Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

vejinka
22. led 2010

ahojte baby...uff citam citam a placem je to poriadne nespravodlive 😢 😢

catrin1
22. led 2010

dakujem katka si zlata... 🙂
ja meriam dole v suske.. 🙂
ja vas sem chodim citat a trosku spehovat.. 🙂 uz dlhsie len som zatial nemala cim prispiet moc kedze tomu nerozumiem... 😉 ked pozeram vase grafiky tak ovulka ma prist po troch nizsich teplotach nie?lenze som videla ze tych nizsich teplot tam je viac a ovulka pride aj tak neskor...staci keby si popri merani sledujem hlien?vdaka

catrin1
22. led 2010

smouli..vdaka dufam ze hej...ale najradsej bi som bola keby sa podari hned a nemusim sa do toho dostavat.. 😀 ..ale to asi kazda z nas ze??

vejinka
22. led 2010

catrit..ja nemeriam nesledujem krcok..a vlasne ani nic a tento mesiac som si dala sakramensky zalezat aby snazilkovanie bolo kazdy druhy den a niekedy aj kazdy den ked ma boleli vajcia 😀 a uvidime co z toho bude..ale ja stale verim 😔

vejinka
22. led 2010

testovat budem az dalsi tyzden asi v piatok a tam sa ukaze co a ako skor to mena vyznam zjavne som ovulku mala len tot nedavno preto som mala na teste len ducha takze o tyzden testujem znova a ked tam nebudu bakule tak uz nicomu na svete neverim..brucho ma prestalo boliet ale hlava sa kruti od rana..asi blby tlak 😅

katkamarek
22. led 2010

catrin, teploty pred ovulkou vobec nemusia byt nizsie tri dni, pozri na moj graf
http://www.fertilityfriend.com/home/2bd5ea

moja ovulka bola pravdepodobne 20 DC, takze tam pred tym mam pekne skoky 🙂 No a graf mi ju este neoznacil, lebo na to aby ju potvrdil potrebuje najmenej 3 zvysene teploty nad priemer predovulacnych, cize ked zajtra teplotka vyrazne neklesne, vyznaci mi ju na ten 20 DC.

meraj poctivo teplotku, vzdy v ten isty cas, najmenej po 6 hodinach spanku, sleduj hlienik, to je urcite dobry indikator, a zapisuj vsetko, no a ako hovorim, stale sa nas pytaj, teraz sa to neda tak naraz vsetko vysvetlit, casom sa naucis sama a budes radit aj ty, ja som tu len prvy mesiac a uz viem ovela viac ako ked som tu bola prvy krat 😉

vejinka
22. led 2010

inak nemam absolutne ziadne priznaky 😔

katkamarek
22. led 2010

veji, zase si ma rozosmiala, ze "boleli vajcia", budem sa opakovat, ale nemas chybu 😀
ved nemusis mat hned po ovu priznaky, neboj, este budes prosit aby to vracanie prestalo 😉

catrin1
22. led 2010

veji ani ja som nejako nemala v plane ale sa nedari uz 5 mesiacov tak s tym nieco chcem zacat robit..
navyse mam nepravidelny cyklus od 38-60 dni...a co je este horsie manzel chodi na tyzdnovky a doma je len cez vikendy a malokedy cez tyzden takze trafit sa do tych spravnych dni je fakt tazke...
katka tak ja sem budem davat graf a vy mi budete hovorit kedy by to asi mohlo prist.. 😀

katkamarek
22. led 2010

jasne catrin, presne tak sa to tu robi 🙂
a vies dovod preco mavas take dlhe a nepravidelne cykly? Mavala si to aj pred porodom?

vejinka
22. led 2010

katka uff to nieee..ja nexcem vracat aj ked dnes pri prebalovani som skoro vyhodila zo seba obed 😅

smoulinkalenka
22. led 2010

tak už som tu aj ja naobedovaná a posilnená.... 😎

vejinka
22. led 2010

ale to este nic nemusi znamenat lebo to bolo tak aromaticke ze skoro vystrelo aj svokra ked mi asistoval...takze to s tym ani nema nic spolocne..ale smradek to bol poriadny..kto mu dava jest olomoucke syrecky toho zaskrtim 😅

katkamarek
22. led 2010

veji, ja ti to ani neprajem, to len aby si nezufala, ze este nic necitis, uvidis o chvilu ta zacnu boliet cicky 😀

vejinka
22. led 2010

katka heh to ma bolia zakazdym ked kojim maly zasekne tych 18 zobov do mojej vyschnetej slivky a taka bolest ...no aj dnes som si len ratala kolko mi tam obtlacil zubov betar jeden... 😅

catrin1
22. led 2010

katka predtym ako som otehotnela tak som v marci vysadila antikoncepciu...prva mrcha prisla 20.april a otehotnela som az 9.juna teda na nejaky az 49 dc...viem to presne lebo nicolasko nebol planovany...trosku sa nam posmyklo... 🙂 ..takze tych cyklov pred tehotenstvom som vela nemala..no a teraz ked mimi chceme tak sa nedari..tak to ale byva ze?na tie cykly mi doktor povedal ze pokial tam prichadza k ovulacii tak by problem nemal byt ale 1.2 idem k nemu a nech sa nato pozrie...

katkamarek
22. led 2010

no ano, ale cakat napr tych 60 dni na dalsiu mrchu, to je dost vela, a ako vies, ze mavas v tych cykloch ovulku? Ako to moze tak povedat "pokial dochadza k ovulacii je to ok", ked si sa doteraz vobec nesledovala a ani on ti nerobil napr. folikulometriu, nechcem nic hovorit, ale to asi nie je dobry doktor, ked ta takto odbije.

katkamarek
22. led 2010

catrin, ale pred HAK si musela mavat nejake cykly, predsa neberies HAK odkedy si dostala prvu mrchu. Vtedy to bolo v pohode, ci si stale mala problemy s dlzkou cyklu?

catrin1
22. led 2010

no on mi povedal ze pokial sa nam nebude darit pol roka tak mam prist...nasral ma stym... 😠
ovulku si mysllim ze mam lebo som mala bolesti podbruska a krizov 6.januara to bol 46 a teraz na 61 DC som dostala mrchu co by aj vychadzalo a lutealna faza by bolo 15 dni..ale tak nemam to nicim potvrene.poviem mu nech mi spravi hormonalny profil, z toho bude vediet ci byva ovulka...alebo nie??
katka vsak to cakat 60 dni a cakat 28 dni je trosku rozdiel to ma stve najviac...
s tymi femi kvapkami ake mate skusenossti?

lauritka
22. led 2010

lisa tu ti kopirujem zo stranky, co vsetko moze zvysit BT :
Další možné vlivy na BT mohou být:
- horečka (naprosto logické - zvyšuje teplotu - pokud jednoho dne naměříte 39, nejspíš to nebude bouřlivým zvýšením hladiny progesteronu 😉)
- nemoci a infekce (i ty, které na první pohled teplotu nezvyšují)
- nachlazení, bolest v krku (i když běžně nezaznamenáte zvýšenou teplotu, ráno na BT se to projevit může)
- léky (viz výše)
- alkohol (obzvlášť větší množství, i když já poznám na BT i dvě deci vína)
- emocionální stres (může zvyšovat teplotu)
- fyzické vypětí (po náročném fyzickém výkonu může být druhý den BT zvýšená)
- vzrušení (těšíte se na něco tolik, že se probudíte dvě hodiny před měřením a potom už se jen neklidně převalujete v posteli? Fajn, ale počítejte s tím, že BT nemusí být zvýsena těhotenstvím, ale tím, jak moc se těšíte, až hned po probuzení zkusíte test a najdete // 😉)
- nepokojný spánek (nespavost, náměsíčnost, časté chození na záchod... to vše může BT zvýšit)
- změna v čase vstávání (na BT se může projevit i změna letního/ zimního času, po několika dnech se ale vše ustálí)
- cestování (taková dovolená pod stanem, každou noc jinde, nebo jen časový posun, dovedou BT pěkně rozházet)
- změna klimatu (pokud jedete v prosinci na dovolenou do tropické země, na BT to určitě můžete poznat)
- změna teploty v pokoji (pokud jednu noc spíte s otevřeným oknem nebo si vytápění nastavíte o pár stupňů méně, na BT se to může projevit)

katkamarek
22. led 2010

no HP ukaze ake mas homony, ktore su potrebne k ovulke, a je mozne z toho zistit, ci mas alebo nemas ovulku, ale neda sa to aplikovat na kazdy mesiac, to si myslim ja, kazdy mesiac mozes mat ine hormony. A pri tvojom rozhadzanom cykle bude velmi tazke urcit, ktore dni by ti mal urobit odber, lebo to sa robi minimalne dva krat, a to pred ovulkou, do 5 DC a potom po ovulke, ale den sa stanovuje podla dlzky cyklu, ja mavam napr. cykly tak do 35 dni, tak mne robili druhy odber na 22 DC a vyslo mi, ze nemusim mat kazdy mesiac ovulaciu, no a mam podozrenie na PCO, ale ja to beriem s rezervou.
Este by si mohla zajst za endokrinologickou a dat si vysetrit stitnu zlazu a mozno s nou sa poradit aj ohladom HP, lebo mne ho robila endokrinologicka. Nemate v rodine nahodou ochorenie stitnej zlazy, lebo to je dedicne a moze to tiez sposobovat take vykyvy v cykloch.
S femi ti neporadim, lebo ja ich beriem teraz prvy cyklus 🙂

catrin1
22. led 2010

katka vdaka a ta folikumetria je co??to sa ako casto chodi a co sa tam robi..
ochorenie stitnej zlaty mame v rodine.. ☹ ..ale ja som nikdy v zivote pravidelny cyklus nemala...prva mrcha v 15 tich a od 15 a pol roka som brala hak... 😅

vejinka
22. led 2010

no robila som si dalsi test a mam tam ruzoveho ducha... 😅 dalsi test robim az v piatok o tyzden..stale mi ale nemeska mrcha cize moze este prist 😔

catrin1
22. led 2010

jaaj a inak som mavala max48 dnovy cyklus len som bola v decembri chora brala som antibiotika nemohlo aj to spravit ze sa mi to pretiahlo az na 61 dni??

titulienka
22. led 2010

veji ty tehula jedna nenatahuj nas a ukaz ducha 😀 😀 😀

vejinka
22. led 2010

boooze a ja som prvu mrchu dostala takmer v 18tich 😅 aj na endokrinologii som bola ale nic nezistili preco este nemam a potom cez leto som dostala u babky 😅

smoulinkalenka
22. led 2010

veji hoď foto do albumčeku 😉

sonicc
22. led 2010

baby, rozpravala som sa so svagrinou ze pravdep.pojdem v pond. na vyvol. a tak... ze mam negat.test a ona sa zasmiala ze ci mi sibe, ze ona mala tehu knizku v 7tt a ze test negativny a robila 3 kazdy tyzden testy a a z v 10 tt bola druha ciarka a ze aj to nie uplna bakula
ze skusila aj rozne znacky a ze nic.. 😅 😲

smoulinkalenka
22. led 2010

babule mne vôbec nešiel koník.... 😠

sonicc tak šup šup v pondelok k Dr. 😉

evicka293
22. led 2010

tak akurat som prisla z robotky a pridavam svoj graf,http://www.fertilityfriend.com/home/2be3c0