Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

krisruska
17. kvě 2013

@julka82 Ja viem, že si mala-máš bolesti, ale či tiež od ovulky? A predtým ako si začala brať Inofolic, si to mala ako, mávala si bolesti pred ms, pretože ja až v deň max deň predtým, ako mi začala a prsia ma tiež až tak neboleli a nikdy mi tak nenafúkli, ako teraz 😀

julka82
17. kvě 2013

@krisruska Jaj ták 🙂 áno presne od prvého dňa ovulky. Aj prsia som mala hneď po ovulke strašne citlivé niekoľko dní, to už prešlo. Predtým som nemala vôbec bolestivý menzes, a pri ovulke ma len trošku pichávalo v podbrušku. Ale podľa toho čo píšeš, máš naozaj tehotenské príznaky hmm. Inak keď som začala brať duphaston (brala som ho pol roka), tak tiež prvý cyklus mi tak narástli prsia. To asi kým si organizmus zvykne na tú zmenu...

krisruska
17. kvě 2013

@julka82 Inak hodila som oko do tej témy Inofolic, hneď som sa ich i spýtala 😀 . Ale našla som tam jednu babu, presne príznaky, ako máme my, hneď bolesti od ovulku a veci podbné ..... a bola tehotná. No len mne klesla bazálka, takže..... 😒 , Tebe sa pekne drží, len nech to i ostane 😀

julka82
17. kvě 2013

@krisruska noo uvidime. Keby ma to bolelo od nejakeho 4 dna po ovulke tak by som tomu aj verila. Ale od zaciatku ovulky? no neviem neviem...a uz ziadne ine priznaky takze tazko povedat...budem sa hlasit 🙂 kazdopadne teda dufam, ze dalsi cyklus uz nebude mat tolko dni, lebo ma porazi 😀

krisruska
17. kvě 2013

@julka82 😀 Mňa už poráža z celého tohto snaženia a sledovania sa 😀 . Na mňa nezaberá ani to, keď dám tomu voľný priebeh, ani keď sa snažím. No som na Tebe zvedavá i na ten Tvoj pekný graf, držím palčeky 😀

lucinkab
17. kvě 2013

@lucka2405 tak to sme dodrzali, uz len cakat ci pride ms... =) nemusela by...za posledných 14 rokov jej uz mam dost 😀

denka01
17. kvě 2013

@lagunasa juj tak to uz mate o chvilku ale bolo by super, ze posledny cyklus pred IVF by bol uspesny. Aj take uz bolo 🙂 budem na Teba velmi mysliet nech sa to podari. A na dovolenku uz pôjdete traja. A ja dufam, ze my sa z dovolenky vratime styria 🙂 Dovolenku pri mori mame naplanovanu niekedy okolo 13-14 jula a iba na 8dni aby sme vsetko stihli vybavit na Sk lebo cas neskutocne leti. A vlastne na ten tyzden ked budeme na dovce tak mi aspon zatial vychadzaju plodne dni podla FF. tak dufam, ze sa nic nezmeni 🙂 a chceme ist bud do Turecka alebo Egypta. A vy?

mariankamk
17. kvě 2013

@lucka2405 5 dní

denka01
17. kvě 2013

@lagunasa a inak som 1DC. Rano o 3.00 som sa zobudila na take strasne bolesti v krizoch nepamätam take bolesti uz roky a dnes som vyradena len lezim,,,, ja nemam bolesti cez ms ale tak dnes to je neskutocne ☹

denka01
17. kvě 2013

@krisruska este vcera som Ti pisala, ze nemam bolestivu ms a dnes rano ked dosla som myslela, ze to neprezijem. Ak ty mas take bolesti kazdy mesiac tak to ta obdivujem. Take bolesti v krizoch som nepamätam kedy naposledy mala. Dufam, ze zajtra to uz bude ok. Ty si klesla uz dosla aj mrcha?

julka82
17. kvě 2013

@krisruska no my sa snazime pol roka, ale zatial som ok...uvidime dokedy 😀

krisruska
17. kvě 2013

@denka01 Ja nikomu neprajem moje bolesti, ja som človek, čo sa tabletkám vyhýba a má vysoký prach bolesti, ale počas prvých troch dní menzesu, by sa to inak nedalo, ja sa doslova padám od bolesti, zo mňa idú i strašne veľké kusy, ja musím mať aj tampón a vložku, inak.... Dúfam, že Tebe to prejde rýchlo 😉 Klesla som riadne, ale mrcha nikde, aj bolesti ustúpili, asi si si to rozmyslela 😀, počkať, zajtra vystúpim ako Fénix z popola a budem mať 37,2 a si i cvrkne do gatiek 😀

krisruska
17. kvě 2013

@julka82 Ja už jednu potvorku doma mám, pri nej sme sa snažili, ak beriem aktívne snaženie, tak vyše roka o neaktívnom (čiže nemeranie, nekontrolovanie sa...) ani nehovorím, to ani rátať nechcem. Podstúpila som i laparoskopiu, dokonca sme boli i tej bylinkárky... ako sa len volá Anka.... na priezvisko si nespomeniem, mužík bol 2x na spermio. A toto druhé som verila, že pôjde spontánne.... už som z toho unavená, ako viem, že sa nemôžem porovnávať s babami, ktoré snažia roky rokúce... veľký obdiv k nim z mojej strany, asi nepatrím k tým vytrvalým bežcom na dlhé trate 😒

julka82
17. kvě 2013

@krisruska no páni, tak to sa ti ani nečudujem. My ešte nemáme žiadnu ratolesť a to už máme 31. Ale tak nejak nebola za tých naších spoločných 10 rokov ešte vhodná príležitosť 😅 . Inak tiež som nad tým rozmýšľala, dokedy budem mať chuť si merať BT. Ale za tohto polroka som sa aspoň naučila doosť info, kt som doteraz neriešila. No tak to ti držím palce, ja vás naozaj všetky obdivujem za vytrvalosť. Ale my baby pre drobca urobíme asi všetko aj nemožné 🙂

krisruska
17. kvě 2013

@julka82 No my sme tiež chceli ešte počkať, respektíve, dať tomu voľný priebeh, nejak nesiliť to. Len mňa doktor tak naplašil, že asi nemám ovulku, takže ktovie či budem mať deti a že radšej skôr, pretože....bla bla. No ja som sa tak zľakla, že som sa sústredila len na to jedno, vyhľadala som ešte iného lekára a potom to už išlo. A teraz mi tiež radia, aby sme..... Najhoršie je, že ak kolo teba sú teraz dobreže nie všetky tehotné, ja im veľmi doprajem, no i ja by som .... 😒 tak mám ešte väčší nerv na toto celé snaženie. Povedala som si, že ani do diskusie sa zasa nezapojím, aby som to neriešila, ale musím sa už nejak vyventilovať a kto ťa najlepšie pochopí.. 🙂

julka82
17. kvě 2013

@krisruska presne tak to s tými tehulkami poznám. Aj mňa sem-tam pichne pri srdci keď vidím krásne bruško, ale tak hádam to príde. A tu je to úplne super, ako píšeš tu ťa najlepšie baby pochopia. Hlavne keď to človek nechce riešiť s kamoškami, aby sa denne nepýtali no čo ako? Už? atď atď ...ale podľa mňa aj tak najlepšie zaberie, keď si nájdeme nejakú rozumnú aktivitu, nejaké hobby 🙂

krisruska
17. kvě 2013

@julka82 Inak presne si to trafila... už plánuje a kedy a už. Preto ja hovorím, že máme čas a vyhnem sa blbým otázkam 😎

zora256
18. kvě 2013

Baby§mne klesá teplota ☹ a aj duchovia mi na testoch slabnú ☹ Ale čo už snáď nabudúce.
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/zora256/graf...

tahivka
18. kvě 2013

@zora256 ☹ ale nie....veď Tvoji duchovia boli omnoho silnejší ako moji. Ale nehádž ešte flintu do žita, kým nie je ms, ešte stále je nádej.

zora256
18. kvě 2013

@tahivka Ahoj§tak ve´d radšej počkám do budúcej nedele,že čo bude :-/.Ale sa mi to nepáči čo sa týka tých testou one testy slabnú a iné enmám doma teraz,a tá teplota by mala byť 37 alebo 36,9 stupňov a držať sa hore ale ona zo včerajších 36,7 klesla na 36,6 a ak klesne na 36,4 tak aj ms dorazí ☹ čo enchcem,už po tých testoch pred 4dňami čo som mala tie silnejšie čo som fotila :-/mali byť už silnejšie.

mariankamk
18. kvě 2013

@zora256 este stale si na normalnych teplotach, pod ciaru si neklesla 😉

mariankamk
18. kvě 2013

@zora256 a na tehu 37°C nepotrebujes 😉

zora256
18. kvě 2013

@mariankamk Pod akú čiaru mohla by si mi vysvetliť?Aby som veela 🙂 ale testy môže slabnúť i tak,že mám príznaky na tehu a teplotu 36,6?A pri tehu koľko je min. teploty?Vopred Ďakujem za odpovede.

mariankamk
18. kvě 2013

@zora256 ziadne tabulky neurcuju tehotensku BT, ta je individualna... s nicim si nic neporovnavaj... a ta ciara je pomyselna - keby si chcela rozdelit predovulacne a poovulacne teploty, tak si predstav vodorovnu ciaru, ktora by u teba v tomto grafe bola na teplote 36,45°C a kym az tak hlboko neklesnes a nespinis, nekrvacas, tak je to este v poriadku... a pozri si graf, po ovulke si od 4DPO/25DC nemala BT nizsiu nez 36,6°C

zora256
18. kvě 2013

@mariankamk Ďakujem za vysvetlenie 🙂

mariankamk
18. kvě 2013

@zora256 nemas zac

tahivka
18. kvě 2013

@zora256 zorka, ja napr. tehu príznaky už nemám skoro žiadne, jedine, čo mi býva trošku nevoľno (s prestávkami po celý deň, ale nič extra), občas pocítim vaječník, občas chrbát a toť vsio. Viac tehu som sa cítila pred cca 5-mi dňami, keby testy u mňa netmavli, myslela by som, že zas sme sa nedokázali zavŕtať 😖 a s teplotou je to u mňa tiež všelijaké, teraz vytváram šelmu zubatú: http://www.fertilityfriend.com/home/43b7d5 Moja ms by mala doraziť zajtra (t.j. 28DC, ale už som mala aj 39DC, takže ja budem teraz pár dní na ihlách...no ak sa nič zlé nestane, budúci týždeň by som už rada navštívila dokyho, sám mi kázal naposledy naklusať hneď, ak sa zadarí.. Len mám obavy z toho dufíku (určite mi ho zas nasadí) - toľko nežiadúcich účinkov má, že ach, jaj, joj 😒

anait
18. kvě 2013

@tahivka super, krásne silnie ... aké má dufík nežiaduce?

tahivka
18. kvě 2013

@anait čo si tak narýchlo pamätám z letáku, tak sú to infarkty, mozgové porážky, trombózy, rakovina...to pre užívateľku. pre bábo rázštep močovej trubice. Ale berie ho veľké množstvo kočiek, dokonca dlhodobo pred otehotnením, takže neviem, či tieto nežiadúce účinky sú podľa dĺžky užívania, či nie ☹ No ak je to jediná možnosť, ako pomôcť prírode, tak potom asi nie je nad čím rozmýšľať.

trish22
18. kvě 2013

@zora256 ☹ och určite slabnú? je mi to ľúto. Pozri si môj album a posledné tehutesty ako som dopadla minulý cyklus 😔 aspoň si to vieš porovnať. Ale tak nádej zomiera posledná 😉