Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

zuzanka9999
13. črc 2012

@bordulka no to mas riadny pokles, som zvedava na tvoju zajtrajsiu teplotku ci nepojdes rychlo hore. neviem ci ovu, ale skor mne sa zda ze mrcha. ved uvidis zajtra rano aka teplota sa ti zobari. no som zvedava🙂))))

zuzanka9999
13. črc 2012

@chmurkaxy fuha tak vam drzim vela stastia nech vam to vyjde. no ved toto som i ja myslela ze z inych krajin to bude jednoduchsie ze budu radi ze maju zahranicni zaujem o deticky z vonka.

bordulka
13. črc 2012

@zuzanka9999 vies co, ja by som uz bola vdacna aj za tu mrchu, uz som mi zacina chybat 😀 😀

zuzanka9999
13. črc 2012

@bordulka no tento cyklus ta pekne trapi🙂 vzdy mavas tak dlhe cykly?

chmurkaxy
13. črc 2012

@tynamartina my sme aj s manzelom obaja z Topolcian, ale uz dlho byvame v BA 🙂 Nitra bola odmalicka moje oblubene mesto najma kvoli divadlu 🙂) no ved ja sa nestazujem, aj ked mi je niekedy dlho, stoji to za tu manzelovu spokojnost. On mal uz totiz v praci taku mensiu dusevnu krizu, ze je to stale to iste, nic ho neposuva, dokonca sa pytal sam seba, co prinasa ludstvu :D takze uz asi potreboval vypadnut. takto ma kazde 3 mesiace ine prostredie, inych ludi, vyzera velmi spokojne 🙂 a aj keby mam ist za nim na kraj sveta a cely den sama cakat, kym sa mi vecer usmiaty a stastny vrati, stoji mi to za to 🙂)

tynamartina
13. črc 2012

@chmurkaxy Len si pri tej adopcii dajte dobrý pozor aké dieťatko vám dajú. Kamarátka si adoptovala a nedopadlo to velmi dobre. Zatajili im diagnózu a 10 rokov sa trápia s nezvládnutelným dieťaťom, ktoré nie je psychicky v poriadku. ☹

chmurkaxy
13. črc 2012

@zuzanka9999 presne. napriklad take Filipiny maju tolko ziadosti, ze uz 4 roky neprijimaju ziadne dalsie na deticky do 2 rokov, lebo to nestihaju vybavovat. ani este nevybavili tie spred 4 rokov... ale na slovenskej socialnej kuratele mi tetuska povedala jednu mudru vec - najskor sa prioritne deti umiestnuju po rodinnych prislusnikoch, ak sa da, potom do adoptivnych rodin v danej krajine a az potom, ak toto vsetko zlyha, su ponukane na medzinarodnu adopciu. takze asi je tych deticiek, co zostanu tymto sposobom nepridelene, dost malo.

bordulka
13. črc 2012

@zuzanka9999 no mavala som, ale vtedy som to neriesila, (puberta), som bola rada, ze nemam mrchu 🙂 ale potom som uz musela ist k dokimu, ten mi dal duphaston, ale zle davkovanie, tak neviem, ci som mavala ovulku a teraz cca pol roka som si ho davala vzdy po ovulke, ale tento cyklus som si povedala, ze tbl nebudem uzivat, ze uvidim,ci pride mrcha aj bez nich a ako naschval mam takyto dlhy cyklus 🙂

chmurkaxy
13. črc 2012

@tynamartina ja viem, ale to mas podla mna riziko aj pri vlastnom biologickom dietati. napriklad mam brata, ktory ma tych istych rodicov ako ja, aj tu istu vychovu, ale je uplne iny. je strasne egocentricky, financne zavisly, vypocitavy, no aj tak ho mam rada, lebo ved takeho nam ho bocian doniesol 🙂 ale je pravda, ze sa bojim toho, ze nam nieco zataja, takze hned v prve dni, co bude babo u nas, ho chceme dat vysetrit vsetkym moznym odbornikom, ci je naozaj v poriadku. lebo som citala o rodinke, co si adoptovala papierovo zdrave dieta a odrazu po par mesiacoch zistili, ze bude dozivotne iba lezat a bude odkazane na pomoc inych :( existuje sice moznost "vratenia" dietata do 9 mesiacov, no neviem si to osobne vobec predstavit. ze si na to dieta zvyknes, zacnes ho lubit a zrazu pride problem a mala by si ho vymenit za ine bezproblemove.. ale zase, nesudme, kym o tom nic nevieme, ze? :(

zuzanka9999
13. črc 2012

@chmurkaxy jaaaaaaj a preto sa tak dlho caka, boze to je strasny proces. chuda deticky ved kym sa dostanu do rodiny to trva celu vacsnost. to je strasny system, ale stavim sa ked si hollywoodska hviezda adoptuje dieta tak ide vsetko ako pomasle a nemusi vobec cakat.

lauritka
13. črc 2012

@bordulka zeby zase namotavacka na dalsie zdvohnutie teplot ?? 😉 😝
no dalsie dni budeme mudrejsi..

neboli ju nic, davaju jej este infuzii. urcite nieco na bolest.
ale v podstae uz by ju to ani boliet nemalo, ked uz ma zafiksovanu tu zlomeniu. 🙂

zuzanka9999
13. črc 2012

@bordulka jaaaaaaj no ja macam vacsinou 33-36 Dc aletento bude kratsi bo beriem clostil aj ovulka prisla o 10 dni skor 🙂tak uz nech ti pride teda ak nie si tehu aby si mohla ist do dalsieho kola.

bordulka
13. črc 2012

@lauritka ale mne to nejde stale do hlavy... ale zase IP na 12dpo by bolo zase vela ...

aj si bola maminu kuknut? alebo si cakala pocas operacie? som zvedava, ako bude znasat ten korzet, daj potom vediet 🙂

bordulka
13. črc 2012

@zuzanka9999 tak tak... inak aj ja mam doma clostil, som rozmyslala, ze si ho dam dalsi cyklus, ale zase na druhej strane mam ist na vysetrenie k novemu dr a nechcem sa mu do toho miesat, tak asi zase pockam 🙂

zuzanka9999
13. črc 2012

@bordulka no to radsej pockaj ak ides k inemu lekarovi. a prekonzutuj s nim aj clostil.

tynamartina
13. črc 2012

@chmurkaxy veď práve že kamarátka má sama zdravotné problémy je na čiastočnom invalidnom a jedinú požiadavku akú mala bolo zdravé dieťa a dopadlo to tak že im kradol natieral všade hovná ( pardon za výraz), kradol a maldšieho chcel podrezať no čistý des. Skoro všetci skončili na psychiatii.Zobrli ho do diagnostického centra povedali že on je hrozbou aj sám pre seba, pousnuli ho na psychiatriu. No si vieš predstaviť čo prežívajú rodičia ☹ Tak ako hovoríš poriadne vyšetriť. Im stále hovorili že to je normálne aj keď stále robil od mala nenormálne veci. Takže nenechať sa zastrašiť a dobyť. Je pravda že nevieš čo sa ti narodí ale toto je už naozaj moc 😖

lauritka
13. črc 2012

@bordulka ja len tak na chvilku, ale citi sa fajn.

zajtra uvidime, podeme sa prejst na zmrzku, tam maju pri nemocnic. 🙂 😉

bordulka
13. črc 2012

@zuzanka9999 ja uz som ho raz uzivala, ale vtedy sa ma robit aj folikulometria, a moj stary dr sa na to vykaslal, tak snad tohoto to napadne 🙂 ale zevraj je odbornik tak verim tomu, ze mi pomoze a cakat sa mi oplati 🙂

bordulka
13. črc 2012

@lauritka moja, len aby vam neprsalo 😉 a hlavne pozor v tomto smyklavom obdobi... aby ste nenosili korzet obidve 🙂

chmurkaxy
13. črc 2012

@zuzanka9999 podla mna ani nie, napriklad tu v USA si hviezdy vacsinou adoptuju cernoskov, lebo o tych tu az taky zaujem nie je.. nieco ako nasi Romovia. americke pary chcu biele dieta alebo si radsej adoptuju z Ciny za velky poplatok agenture. cize tie hviezdy cakaju kratsie len preto, ze beru "menej lukrativne" deti. my by sme sa z takeho cernoska zblaznili od radosti 🙂))

zuzanka9999
13. črc 2012

@bordulka no ja ho mam inak nasadeny nez ostatne kocky a nemusim chodit na folikulometriu a presne viem kedy mam ovulku bo to citim.ja som sa tiez zlakla bo kocky tu boli zhrozene a som mu volala a ma ustil ze nemusim .

zuzanka9999
13. črc 2012

@chmurkaxy jaaaaaaaaaj takze takto to tam funguje. a paci sa ti tam?

chmurkaxy
13. črc 2012

@tynamartina och, chudatka :( nam tiez povedala psychologicka, ze kazde adoptovane dieta si nesie so sebou traumu, tie, co boli adoptovane napr. 2-rocne a viac, ju maju este vyraznejsiu, ale ani babatka nie su bez ujmy.. ved uz len to, ze ich opusti matka, vona a bezpecie, na ktoru su zvyknute, potom vacsinou idu do profesionalnej rodiny, kde ten pocit bezpecia ziskaju a zase si ich berie domov niekto "cudzi".. psycho mi aj hovorila, ze take deticky maju uplne ine naroky a potreby ako biologicke. je mi luto tvojej kamosky, musi to byt strasny smutok v srdci, lebo ved urcite aj takeho nevychovatelneho syna lubi a urcite ju trapi, ako to dopadlo :( niekedy nam zivot da do cesty prilis tazke prekazky :(

bordulka
13. črc 2012

@zuzanka9999 a mozem sa spytat ako ho mas nasadeny? a preco ti ho vlastne predpisal? ved mas vsetko ok,nie?

zuzanka9999
13. črc 2012

@bordulka mam ho nasadeny od 1 DC do 5 DC teraz som brala prvy cyklus, dalsi cyklus neberiem a potom treti cyklus znova beriem a potom uz vobec neberiem. mne ho nasadil preto ze som mala prestym anovulaky marec a april, v maji som mala sice ovulu, ale to uz som mala lieky doma. a ak do septembra sa nam nepodari tak ideme do centra asistovanej reprodukcie a tam mi urobia laparoskopiu cca v oktobri.

bordulka
13. črc 2012

@zuzanka9999 a vy sa kolko snazite? mozno som sa uz pytala, ale nejak sa mi to miesa 😒

tynamartina
13. črc 2012

@chmurkaxy no on mal rok ked si ho zobrali išiel rovno s domova. Mysleli si aké tiché dieťa až potom vyplynulo čím všetkým bol už vtedy nadopovný. Je to hrozná skúsenosť. Je určite ojedinelá ale aj tak si treba dať pozor. Prajem ti velľa šťastia nech sa všetko podarí ako plánujete 🙂 A nechceš račej umelé oplodnenie?

zuzanka9999
13. črc 2012

@bordulka v auguste to je rok :(((( a vy ? o chvilku sa vratim idem mojho mm odviezt na kamosovu rozlucku so slobodou.

chmurkaxy
13. črc 2012

@zuzanka9999 krajina nadherna, vybavenost super. ale byvat natrvalo by som tu nechcela, predsa len je to prilis daleko k rodine 🙂 ale na vylety - uzasne. my (a vlastne ani vacsina Americanov) netusime, ake nadherne narodne parky a miesta tu maju. s manzelom sa nestacime cudovat. uz sme presli vychod, zapad, sever a stred USA, chyba nam uz len juh, no stale nemame dost 🙂 odporucam, ak mate moznosti casove a financne, naozaj to treba vidiet. napriklad si skus vygooglit Upper Antelope Canyon.. a takyto "mnamiek" je tu milion 🙂

melisaaa
13. črc 2012

ahojte babuľky, tak pridávam druhú bodku http://www.fertilityfriend.com/home/melisaaa