Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

riana12
20. led 2012

babulky, daco som nasla - vitaminky, doplnky (spominaju ich na mnohych zahranicnycj strankach) mozte postudovat:

SUPPLEMENTS AND HERBS
Due to its ability to restore the proper balance of levels of hormones in the body, the prevention and reduction of ovarian cysts is often effectively checked by the vitamin E when it is used as a supplement. To enable the body to accumulate on compounds called prostaglandins which have an anti- inflammatory function, the body utilizes substances called gamma-linolenic acid (GLA) which themselves are essential fatty acids, these compounds are extremely abundant in the oil of the evening primrose herb. Additional sources for this essential fatty acid are from dietary supplement oils such as the oils from the flax seed, the oil of the olive, the oil of the borage and black currant oil. Both liver oils from the cod and halibut are rich in GLA and can be used as supplements as well. The inflammation that often arises in the body can be reduced and minimized using the vitamin C in combination with plant based substances called the bioflavonoids. This natural plant based bioflavonoids have a role of preserving estrogen function and act along with the vitamin C in the body. They maintain the general activity of the hormone estrogen by the ability of stalling too rapid a disintegration process the hormone may be subjected to once the body starts breaking it down. A variety of herbs and foods like commonly available garlic and onions, seasonal fruits like cherries and berries, the seeds of the grape, peppers and currants are rich in these bioflavonoids, citrus fruits being particularly rich in these compounds. Compounds such as rutin, citrus fruit derived substances like hesperidin, the compound catechin, and quercetin, can all be used as supplements and are available in supplemental form, additionally the grape seed extract or pycnogenol can also be used in this role as supplements. Use can also be made of the vitamin A or beta-carotene to maintain a healthy and functioning ovarian lining, this will preclude the formation of cysts.

Starting from the fourteenth day and lasting until the twenty-eight day of the menstrual period, the external application of natural progesterone cream is suggested. To aid in the regulation of levels of hormones in the body, externally apply about 1/4-1/2 tsp. of the cream on the region of the thighs and the hips. The regulation of the levels of the hormone estrogen can also be achieved through the use of various herbs like dong quai, the Chinese herb, the licorice herb, the black cohosh, and berries like the chaste berry and the raspberry, other herbs like the damiana, culinary herbs like the sage, the all purpose herb ginseng, the fennel and gotu kola can all also be employed for hormone regulation. As per directions given, these herbs can be ingested as capsules, taken in the form of a tea or in a tincture form.

ADDITIONAL THINGS YOU MAY DO
Because of its propensity to bring about congestion internally temperature is an important factor in the condition, warm yourself and do not allow an overexposure of the extremities and the region of the lower abdomen to cold. Since they tend to inhibit the circulation in the pelvic region, make sure you do not wear shoes with high heels, too often.

USUAL DOSAGE
Vitamin A, 25,000 IU or 30,000 IU beta-carotene (avoid during pregnancy)
Vitamin C, with bioflavonoids, 1,000 mg
Vitamin E, with mixed tocopherols, 600 IU
Oil of evening primrose, 2 capsules 500 mg thrice a day
Quercetin, 500 mg

OTHER BENEFICIAL HERBS
False Unicorn

lilienlilly
20. led 2012

@zelovocka ja neviem aku som mala teplotu pred o u. Vsetky teploty v grafe su po ovu 😀

cristi
20. led 2012

@sarafortuna no je to hotova veda,vsak?s ovu si si bola ista na zaklade grafou?a robila si si aj tehotensky test?

cristi
20. led 2012

@riana12 nedas preklad?

zelovocka
20. led 2012

@sarafortuna 😀 nefňukám, len nie som z toho nadšená, vieš. som si užila s lekármi už dosť v iných oblastiach 🙄 takže ty ideš v pondelok k lek., a čo ti má stanoviť konkrétne? (sorry, nejako mi ušla tá časť diskusie.)
@cristi nno moja gynekologička je práveže so mnou spokojná, pred týždňom som bola na preventívke a ona tvrdí, že všetko klape ako má. že ak by bol problém otehu, tak mám muža poslať na spgm 😕
@riana12 tak teraz si odborníčka 😉 hádam sa ti to zlepší. mám pocit, že tuším každá si tu odžije svoje s lekármi 😉

zelovocka
20. led 2012

@gelinka75 no tak držím palce 😉 to sa ti teraz pri poslednom cykle spravilo?
@lilienlilly aha prepáč, nevedela som, veď sa mi to aj zdalo nejaké divné, privysoké 😀 takže v nedeľu testuješ? 😉

andrejta
20. led 2012

ahojte, nechodím sem často, ale môžete mi mrknúť očkom na graf, či by z tohto niečo eventuálne mohlo byť? pocity mám ako pred menzesom, aj včera podvečer som si robila mamatest 10, ale negatívny... ďakujem za akúkoľvek odpoveď

http://www.fertilityfriend.com/home/337d66

cristi
20. led 2012

@zelovocka tak vie co hovori..ja som mala tiez cystu na vajecniku...davno...zistila mi dr. na preventivke ,ale nijak sa k tomu nevyjadrila...len to treba sledovat a o pol roka tam uz nebola..sama sa vstrebala...pricinu ti nikto presne nepovie...zvali sa to na hormony... 😝

lilienlilly
20. led 2012

@zelovocka no veru nedela rozhodne

cristi
20. led 2012

@andrejta uf graf je ukazkovy...na tehu...tehotensky test negat...ake dlhe cykly mavas?

riana12
20. led 2012

@cristi len to prehodim z prekladaca na googli, lebo by mi to trosku dlhsie trvalo cely ten text prelozit a aj ked je to obcas ako po tatarsky, tak sa da z toho vycitat vsetko dolezite:

DOPLNKY a bylinky
Vzhľadom k svojej schopnosti obnoviť správnu rovnováhu hladiny hormónov v tele, je prevencia a znižovanie ovariálne cysty často účinne kontrolovaný vitamín E, ak je použitý ako doplnok. Ak chcete povoliť tele hromadiť na zlúčeniny nazývané prostaglandíny, ktoré majú protizápalové funkcie, telo využíva látky, tzv gama-linolénovej kyseliny (GLA), ktoré samy o sebe sú esenciálne mastné kyseliny, tieto látky sú veľmi bohaté na olej z rastliny pupalky . Ďalšie zdroje pre túto esenciálne mastné kyseliny z doplnku stravy, ako sú oleje, oleje z ľanových semienok, olej olivový, olej z boráku lekárskeho a oleja čiernych ríbezlí. Oba oleje z pečene z tresky a halibuta sú bohaté na GLA, a môže byť použitý ako doplnky rovnako. Zápal, ktorý často vzniká v tele môžu byť znížené, a minimalizovať pomocou vitamínu C, aj v kombinácii s rastlinnými látok na báze tzv bioflavonoidy. Tento prírodný rastlinnej báze bioflavonoidy majú úlohu pre zachovanie funkcie estrogénu a konať spolu s vitamínom C v tele. Tvrdí, všeobecné činnosti hormón estrogén schopnosť rozdeľovanie príliš rýchly proces rozpadu hormónu môže byť podrobená Akonáhle telo začne rozobrať to. Rôzne bylinky a potraviny, ako je bežne dostupné cesnak a cibuľa, sezónne ovocie ako čerešne a lesné plody, semená hrozna, papriky a ríbezlí sú bohaté na týchto bioflavonoidy, citrusové plody sú zvlášť bohaté na tieto látky. Zlúčeniny, ako je rutín, citrusové plody, môžu látky vznikajúce ako hesperidín, zmes katechín a quercetin, boli použité ako doplnky a sú k dispozícii v doplnkovej forme, navyše extrakt z hroznových jadier a Pycnogenol môže byť tiež použitý v tejto úlohe ako doplnky. Použitie môže byť tiež vitamín A a beta-karotén k udržaniu zdravej a funkčné ovariálne podšívka, bude brániť tvorbe cýst.

Od štrnásteho dňa do dvadsiateho ôsmeho dňa sa odporúča vonkajšie použitie prírodné progesterón krém. To pomáha pri regulácii hladiny hormónov v tele, externe platí o 1/4 - 1/2 lyžičky. krému na oblasť stehien a bokov. Reguláciu hladiny hormónu estrogénu môže byť dosiahnuté pomocou rôznych bylín, ako je Dong Quai, čínska bylina (ženský ženšen), sladkého drievka bylina, black cohosh (ploštičník strapcovitý), a bobule ako vitex jaňnací a maliny, ďalšie byliny ako Damiana môže kuchynské byliny, ako je šalvia, univerzálna bylina ženšen, feniklu a Gotu - sú tiež byť použitá pre hormonálnu reguláciu. Podľa pokynov uvedených, môžu byť tieto byliny byť prijaté vo forme kapsúl, ktoré bolo prijaté vo forme čaju alebo tinktúry vo forme.

Načo môžete urobiť
Vzhľadom k jeho sklonu k dosiahnutiu preťaženie vo teplota je dôležitým faktorom v stave, zahrejte sa a nedovoľte preexponovanie končatín a oblasti podbruška na chlad. Vzhľadom k tomu, že často bráni cirkulácii v panvovej oblasti, uistite sa, že nenosí topánky s vysokými podpätkami, príliš často.

Obvyklé dávkovanie
Vitamín A, 25.000 IU a 30000 IU beta-karoténu (vyhnite sa počas tehotenstva)
Vitamín C s bioflavonoidmi, 1,000 mg
Vitamín E, s vitamínom E, 600 IU
Olej z pupalky dvojročnej, 2 kapsuly 500 mg trikrát denne
Quercetin, 500 mg

Ďalšie prospešné BYLINKY
chamélirium žlté

nieco som teraz opravila - hlavne bylinky a niekede nejaky ten slovosled, ale na viac nie je teraz casu 😅

zelovocka
20. led 2012

@andrejta podľa mňa mohlo. testni o dva dni ráno 😉

v nedeľu tu viaceré čakateľky na // testujú, založte grupu "Šťastná 22ka" - baby, dve dvojky v dátume, to musí byť na dve čiarky! 😀
@lilienlilly

lilienlilly
20. led 2012

@zelovocka ako sa hovori: z tvojich ust,do bozich usi. Nech je 22 pre vsetky cakatelky stastna-)

andrejta
20. led 2012

@cristi no cykly mám tak do 30 dní, preto mi to je divné, doteraz mi najneskôr 13 DPO klesla teplota (meriam len 4. mesiac)

@zelovocka ďakujem, tak ja ešte vydržím a uvidíme do nedele

riana12
20. led 2012

teraz som sa do toho normalne opat zazrala (aj ked by som mala ist robit nieco, co sa tyka prace 😝 😅), ako tak patram, dosla som na cajik lapacho (stari rodicia maju s nim mimochodom vemi dobre skusenosti na ich zdravotne problemy - ako caj, obklady):
http://www.kseft.sk/vyrobok-detail.php?vyrobok=...
ked uz sa hore pisalo o quercetine, tak lapacho ho obsahuje a tento cajik odporucaju podla popisu aj pri hormonalnych poruchach; pomerne lahko ho dostat v cajovych obchodikoch...

cristi
20. led 2012

@riana12 dakujem...ja po tatarsky lepsie rozumiem ako po anglicky... 😀 prestudujem...

riana12
20. led 2012

@cristi tak je dobre 😀 😉

cristi
20. led 2012

@andrejta ...no uvidis zajtra ako sa teplota bude spravat...a ako sa citis?

zelovocka
20. led 2012

@riana12 aj ja by som mala pracovať, ale ide mi to ťažko-preťažko 😀 veď mám pred MS, tak som nesústredená 😝 😀 hmm, takže lapacho na horm. nerovnováhu? inak aj materská kašička vraj pomáha. ale pozor, tá sa nesmie po otehu.

andrejta
20. led 2012

@cristi ako keby som mala dostat menzes. no veď som aj mala - včera a nič, len ma pobolieva brucho

lussinkaaa
20. led 2012

baby! samozrejme nevydrzala som to a testla!!! a je tam duch!!! zatial slaby, ale je ho vidiet!!! nemozem tomu uverit 😅 foto testu dam ked budem doma 😉

lilienlilly
20. led 2012

@lussinkaaa velka gratulkaaaaaa

riana12
20. led 2012

@zelovocka no lapacho sa mojmu dedkovi hlavne, ale aj babke osvedcilo na vselico, stale ho piju, robia si obklady... a ked sa im polepsi pri cukrovke, vysokom tlaku, problemami s travenim, tak v tom nieco bude... a ak to obsahuje quercetin, ktory som vyssie davala, ze ho odporucaju pri vyskyte cyst, tak na lapache bude nieco aj z pohladu upravenia hormonalnych vykyvov...
ja donho pojdem cca o mesiac (este musim dobrat HAK 😝)

lapacho sa odporuca pit vkuse max. 3 tyzdne, potom prestavka tyzden a potom zase pijes... a pokial by si zistila tehu, tak v nom nemusis pokracovat...

cristi
20. led 2012

@andrejta tak sa to asi len rozbieha....niekedy sa moze zaciatok MS prejavit aj takymto sposobom...niekde som tu citala,ze jedna baba, mala tiez podobe priznaky aj s tym krvacanim na zaciatku MS a bolo z toho babo 😉

andrejta
20. led 2012

@cristi 🙂 kiež by si mala pravdu, no a ak nie, tak nabudúce 😀

cikitinka
20. led 2012

baby,poradte mi aku teplotu si mam na zaznacit ak bezne meriam o 7 ale dnes o 5 som potrebovala na toaletu ta som si zmerala teplotu predtym nez som vstala, bola 36,3, potom som si este na 2 hodky lahla ale uz som sa len prehadzovala a spanok bol taky nasilu..o 7 som zmerala a bola 36,7. aku teplotu si naznacit? viem ze kazda hodina menej je 0,1 stupna menej,dala som 36,5.co myslite?

zelovocka
20. led 2012

@lussinkaaa blahoželááám! keď je popoludní duch, ráno bude čiarka silnejšia 😵 teším sa na fotku 😉

cristi
20. led 2012

@lussinkaaa psssst....gratulujem.... 🙂 .

sarafortuna
20. led 2012

@zelovocka , idem skontrolovať tú cystu, či "odišla" - takže sa opýtam, či je to OK a či sa tomu dá predchádzať

tinara23
20. led 2012

@lussinkaaa gratulujem 🙂 poobede som aj mala iba biednu čiaročku, najlepšie sa ukázala ráno 😉