Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

mata_ba
27. zář 2012

@piefunko vsak amerikansky som ti podakovala 😀

piefunko
27. zář 2012

@mata_ba ano ano na to som potom dosla ale ja ze jake tanky??? 😀

mata_ba
27. zář 2012

@piefunko to nebol tank,ale tenk moja 😀

piefunko
27. zář 2012

@mata_ba ano ano uz chaaapem 😀

mata_ba
27. zář 2012

@piefunko sikovne dievcatko..ci slama,flama,ciarovy kod 😀

activia
27. zář 2012

@anait ahoj nejako nic nestiham,vela v praci,mala bola chora a tak. Papam femi kvapky a femibion 800,nemeriam uvidim ak sa mi bude tak ked ma zacnu boliet vajecniky odmeram a ak budem tri dni hore,prestanem zas merat,nejako sa mi nechce ale vsak to staci takto 😅
..a vy ako s @piefunko a @lauritka, v akej faze sa nachadzame?
Ja 5dc

enah
27. zář 2012

ZENY! Kto mi poradi v hodine biologie? Zeby @lauritka ?
tak som sa zamyslela, ze neviem kde prebieha ovulacia, folikul na vajecniku praskne cim uvolni vajicko , vajicko moze byt oplodnene vo vajcovode do 24hodin pri presune do maternice, kolko dni mu to moze trvat? viem, ze az 12dni moze trvat kym sa uhniezdi, ale presun moze byt rychlejsi, nie? je samotne vajicko na USG vidiet? Je prasknuty folikul na USG vidiet?
Co voda z ovarialneho folikulu - pretecie vajickovodmi rychlejsie a je v maternici o nejaky ten den skor ako vajicko? Ako to, ze sa voda na USG zobrazuje v akejsi bubline - spojenej hmote, preco sa len tak neroztecie?

Totiz. Chcela by som si podla USG odhadnut ovulaciu - Na USG mi povedal a ukazal, ze mam v maternici vodu+vajecniky bez folikulu. T.j. prebehla ovulacia. Podla FF, ale prebehla tri dni pred USG alebo - nie je si 100% isty, dokonca len den prednim-comu sa dla teplot zacinam priklanat ja. http://www.fertilityfriend.com/home/3bf566
A tak si hovorim, stihla by voda vytiest do maternice za jeden den, a co vajicko po ovulacii ho uz nevidiet?
A nechcem trpiet, ocakavanim, ze mi meska ms a ono len som neskor ovulovala ako mi ff vyznacil. Pretoze to sa stalo minuly mesiac a mne sa spustila ms v tej najneocakavanejsej a nevhodnej dobe a po 37°C, takze ff nedoverujem.
resp. ma napada, vidiet vobec vajicko vo vajickovode? Snad ked je tak tazke odhalit mimodelozne tehu ulozene prave vo vajickovode, nie je to tym, ze sa tam akosi "skryje"? hm?

piefunko
27. zář 2012

@mata_ba heheheeeee rychlo sa ucis 😀 😉

trish22
27. zář 2012

@enah ja to viem takto:
1, ovulácia prebieha vo vaječníku. praskne folikul a uvoľni sa vajko
2, ten sa môže oplodniť do 24 hod.
3, bvajko nie je vidieť vo vajcovode
4, putuje vajcovodom min. 6 dní
5, zahniezdenie môže trvať aj 12 dní od oplodnenia
6, prasknutý folikul je vidieť na USG, lebo tam už nie je
7,voda z ovária neviem kam putuje
8, nechápem ako mohol vidieť nejakú vodu v maternici. to som ešte nepočula

piefunko
27. zář 2012

@activia ja 34 dc a vyzera ze ovu sa nechce 😝 dufam ze malinka je uz ok 😉
http://www.fertilityfriend.com/home/piefunko

trish22
27. zář 2012

@enah jaj a vajko sa vo vajcovode neskryje. Je to iba také maličké, že to nie je vidieť.
Po ovulácii ked nastane oplodnenie a uhniezdenie tak je vidno potom už iba kavita
Podľa tvojho grafu predpokladám, že ovu prebehla na ten 15DC aj keď si si tam asi merala inokedy BT lebo tam máš bielu bodku.

lauritka
27. zář 2012

@willy_wonka zial napriek oznaceniu FF, nebola. ma svoje predovulacne teploty.. ak este zopa dni nepride mrcha, tak aj FF uz odznaci, kedze nezapise pozitivny tehu test, zisti aj on, ze to je to kvazi prilis dlha LF.. ktora vlasten ani nie je..

piefunko
27. zář 2012

@enah mojenervy ty co pises rigoroznu pracu? 😀 tak v podstate ti odpovedala uz trish, ja len doplnim, podla toho co viem ja k jej bodom:
5, presun vajka moze byt rychlejsi, ale aj pomalsi preto sa udava ze DO 12dni sa uhniezdi
6, prasknuty folik na usg je vidiet, lebo sa z neho tvori zlte teliesko
7-8, voda putuje do maternice a nejak potom nenapadko von, lebo aj mne ukazoval ze v maternici mam vodu z prasknuteho foliku... ale ako rychlo tecie a preco ze tak "pokope" to netusim, asi ma taku konzistenciu nejaku hlienovitu alebo co... a vajicko je mikroskopicky velke, tak ako nevidis spermiu volnym okom, nevidis ani vajko
😉

enah
27. zář 2012

@trish22 dakujem. v 6ste mas preklep ale kazdy chape.)
No prave, ukazal mi krasny fazulkovo gulaty utvar a povedal ze je to voda, ze vajecniky mam ciste a ze on mi nepovie ci prebehla ovulacia ale podla datumu poslednej menstrucie /povedala osm mu , ze ju nemam pravidelne 🙄 ) to vsetko znamena, ze ovulacia pravdepodobne prebehla. 🙄
a ja som mu zabudla povedat, ze ma tri dni dost neprijemne pobolieva maternica z lava do prava... este aj dnes..
co teda moze byt ta "voda"?
a uprimne donedavna - nastastie Lauritka a wikipedia mi to uz vyvratila, som sa bala, ze mam folikuly prilis tvrde a ze neprasknu ale z neznalosti som si myslela, ze putuju do maternice - pritom menozu byt oplodnene a tam cakaju na ms, a v krcoch prsknu a vyplavia sa. strasna mora. 😅 nastastie to tak ani nemoze fungovat.

piefunko
27. zář 2012

@lauritka @willy_wonka no sak on uzbastrnguje s tym oznacenim ovu ako sa mu zachce, jeden den oznaci druhy den odznaci, je mi z toho uz smiesno... ale lauri, doki mi ukazoval vodu v maternici z prasknuteho foliku 😕 mohol to byt len nejaky hlien alebo tak? ked uz sme teda pri tom... 😅

lauritka
27. zář 2012

@enah teoreticky si ovulku mohla mat aj 18 dc 🙂 sudiac podla teplot v minulom grafe.
@trish22 ti to krasne zhrnula. tekutina , netekutina. ty uz riesi sprilis velke detaily, to asi nikto presne nevie. 🙂 😉

,dolezite je, ze sa ti teploty zvysia a drzia sa zvysene, cim sa potvrdi ovulka a mate sexik este pred zvysenim teplot, ostatne uz nechaj na prirody. cim viac rozmyslas, tym viac sa na to sustredis a to nemusi byt dobre 🙂

lauritka
27. zář 2012

@enah na usg mohol vidiet zlte teliesko, ktore vznikne z prasknuteho folikulu a tekutinu, ktora je vo folikule a obklopuje vajicko...

enah
27. zář 2012

@piefunko jů dik! uz mi to cele zapada a ano, chcela by som vediet pisat strucne ako trish22 a nenatahovat vsetko.)
tak teraz sa mi nepaci , ze som mala vajecniky vazne celkom ciste, bez znamok akehokolvek utvaru na nich. co by mohlo znamenat, ze ovulacie prebehla ako zaznacil FF 4dni pred USG a folikul uz sa trochu vstrebal ci co vlastne robi on po prasknuti. 😉

lauritka
27. zář 2012

@piefunko no ja fakt neviem kde sa ta voda vsade premiestni a popravde nikdy som o tom nerozmyslala...
pre mna je podstatnym ukazovatelom hlavne teploty.

vidis, ze ani lekari sami niekedey nevedia , co tam vlasten vidia.. 😝 😉

piefunko
27. zář 2012

@enah on sa tak zmensi a spravi sa z neho zlte teliesko, ale ako ho rozoznat od foliku to neviem... ale ako pise lauri, viem ze chces odpovede, ja som tiez taka,ale kaslat na to, nech si vajko plava 😉

lauritka
27. zář 2012

@enah z folikulu sa vytvori zlte teliesko.

vstrebe sa vtedy, ked nepraskne a zlutenizuje...

lauritka
27. zář 2012

@piefunko
@enah to uz strasne "technicke" detaily. priroda si aj tak urobi svoje... 😅

activia
27. zář 2012

@piefunko jejda ze 34dc....takze cakas....ved vies ako sa hovori,kto si pocka,ten sa docka 😉 mala uz iba dnes a zajtra atb a hotovo,ale citi sa uz fajn

mata_ba
27. zář 2012

@piefunko vsak tu sa clovek vselicomu priuci 😀

willy_wonka
27. zář 2012

Babyyyy, vy co riesite? 😕

lauritka
27. zář 2012

@willy_wonka 😀 😀 😀

willy_wonka
27. zář 2012

@lauritka vsak mi vajka zutekaju, ked zbadaju ako dopodrobna riesite ich mesacne procesy ☹

enah
27. zář 2012

@lauritka "na usg mohol vidiet zlte teliesko, ktore vznikne z prasknuteho folikulu a tekutinu, ktora je vo folikule a obklopuje vajicko..." to ano, ale on mi ukazal vodu v maternici kdezto prasknuty folikul zostava na vajecniku, a zlte teliesko tiez,
Prosim, neber to osobne, ale obecne sa ta veta " nerozmyslaj nad tym, lebo to nepojde" zda ako plana vyhrazka a je mi to nesympaticke. rozmyslanie nad tym je "hodina" biologie mame rozum a mozme ho uzivat. Nic stresujuce na tom nevidim. Je velmi individualne kedy to premyslanie prestupi do stresu, ktory by mohol ovplivnit hormonalnu produkciu a az tym ohrozit ovulaciu - sposobit povedzme prechodnu neplodnost.

enah
27. zář 2012

@willy_wonka @lauritka prepacte, viem ze to nie je fyzika ale telo.) Zial pocit, ze som v tomto celkom nevzdelana /nechodila som na gympel/ ma stresuje, a tak sa pytam po pricinach a tom ako sa co deje, aby som sa citila bezpecnejsie, spokojnejsie, a mala proste este radsej ten zazrak ktory sa moze udiat. 🙂

willy_wonka
27. zář 2012

@enah ak nie si spokojna so svojm lekarom(co asi nie, ked na fore vyvracias jeho tvrdenia z vysetrenia) tak ho zmen 🙂