Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

joannah13
29. dub 2014

@joannah13 myslíš TT??
@adamnela děkuji moc.. ale je mi z toho trošičku smutno, že některé se snažíté mnohem dýl a já si tady naklušu a povedlo se to celkem brzo.. ale já to tady se všema strašně moc prožívám a všem to přeju

joannah13
29. dub 2014

@jaja9891 su trubka, sem označila sama sebe 😀 si říkám, co si sama si posílám.. no takže máš na mysli těšhu testík s duchem??

ivet1987
29. dub 2014

@joannah13 kdy jste začali se snažením?🙂

jaja9891
29. dub 2014

@joannah13 jj ten testik,ako vyzeral duch 🙂

fifitko25
29. dub 2014

@afra mne bývalo po duphastone tiez hrozne, cítila som úzkosť a bolel ma žalúdok... Potom mi ho doki vymenil za utrogestan, to bolo lepšie 🙂

adamnela
29. dub 2014

@ivet1987 no vidis, takze to uz budes vediet na com si a neboj vydrzis to Je to naozaj tak lepsie testovat neskor. inak najhorsie na tom je, ze vzdy sa takto popalime a zasa to o mesiac robime znovu 😝 No alke co uz, to sme my zeny 😀
@joannah13 ja Ti to prajem a ostatne babenky samozrejme tiez a je to uplne jedno ako dlho tu si 🙂 No nam to trvalo od vysadenia HAK 6 mesiacov a teraz som zvedava ako to dopadne po kyrete..

joannah13
29. dub 2014

@ivet1987 v listopadu sem vysadila HA ale pak cyklus absolutně nefungoval,.. neměla sem ovulaci, samé cysty, teklo mi mlíko, nerostla sliznice, MS byla a nebyla., přítel má varikokélu, tak sme byli trošku zatížení. poslední dva cykly naskočily do normálu, před tím se nedalo mluvit o snažení, páč by to bylo stejně bez úspěchu, po vzpamatování cyklu vlastně 2 měsíce.. ale taky sem pro to hodně udělala

senta_sofia
29. dub 2014

@joannah13 dakujem, ved preto ma to zaujima, ze ci je to nahoda 🙂 mne zostal jeden ovulacny, ak by motyka vystrelila, spravim porovnanie 😉

vejula
29. dub 2014

@rybkaa
@jaja9891 baby ja fakt len v dobrom radím. Vážne tie testy tak skoro nerobte. Budete bud zbytočne sklamané ale môžte sa aj namotať a nakoniec mrska príde. Takto skoro vlastne nič nieje isté ak by ste aj čiarku mali. Velakrát sa to stáva, že sa čosi začne risovať ale neuchytí sa dobre a s menštruaciou sa vyplaví. PRáve takémuto sklamaniu sa môžte vyhnuť ak nebudete testovať tak skoro. Na 9 DPO je ozaj predčasné sa radovať... Takže minimalne do toho 13DPO by som čakala... To by už malo byť dobre zahryznuté 😉

joannah13
29. dub 2014

@jaja9891 tu máš přesný postup.. 8DPO-12DPO.. na tom prvním se ukázal takový růžový kanálek, další dny dušíkové a dnešní krásná čárka na obrázku s ovu testama

joannah13
29. dub 2014
joannah13
29. dub 2014

@adamnela takže taky ste si cosi počkali a teď ať už to výjde, co nejdřív a hlavně, ať už je to všecko v cajku... ťuk ťuk.. a všecky babenky takééé

senta_sofia
29. dub 2014

@ibakika prepac, ale ani jedna z nas nie je vestec a z toho, co si napisala, tiez moc nevieme... kedy si si robila tie ovu testy? v rovnakom case? nerobila si si nahodou z ranneho mocu? aj neskajsi mas pozitivny, aj ked teda fotka je dost rozmazana, ale v porovnani s tym v strede je urcite tmavsi, teplotu mas vyssiu ako vcera, takze ovu mohla byt kludne vcera alebo na prelome vcerajska a dneska, ked ti ukazuje pozitivitu. Merala si si teplotu aj predtym? Meraj si dalej, nahod teploty do grafu a posli... Aspon 3 dni by si mala mat zvysenu teplotu, aby sa potvrdilo, ci ovu prebehla.

rybkaa
29. dub 2014

@vejula môj rozum to chápe, ale zvedavosť ma nepustila 😀 ale už na to kašlem, žiadne testy, kým nebude milostivá meškať a basta 🙂 ja som sa na to ani nie že namotala, beriem to športovo, telo vie kedy to má prísť a ja to sama nesilím....niekedy mám aj strach, čo preboha ja budem s tým babom robiť 😀 vieeem, naučím sa, ale predsa len, mám rešpekt - rovnako aj k celému tehotenstvu, cesta osudu je jasná a ja si počkám....okrem toho musím dožehliť, lebo nemáme kam to bábo dať, keďže je detská plná prádla 😀 😀 😀

adamnela
29. dub 2014

@joannah13 no ked ja to uz beriem troska sportovejsie, kedze uz mam doma 2 krasne deticky a nie sme este prestahovani v dome, takze ak sa to nepodari do leta tak sice budem trosku smutna, ale necham tomu taky volnejsi priebeh. Nebudem to az tak nejako silit. Teraz robim ovu testy tak zo zvedavosti skor, buduci cyklus ich uz robit nebudem, lebo nechcem sa tak velmi na to sustredit, ze teraz musime sexovat, lebo je pozitivny ovu test...Psychika robi svoje, takze to necham take otvorene 🙂 Ale samozrejme ked sa podari cim skor, tak budem stastna 🙂

bapsi123
29. dub 2014

@rybkaa najlepsie je nemat doma kupene testy :D...hoci clovek dupka nohami, kuse nechty, ale nema aspon na co cikat :D :D

afra
29. dub 2014

@fifitko25 ja som mala teraz strasne zmeny nalad, zavrate.....tak ja dufam, ze sa to uz opakovat nebude. Z inofolicu sa mi vyhadzali akne ...no co ti poviem :D Ak nedojde MS, aj tak budem musiet ist k Dr., tak mu skusim povedat, ze mi nebolo dobre.

joannah13
29. dub 2014

@adamnela to je dobře, že to tak bereš.. já to asi moc hrotila, páč už od dvaceti mi povídal dr. že nemám na nic čekat, různé problémy naskládané za několik let a když to teď tak vykulminovalo, tak sem se bála, aby aspoň jedno.. asi bych reagovala jinak, kdybych dítě měla, ale v závěru je jedno, jestli dítě už je nebo ne, pokud to ta ženská tak cítí, tak prostě chce.. do léta to určitě klapne 🙂

rybkaa
29. dub 2014

@bapsi123 šak to, už mám len zopár, budem si ich šanovať na 12 dpo, predtým budem čúrať len do misy, nie na papieriky 😀

fifitko25
29. dub 2014

@afra určite povedz, tiez som to nezvladala... A ten inofolic je na co dobry?

rybkaa
29. dub 2014

@joannah13 čo to má tvoj manžel? variko čooo? 😀

senta_sofia
29. dub 2014

@rybkaa nezabudni na tie clear blue, ktore este nemas doma 😀

rybkaa
29. dub 2014

@senta_sofia ej 300 hrmených, na tie som skoro zabudla 😀 hneď ako prídu, "zabudnem" si ich v robote 😀 alebo ich niekde doma dobre odložím, aby som ich nevedela nájsť 😀

bapsi123
29. dub 2014

@rybkaa ja som Ta tak potichucky citala a silno drzala prsty, nech vam to vyjde..lebo som si tak nejak povedala, ze ked sa vam podarilo tento mesiac, nam moze buduci mesiac, kedze sme boli na kyrete priblizne v rovnakom case ...tak silno drzim prsty aj nadalej 😉

senta_sofia
29. dub 2014

@rybkaa idealne niekde, kde sa neda curat 😀 pokusenie je svina 😀

vejula
29. dub 2014

@rybkaa jasne, ja to chapem.... ja som do 12 DPO trpla stále či nepríde mrška, ale to kvôli tomu, že som sa bala že mam skrátenu LF a že ak sa aj niečo zadarilo tak to odide, lebo sa to nestihne uhniezdiť. PREklenutím toho 12 DPO mi tak padol kamen zo srdca, LEbo asi by ma tak nezobralo to, že sa nezadarilo, ako to, že sa zadarilo ale odišlo.... 🙂 A vela šťastia do nového cyklu, ja som zvedava na moju zajtrajšiu teplotu 😉

joannah13
29. dub 2014

@rybkaa to je taková zbytnělá žíla v pytlíkovi, která tam tlačí nebo ohřívá smermijky a ty pak můžou být nějaké vadné a nebo nepohyblivé.. no ale na spermiogram sem ho do teď nedostala, takže nevím, jak na tom vlastně ve skutečnosti je..

rybkaa
29. dub 2014

@bapsi123 ďakujem, rovnako držím prsty aj ja 🙂 neberiem to nejako tragicky, pre mňa je podstatné, že môžem normálne otehu, snažili sme sa v podstate len druhý cyklus, ak to prehodnotím tak v prvom sme ovu premeškali, takže nie je dôvod na paniku, tento mesiac bol len tréning 😀

sjuzan77
29. dub 2014

@paskolinka
@adamnela
@joannah13 dievcata, dakujem za podporu, je to tazke, prve dni som to nevedela prijat, zmierit som sa s tym stale nezmierila, ale mam doma uzasnu 2 rocnu slecnu, ktora ma taha dopredu.

@rybkaa
@senta_sofia
@bapsi123 urcite vam dam vediet, co a ako pokracuje. Mam neuveritelne skveleho lekara ( na konikovi ma dlhu diskusiu so samymi chvalospevmi 🙂 ), takze ma urcite poposiela, kam sa bude dat. Po prvom potrate sme to nechali tak, pretoze od zaciatku videl, ze plod sa zle uchytil, hned mi povedal, ze to vyzera zle, naviac som vtedy dostala silnu chripku s vysokými teplotami, tak sme to neriesili. No a teraz som potratila napriek duphastonu, fraxiparinu a niekolkotyzdnovemu lezaniu, tak neviem, co bol problem. Po kyrete mi povedal len o tej poslanej krvi a nechal ostatne na kontrolu, aj tak som nic nevnimala 😔

Neviem od koho, ale predpokladam, ze srdiecko mi priletelo z tejto temy, tak velmi pekne dakujem, naozaj potesilo 🙂

jaja9891
29. dub 2014

@vejula
@rybkaa
@joannah13
@adamnela
@senta_sofia
a dalsie zienky..... ja som si nikdy nemyslela,ze to vobec budem musiet riesit,merat teplotu,ci robit ovu testy,nikdy som problem nemala a zrazu po svadbe,ked sme boli najstatnejsi prisla taka rana pod pas... myslela som si,ze sa nebudeme cielene snazit,len si zit zivot a s babom sme neponahlali,ale nechceli si davat ani pozor... ale clovek mieni a Pan Bh meni ako sa vravi.... prisli problemy z dna na den a tu vetu a vyraz dr. mam doteraz pred ocami: vy neotehotniete prirodzene,iba ak zazrakom ☹ a este sa ma o par dni spytala,ci mi nedochadza,ze som taka pokojna 😠 a ja som po operacii ledva zila nadrogovana liekmi... az potom prisla hormonalna liecba, 11 mesiacov bez ms,umely prechod,blokovanie vylucovania hlavne estrogenov a hypofyzy....atd.... no hrozne obdobie,velmi to vplyvalo na psychiku,aj ked som si hovorila,ze ved neblazni,nedalo sa rozkazat,zdravy rozum ovladla depka a psychika.... a aj teraz to na mna obcas dolahne,no nam dali len tri mesiace snazenia..... a vystrahu,ze choroba sa rychlo vracia... tak mi povedzte ako po tom vsetkom nemam veci silit?nesustredit sa na ne,neriesit ich a pod.,ako??? doteraz som spravny recept nenasla,aj ked sa snazim celymi silami....a mozno keby ma lekari nezdeptali,mozno by to moja psychika zvladla lepsie a zadarilo by sa bez tych stresov okolo...... navyse ak mm robi mimo,tak musim vediet,kedy ma dojst domov a ani poriadneho gyn. tu nemame....
ospravedlnujem sa,ze som sa rozpisala 😀 😀 😀 trosku sa mi ulavilo a snad som vas nezatazila...lebo mi to zase zacinalo liezt na mozog 😕 uvidim dokedy vydrzim netestovat... dam vediet 😀