Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

11miuska11
11. dub 2013

@hankalt Ahoj, dakujem 🙂 tak od konca sept. kedy som vysadila HAK, tak som mala 45 (po vyvolavacke), 41 bez, 60 bez a teraz takto 🙂 no...snad potrva tento cyklus tych 9 mesiacov. Neviem sa dockat sona a krvi, ked to budem mat vsetko krasne potvrdene aj od lekara 🙂 Urcite sa nenechaj odradit tym, ze mas dlhy cyklus a urcite na skratenie cyklu neber duphaston a podobne blbosti. Lebo ked ti ho nasadia 15 DC, tak sa mozes rozlucit aj s ovulkou, ktora ti chodi, ako vidim na grafe okolo 31 DC 🙂 Ja som brala tento cyklus inofolic a ovu mi prisla o 8 dni skor, ako naposledy (to som mala ovu az 45 DC ) 🙂 takze hlavu hore, dlhy cyklus, ak ti spravne pracuje zlte teliesko, nie je ziadny problem. A isla by som na tvojom mieste urcite do inofolicu 🙂 A este asi nevies pikosku, ze moj lekar mi 6 DPO povedal, ked som bola na sone, ze ziadna ovulacia neprebehla 🙂 takze tak 🙂

zora256
11. dub 2013

@11miuska11 Ahoj!No tak ten pocit pŕs poznám a to veru do konca 1.trimestra:-/ach jaj nezávidím,a to podbruško ako sa zväčšuje maternica tak to budeš cítiť aj viac.A nevolnosti možno nebudeš mávať,a ak tak až po 6tt.

zora256
11. dub 2013

@11miuska11 Ja som brala Duphaston od 11dc do 25dc a otehotnela som zmalým tesne pred dátumom ms,neblokuje,ovulku je na posilnenie maternice a rast sliznice a tvorbu žltéhot elieska na výživu plodu,to je blbosť že by blokovala ovu.

hankalt
11. dub 2013

@11miuska11 No mě doktor předepsal Proveru, což je na srovnání cyklu, jeden měsíc už jsem brala a celkem dobré, ale pak jsem si řekla, že to nechám na přírodě a vydržím 🙂 každopádně mě stejně objednal v červnu do Gennetu, takže pokud do té doby nebudu mít veliké štěstí, snad tam mi řeknou, co a jak 🙂 No tak to se ten doktor pěkně seknul, když ti tohle řekl, mám kamarádku, které doktor řekl,že bude mít veliký problém s otěhotněním, že na HA se může vykašlat, že je to zbytečně, že stejně nemůže otěhotnět bez pomoci a bum, za 3 měsíce těhotná 😀 a teď má prcka už doma. Tu proveru mám od dalšího cyklu opět předepsanou, bere se od 15.DC, tak stále nevím zda brát či ne....ale možná spíš jo. No HA neberu už od 2/2012 :-/ a 1.cyklus trval 156dní to byly nervy....

11miuska11
11. dub 2013

@zora256 povedali mi to v CAR a aj moj lekar, ze ked sa da duphaston pred ovu, ovu nepride 🙂 je tu vela bab, ktorym neprisla kvoli tomu ovu. Duphaston nie je na "liecenie" dlheho cyklu. On sa ma dat iba vtedy, ked je znizena funkcia zlteho telieska 🙂 ked ho das pred ovu, kym nie je dozrete vajko, zablokuje ju 🙂 lebo to je progesteron a na dozretie vajka potrebujes estrogen 🙂

ja dufam, ze nevolnosti ma zdaleka obidu, ale uzila by som si aj tie, keby je babo zdrave...pripravena som na vsetko 🙂

11miuska11
11. dub 2013

@hankalt neviem, co je prover, takze ti to neviem povedat. Ale ak je to progesteron, tak chod predtym na sono, nech ti ho nasadia az po ovulke. Neviem, ci funguje tak, ako duphaston, nechcem ta zavadzat zbytocne...nevies, co to je za liek?

zora256
11. dub 2013

@11miuska11 Ahoj!tak potom nechápem,ja som ovu mala po braní a predca som otehotnela sním 😕 .A no teraz som ovu mala na 13dc min. mesiac som dobrala Duphaston tak sa uvidí,či som tehu alebo nie.

11miuska11
11. dub 2013

@zora256 poviem ti to takto 🙂 mne lekar tento cyklus 6DPO povedal, ze ovulacia nebola 😅 takze diat sa moze v tele uplne cokolvek 🙂 siiilno drzim palec!!!

hankalt
11. dub 2013

@11miuska11 aha,no něco jako progesteron to bude, jak jsem teď koukla do příbalového letáku. No nechám to asi být, můj doktor to asi moc řešit nebude, tak si počkám na červen k odborníkům, nebo taky třeba nebudu ani muset 😀

11miuska11
11. dub 2013

@hankalt mne povedal lekar, ze keby sa nesnazim otehu, tak mi ten progesteron pekne upravi a skrati cyklus, ale ovulaciu nebudem mat skor urcite. Brala som inofolic na ovulaciu, u vas v cechach je tusim Nosifol. To si neskusala?

hankalt
11. dub 2013

@11miuska11 Nosifol neznám, akorát jsem zkoušela Femigard, Kontryhelový čaj, Gynex a pak ještě jedno a to si nemůžu vzpomenout na název,už vím, Sarapis Mensis, ale všechno na stejný bázi a myslím, že vůbec nic nepomohlo... Asi je blbost, když jsem 7.DPO abych pociťovala nějaké příznaky, celý den mi pobolívá podbřišek tak si jen říkám, čím to může být, ale těhotenství se mi zdá jako nesmysl, i kdyby se zadařilo...

ennynka
11. dub 2013

@hankalt ahoj.a ako dlho sa snazite o mimi?

hankalt
11. dub 2013

@ennynka ahoj, no snažíme se asi 14 měsíců, ale já měla během té doby pouze 7 cyklů a to 2x vyvolané injekcí...takže jsme vlastně ani tolik šancí během té doby neměli.... 😒 i když bych řekla, že teď se mi to hodně zlepšilo 🙂

ennynka
11. dub 2013

@hankalt aha.takze si vlastne stale pod dohladom lekara?

hankalt
11. dub 2013

@ennynka no hned ze začátku, když se ms nedostavila, jsem u lékaře byla, ale pak jsem si řekla, že nikam nespěcháme a že počkám, až se mi to srovná samo a nebudu to lámat přes koleno, takže jsem nějak často k doktorovi nechodila, vlastně za celou dobu 3x a po 3. už mi objednal do Prahy, což bylo nedávno, jelikož už bysme mimi opravdu chtěli a moje trpělivost taky není nekončená 😀 ale pořád si říkám, že co jsem měla vlastně párkrát podle grafů ovulaci,ne vždy jsme se úplně trefili 😒 ale tento cyklus jsem dělala i ovu testy, takže víc snahy už asi být nemohlo 😀

ennynka
11. dub 2013

@11miuska11 ty si nepisala do poradne Inofolicovej nahodou?jeden dotaz mi tam nejako sedi na teba tak zato sa pytam 🙂

ennynka
11. dub 2013

@hankalt a kolko mas rokov?

hankalt
11. dub 2013

@ennynka 27, tak si myslím ideální věk 🙂 a vy se taky snažíte o mimi?

ennynka
11. dub 2013

@hankalt ano,my tiez(cca od augusta-srpna).ja budem mat 29 🙂

hankalt
11. dub 2013

@ennynka taky věk akorát na mimi 🙂 přidej odkaz na tvůj graf 🙂

ennynka
11. dub 2013

@hankalt a ty sa vyznas v tych grafoch?dam ti ho ale podla vsetkeho este mi ovulacia neprebehla a ktovie ci aj prebehne 😒 zatial si prvy mesiac meriam BT

hankalt
11. dub 2013

@ennynka aha, no tak jelikož už měřím nějaký ten pátek, zhruba ten rok a poctivě, mám k tomu načtené všechny možné diskuze a teorie, tak trošku v tom číst umím, nejsem samozřejmě žádný velký znalec, ale zajímá mě, jak to probíhá i u ostatních... 🙂
no tak to si prohlédnu až doma, v práci se bohužel na tyto stránky nedostanu :-/

ennynka
11. dub 2013

@hankalt tak potom mi daj vediet co na to hovoris 😉 vopred dakujem 🙂

hankalt
11. dub 2013

@ennynka Jinak je tady plno holek, které tomu rozumí i mnohem líp 🙂 myslím když rozhodíš sítě, určitě se ti na to mrkne víc holek 🙂

11miuska11
11. dub 2013

@hankalt mna zacalo podbrusko pobolievat az 12 DPO. Hmm...ale vsetko moze byt 🙂 nosifol a inofolic je na uplne inej baze, ako tie veci, co si pisala 🙂 obsahuje inositol a kys. listovu. Pije sa to 2 krat denne a je to na podporu ovulacie a kvalitne vajicka 🙂 za pokus to stoji..mne sa to oplatilo 🙂

11miuska11
11. dub 2013

@ennynka ano, ano...pisala 🙂 😀 aj ty beries inofolic?

ennynka
11. dub 2013

@11miuska11 🙂 zatial este nie,este chcem par mesiacov pockat ci sa aj bez toho nezadari a ked tak potom ho zacnem brat

katttka1981
11. dub 2013

ahojte dievčatá. Som tu nová, ale už dlhšie vás čítam. Chcela by som sa spýtať na ten inofolic. Už som sa dočítala že nie je na lekársky predpis, ale jeho užívanie ste konzultovali so svojím lekárom, alebo ste ho začali užívať svojvoľne? Ja totiž tiež nad ním rozmýšľam a bojím sa aby som niečo nepokašľala.

nikola81
11. dub 2013

@lauritka No je to v haji...ovu test je zasa riadne pozitivny..Toto je anovulak ako hrom ☹