, že nemáš PCO 😉. A pokud ano tak hooodně mírné. Ale na základě toho, že máš ovaria bez cyst a nikdo ti nedělal HP, tak nevím, kde na to ten doktor přišel 😉 S dupíkem to chápeš správně, jen to dohromady dělá 10 dní 😉.
@sarafortuna ale jo, zkoušla jsem všechno možné i přírodně - začala jsem zdravě jíst a cvičit. 3 měsíce jsem pila Femigard, zkoušela jsem MACu, různé čaje na srovnání hormonů a spoustu dalšího. Vyhodila jsem za to spoustu peněz a bohužel efekt se nedostavil. Já mám to PCO bohužel opravdu a dost těžkou formu. Za rok jsem měla možná jednou ovulaci a to se doktoři ještě neschodli, jestli fakt proběhla. Nechodí mi ms bez hormonů. Mám nízkou sliznici a hrozně malé hodnoty FSH i LH. Po Puregonu mi vajíčka minulý měsíc rostla, ale podle jednoho doktora byla ovulka dřív, než jsme stihli IUI a podle druhého nebyla vůbec. Takže jsem začala měřit, abych věděla co a jak. Kéž by se to dalo řešit bylinkama 😉.