Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

julka82
27. lis 2013

@mariankamk no veď ja som tiež už zažila taký cyklus, že som bola mimo. To asi každá z nás. Na to je len jediný liek - nejak sa zamestnať - akokoľvek. Ja som tehu zistila náhodou. Boli sme objednaní na spg a tak si hovorím, urobím test (na 12 DPO to bolo) ak bude pozitívny nepôjdeme. A to som naozaj len tak z princípu a bol duch jemne ružový. No som chvíľu nechápala. Ale si hovorím, je to len duch to je možno náhoda a išli sme aj tak na spg. No a tehu dopadlo na figu a spg na výbornú. Ja som presvedčená, že nám pomohol kotvičník. Som ho opäť objednala, dnes už mal prísť, tak sa neviem dočkať 🙂

lagunasa
27. lis 2013

@mariankamk takze z OPU nakoniec nic ☹ jedno vajicko sice zobrali ale nebolo zrele a bolo nekvalitne, nevhodne na oplodnenie ☹ . takze najblizsi pokus je nativ v januari.

mariankamk
27. lis 2013

@julka82 aktivit sa najde vzdy dost... ale staci zalahnut do postele, vsade tma, ticho a len tvoje myslienky a uz je zamiesene na zlu naladu...
my mame blby spg, muz sa mi aj na vitaminy vykaslal... prestal tesne pred svadbiou, len ako pauzicka, lebo sme boli zaneprazdneni a rozbehani, po svadbe sme mali debatu, co sme si obaja poplakali a odvtedy sa o babatku vobec nerozpravame (ani predtym to nebolo nejake extra, ale teraz uz duplom, ked citi, ze by som sa chcela porozpravat, zacne o inom)...
mne velmi kazi naladu, ked sa jedna o nejake dlhodobejsie plany, ze uz by sme vtedy teoreticky mohli mat uz to babo a on tie plany orzprava, akoby ani nemalo nikdy byt... mozno si to az tak neuvedomuje, ale kedze sa s nim neda o tom pozhovarat, nemozem mu povedat, aby slova vazil, ako zle to na mna vplyva... takto mne pokazi naladu, potom je doma dusno a aj to prispievalo k tym mojim zlym naladam... je to zacarovany kolotoc...

mariankamk
27. lis 2013

@lagunasa och, to mi je luto ☹
a nerozmyslali, nerobili predtym UTZ, ze by o den-dva OPU prelozili? ci nebola sanca, aby pripadne dozrelo? som trochu zvedava, ze ci sa trosku vopred o velkost zaujimali alebo to len tak vypocitali a bolo 😒
pri native budes mat silnejsiu stimulku o nieco?

lauritka
27. lis 2013

@huncut no podla mna je dost silny, uvidis, co ti ukazu zajtra one step, ak bude slabsi -tak vrchol si mala dnes. 😉

lauritka
27. lis 2013

@lagunasa to mi je luto :(

lagunasa
27. lis 2013

@mariankamk OPU urcite nie neskor lebo v pondelok som si pichala pregnyl a bali sa aby mi foliky nepraskli skor ako bude OPU. este mi pichla sestricka v pondelok nieco na to neprasknutie, nepametam si nazov. a v pondelok kontroloval ake mam folikuly a vlavo bol 20mm a vpravo 17mm takze aby nepraskli skor tak mi naplanovali OPU o dva dni, kde mali mat folikuly cca 24mm a 21mm co su v pohode velkosti. ale tam nejde len o to ze neboli zrele, lebo povedal, ze ak by neboli zrele tak by sa ich dalo este oplodnit ale oni boli aj zle, nekvalitne.
a nie, nativ znamena ze prirodzeny cyklus, bez liekov, inekcii. proste ako klasicky cyklus len budem mat OPU.
@lauritka aj mne ☹

lauritka
27. lis 2013

@lagunasa a preco su nekvalitne ?? kvoli tomu tvojej horsej zasobe ci ?? da sa to nejako skvalitnit ??

lagunasa
27. lis 2013

@lauritka to nepovedal. ale tak pri minimalkach sa to stava. ale pochybujem ze by sa dalo nieco spravit aby boli vajka kvalitnejsie, kedze s nimi sa zena narodi a uz ich ma vyrobene....

lauritka
27. lis 2013

@lagunasa hmm.. chapem. to je na zlost toto. 😒

sofi88
27. lis 2013

po dnesnych vysledkoch v centre som trosku sklamana a stastna zaroven, moje vysledky su stale zle ale manzelovi sa za necele 2 mesiace krasne zlepsil spermiogram, je takmer v norme, tak som stastna kvoli nemu 🙂 u mna to nebude lahke ☹
a tak som sa rozhodla ze tento cyklus koncis s meranim BT, nema to vyznam, kedze neovulujem ☹ tak sa mozno ozvem neskor, ked sa dam trosku dokopy, drzte sa baby a nech pribudne vela vela tehuliek 🙂

lagunasa
27. lis 2013

@sofi88 drz sa aj ty. ja tiez do januara asi merat nebudem.... nech mame kludne vianoce.

julka82
27. lis 2013

@mariankamk hmm no ale porozprávať sa treba, musíš nájsť nejaký spôsob. Je mi jasné, že toto je strašne citlivá téma pre chlapa a oni to aj berú o moc horšie ako my, ale mala by si ho donútiť jesť nejaké vitamíny. Môj bral najskôr macu a potom ten kotvičník. Akože keby si to mal sám kúpiť tak by som dodnes čakala. Ale stojí to v kuchyni na linke a keď na to zabúda tak mu len zakričím kotvičníík a potom ufrflane ide a dá si 😀 . A my sme videli čo s ním urobil mesiac užívania, skôr sme boli zaskočení, že to asi nepôsobí dobre a práve naopak. Potom som ho kúpila opäť, ale už išlo o inú koncentráciu, lebo tento je na figu. Preto som objednala nový a dúfam, že je to ten z leta. A uvidíme, dám potom vedieť. Lebo aj na spg sme boli práve vtedy keď ho bral. Jednoznačne treba chlapa donútiť, veď my ženy by sme aj pod nôž išli, na laparo a neviem čo všetko, len aby sme deti mali, takže užívanie nejakých vitamínov musí zvládnuť každý.

huncut
27. lis 2013

@lauritka no ved uvidíme... aj podľa teploty že čo sa ukáže...inak ak bol vrchol dnes tak ovu nastáva 12-24hod po pozitívnom teste? teda snažilkovať ešte zajtra a pozajtra alebo obdeň?

lauritka
27. lis 2013

@huncut do 48 hodin, zajtra a pozajtra ;)

mariankamk
27. lis 2013

@julka82 to je aj moja chyba, ze to neuziva...
mozno dochrumem tu macu ja 😀 a aspon to bude mat vyhody v inom 😉

huncut
27. lis 2013

@lauritka ok, dakujem za rady... 😉

mawiya
27. lis 2013

@kukku ach srdco moje, čakám zajtra 1DC :(. som tak ešte dúfala, že by aj dačo mohlo byť, ale dnes som robila test a bielučkýýýýýýýýýýýý ako čisto napadaný sneh. no čo už. idem na hormonálny profil, podľa toho ako začne mrcha. dúfam, že zajtra začne, aby som mohla ísť v piatok. lebo potom až v pondelok. všetko sa voláko serie, ja mám depku, žiadne darčeky, stále v práci :(. Moje zlatinko a ty ako? už bola ovulka?

dorotea2
28. lis 2013

Ahojte 🙂 Prosím Vás, čo si myslíte o mojom grafe? Jasný anovulák, že? ☹ http://www.womenzone.cz/uzivatelka/donatela/gra...
Som z toho zmätená, pretože od soboty do utorka som mala plodny hlien. A v ten utorok bol taký, že to som u mňa ešte asi nezažila - ukážkový, ako keď v "múdrych článkoch" ho opisujú ako vaječné bielko. Tak taký 😀
No a tá teplota nie a nie vystúpiť, keby som nemerala, tak by som dala aj ruku do ohňa, že ovulka bola... Ale ten graf tomu nenasvedčuje, však? ☹

mariankamk
28. lis 2013

@dorotea2 ahoj, vystup na 23dc vyzera slubne, ak budes uz len stupat, tak by bola ovu 22dc a coskoro ti to v grafe aj samo vyznaci, takze meraj dalej 😉

dorotea2
28. lis 2013

@mariankamk Ďakujem, potešila si ma. Som zvedavá, už nech je zajtra ráno 😀

kukku
28. lis 2013

@mawiya Juj mojenko, to mi je ľúto ☹ Kukala som aj predvčerom tvoj graf, som stále dúfala, že to bude dobré... Nevadí, ideme ďalej, raz sa to podariť musí 🙂 Ja čakám ovulku niekedy budúci týždeň, zatiaľ som ani nemerala, začnem asi zajtra. Keď sa to nepodarí ani teraz, smer CAR 🙂 Držím palce moja 🙂

trish22
28. lis 2013

@lagunasa ani by si mi neverila ako veľmi ma trápi čo sa stalo 😢 je mi to strašne ľúto. Nejako tomu nemôžem uveriť 😢 Je to také nespravodlivé. 😢 Ale verím tomu, že v januári to dáte 🙂 Musíme myslieť dopredu a to zlé nechať tak 🙂 Držím ti palce!

trish22
28. lis 2013

ja hlásim dnes 1DC 😢 odložila som si teplomer, nebudem merať nič. Chcem mať pokojné sviatky a chcem si ich užívať. Chcela by som stihnúť ešte preventívku tento rok , asi pôjdem hneď po skončení MS. Uvidím čo povie doky a ako sa k tomu postaví môj mm ale od nového roka to chcem riešiť. Ak bude potrebné CAR tak bude CAR a hotovo 😔

mariankamk
28. lis 2013

tak pridavam graf, verit ci neverit, ze ovu bola? este je to take vselijake, na rozhrani akurat 😝
http://www.fertilityfriend.com/home/2400ff
musim si nachystat na piatok cizmicky, nech mi nieco pekne Mikulas prinesie 😀

mawiya
28. lis 2013

@kukku taká som nasr..tá. dnes mi zasa stúpla teplota, to už mala byť mrcha. test jasne biely :(. si so mnou robí čo chce to moje útle 90 kg telíčko 🙂)))))))))))))))). čo už. pôjdem teda na hormonálny profil až v pondelok. všetko zle :(.

lagunasa
28. lis 2013

@mariankamk neni trosku skoro na mikulasa?

mawiya
28. lis 2013

@lagunasa srdienko, to nie je spravodlivé. Ale dáte to najneskôr v januári. držím palce, a prsty a päste a všetko. síce už nemám srdienka, tak aspon takôto ti posielam <3

mariankamk
28. lis 2013

@lagunasa ak bola ovu cez vikend, na Mikulasa mozem testovat, preto Mikulasa spominam a samozrejme myslim az na 6.12.

lagunasa
28. lis 2013

@trish22 dakujem moja ze so mnou tak sucitis. ani ja tomu nemozem uverit ze sa to stalo ☹ a preto som prestala merat, lebo by som urcite stale v kutiku duse cakala na ovu, marne.... a to som si kupila ananas ze ho zacnem po OPU papat .... teraz je na stole ako taky strasiak ☹ . asi ho nakrajam a zamrazim lebo vobec ho nemam chut jest ☹ a tiez sa chystam nemerat. akurat som si odpocitala ze januarovy cyklus mi zacne skoro hned po novom roku, aby som vedela ako si to mam zorganizovat s akupunkturistkou.